Dziś jest 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, Teodora

Bug lepszy od Czarnych

(Zam: 02.09.2015 r., godz. 16.28)

1:0 na korzyść Bugu Wyszków zakończyło się wyjazdowe spotkanie zespołu trenera Artura Salamona z Czarnymi Węgrów. Autorem bramki na wagę trzech punktów był niedawny nabytek drużyny, Mateusz Krawczyk.

Spotkanie Czarni Węgrów-Bug Wyszków zostało rozegrane w niedzielę 23 sierpnia w Węgrowie. Oba zespoły przystępowały do meczu z zerowym dorobkiem punktowym. Bug nie sprostał Naprzodowi Skórzec i MKS-owi Przasnysz, Czarni byli natomiast gorsi od KS-u Łomianki i rezerw Wisły Płock. Początek meczu był spokojny, obydwie drużyny grały zachowawczo w ataku, stawiając na szczelną defensywę. Optyczna przewaga znajdowała się jednak po stronie Bugu. Wyszkowianie wyszli na prowadzenie w 17. minucie meczu. Po rozegraniu stałego fragmentu gry piłka trafiła w pole karne, gdzie w zamieszaniu dobiegł do niej Mateusz Krawczyk i celnym strzałem wyprowadził Bug na prowadzenie. W kolejnych minutach wyszkowianie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Nieliczne ataki Czarnych były gaszone w zarodku. Wyszkowianie również jednak nie potrafili podwyższyć swojego prowadzenia.
Podobnie wyglądała druga połowa. Bug przeważał, co potwierdziły sytuacje Rejnusia i Bali, które niestety nie zakończyły się bramkami. Dopiero w samej końcówce Czarni odważniej zaatakowali, stawiając wszystko na jedną kartę. Wyszkowska defensywa z Krzysztofem Goleniem na czele zdołała jednak przetrzymać ten napór i ostatecznie kibice Bugu mogą cieszyć się z pierwszych zdobytych w tym sezonie punktów.
Czarni Węgrów – Bug Wyszków 0:1 (0:1)
Bramka dla Bugu: M. Krawczyk.
Bug (wyjściowa jedenastka): K. Goleń – Ł. Damętko, M. Maciak, M. Paradowski, K. Kaput – E. Dobkowski, B. Salamon, Ł. Wolf, A. Majczyna – J. Rejnuś, M. Krawczyk.
W najbliższym tygodniu Bug rozegra dwa kolejne spotkania ligowe. W środę 26 sierpnia wyszkowianie podejmą na własnym stadionie zespół KS-u Łomianki. Początek meczu o godz. 17.00. W niedzielę 30 sierpnia podopieczni trenera Salamona udadzą się natomiast na mecz wyjazdowy do Płocka, gdzie zmierzą się z rezerwami miejscowej Wisły.