Zwycięstwo w Pucharze, remis w lidze

(Zam: 09.09.2015 r., godz. 14.33)

W ubiegłym tygodniu WKS Rząśnik rozegrał dwa oficjalne spotkania. W pierwszym z nich, w ramach rozgrywek Pucharu Polski, rząśniczanie pokonali na wyjeździe Wisłę Jabłonna, w drugim, tym razem starciu ligowym, WKS zremisował z Hutnikiem Warszawa.

Spotkanie przeciwko Wiśle Jabłonna zostało rozegrane w środę 26 sierpnia na boisku rywala. Mecz obfitował w liczne sytuacje podbramkowe. Skuteczności nie zabrakło również zawodnikom obu zespołów, którzy w sumie zdobyli aż, bagatela, 12 bramek. Na szczęście, więcej goli zapisali na swoim koncie rząśniczanie. Po czterech trafieniach Łukasza Kamińskiego, dwóch Piotra Ciemerycha i jednym Łukasza Kacpury, WKS wygrał 7:5 i tym samym awansował do II rundy okręgowego Pucharu Polski w okręgu warszawskim.
Wisła Jabłonna – WKS Rząśnik 5:7 (2:3)
Bramki dla WKS-u: Ł. Kamiński (4), P. Ciemerych (2), Ł. Kacpura.
W drugiej rundzie rozgrywek pucharowych WKS zmierzy się z ŁKS-em Łochów. Spotkanie zostanie rozegrane w środę 9 września na stadionie w Rząśniku.
W drugiej kolejce rozgrywek A-klasy WKS zmierzył się natomiast w ostatnią niedzielę z MKS-em Hutnik Warszawa. Spotkanie zostało rozegrane w Rząśniku. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, jednak walka toczyła się głównie w środku pola, w wyniku czego ucierpiała atrakcyjność meczu dla kibiców. Obie drużyny, poza jednym wyjątkiem, kiedy to fatalnie pomylił się napastnik Hutnika, nie stworzyły sobie sytuacji podbramkowych. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
W drugiej odsłonie mecz nabrał rumieńców. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli przyjezdni, którzy zdobyli bramkę po szybkiej kontrze. Rząśniczanie wyrównali po 10 minutach, autorem bramki był Piotr Ciemerych. Rywale odpowiedzieli zaledwie po kilku chwilach, ponownie wychodząc na prowadzenie po indywidualnej akcji i bramce jednego ze swoich pomocników. Ostatnie minuty meczu były prawdziwym szturmem rząśniczan na bramkę gości. Na szczęście huraganowe ataki gospodarzy przyniosły efekt w ostatniej akcji meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę głową zdobył Patryk Śleszyński, zapewniając swojemu zespołowi jeden punkt.
WKS Rząśnik – Hutnik Warszawa 2:2 (0:0)
Bramki dla WKS-u: P. Ciemerych, P. Śleszyński.
WKS (wyjściowa jedenastka): Ł. Rogulski – Ł. Abramczyk, P. Osowiecki, D. Brejnak, P. Śleszyński – M. Marzoch, M. Grzybowski, M. Piotrowski, Ł. Kacpura – G. Abramczyk, Ł. Kamiński.
GKS Dąbrówka – Wicher Kobyłka 0:6
Wkra Pomiechówek – Korona Jadów 1:3
KS II Łomianki – Mazur Radzymin 3:5
Rządza Załubice – SRT Halinów 2:3
Huragan II Wołomin – Błyskawica Warszawa 1:4
Victoria II Sulejówek – Kamionek Warszawa 12:2
W najbliższej kolejce WKS rozegra kolejny mecz na własnym stadionie. W sobotę 5 września rząśniczanie podejmą u siebie Wkrę Pomiechówek. Początek meczu o godz. 17.00. Turu