Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 lipca 2024 r., imieniny Ernesta, MałgorzatyO JOW-ach słów kilka!

(Zam: 02.09.2015 r., godz. 17.04)

W niedzielę referendum… Zagłosujemy albo nie, czy chcemy JOW, czy też nie. Dzisiaj już mamy w Polsce jednomandatowe okręgi wyborcze w wyborach do Senatu. Warto zadać pytanie mieszkańcom Wyszkowa.

Kto z nas zna swojego senatora? Nie mam na myśli osobistej znajomości, pytam tylko, kto zna nazwisko? No właśnie! Tylko trzech na stu wyszkowian zna swojego senatora. Nazwisko senatora wybranego w okręgu jednomandatowym zna trzy procent osób, a głosowało na niego ponad 32 proc. Jak to możliwe, że jedna trzecia społeczeństwa wybrała, a nie zna swojego senatora. Odpowiedź jest prosta. Nie głosujemy na ludzi, tylko na partie. To partie wystawiają swoich przedstawicieli i tylko od człowieka zależy, co zechce zrobić dla swoich wyborców. Nasz wyszkowski senator niewiele zdziałał, był u nas może ze dwa, trzy razy, a i w parlamencie nie błyszczał i nieszczególnie dał się zapamiętać. Sami zapytajcie znajomych, kto zna nazwisko senatora. To są właśnie jednomandatowe okręgi wyborcze, które w teorii mają zbliżyć polityka do wyborcy, a w praktyce go oddaliły. W teorii wszystko wygląda pięknie, a na koniec i tak człowiek jest najważniejszy – nie partia. Osobistego zaangażowania, oddania wyborcom, ciągłej pracy i stałego wsparcia szyld partyjny nie zastąpi. Mój wynik wyborczy był niższy niż senatora. Moje nazwisko zna znacznie więcej ludzi. To dzięki mnie powstało wiele inwestycji. Zmodernizowano linię kolejową E29, ale tylko do Wyszkowa, bo dalej już nie, bo nie było komu walczyć. Mieszkańcy innych miejscowości protestują, bo zlikwidowano im węzły na trasie S8. My w Wyszkowie mamy zagwarantowane trzy węzły i to do nas pchają się inwestorzy, aby tworzyć miejsca pracy. Ale o to wszystko walczyliśmy przez ostatnie kilka lat. Jak to jest z JOW-ami, są dobre czy złe. Analizując wybory do Senatu w naszym okręgu, senator nieznany z nazwiska uzyskał ponad 32 proc. głosów, bo poparła go partia PiS. W tych samych wyborach na PSL oddano prawie 22 proc, a na PO ponad 21 proc. Koalicja PO i PSL statystycznie uzyskała lepszy wynik, ale dzięki JOW-om wielka cześć elektoratu pozbawiona jest reprezentacji. Łatwo policzyć, że w naszym okręgu ponad 66 procent wyborców nie ma reprezentacji w Senacie. Mniej niż jedna trzecia społeczeństwa Wyszkowa wybrała swojego przedstawiciela, który do Wyszkowa nie ma czasu zaglądać. To właśnie JOW! Parlament powinien być reprezentatywny, kompetentny i skuteczny. Mieszkańcy sami najlepiej wiedzą, co jest dla nich najważniejsze. Jedni mogą postawić na swoją ulubioną partię, a inni mogą sprawdzić, co kto dla nich zrobił. W polityce liczy się skuteczność, ważne jest, aby region się rozwijał, aby budowano drogi, rozwijano telekomunikację i edukację. Jak będzie Internet i dojazd do szkoły, to inwestorzy też przyjadą tworzyć miejsca pracy. Jak będzie praca, będzie rozwój. Nieważne, czy będzie JOW czy nie. Ważne, aby ludzie nie pozwolili mydlić sobie oczu. W życiu i w polityce człowiek musi być najważniejszy, a nie partia. Ważne, aby polityk był sprawdzony, ważne aby polityk był bliżej ludzi.
Bartłomiej Bodio
poseł na Sejm RP

Komentarze

Dodane przez Rafał Bujak, w dniu 02.09.2015 r., godz. 23.59
Za JOW stoi jeden potężny argument. Gdyby faktycznie miał on zabetonować scenę polityczną to PO i PiS już dawno by go wprowadziły, albo były teraz jego największymi zwolennikami, a nie są. Nawet pisząc o referendum robi Pan sobie reklamę ;) godna pochwały postawa. Tak więcej osób zna Pana nazwisko, bo dość dużymi literami świeci nam z galerii handlowej w przeciwieństwie do nazwiska obecnego senatora Momątowa. Kiedyś było pomarańczowe, teraz jest zielone, do senatu będzie ponoć bezpartyjne... za niektórymi zmianami nie nadążam ;)
Dodane przez Anonim, w dniu 03.09.2015 r., godz. 13.22
Tak temu panu podoba się posłowanie, że każdą "szatę przyodzieje".
Dodane przez gs, w dniu 03.09.2015 r., godz. 17.16
JOWy mają swoje zalety, ale też ważną dla mnie wadę. Tak, w teorii każdy może kandydować, ale w efekcie kto wygra? Otóż ten, kto jest znany, sławny, a przede wszystkim stać go będzie na kampanię. Czy "szarego" obywatela stać na reklamę w mediach, czy stać go będzie na ogranizowanie spotkań? Zapewnie nie. Dlatego do władzy będą dostawać się ludzie bogaci. Czy bogatego obchodzi los innych? Raczej nie. Raczej będzie dbał o swoje interesy i wg mnie po to będzie szedł do władzy. Ostatnio czytałem świtetny tekst mniej więcej o treści: "...spójrz za okno, co widzisz? - no ludzi widzę a teraz spójrz w lustro i co widzisz? - no widzę siebie wystarczy dodać trochę srebra i widzisz tylko siebie..." Jeżeli chodzi o modernizację trasy kolejowej, to ja jej nie dostrzegam. Może została zmodernizowana dla towarów? Uważam, że trasa powinna być tak zmodernizowana, aby do Warszawy dojeżdżało się w 30 minut. Wtedy powstaje konkurencja dla autobusów, oraz omijamy Marki, które jak tylko zostanie zakończona budowa S8 na trasie Toruńskiej będą zakorkowane.
SEXSTET
Dodane przez Poker z Pustelnika do przedstawionego - GS, w dniu 04.09.2015 r., godz. 10.48
Humanitarne podejście, to się ceni ale takie myślenie to stare czasy. Mieć , kandydować znaczy tak czy siak umić. Prostacki chamski , wydęty przekręt czy inna wymyślna , jak to określić poza, po chłopsku rzecz ujmując, poprostu - razi, do dobrego nie prowadzi. Okolice Marek trochę znam i myślę ,że zakorkowanie szkodzi zdrowiu !Srebro w lustrze ? - bardzo dziwne ! Takie jest życie jak mawiał poeta Anioł.
Szczerze
Dodane przez Anonim, w dniu 04.09.2015 r., godz. 12.39
mówiąc JOW -y kojarzą mi się z inna przydawką
Dodane przez wyszkowianin, w dniu 04.09.2015 r., godz. 13.33
bo teraz to biedni robią sobie kampanie i dostają do sejmu? :D
Pora na Felesfora
Dodane przez Job, w dniu 04.09.2015 r., godz. 14.23
Skoro biednych teraz na to stać, na zdrowie
Dodane przez By żyło się lepiej, w dniu 04.09.2015 r., godz. 16.09
Kolej modernizowana jest przede wszystkim dla ostrołęckiej elektrowni. Nie jest to żadna pańska zasługa panie pośle, dlatego nie chceiałbym miec takiego zadufanego w sobie mitomana senatora jak pan. A zapytam jeszcze skąd wziął pan te wyniki, z których wynika, że tylko 3% wyszkowiaków zna swojego senatora?
Dodane przez Wyszków pyta, w dniu 06.09.2015 r., godz. 10.02
Panie Bodio proszę się odnieść do sprawy przyjęcia ok. 10 tysięcy imigrantów z krajów arabskich. Jak nasze państwo, w/g ministra PO, Sienkiewicza, które jest teoretyczne i kupą kamieni, ma się zająć w sposób uporządkowany tym problemem. Państwa starej bogatej Europy, które z otwartymi rękami przyjmują imigrantów jako tanią siłe roboczą, chcą nadwyżki wysłać do krajów Europy Środkowej. Szantażują przy tym nasze kraje, że jeśli nie weźmiemy to oni wstrzymają pieniędzy z budżetu UE. Znając premier Kopacz, która podporządkowuje się decyzjom Tuska i innych prominentów z UE, będzie sytuacja niekontrolowana. Czy część Arabów trafi do ośrodka w Pustych Łąkach ?
Dodane przez Anonim, w dniu 06.09.2015 r., godz. 13.06
Ten jak pan ma tyle do powiedzenia w tej sprawie, co nie napiszę kto w czacie koupacji.
raczej do biznesu Pan sie nadaje a nie do senatu
Dodane przez alicja, w dniu 06.09.2015 r., godz. 17.57
Do senatu potrzeba nam ludzi nieskazitelnych, szlachetnych , dobrze edukowanych a Pan jest nie taki. Pan jest biznesmen, młody i nic więcej. Daleko Panu do takiego posła Czartoryskiego!
Głosowania pana posła
Dodane przez J-23, w dniu 06.09.2015 r., godz. 22.44
A może pan poseł pochwali się jak głosował w sejmie w ważnych sprawach dla społeczeństwa. Tak dla przypomnienia : Głosowanie w sprawie ograniczenia dni wolnych od pracy w związku ze Świętem Trzech Króli: Nieobecny Głosowanie w sprawie wydłużenia czasu pracy osób niepełnosprawnych: Nieobecny Głosowanie w sprawie antypracowniczych zmian w Kodeksie Pracy i ustawie o związkach zawodowych: Nieobecny Głosowanie za obniżeniem podatku dla osób najuboższych: Nieobecny Głosowanie w sprawie referendum przeciwko wydłużeniu wieku emerytalnego: Wstrzymał się Głosowanie wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie obowiązku szkolnego 6-latków: Wstrzymał się Głosowanie za prawem rodziców do decydowania o obowiązku szkolnym 6-latków: Wstrzymał się Głosowanie w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego: Za Głosowanie za likwidacją kopalń: Za
Dodane przez ola, w dniu 06.09.2015 r., godz. 23.57
Z tym Czartoryskim to bym nie przesadzała. To człowiek, który dla swoich celów i interesów toleruje wyszkowską zgniliznę w PiS.
Dodane przez Katarzyna, w dniu 07.09.2015 r., godz. 10.40
Brawo Ola...
Dodane przez Przeciw, w dniu 07.09.2015 r., godz. 12.39
Te nieobecności i wstrzymywanie się to sprytna kalkulacja, ale końcówka poważnie obciąża posła Bodio. Szczególnie mierzi jego ZA, w sprawie likwidacji kopalń. A podobno chłopak jest ze Śląska.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.09.2015 r., godz. 09.22
Nie po to posłów wybieramy, żeby lawirowali w podejmowaniu tak ważnych dla obywateli decyzji. Taką postawą przyczyniają się do niszczenia Polski.
skąd jest
Dodane przez raczej do biznesu Pan sie nadaje a nie do senatu, w dniu 09.09.2015 r., godz. 00.17
No właśnie , skąd jest Pan Bodio, przecież nie z Wyszkowa. Pewnie dał się poznać niekorzystnie tam, skąd pochodzi, to do nas się chce przykleić. A my Kurpie powiedzmy mu NIE!
... i nożem i widelcem i innym jednośladem
Dodane przez Anonim, w dniu 09.09.2015 r., godz. 09.08
My już nie pomożem, bo i po co ? Nie te czasy. My już niefarbowani, my już też nie jachcy tacy. Grunt - to podstawa, pewnie sie w każdej instytucji teraz i zawsze nadam.
Dodane przez Poulina, w dniu 09.09.2015 r., godz. 13.51
czytam i czytam te komentarze i ni cholery nie kumam o co biega

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta