Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaOkiem rzuciłam

(Zam: 16.09.2015 r., godz. 12.49)

Wakacje się skończyły, minął wakacyjny marazm. Tym razem oko moje padło na… Okładka ostatniego „Wyszków24” krzyczy „Referendum nieważne. Frekwencja w powiecie 6,66%”. Odniosłam wrażenie, że pani Dorota Telak (autorka artykułu o tym samym tytule) nie orientuje się, kiedy referendum jest ważne.

Pani Doroto, referendum jest ważne, gdy jest przeprowadzone zgodnie z prawem. Referendum z 6 września było przeprowadzone zgodnie z prawem, więc jest ważne. Byłoby ważne nawet wtedy, gdyby jedna osoba wyraziła w nim swoją opinię. Referendum przeprowadzone 6 września nie jest natomiast wiążące, gdyż wzięło w nim udział mniej niż ponad 50 proc. uprawnionych do głosowania. Z przykrością stwierdzam, że nie tylko pani redaktor „W24” ma problem z odróżnieniem, kiedy referendum jest ważne, a kiedy wiążące. W poniedziałek, większość ogólnopolskich mediów krzyczało, że referendum jest nieważne. To przykre, że dziennikarze nagminnie mylą dwa pojęcia dotyczące referendum.

***

W „Wyszkowiaku” ukazała się relacja z ostatniej nadzwyczajnej sesji rady miejskiej („Takie duperele można zgłaszać do wydziału”). W trakcie sesji pan Adam Szczerba poruszył kilka bieżących spraw dotyczących m. in. braku piasku w piaskownicy znajdującej się na placu zabaw przy ul. Pułtuskiej, śmieci zgromadzonych w okolicach ul. Miłej i Miodowej oraz złego układu ścieżki rowerowej na remontowanym odcinku ul. Zapole. Niestety, niektórym radnym nie spodobało się, że pan Adam „takimi duperelami” zajmuje ich cenny czas. Pan Adam na zarzuty skierowane w jego stronę odpowiedział „Nie każdy pracuje w Wyszkowie i ma możliwość zajścia do urzędu”. W związku z tym pan Stanisław Nasiadka zaproponował panu Adamowi „Niech pan zrezygnuje z mandatu, jak pan nie ma czasu”. Wydawało mi się, że sesja jest m.in. po to, by omawiać na niej bieżące sprawy, nie tylko te wpisane w porządek obrad sesji. Radni mają możliwość zadawania pytań, gdyż właśnie po to w porządku sesji znajduje się punkt „Zapytania i wolne wnioski”. Jeśli pytania niektórych radnych są duperelami, zajmującymi cenny czas pozostałych radnych, to może należy pozbyć się z porządku sesji tego punktu. Nie będzie punktu – nie będzie pytań.

***

Również w mojej gazecie ukazał się artykuł „Radni na budowie”. Członkowie komisji finansów i gospodarki Rady Miejskiej ocenili realizację wybranych inwestycji w gminie Wyszków. Z zainteresowaniem przeczytałam artykuł, gdyż ciekawa byłam, co radni sądzą o inwestycji prowadzonej na ulicy Zapole i Geodetów. Większość mieszkańców Wyszkowa odczuwa uciążliwość przebudowy ulicy Geodetów. Przez całe lato robotnicy rozpoczynali pracę bladym świtem (przez co nie mogłam spać), więc byłam przekonana, że z początkiem roku szkolnego przynajmniej przejezdny stanie się chociaż fragment ulicy, by można było dowieźć dzieci do szkoły na Polonezie. Niestety, jak zwykle pomyliłam się. Odnoszę wrażenie, że przebudowa ulicy… zamarła. Niby ktoś się tam kręci, niby coś się dzieje, ale końca remontu nie widać. Remoncik się ślimaczy, a mieszkańcy Wyszkowa „tonąc” w ulicznych korkach zastanawiają się, czy na pewno z końcem września on się zakończy.

***

Rdzewiejące Niezbędniki wyróżniono przez naczelnika pionu Dorosłych Skautów Związku Skautów i Skautek Republiki Czeskiej brązowym Orderem Syrinx za zasługi dla ruchu skautowego. Współpraca między wyszkowską grupą instruktorów i przyjaciół harcerstwa a czeskimi Oldskautami rozpoczęła się w 2002 r. Od 2005 r. co dwa lata czeskie zastępy skautowe uczestniczyły w organizowanym przez Rdzewiejące Niezbędniki harcerskim rajdzie „Start”. Dlaczego o tym piszę? Otóż niedawno Hufiec ZHP Wyszków „Rój Promienistych” im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” otrzymał nowy sztandar. Wśród fundatorów sztandaru znaleźli się m. in. przyjaciele harcerzy Rdzewiejące Niezbędniki. W trakcie uroczystego apelu, który odbył się z tej okazji, komendant Chorągwi Mazowieckiej ZHP (zapewne na wniosek komendy Hufca Wyszków) wręczył odznaczenia, w tym m. in. dla Grzegorza Nowosielskiego złotą odznakę Ruchu Przyjaciół Harcerstwa oraz srebrną odznakę ruchu Przyjaciół Harcerstwa dla Ewy Zawadzkiej, dyrektor Publicznego Gimnazjum w Długosiodle. Zastanawiam się, na czym polega przyjaźń pomiędzy harcerzami a burmistrzem? Dlaczego zabrakło przyjaźni między harcerzami a Rdzewiejącymi Niezbędnikami, którzy od lat bezinteresownie pomagają harcerzom? To dziwne, że harcerską przyjaźń docenili czescy skauci, a nie docenili jej wyszkowscy harcerze…
Judyta
Judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Duperele , duperele
Dodane przez Obalony, w dniu 16.09.2015 r., godz. 13.56
A później SANEPID czy szpital prawdę Ci powie. Brudny piasek na placu zabaw, kocie łby na drogach rowerowych a NFZ za takie braki płaci, nie mówiąc o zdrowiu. Z doświadczenia wynika ,że nie do przyjęcia jest przepis mówiący ,że radny mieszka ponad 50 km od miejscowości, którą po części rządzi. Nie jest zorientowany w bieżących sprawach miasta, chyba ,że z plotek czy innego przekazu. Do końca też nie jest zainteresowany bo podatki płaci gdzie indziej i tam z nich uczciwie korzysta. Czytając poprzednie komentarze wysuwa się wniosek , że burmistrzowi jest na rękę , żeby zamiejscowi radni zagłosowali i niech wracają do domu. Jeszcze należy Dodać dojazd radnego do urzędu, jak się urwać żeby być tu i tam. Wyrwać się , zdążyć, może nikt nie zauważy, również to, że radny jest przemęczony i tak naprawdę nie wie o co biega, przyklaśnie i cześć. Gorzej jak ktoś usprawiedliwia swoje nieobecności na sesjach faktem, że pracuje poza miastem. Beszczelność.Uczciwie rzecz biorąc po co miastu tacy radni a radnym taka władza ? Dla osobistych korzyści, np. pod postacią drogi, czy dla zwięźle określając - snobizmu. Nie do przyjęcia.
suma sumarum j/w
Dodane przez Anonim, w dniu 16.09.2015 r., godz. 13.58
Czeski film nikt nic nie wie
Rdzewiejące Niezbędniki
Dodane przez Anonim, w dniu 16.09.2015 r., godz. 14.24
Pokrętna nazwa, komu w drogę temu 5 zł w przeciwnym razie już zardzewiały ? jak to rozumieć ? Nowy sztandar dla Hufca im. Zośki oraz odznaka RUChu Przyjaciół z Długosiodła, Order Syrinx o d naczelnika Dorosłych Skautów z Czech wieszczy nowe możliwości. Nowe , międzynarodowe biwaki a szczególnie super- zimowiska , obozy
referendum
Dodane przez :), w dniu 16.09.2015 r., godz. 15.01
...czyli nieważne że było... Jak ktoś ma filozofię czepiania się i tym żyje to kij zawsze znajdzie...
Dodane przez An, w dniu 16.09.2015 r., godz. 15.02
Trochę się nasi z ZHP zafiksowali. Dopadła ich polityczna zapobiegawczość. Uwaga bardzo słuszna.
WAM
Dodane przez Anonim, w dniu 16.09.2015 r., godz. 15.45
nigdy nie przejdzie !
Dodane przez ela, w dniu 16.09.2015 r., godz. 16.42
Dopóki się nie zmieni, nie przejdzie.
Dodane przez wPOtrzebie, w dniu 16.09.2015 r., godz. 20.18
Co szanowni radni powiedzą na brak miejskich toalet w naszym mieście. Czy jest to problem, jak pan uważa panie Abramczyk?
Dodane przez Sympa, w dniu 16.09.2015 r., godz. 22.52
Toalety publiczne są teoretycznie i praktyczne pod każdym obsikiwanym balkonem czy klatką. Ale co się dziwić POtrzebującym. Gdzies sie muszą załatwiać. Naszym radnym nigdy się to nie zdarzyło? Wątpię.
Dodane przez caro, w dniu 17.09.2015 r., godz. 07.39
Mam problem z obsikiwaniem klatek. Jestem kobietą i nie mogę obsikiwac tez balkonów. Co w takiej sytuacji panie Gryz i inni burmistrzowi przydupasy? Wiem, to za małe duperele na sesje gminu.
Dodane przez Darek, w dniu 17.09.2015 r., godz. 09.39
Wykańczanie remontu przy ul Geodetów rzeczywiście strasznie się ślimaczy. Panowie radni należałoby też podjąć jakąś decyzję. Niedługo jak pora roku zmieni, jadąc do domu powpadamy w koleiny.
Dodane przez GO!, w dniu 17.09.2015 r., godz. 10.36
Inne kobiety mają problem, ale z obsikującymi klatki i pod balkonami.
Do GO
Dodane przez PIOTR, w dniu 17.09.2015 r., godz. 12.11
Nie rozumiem , nigdy nie spotkałem się w swojej praktyce lokatora z olewaniem nad czy pod Balkonem, na klatkach schodowych, tak. Jeżeli GO uważa ,że niezbędne są szalety i w ten sposób chce zwrócić uwagę radnych na ten temat, jest wbłędzie. Jest to metoda mało wręcz nieskuteczna .W takiej sutacji należy pogonić gnoja albo zadzwonić po Straż Miejską, żeby tylko zdążyła na czas przyjechać . Tak należy się rozgryść temat, coby nie było ogólnego fetoru!
Dodane przez Pała, w dniu 17.09.2015 r., godz. 13.58
Osobiście widziałem, pewnie chora starszą kobietę, pewnie była ze wsi, kicnęła pod balkonem na Sowińskiego za Sezamem i zrobiła siusiu. Było żal na to spojrzeć, bo po kobiecie widać było, że się wstydzi, ale musi. Przyszła tam pewnie pamietając starą lokalizację miejskiego WC. Ty chamie niewyrozumiały, zadzwoniłbyś na psy oczywiście. Po swojego brata.
Dodane przez Druchna Iwona, w dniu 17.09.2015 r., godz. 22.12
W sprawie harcerzy. Zadziałał tam konflikt pokoleń, nic więcej. Na pewno będzie jeszcze okazja docenić starszych kolegów. Czuwaj.
Dodane przez Do Pały, w dniu 18.09.2015 r., godz. 00.36
Masz całkowitą rację. Jestem ze wsi i jak przyszłoby mi się załatwić w Wyszkowie, to pewnie bym musiała też gdzieś pod blokiem. Przecież nie wejdziesz do sklepu, czy jakiegoś domu i nie poprosisz o to żeby ci dali skorzystać z kibelka.
Do Pały
Dodane przez Anonim, w dniu 18.09.2015 r., godz. 09.00
To nie mój poziom, alzheimer cie pożar !
Dodane przez Listonosz, w dniu 18.09.2015 r., godz. 14.18
Listonosz widzi obsikiwanie na każdym kroku. Taka praca. Sikają wszyscy, bez względu na deklarowany poziom.
Dodane przez ela, w dniu 18.09.2015 r., godz. 18.08
Fakt faktem, w temacie miejskiej higieny (WC) jesteśmy na poziomie prawdzie europejskim. Prawda panie starosto. Pan też przekonywał, że WC na siebie nie zarobi. Tylko kto powiedział, że WC ma na siebie zarabiać? Tu chodzi o naszą kulturę załatwiania się, estetykę oraz o higenę. .
Dodane przez Ja, w dniu 18.09.2015 r., godz. 21.49
Święta prawda, pochwalmy się tym wstydliwym tematem przed zachodnią Europą. POdobno nie mamy się czego wstydzić. Co Eychler a na ten temat do powiedzenia, bo mam wrażenie, że ten postępowy czonek PO po prostu olewa temat.
Dodane przez ola, w dniu 18.09.2015 r., godz. 22.35
sikają wszyscy - proponuję przychodnie lekarskie, urząd miasta i gminy, restauracje ( trzeba zapłacić ), biblioteka, kino (jak otwarte ), dom kultury, itp. - są to miejsko-gminne toalety, z naszych podatków
Dodane przez Zen, w dniu 18.09.2015 r., godz. 23.13
Za bardzo i za szybko uwierzyliśmy, żeśmy Zachód pełnom gembom. Tyko jak się bliżej wszystkiemu przyjrzeć, to ten nasz Zachód, mamy jedynie w albumach ze zdjeciami z wycieczek kosztem kredytu, który spłacać będziemy do następnych wakacji. Ta nowa zachodnia iluminacja I AWP, z tandetą plastikowych latarni i przemysłową kostką. Kloaki pod każdą klatką i każdym krzakiem, zasrane psim gównem piaskownice, gdzie bawią się nasze, na zachodnią modłę wypasione dzieci.
Do Zena ulżyj sobie innym
Dodane przez IPOCO, w dniu 21.09.2015 r., godz. 12.30
Zasr... smrodem tu jedzie. Szorować trzeba na bieżąco wszędzie również w przybytkach miejskch takich jak dom kultury razem z kinem , urzędach, szpitalu, banku czy bibliotece, o tu to głównie.
Dodane przez Zołza, w dniu 22.09.2015 r., godz. 09.05
A mamy POdobno nowoczesny wyszków - kwintesencję 25 lat wolności. Wielu powie, że za komuny w temacie toalet było lepiej. Co na temat POwie pan mądrala Abramczyk?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta