Dziś jest 23 kwietnia 2024 r., imieniny Jerzego, Wojciecha

Trzy punkty dla Campera po ciężkim meczu w Ozorkowie

Ikona
(Zam: 15.02.2011 r., godz. 12.18)

Bardzo wyrównany przebieg miało przedostatnie spotkanie Campera Wyszków w rundzie zasadniczej rozgrywek II ligi. Wyszkowski zespół pokonał po ładnym widowisku Bzurę Ozorków 3:0 (29:27, 25:18, 29:27).

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 12 lutego w Ozorkowie. Dla ekipy Bzury był to bardzo ważny mecz ze względu walki tej drużyny o zapewniające grę w fazie play-off czwarte miejsce w tabeli. Camper zaś broni zajmowanej przez siebie drugiej lokaty. Pierwszego seta wyszkowska drużyna rozpoczęła w składzie: Przemysław Gniewek, Daniel Saczko, Maciej Główczyński, Rafał Sędek, Dominik Zalewski, Piotr Świerżewski, Tomasz Knasiecki (libero). Premierowa odsłona pokazała dużą determinację gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli ,,wyszarpać” punkty wyżej notowanej drużynie Piotra Szulca. Wyrównana odsłona ostatecznie zakończyła się emocjonującą końcówką, którą wygrał Camper 29:27.

Drugiego seta świetnie rozpoczęli zawodnicy wyszkowskiego zespołu. Przy bardzo dobrej serii zagrywek Gniewka, Camper odskoczył na siedem punktów (10:3). Dwa punktowe bloki w tym czasie postawił Główczyński. Falstart w tej odsłonie mocno zdenerwował rywali, którzy długo nie potrafili wprowadzić spokoju i konsekwencji w swoje poczynania na boisku. Gospodarzom nie pomogła również przerwa na żądanie, o którą poprosił trener Bzury. W środkowej fazie seta Camper utrzymywał swoją przewagę. Trener Szulc postanowił wprowadzić na boisko zawodników rezerwowych. Na parkiecie w krótkim odstępie czasu pojawili się Robert Kiwior (wracający po kontuzji) oraz Daniel Lenc. Rotacje kadrowe w zespole z Wyszkowa próbowali wykorzystać gospodarze, odrabiając część strat (14:19). Trener Campera zareagował na to czasem. Po powrocie na boisko wyszkowscy siatkarze konsekwentnie punktowali rywali. Przy zagrywce Zalewskiego Camper zdobył trzy punkty z rzędu i ostatecznie wygrał drugą partię 25:18.
W trzeciej, i jak się później okazało, ostatniej odsłonie, siatkarze Bzury podjęli ostatnią próbę nawiązania walki w tym meczu. Początek partii był dość wyrównany z lekkim wskazaniem na ekipę z Ozorkowa, która stopniowo zaczęła budować przewagę punktową. W środkowej fazie seta siatkarze Bzury uzyskali czteropunktowe prowadzenie (18:14), na które czasem zareagował trener Szulc. Po powrocie na boisko siatkarze Campera zaczęli stopniowo odrabiać straty. Dwa bloki Macieja Główczyńskiego oraz dobra postawa wyszkowian w obronie pozwoliła zespołowi na doprowadzenie do remisu 24:24 i walki na przewagi. W emocjonujących wymianach w końcówce więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Wyszkowa, wygrywając ostatecznie 29:27, a tym samym 3:0 w całym meczu. Spotkanie silnym atakiem zakończył rewelacyjnie grający w tym meczu Przemysław Gniewek.

Bzura Ozorków – Camper Wyszków 0:3 (27:29, 18:25, 27:29)

Camper: Przemysław Gniewek, Daniel Saczko, Maciej Główczyński, Rafał Sędek, Dominik Zalewski, Piotr Świerżewski, Tomasz Knasiecki (libero), a także: Robert Kiwior, Daniel Lenc, Krystian Kruk.

Ostatnim rywalem Campera w rundzie zasadniczej rywalizacji będzie drużyna AZS-u UWM Olsztyn. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 19 lutego o godzinie 19.00 w hali sportowej WOSiR w Wyszkowie. Wszystkich sympatyków wyszkowskiego zespołu serdecznie zapraszamy.

AZS Uniwersytet Warszawski – KPS Siedlce 1:3 (18:25, 25:19, 17:25, 25:27)
AZS UWM Olsztyn – Wilga Garwolin 0:3 (23:25, 17:25, 23:25)
Lechia Tomaszów Mazowiecki – MOS Wola Warszawa 1:3 (25:23, 27:29, 17:25, 24:26)
W fazie play-off rozgrywek drugoligowych na pewno zobaczymy KPS Siedlce, który zwycięstwem z AZS-em UW zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli. Właściwie, pewne drugie i trzecie miejsca mają również Camper Wyszków i MOS Wola Warszawa. Ciekawie natomiast zapowiada się walka o ostatnie premiowane awansem miejsce czwarte. Walkę o nie toczyć będą Bzura Ozorków (musi wygrać spotkanie z MOS-em Warszawa, najlepiej za trzy punkty), Wilga Garwolin (konieczne zwycięstwo z AZS-em UW i nadzieja na porażkę Bzury) oraz Pronar Hajnówka (zwycięstwo za trzy punkty z Lechią Tomaszów Mazowiecki oraz porażki wcześniej wymienionych zespołów). Wszystko rozstrzygnie zbliżająca się kolejka.

1. KPS Siedlce 40 43-18
2. Camper Wyszków 30 35-21
3. MOS Wola Warszawa 27 35-30
4. Bzura Ozorków 22 28-31
5. Wilga Garwolin 21 29-29
6. Pronar Hajnówka 20 27-31
7. AZS Uniwersytet Warszawski 18 23-32
8. AZS UWM Olsztyn 16 27-35