Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 kwietnia 2024 r., imieniny Hermenegildy, PrzemysławaOkiem rzuciłam

(Zam: 12.08.2015 r., godz. 17.41)

Jeszcze raz o 1 sierpnia. W prasie ukazały się relacje z obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. W poprzednim tygodniu króciutko odniosłam się do tej naprawdę wzruszającej uroczystości. Niestety, poprzednio nie napisałam o wszystkim, o czym napisać powinnam. Pod pomnik Gloria Victis przybyło wielu wyszkowskich oficjeli.

Moim zdaniem, zabrakło jednak pocztów sztandarowych wyszkowskich szkół, zabrakło mundurowych, czyli przedstawicieli policji, straży pożarnej, straży miejskiej, uczniów klasy wojskowej z Zespołu Szkół nr 2 w Wyszkowie. Uroczystości nie zaszczycił również ani przewodniczący Rady Powiatu (który dzień później zaszczycił swoją obecnością Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku), ani żaden z jego dwóch zastępców. Nie rozumiem również, dlaczego osoba przedstawiająca delegacje składające kwiaty pod pomnikiem nie wymieniła delegacji Klubu Gazety Polskiej. Czyżby przedstawiciele Klubu byli mniej rozpoznawalni niż np. przedstawiciele wyszkowskiego PiS?

Gminny konkursik
Na stronie internetowej „Wyszkowiaka” ukazała się informacja zatytułowana „Konkurs na zagospodarowanie centrum”. Urząd miejski zaprasza do udziału w konkursie na przygotowanie koncepcji zagospodarowania terenu otaczającego przyszły ratusz. W konkursie wygrać można 5 000 zł. Informacja na stronie była jeszcze cieplutka, a już została okrzyknięta świetnym pomysłem przez tajemniczego internetowego komentatora jkk „Teraz każdy ma możliwość uczestniczenia w projektowaniu miasta, a nie tylko smarowania pierdół na forach”. Nie do końca zgadzam się z tym komentarzem. Nie każdy bowiem będzie mógł uczestniczyć w projektowaniu miasta, gdyż nie każdy potrafi np. oszacować kosztów realizacji projektu, czego wymaga Urząd Miejski. Konkurs przeznaczony jest więc dla bardzo wąskiego grona. W związku z powyższym, czy się to komuś podoba, czy też nie, większość z nas w dalszym ciągu swoje niezadowolenie, lub zadowolenie będzie przejawiała w formie komentarzy na internetowych forach. Ciekawa jestem, czy odzew na konkurs będzie duży? Ciekawa jestem, kogo pan burmistrz powoła w skład komisji, która zajmie się oceną prac konkursowych? Czy będzie nam dane zobaczyć wszystkie prace konkursowe?

„Przydrogi” placyk
Z „Wyszkowiaka” dowiedziałam się, ile nas podatników, kosztowała przebudowa Placu Wyzwolenia (artykuł „Droższe zagospodarowanie Placu Wyzwolenia”). Na początku stycznia Rada Miejska wyraziła zgodę na wykonanie dokumentacji technicznej na przebudowę Placu Wyzwolenia u zbiegu ulic Daszyńskiego, Kościuszki i Wąskiej, na którą zarezerwowano 50 000 zł. Na czerwcowej sesji radni miejscy postanowili dołożyć do tej inwestycji 80 000 zł. Minął miesiąc, a radni znowu przeznaczają kolejną kasę do przebudowy, tym razem 65 000 zł. W szybkim tempie z zaplanowanych na ten rok 50 000 zł na remoncik placyku zrobiło się 195 000 zł. Oznacza to, że wartość inwestycji wzrosła o 390%. Przypomniałam sobie, że rok temu na łamach prasy ukazała się wizualizacja Placu Wyzwolenia („Nowy Wyszkowiak” nr 27/2014 artykuł „Nowe, ładne oblicze Placu Wyzwolenia”) z takim oto opisem „Centralnym punktem terenu jest fontanna w formie podświetlonego placu wodnego (podobny znajduje się w Pułtusku), po którym można swobodnie się przemieszczać. Wokół przewidziane są miejsca do odpoczynku i kwiatowe wieże, a w sąsiedztwie fontanny – pomost z deski kompozytowej. Wszystko mniej więcej w miejscu, gdzie jeszcze 3 lata temu stał pomnik. Kolejna duża zmiana to, na drugim skraju placu, rozbiórka sklepu „Grzybek”. W jego miejscu przewidziane jest oświetlone miejsce do odpoczynku, z ławeczkami i nasadzeniami. Po sąsiedzku, od strony ul. Wąskiej, znajduje się parking, większy niż obecnie. Na całym placu konieczne jest uporządkowanie istniejącej zieleni, a także nowe nasadzenia, którymi warto oddzielić plac od ulicy. Od strony północnej, wz

Komentarze

Ktoś się buduje
Dodane przez hajke, w dniu 13.08.2015 r., godz. 09.54
Wyszkowianie być może realizują również utajoną budowę. Takie paetnerstwo prywatno-publiczne. Wszystko kosztuje dwa razy drożej. Jak to wytłumaczyć?
Nie tylko ty pytasz
Dodane przez TD, w dniu 13.08.2015 r., godz. 10.45
Naczynia połączone? Dodane przez Dysonans, w dniu 12.08.2015 r., godz. 11.16 Burmistrz budując własny dom wykazuje się szaloną oszczędnością - patrz ostatnie oświadczenie majatkowe, o czym pisał Osęka, a co innego widzimy jeśli chodzi o inwestycje z budżetu gminy. Ktos potrafi to zgrabnie wytłumaczyć?
Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 13.08.2015 r., godz. 17.10
Kto widział konkurs na zagospodarowanie Placu Wyzwolenia? Gdzie można znaleźć informację.
Dodane przez knom, w dniu 14.08.2015 r., godz. 10.24
Kuonkursy są wtedyy, kiedy sa dla władzy wygodne. To taka wyszkowska upośledzona demokracja.
Dodane przez S., w dniu 14.08.2015 r., godz. 13.10
Co za firma jest wykonawcą?
Dodane przez Anonim, w dniu 15.08.2015 r., godz. 06.51
Pewnie ta sama, co buduje prywatny domek. Wiekszość faktur z prywatnej budowy dołączy do kosztów inwestycji zleconych przez urząd. Takim to sposobem prywatnie tanio, państwowo drogo.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.08.2015 r., godz. 11.36
Kocie łby, ciekawe czy dla dla wszystkich robią to w tej samej cenie
Dodane przez Suma Sumarrum, w dniu 15.08.2015 r., godz. 21.50
Te ciągłe dopłaty do wyszkowskich inwestycji to chyba jakaś kryminogenna ściema. Bo w takim przetargu wygrywa firma, która oferuje najniższą cenę np 100.000 zł, przebijając tą za 110.000 i 125.000. W trakcje realizacji okazuje się, że zwycięska firma za 100.000 zł nie potrafi wykonać zadania i trzeba jej dopłacić kolejne 100.000 zł. co razem daje 200.000. Jak to się wtedy ma do przegranych, którzy oferowali 110.000 i 125.000 zł., ale przegrali? Czy nie są robieni jawnie w konia przez burmistrza?
Dodane przez Żenua, w dniu 16.08.2015 r., godz. 12.16
Podobno na ten placyk gmina nie oglaszała ani konkursów, ani przetargów. Już można sobie dopowiedzieć słowa aroganckiego: nie miałem obowiązku ogłaszać. Żenua
Dodane przez Anonim, w dniu 18.08.2015 r., godz. 14.24
Dobra podsumowanie afery z plażą i łgarstwem paprotki na forach. Wszystko w świeżym Wyszkowiaku.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta