Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2024 r., imieniny Bogusławy, TeodozjiOkiem rzuciłam

(Zam: 26.08.2015 r., godz. 14.28)

Króciutko…. - W „Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Priorytetem ma być jakość posiłków”. Od września firma Mleks będzie dostarczała obiady do gminnych placówek oświatowych. Koszt jednego obiadu wyniesie 8,99 zł dla dziecka i 9,49 zł dla dorosłego.

Moim zdaniem, obiadki tanie nie są biorąc pod uwagę, że przygotowanie dużej ilości jedzenia (czyli zbiorowe żywienie) jest zdecydowanie tańsze od przygotowania obiadu dla statystycznej rodziny. Stwierdziłam, że jestem oszczędna, gdyż na przygotowanie obiadu dla mojej rodzinki wydaję zdecydowanie mniej niż 9,49 zł na osobę, nawet jeśli w przypływie szaleństwa na deser upiekę ciasto. Od momentu likwidacji gminnych stołówek szkolnych prasa nie raz rozpisywała się o fatalnym żywieniu serwowanym przez warszawską firmę cateringową. Oburzeni rodzice mówili „Nie może być tak, że nasze dzieci jedzą zimną zupę, czy zimne naleśniki z topionym serkiem tylko dlatego, że tak jest trochę taniej!” („Wyszkowiak” nr 12/2015 artykuł „Żądamy powrotu sto-łówek”). Być może teraz jest szansa, by dzieciaki w szkole jadły porządne obiady. Cały czas zastanawiam się jednak, dlaczego zlikwidowano szkolne stołówki i zwolniono kucharki, które za 7 zł potrafiły wyczarować przyzwoite jedzonko dla wygłodniałych uczniów? Czy likwidacja stołówek przyniosła gminie oszczędności? Jeśli tak, to jakie?

***

„Głos Wyszkowa” poinformował nas, że od 1 września Przedszkole Integracyjne nr 4 będzie czynne do 17.00, a nie tak jak do tej pory do 16.30 (artykuł „Przedszkola publiczne dłużej?”). Pani Aneta Kowalewska, zastępczyni burmistrza chciałaby, by dyrektorzy pozostałych przedszkoli rozważyli możliwość przedłużenia prac do 18.00. Od dawna wiadomo, że czas pracy wyszkowskich przedszkoli nie jest dostosowany do czasu pracy rodziców, którzy oddają swe pociechy pod opiekę wykwalifikowanej kadry przedszkolnej. Niewielu pracujących rodziców ma możliwość odbioru dzieci z przedszkola do 16.30 i dlatego wielu z nich zatrudnia do pomocy dziadków, sąsiadki, ciotki lub nianie. Mam nadzieję, że dyrektorzy przedszkoli wyjdą naprzeciw oczekiwaniom rodziców i przeorganizują pracę tak, by nam, rodzicom żyło się łatwiej.

***

Pan poseł Bartłomiej Bodio w felietonie „S8 – wygraliśmy, DZIĘKUJĘ!” („Wyszkowiak”) dziękuje „(…) tysiącom mieszkańców całego powiatu wyszkowskiego, za wsparcie w boju o trasę S8. Wygraliśmy – dziękuję!”. Uważny czytelnik zauważy jednak, że pan poseł największą laurkę wystawił sam sobie „Cieszę się bardzo, że mogłem przysłużyć się moim sąsiadom, mieszkańcom powiatu i miałem decydujący wpływ na ostateczny przebieg tej trasy”. Na forum internetowym zakotłowało się. Czytając komentarze, odniosłam wrażenie, że czytelników „Wyszkowiaka” felieton pana posła:
a) rozbawił (?): „Jestem zauroczony opowieściami fantasy posła Bodio. Pytanie, czy na jesieni gdy przestanie być posłem, bo kandyduje na senatora, będzie nadal nas zaskakiwał swoją prozą”,
b) zdenerwował (?): „Dziękujemy z całego serca Panie Bodio. Dojazd do pracy w Białymstoku za 3 lata skróci się o 25 minut, w skali masowej i globalnej da to oszczędności, jakich Wyszków i tysiące mieszkańców naszego powiatu jeszcze nie widziało. Te pieniądze odpowiednio zainwestowane przyniosą kolejne zyski. Całą noc nie spaliśmy po przeczytaniu pańskiego felietonu, liczyliśmy te pieniądze. Dziękujemy raz jeszcze”,
c) zdziwił (?): „Jak na posła niski poziom kampanii przedwyborczej. Komu Pan poseł dziękuje hm.....nam, czytelnikom za pomoc, czy duchowe wsparcie, czy za głosy w październiku?”.

***

W Biuletynie Informacji Publicznej gminy Zabrodzie ukazała się informacja o unieważnieniu naboru na wolne stanowisko urzędnicze na sekretarza gminy, który wójt gminy ogłosił w połowie lipca. Do naboru przystąpił również były wicestarosta pan Zdzisław Bocian. Czytając internetowe komentarze odniosłam wrażenie, że mieszkańcom gminy Zabrodzie nie podobało się, że pan Zdzisław postanowił zostać sekretarzem „Prawie całą kadencję brał kasę jako wicestarosta, a tuż przed wyborami zauważył, że powiat jest źle zarządzany. Wydawało mu się, że coś osiągnie w wyborach, ale ludzie się na nim poznali i przepadł z kretesem! Uchowaj Boże naszą gminę od takich karierowiczów!”, „Nie sądzę żeby ZDB był do przyjęcia. Wykazał się wielokrotnie zmianą poglądów na zamówienie. Nie mamy pieniędzy, żeby płacić takim ludziom, którzy tylko tymczasowo chcą się zakotwiczyć w naszym urzędzie i przeczekać do lepszych czasów. Potrzebujemy kogoś, kto będzie tyrał, a nie odpoczywał”. Skoro wójt unieważnił nabór należy mieć nadzieję, że na stanowisku sekretarza zasiądzie ktoś zupełnie inny…
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez roms, w dniu 26.08.2015 r., godz. 14.47
Jak to jest; Judyta gdzie tylko okiem nie rzuci to trafia w sedno? Taka spostrzegawcza, czy sedno jest takie duże?
Dodane przez :), w dniu 26.08.2015 r., godz. 15.07
Po prostu ma tubę swoją a nawet stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje dobrą godzinę...
Dodane przez Kaliope, w dniu 26.08.2015 r., godz. 15.26
Judyta po prostu cytuje to co w prasie piszczy, nie wymyśla niczego z sufitu. Ma doskonały zmysł orientacji, komentuje na zasadzie zdrowego rozsądku oraz troski o to podupadające moralnie miasto. Ma do tego talent. Pozdrawiam.
Czy likwidacja stołówek przyniosła gminie oszczędności? Jeśli tak, to jakie?
Dodane przez Jolka, w dniu 26.08.2015 r., godz. 17.12
Komu i gdzie mogę zadać takie pytanie?
Dodane przez u dc, w dniu 26.08.2015 r., godz. 17.53
Oby nie stało się tak, że za 10 zl będzie ten sam szajs co za 3.5.
Dodane przez Z, w dniu 26.08.2015 r., godz. 21.33
Pytanie należy zadać Warpasowi. To nic, że został wyautowany. Ten smród będzie się za nim ciągnął do końca.
Dodane przez Dobromir, w dniu 26.08.2015 r., godz. 22.07
Tak jak już kiedyś pisałem, Zbigniew Bocian znaczył cokolwiek trzymając się PSL. Nikt nie wierzył w te jego możliwości. W te propozycje pracy którymi się wszystkim chwalił. Klub Piłsudczyków, też mu się niebawem znudzi. Czym mógłby się teraz zająć, w polityce mu nie wyszło, w samorzadzie się wypalił, może showbiznes? Podobno świetnie tańczy.
Dodane przez Anonim, w dniu 26.08.2015 r., godz. 22.27
Zdzisław, nie Zbigniew!
Węzeł w Knurowcu
Dodane przez EkoGroszek, w dniu 26.08.2015 r., godz. 23.28
Nie wiem czy poseł Bodio wie, że odcinek pomiędzy Trzcianką - Knurowcem a Porębą to odcinek przechodzacy przez obszar Natura 2000 Puszcza Biała. Dlatego nic z rzeczy, o których pisze, nie będzie mogło tam powstać. Nie da się wyciąć kolejnych ha lasu, pod rzekome inwestycje, które zatrudnią setki osób.
Dodane przez ola, w dniu 27.08.2015 r., godz. 11.15
Czy pani zastępca Aneta Kowalewska sporządziła już bilans zysków i strat w związku z zamknięciem szkolnych kuchni? Wraz z kolejną zmianą warunków, takie podsumowanie dotychczasowych efektów powinno być wykonane.
Dodane przez Józef P, w dniu 27.08.2015 r., godz. 11.47
Odciąć elity od koryta i wiją się bezradne. Mróz zapowiedział, że jak oderwą go od żłoba, to ze względu na karierę w Straży Miejskiej, będzie się starał dostać pracę w Policji. Zawsze to jakieś zabezpieczenie. Damian Bocian, ma trepowską emeryturę, nie musi się już wysilać.
Dodane przez Lupa, w dniu 27.08.2015 r., godz. 18.58
Przypomnijcie, ile to nam pani paprotka wyliczyła tych oszczędnosci związanych z zamknieciem kuchni? Prasa to podawała.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.08.2015 r., godz. 21.11
Zapytajcie Adama Warpasa
Dobra wiadomość
Dodane przez M, w dniu 28.08.2015 r., godz. 12.37
W wyborach do Sejmu z ramienia PiS wystartuje Joanna Lichocka - znana w Wyszkowie dziennikarka - GP codziennie, TV Republika, twórczyni wielu filmów dokumentalnych poświęconych katastrofie smoleńskiej. Kilkakrotnie odwiedzała Wyszków na zaproszenie miejscowego Klubu Gazety Polskiej.
Liczy się tylko interes koncernów farmaceutycznych?
Dodane przez Precz z PO!, w dniu 28.08.2015 r., godz. 14.23
Polska ma być jedynym krajem, w którym szczepionka przeciw HPV ma być obowiązkowa! Największe kontrowersje dotyczą właśnie szczepionki przeciw rakowi szyjki macicy wywoływanego przez wirusa brodawczaka ludzkiego HPV. Szczepionka ta wywołała protesty lekarzy m.in. we Francji, Danii i Japonii. Podkreślają, że wywołuje ona liczne i poważne działania niepożądane, poza tym nie udowodniono nawet jej skuteczności w zapobieganiu rakowi szyjki macicy. Do tej pory nie ma badań klinicznych które objęły zaszczepione kobiety w wieku, gdy nowotwór się pojawia (30-50 lat). Nie przeszkadza to wcale naszemu ministerstwu zdrowia polecać ją jako obowiązkową dla dzieci w naszym kraju. W Japonii ministerstwo wycofało w 2013 r. rekomendacje jej stosowania po zgłoszeniu 2000 powikłań, m.in. związanych z zespołem bólu przewlekłego i zaburzeń czucia
Dodane przez ola, w dniu 28.08.2015 r., godz. 15.27
Dla nierządu PO-PSL zamiast obywateli ważniejsze są obce banki i koncerny farmaceutyczne łupiace ten Naród.
Dodane przez A!, w dniu 28.08.2015 r., godz. 20.02
Patrząc na wyszkowskie pseudo elity i myśląc o tym, co funduje nam rząd PO nabieram siły aby do 25 października zmobilizować wszystkich zdrowo myślących ludzi do pójścia na wybory. Muśimy odunąć tę patologię od władzy, raz na zawsze.
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 28.08.2015 r., godz. 21.30
Drodzy olu i Przemku, wasz świat pozbawiony autorytetów moralnych sypie się w gruzach. Czytam te rozpaczliwe wywody i nijak nie mogę ich dopasować do rzeczywistości, która jest nam odkrywana, nie tylko przez niepodległosciowe, ale także coraz częściej mainstreamowe, media. Każdego dnia ten wasz kryształ ma więcej rys, ale jak wiecie, skończy się to rozsypaniem w drobny mak. Koszt posprzątania tego brudu będzie ogromny, ale to jest ostatni dzwonek na zrobienie z tym porządku. Na jesieni wykopki, przy okazji wspólnymi siłami wykopiemy z życia politycznego masę chwastów. Dziękuję za uwagę.
Na jesieni wykopki :)
Dodane przez ela, w dniu 28.08.2015 r., godz. 21.57
Tak jest, jak mawia Ojciec Dyrektor "Alleluja i do przodu!"
Dodane przez Anonim, w dniu 29.08.2015 r., godz. 08.01
Rolnicy wykopią PSL za tą ich pracę "dla dobra wsi"
Wytykanie patologii ma sens!
Dodane przez Smacznego :), w dniu 29.08.2015 r., godz. 15.30
Wyszkowska, powiązana z PO władza w znacznym stopniu przyczynia się do ogólnego, kiepskiego wizerunku naszego kraju rządzonego przez PO. Nie wróżę specjalnie dobrego wyniku tej gnijącej od środka formacji w naszym mieście. Ludzie uodpornili się na TVN ową, Lis ową, GW czą propagandę. Wyniki sondaży mówią za siebie.
Dodane przez Anna, w dniu 29.08.2015 r., godz. 16.21
Ten Marek Eychler z PO, to taki miejscowy Andrzej Hadacz, znany "obrońca krzyża", prowokator na usługach prezydenta Komorowskiego.
Czy Polacy są zadowoleni ze swojej sytuacji ekonomicznej?
Dodane przez ola, w dniu 29.08.2015 r., godz. 20.22
Dobrym przykładem przemiany są właśnie Węgry. Potwierdzają to dane unijne. Z comiesięcznego raportu publikowanego przez Komisję Europejską wynika, że w naszym regionie najbardziej zadowoleni ze swojej sytuacji ekonomicznej są właśnie Węgrzy, a najmniej – Polacy. Bruksela od dawna mierzy tzw. wskaźnik nastrojów gospodarczych (ESI). Najwyższy panuje obecnie na Węgrzech (114,2), najniższy w Polsce (98,4). Średnia dla strefy euro wynosi 104,2, a Niemcy mają 105,8. Zdaniem Dyrekcji Generalnej ds. Gospodarczych i Finansowych UE, najlepsza koniunktura gospodarcza panuje dziś właśnie na Węgrzech.
Dodane przez Sroka, w dniu 29.08.2015 r., godz. 23.29
POdobno "skłonność do afer nie jest uwarunkowana przynależnością partyjną a indywidualnymi cechami jednostek". Coś POdobnego, boki zrywać!
Chcemy POmocy? - nic juz wam nie POmoże. Idziecie na dno! A orkiestra gra.
Dodane przez PatiKoti, w dniu 30.08.2015 r., godz. 12.38
Niemal każda prasa w Polsce jest niemiecka, ale to nie znaczy, że mamy się jej słuchać jak Tusk i Kopacz niemieckich polityków. Zablokować rynek pracy, ale rewelacje. Nie wiesz "olu-Przemku"" o czym piszesz. Kto nas tam zastąpi? Islamskie pielęgniarki, które masowo opuszczają Afrykę, wykwalifikowani spawacze, rzeźnicy, hydraulicy? Masz ptasi móżdżek. Nie uczestniczyliśmy w kolonialnej grabierzy Afryki, więc niech problemem zajmą się Ci, którzy Afrykę okradali i okradają i destabilizują "Przemku", "Krzyśku".
Dodane przez ja, w dniu 30.08.2015 r., godz. 14.30
Zaskoczyła mnie informacja, że chcą przedstawić zarzuty popełnienia przestępstwa ustawiania konkursów na stanowiska w NIK, prezesowi NIK Krzysztofowi Kwiatkowskiemu i posłowi PSL Buremu. Nie, że korupcja przy ustawianiu konkursu, ale same ustawianie. Jak popatrzę na Wyszków to tu tych ustawiań czy nawet braku konkursów jest powszechny. W starostwie i podległym placówkom jak i w Gminie Wyszków i podległym im placówkom. W Wodociągach gdzie w radzie nadzorczej są prezesi wyszkowskich partii, Mróz i Sobczak też nie było konkursu na stanowisko prezesa PWiK i wybr. Będę to obserwował i jak okaże się, że Kwiatkowskiego i Burego skażą to też Pągowski, Nowosielski, Mróz czy Sobczak powinni otrzymać zarzuty.
Dodane przez Kaliope, w dniu 30.08.2015 r., godz. 18.04
Uchodźcy już pokazali jakie to ziółka. W Pustych Łąkach i okolicy złupili niemal wszystkie domki letniskowe. Zapytajcie policję. Później zablokowali drogę 62 Węgrów-Wyszków, bo roszczeniowej hordzie nie podobały się warunki i pieniądze, którymi się z nimi dzieliliśmy. Nie musimy się na to godzić, tylu Polaków chciało i chce wrócic do Ojczyzny z Kazachstanu, Rosji. Za chlebem wyjechało 3 mln ludzi. O nich musimy pomysleć!
Ad. ja
Dodane przez Staz, w dniu 30.08.2015 r., godz. 22.39
Odpowiedź jest tu jedna, aroancka: nie mniałem łobowionsku.
Dodane przez Kibic, w dniu 31.08.2015 r., godz. 13.33
Nie miałem obowiązku - to dowód, który stawia burmistrza w jednym rzędzie z hipokrytami, którzy z ustami pełnymi frazesów na temat równości, sprawiedliwości, demokratycznych standardów, udowadniają, że mają obywateli głęboko w d...
POdobno "skłonność do afer nie jest uwarunkowana przynależnością partyjną a indywidualnymi cechami jednostek".
Dodane przez Ola Hadacz, w dniu 31.08.2015 r., godz. 15.53
PO jest partią złożoną w większoście z takich właśnie jednostek.
Klasa,którą reprezentujesz olę!
Dodane przez yes,yes,yes, w dniu 31.08.2015 r., godz. 20.53
...Zadzwonił do mnie pan Nałęcz, doszło do spotkania z prezydentem, poprosił mnie o głos. Spotkałem się z panem profesorem Nałęczem, myśmy omawiali sytuację, jak tu się spotkać z panem prezydentem (…) Pan prezydent poprosił mnie o silne wsparcie, bo powiedział, że mój głos to tak jak 10 tys. głosów...
Otwórzcie oczy!!! finanse.mf.gov.pl
Dodane przez TD, w dniu 31.08.2015 r., godz. 22.57
Fakty są takie: rządzący utracili kontrolę nad wzrostem zadłużenia Skarbu Państwa. Dzienny przyrost długu na poziomie 252,3 mln zł pokazuje w jak dramatycznej sytuacji się znaleźliśmy. Państwo zaczęło żyć z długu, którego nie będzie w stanie spłacić. W mojej opinii rząd całkowicie utracił już nad tym kontrolę. Niestety media mainstreamowe nie pisną o tym ani słowa. Wszak mogłoby to uderzyć w wizerunek platformianej sitwy.
Przypominamoli "oli"
Dodane przez TD, w dniu 31.08.2015 r., godz. 23.29
W Kamiennej Górze Nijaki Samuel Nehmed Arab i muzułmanin pochodzenia tureckiego zabił niewinną dziesięcioletnią dziewczynkę bo skończył mu się zasiłek...
Dodane przez Iza, w dniu 01.09.2015 r., godz. 07.22
Mamy brać do siebie kogo wskażą nam Niemcy , a potem pracować na tych potrzebujących imigrantów bo jak nie będziemy ich paść zasiłkami to będą zabijać nam dzieci? Dlaczego żydowska gazeta dla Polaków nie sprostowała do teraz kłamstwa , że to świadek jehowy ? Dlaczego nigdzie nie można usłyszeć prawdy o tym mordercy?
Dodane przez Zaniepokojona, w dniu 01.09.2015 r., godz. 11.19
Nie mówi się o już przebywających w naszym kraju hordach zza Buga. Ukraińcy okupują całymi rodzinami parki, skwery i parkingi. Dlaczego się o tym milczy?
Dodane przez Anonim, w dniu 01.09.2015 r., godz. 11.38
Emigranci chcą żyć na poziomie, ale nie pracując. My będziemy na nich pracować. Nam zabiorą w podatkach. Jak już tak nasza obecna władzunia chce być usłużna Niemcom, to niech na rzecz emigrantów oddadzą swoje fundusze i diety, niech działają naprawdę społecznie. To my tyramy i ledwo starcza uczciwie zarobionych pieniędzy od pierwszego do pierwszego, a jeszcze z tego mamy utrzymywać emigrantów. Osobom niepełnosprawnym zabiera się renty i zasiłki. Najpierw niech zadbają o polskich obywateli. Oni myślą, że takie utworzyli Eldorado, że wszystkich stać na ośmiorniczki i karpaczo z żubra.
Dodane przez Ola Hadacz, w dniu 01.09.2015 r., godz. 13.39
Gus alarmuje, nasze dzieci nie dojadają!!!
do STAZ
Dodane przez Anonim, w dniu 01.09.2015 r., godz. 14.49
łobowiązek na poziomie - sam czy w kolektywie tak dryfuje ? Innym wody z mózgu w takim już ujęciu nie funduje ? E chyba Sam, inni nie dorastają , łączą się w żalu po poczynaniach niejakiego Araba tureckiego pochodzenia
Z takim prezydentem zwojują świat
Dodane przez ola, w dniu 01.09.2015 r., godz. 21.21
Japonię zwojują, razem z Szogunem - sorry nic z tego - limit przektoczony. No k...a, jedna wycieczka stróża kaosztowała Polaków 1,4 mln! I nie starczyło na stenopistkę, która mogłaby w jego interesie zrobić jakieś notatki z tej wizyty. To dopiero poziom. Polacy znienawiadzą PO. A ci z PO, zapadną sie ze wstydu. PS. Kiedy kobieta stoi i ty chamie stój, pozwól kobiecie usiąść pierwszej. Ale gdy ma się wykształcenie lumpa spod trzepaka - kupione - to wszystkiego się można spodziewać. I wychowania burakowi brak. Wstydzę się, ale jak wszyscy z PO, nie potrafię przyznać się do błędu. Wybaczcie, i złotówka nie ryje.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.09.2015 r., godz. 22.19
6 referendum. Gra w to oli?
Afera w NIK
Dodane przez Kwintesencja, w dniu 01.09.2015 r., godz. 22.59
Etap dziejowy osiągnął taki stan, w którym o stołek dla debila szef NIK musi walczyć z Julią Piterą, tą legendarną bojowniczką o wolność bez korupcji. Pitera, jak Sulik z gabinetu Kopacz, dzwoni do… Najwyższej Izby Kontroli i jako Pełnomocnik Rządu do Spraw Opracowania Programu Zapobiegania Nieprawidłowościom w Instytucjach Publicznych, domaga się roboty dla swojego debila. Kończę, bo teraz naprawdę, nie metaforycznie, pogubiłem się. Zapamiętałem tylko jedno, gdzie się nie obrócisz tam debil na debilu debila na stołku sadza i na końcu wszyscy debile krzyczą: "esteśmy nowoczesne państwo, zdaliśmy egzamin!".
Dodane przez Anonim, w dniu 02.09.2015 r., godz. 09.46
Nie od dziś wiadomo, że osobą inteligętną nie da się łatwo sterować, nie można nią manipulować. Przykład nasza rada gminy. Im niższe wykształcenie, tym bardziej pokorna. Osoba wykształcona ma swoje zdanie i ne da jej się wcisnąć kitu, że czarne to białe.
Dodane przez BASTA, w dniu 02.09.2015 r., godz. 14.26
strach się bać
w tym Momencie
Dodane przez Anonim, w dniu 02.09.2015 r., godz. 14.37
tracę wątek !
Ad. ola, Ula, NO TO CO, i BASTA
Dodane przez :), w dniu 02.09.2015 r., godz. 15.12
strach się bać, a jednak po 25 października wielu obudzi się w innej dla nich rzeczywistości, wielu zorientuje się, że trzyma rękę w nocniku. Ja temu kibicuję.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta