Dziś jest 16 kwietnia 2024 r., imieniny Erwina, Julii

WKS „zmiótł” Wicher

(Zam: 02.09.2015 r., godz. 16.23)

Dobry początek nowego sezonu zanotowali piłkarze WKS-u Rząśnik. Podopieczni trenera Grzegorza Chmielewskiego pokonali na własnym stadionie Wicher Kobyłkę 4:2.

Spotkanie zostało rozegrane w niedzielę 23 sierpnia na stadionie w Rząśniku. Początek pierwszej odsłony był bardzo wyrównany. Walka toczyła się jednak głównie w środku pola, brakowało sytuacji bramkowych. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście, po sytuacji sam na sam z 2. minuty. Wyrównał kilka chwil później Łukasz Kamiński, po ładnym strzale z dystansu. Jeszcze przed przerwą Wicher ponownie wyszedł na prowadzenie, po skutecznym strzale z rzutu karnego.
Drugą odsłonę dobrze zaczęli gospodarze, którzy wyrównali już po dziesięciu minutach gry. Autorem bramki był debiutant, Łukasz Kacpura. Na prowadzenie rząśniczan wyprowadził natomiast Łukasz Kamiński, który wykończył ładną kontrę WKS-u. W doliczonym czasie gry ten sam zawodnik skompletował hat-tricka, wykorzystując sytuację sam na sam i tym samym ustalając wynik meczu na 4:2.
WKS Rząśnik – Wicher Kobyłka 4:2 (1:2)
Bramki dla WKS-u: Ł. Kamiński (3), Ł. Kacpura.
WKS (wyjściowa jedenastka): M. Zając – Ł. Abramczyk, S. Klimaszewski, P. Osowiecki, Z. Kałek – M. Marzoch, M. Piotrowski, K. Borowski, Ł. Kacpura – Ł. Kamiński, G. Abramczyk.
W najbliższą środę rząśniczanie będą podejmowani w Jabłonnie przez miejscową Wisłę (spotkanie zostanie rozegrane w ramach rozgrywek Pucharu Polski). W niedzielę WKS rozegra natomiast spotkanie II kolejki rozgrywek ligowych, w którym zmierzy się z MKS-em Hutnik Warszawa.

Victoria Sulejówek – GKS Dąbrówka 3:0
Kamionek Warszawa – Huragan II Wołomin 3:1
Błyskawica Warszawa – Rządza Załubice 11:0
Mazur Radzymin – Wkra Pomiechówek 2:0
Korona Jadów – MKS Hutnik Warszawa 3:3
KS II Łomianki – SRT Halinów 6:1