Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 kwietnia 2024 r., imieniny Klary, RobertaAndrzej Duda – to się uda?

(Zam: 05.08.2015 r., godz. 16.40)

Dobry kandydat, dobra kampania wyborcza i uwolniona społeczna energia oraz entuzjazm to w mojej ocenie najważniejsze przyczyny zwycięstwa obozu niepodległościowego w minionych wyborach na prezydenta Polski. Andrzej Duda okazał się być idealnym kandydatem.

Spokojny, odpowiedzialny, aktywny, młody, dobrze przygotowany do pełnienia funkcji prezydenta Rzeczypospolitej, pracowity. Okazało się to jednak dopiero w trwającej ok. 2,5 miesiąca kampanii. Wcześniej niewielu o tym wiedziało. Prawo i Sprawiedliwość wraz z podmiotami wspierającymi, określanymi jako zjednoczona prawica zorganizowało dobre, skuteczne i profesjonalne wsparcie dla kandydata. I wreszcie, uwolniona energia społeczna oraz entuzjazm – im dłużej trwała kampania, tym więcej osób, przeróżnych „wolnych strzelców” angażowało się po stronie Andrzeja Dudy. Pod koniec na spotkaniach z nim były już tysiące osób. Celowo wymieniłem na początku czynniki wewnętrzne, które ewidentnie zbudowały zwycięstwo kandydata PiS na prezydenta. Są jednak jeszcze co najmniej dwa istotne czynniki zewnętrzne – słaba kampania urzędującego prezydenta Komorowskiego oraz fenomen Kukiza, jego wyjątkowo wysoki wynik w pierwszej turze wyborów, a także nie wprost, ale jednak dość zdecydowane poparcie udzielone późniejszemu zwycięscy przed drugą turą. Okazało się, że główne hasło kampanii kandydata PiS, które zacytowałem w tytule ze znakiem zapytania było prorocze. I udało się pomimo potężnej przewagi sondażowej prezydenta Komorowskiego na starcie, a także potężnego, jednoznacznego wsparcia propagandowego jakie otrzymywał on przez cały czas przez najbardziej wpływowe media III RP – przede wszystkim TVP, TVN i Polsat, a także przeróżne pseudoautorytety, posługujące się prowokacjami i manipulacją, których nawet nie chce mi się wymieniać.
Skąd jednak znak zapytania w tytule mojego felietonu? W tym momencie wykorzystując hasło z kampanii wyborczej pytam o 5-letnią prezydenturę Andrzeja Dudy. Bowiem 6 sierpnia, w czwartek będzie jej inauguracja. Czy ta kadencja ma szanse być udana, czy będzie rzeczywiście przełomem? Odpowiedź na to pytanie jest arcyboleśnie prosta. Nie będzie żadnym przełomem, jeżeli po nadchodzących, jesiennych wyborach zjednoczona prawica nie utworzy skutecznego, stabilnego i sprawnego rządu. Pamiętamy przecież ohydny „przemysł pogardy” inicjowany m.in. przez polityków PO, skierowany przeciwko prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Pamiętamy, że kiedy ostrzegał przed Putinem i niebezpieczeństwem ze strony Rosji w 2008 roku zaatakowany został szczególnie brutalnie, m.in. przez ówczesnego marszałka sejmu Bronisława Komorowskiego. Pamiętamy również późniejsze spiskowanie Tuska z Putinem w celu ośmieszenia prezydenta Kaczyńskiego. Czy dziś ci sami ludzie nie wykorzystają cynicznie każdego sposobu, nie sprzymierzą się nawet z diabłem, żeby zniszczyć prezydenta Andrzeja Dudę? Powiem tak – bardzo chciałbym, żeby choć część z nich opamiętała się i skończyła z poetyką „dorzynania watahy”, czyli bezwzględnego niszczenia przeciwników politycznych. Będą mieli taką szansę niezależnie od wyników wyborów parlamentarnych. Polakom jednak, którzy chcieliby pozytywnych zmian w naszej Ojczyźnie radziłbym nie wygaszać aktywności społecznej, która w minionej kampanii prezydenckiej była jednym z czynników decydujących o zwycięstwie Andrzeja Dudy. Ta aktywność jest wręcz niezbędna również w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Jeżeli doprowadzimy wspólnie do zwycięstwa obozu niepodległościowego w tych wyborach to dopiero wówczas będziemy mieli prawdziwy przełom. Natomiast w najbliższy czwartek 6 sierpnia przywitajmy nowego prezydenta, który na razie daje szansę na pozytywne zmiany np. na to, żeby młodzi ludzie nie musieli wyjeżdżać za granicę w poszukiwaniu chleba, a jeżeli już wyjadą, żeby mieli do czego wracać. Prezydenta Andrzeja Dudę można będzie przywitać w Warszawie – zapraszam do wspólnego wyjazdu z Klubem Gazety Polskiej do Warszawy, na plac Zamkowy i na mszę świętą do katedry św. Jana Chrzciciela – kontakt 604 443 151. Ale można uczcić ten dzień indywidulnie np. wywieszając flagę narodową albo w inny dowolny sposób. Zdecydowanie zachęcam do aktywności. Jedynie ona zagwarantuje nam zmiany.

Komentarze

Dodane przez Marek Eychler, w dniu 06.08.2015 r., godz. 03.17
Panie Głowacki, kto Panu dał prawo do nazywania siebie i sobie podobnych "obozem niepodległościowym"? Chciałbym Panu przypomnieć, że podobnie o sobie mówiła część szlachty skupiona w Targowicy. Może trochę pokory? Może to nie Tobie oceniać tu samego siebie?
Dodane przez :), w dniu 06.08.2015 r., godz. 08.05
To już usprawiedliwianie jeszcze przed objęciem urzędu no no...
się uda, chociaż..
Dodane przez Paszczur, w dniu 06.08.2015 r., godz. 09.33
1. małostkowy Bronek przez 2 miesiące czyścił kasę kancelarii, żeby jak najbardziej utrudnić start prezydentowi, zresztą pożegnał tylko swoich wyborców a nie cały naród, więc nie był Prezydentem całego narodu, nie złożył życzeń następcy! jaki Bronek jest, każdy widział... 2. BOR na samym początku wepchnął Dudę na minę, wynajmując apartament wakacyjny od jakiegoś szemranego biznesmena, ja to bym chłopaków wymienił , bo dezeli nie było to rozmyślnie , to są idiotami.. 3. No i oczywiście Lisy, olejniczki, kraśki już rozliczali Dudę po 1 dniu od wygranej... będzie ciężko
Dodane przez wyszkowianin, w dniu 06.08.2015 r., godz. 09.39
PiS ju niejednokrotnie pokazał nam do czego jest zdolny. Kaczyński zwalczał jak mógł Unię Wolności, a tymczasem wychowanek UW zostaje prezydentem z ramienia PiS. I niech mi ktoś jeszcze powie, że PiS, PO, AWS, UW to różne partie...
Dodane przez Anonim, w dniu 06.08.2015 r., godz. 09.44
Unia wymogła na pseudo naszym rządzie likwidacji naszego przemysłu. Rząd ochoczo na to przystał. Dziś kupujemy większość produktów wyprodukowanych w Chinach przez koncerny Niemieckie i Francuskie. Zdani jesteśmy kupować tanią tandetę, sami mało co produkujemy. Efektem takich działań pogłębia się u nas bezrobocie i bieda. Handel w Polsce opanowali ci sami. My jesteśmy dla nich tylko niewolnikami tak jak Chińczycy. Takie są korzyści z tej Unii. Oni bez pracy się bogacą a my schodzimy na dno. W Polsce chcąc coś wyprodukować, lub wykonać jakąś usługę zgodnie z prawem trzeba było by wziąść dwa razy tyle co za produkt chiński takie mamy podatki i zus. Myślę, że coś z tym zrobią zanim będzie za późno.
mohery, ciemnogród.....
Dodane przez Paszczur, w dniu 06.08.2015 r., godz. 11.22
to nie oni, to KULTURA EUROPEJSKA, MŁODZI ZDOLNI Z WIELKICH MIAST, słowem, śmietanka Europy, PO wybuczało Prezydenta! nic dodać nic ująć
Dodane przez A., w dniu 06.08.2015 r., godz. 12.10
Panie Eychler gdzie pan pracuje i PO co jeździ do Niemiec. Jak w pana przykładzie wygląda ta "Zielona Wyspa"? Bardzom ciekawa.
chłodnym okiem mieszkańca tego kraju
Dodane przez Janek R., w dniu 06.08.2015 r., godz. 13.17
Zaczyna się. Nie wierzę by słowa Prezydenta, cyt. "Trzeba zacząć odbudowywać wspólnotę opartą o wzajemny szacunek. Proszę o szacunek i poszanowanie wzajemnych praw" znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości, chociażby wyszkowskiej. Polska nienawiść kwitnie czego przykładem są m.in. wpisy na tym forum (innych gazet też, bez względu na opcję) i co gorsze ta nienawiść kwitnąć będzie dalej. Taka to już jest ta katolicka Polska. Na nic zda się zaklinanie rzeczywistości. Chciałbym się mylić ale myślę, że się nie uda.
Dodane przez hajke, w dniu 06.08.2015 r., godz. 14.03
Andrzej Duda zaprzysiężony. Na placu zamkowym witały go tłumy. Czuć entuzjazm, jakiego brakowało Komorowskiemu.
Dodane przez Nienawiść władz, w dniu 06.08.2015 r., godz. 14.12
Nienawiśc w naszym mieście rodzi się w głowach i rozsiewana jest przez władze, która niszczy wszystko i wszystkich, którzy maja swoje zdanie i nie jedzą jej z ręki. Jakim trzeba być ćwokiem zawistnym chamem, żeby dysponując publicznymi pieniędzmi władza w osobie burmistrza wybierała sobie usłużne media, w których zamieszcza świąteczne życzenia dla mieszkańców, pomijając inne. Bardzo to katolickie, prawda Janku R. ?
Wzajemny szacunek
Dodane przez Anonim, w dniu 06.08.2015 r., godz. 14.27
Ile trzeba mieć kompleksów i frustracji żeby podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego z premedytacją prowadzący pominął jedną ze składających kwiaty delegacji. I wszystko to pod okiem wiceburmistrz Kowalewskiej.
Dodane przez Aaaaa!, w dniu 06.08.2015 r., godz. 15.05
Adam Warpas zamieścił w prasie podziękowania dla burmistrza. Ten jego rękami zlikwidował kilka szkół, szkolnych kuchni i zwolnił sprzątaczki (z wyjątkiem żony radnego Rojka)
to ciemnota
Dodane przez johny, w dniu 06.08.2015 r., godz. 15.05
Podczas wygłaszanego w sejmie orędzia Pana Prezydenta Andrzeja Dudy posłowie PO w swoich lawach poselskich buczeli,buczeeellii.To szczyt chamstwa ze strony tych politykow.
Takie mamy elyty
Dodane przez ola, w dniu 06.08.2015 r., godz. 15.27
Wiecie co, nie bójmy się chamstwa i złodziejstwa nazywać PO imieniu. Banda moralnych bankrutów upadla ten kraj każdego dnia. W naszym mieście też króluje cwaniactwo bezczelnych pseudoelit nazywających siebie "komitetem z klasą". Zacznijmy im tą "klasę" wytykać na każdym kroku.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 06.08.2015 r., godz. 15.32
Rok w rok na warszawskich Powązkach przedstawiciele "obozu niepodległościowego" buczą i gwiżdżą podczas uroczystości. To jak ich nazwiecie? Dla mnie to buraki po prostu.
Jestem dumna
Dodane przez Asia, w dniu 06.08.2015 r., godz. 15.50
W Warszawie tłumy ludzi towarzyszą na każdym kroku prezydentowi Andrzejowi Dudzie, są wśród nich także wyszkowianie.
Wyszków jest mały
Dodane przez Anonim, w dniu 06.08.2015 r., godz. 17.33
Wystarczy dobrze się przyjrzeć kto ten kmiotet z klasą tworzy. Przodują tam szwagierki (z klasą:)
Dodane przez Jest różnica!, w dniu 06.08.2015 r., godz. 17.39
Dobrze Eychler, a POwiedz co tam buractwo waszego POkroju robiło w tym czasie na Powązkach. Przychodzi na lans, jak Mróz z Delugą w Wyszkowie? Powstańcy nie tylko walczyli z okupantem, ale także o Polskę wolną od ludzi, którzy z POlityki robią dziś na kraju geszeft.
Na jesieni krok drugi
Dodane przez Z.L. 1956, w dniu 06.08.2015 r., godz. 18.40
Wielkie Święto dla naszego Kraju. Szkoda, że odchodzący prezydent złupił jak bolszewik Polskę kasę Kancelerii. Słynne 54 tyś zł z hosting i administrowanie stroną. Pokazał swoją klasę. Może pan Marek, co tak chętnie wszystko komentuje, da głos w tej konkretnej sprawie.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 06.08.2015 r., godz. 19.07
Owszem, skomentuję. Tylko istota ciemna jak tabaka w rowie jest w stanie uwierzyć w wasze bajki i propagandę na poziomie rozumu przeciętnego bolszewika o wydanych wszystkich pieniądzach przez Prezydenta Komorowskiego. Człowiek, który ma odrobinę oleju w głowie wie doskonale, że nadchodząca kadencja będzie miała swój budżet, a poprzedni budżet został wyczerpany bo i kadencja się skończyła.
Do Eychlera
Dodane przez Lupa, w dniu 06.08.2015 r., godz. 19.13
Jedna ze znanych blogerek i komentatorek zycia publicznego w Polsce napisała:Mam nadzieje, że buczenie będzie wyeksponowane w kampanii wyborczej. Bo to nie prezydent Andrzej Duda został wybuczany, tylko głodne dzieci za którymi się ujął.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 06.08.2015 r., godz. 20.18
Kto buczeniem wojuje ten od buczenia zginie, jak mówi przysłowie
Dodane przez Hołota z Pułtuskiej, w dniu 06.08.2015 r., godz. 21.15
I to ma być komentarz na irracjonalne wydanie 54 tysięcy złotych na internetowy hosting? Wy towarzyszu Eycher oraz panu podobni jesteście nieszczęściem tej ziemi, tego kraju.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 06.08.2015 r., godz. 22.13
Może zbyt mało dosadnie i zbyt delikatnie się wyraziłem, bo nie trafia to do poniektórych.
Do ME
Dodane przez Sąsiad, w dniu 06.08.2015 r., godz. 22.21
Rozumiem, że masz na mysli to, że od buczenia zginą głodne polskie dzieci.
Komorowskiego odejście z klasą
Dodane przez TD, w dniu 06.08.2015 r., godz. 22.58
W I półroczu tego roku kancelaria zawarła kilkadziesiąt umów na doradztwo i ekspertyzy na łączną kwotę 604 tysięcy złotych (dla porównania w całym roku 2014 tego rodzaju wydatki wyniosły 111,3 tys. zł). Internauci zwrócili uwagę na wiele różnego rodzaju wydatki, które można byłoby nazwać wręcz ekstrawaganckimi np. wykonanie pojedynczych filiżanek i kompletów z białej i różowej porcelany za blisko 65,5 tys. zł, co zostało skomentowane następująco, że ”nawet cesarz Chin by się nie powstydził” czy usługa hostingu strony www wraz z administracją serwera na potrzeby stron internetowych BBN za ponad 54 tys. zł, co z kolei zostało skomentowane następująco, „że na rynku tego rodzaju usługa kosztuje najwyżej 1 tys. zł”.
Dodane przez Janek R., w dniu 07.08.2015 r., godz. 01.26
Większość wpisów potwierdza jednak, że brak szacunku dla innych osób, poglądów jest trwałą wartością polskiego społeczeństwa. Wszechobecny Hejt. Żółć. Tony nienawiści i zawiści. To takie polskie. I to w kraju w którym 95 % deklaruje się jako chrześcijanie. Dziś plują na siebie a jutro spotkasz ich w pierwszym rzędzie w kościele. Żenua.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.08.2015 r., godz. 06.26
Jakim ćwokom daliśmy poparcie, takich mamy. Za kilka miesięcy będą wieszać swoje plakaty z uśmiechniętymi buźkami i hasłami typu "Polska dla wszyst......., itp. Tym społecznikom chodzi o łatwą kasę i możliwości związane z posiadaniem kontaktów biznesowych (biznes zawsze kreci się koło władzy, a często biznes wręcz tworzy taka władzę dla czerpania z tego korzyści).
Dodane przez gs, w dniu 07.08.2015 r., godz. 09.13
Czy dobry kandytat? Tego wg mnie nie wiemy. Ja go nie znam, a na dobrą "gadkę" nabrać się nie dam. Czy dobra kampania? Dobra, ale pytanie ile kosztowała? Entuzjazm? Nie wyczuwam. Spokojny? Tego też nie wiemy. Czy odpowiedzialny? Tego też nie wiemy. Aktywny? Nie zauważyłem. Dobrze przygotowany? Wg mnie teraz za wcześnie, aby tak twierdzić. Poczekajmy z ocenami może z rok. Dopiero wtedy będzie można coś więcej powiedzieć. Przykre jest to, że akturat teraz wyjeżdża "dziękować" polakom za wybór. I jeszcze mówią, że to nie jest część kampanii wyborczej PiS. I ludzie na to się nabierają. Jakie to płytkie. Prezydent wszytkich polaków? Niech podziękuje po wyborach. Dziwię się też, że ludzie (tutaj na forum także) nabierają się na teksty o głodnych dzieciach. Drodzy, każdy kandydat, który chce, aby go wybrano będzie mówił to co chcecie usłyszeć, będzie próbował wywoływać emocje. A Wy się na to nadal nabieracie. Ja mam tylko nadzieję, że nie zrujnuje gospodarki. Mam też nadzieję, że nie będzie to polityka izolacjonizmu.
Dodane przez GSSCh, w dniu 07.08.2015 r., godz. 10.38
Do osoby prezydenta Dudy podchodzi gs bardzo ostrożnie i z dystansem, ale z drugiej strony mu przykro, że jedzie w Polskę dziękować, teraz (niech podziękuje po wyborach) A kiedy ma to zrobić, jego wybory się zakończyły i właśnie został zaprzysiężony, więc jedzie. Ile kosztowała kampania? Najważniejsze, że okazała się skuteczna, a jeśli widzisz nieprawidłowości biegnij gs do prokuratury. Aktywny? (Nie zauważyłeś), ale czepiasz sie, że w Polskę jedzie. Mając do wyboru to co mówi On i Ty gs, wybieram to co mówi On. Nie dam się nabrać na Twoje płytkie gadanie, a temat głodnych dzieci to twarde dane GUS i NIK, ale nawet tym nie przekonam człowieka, który swoją opinię napisał z widocznym celem. Cieszę się, że Polacy po raz drugi nie dali się nabrać na kandydata PO, o którym po 5 latach można wiele powiedzieć. Naród wyciągnął wnioski i zadecydował. Ty z pewnością nazwiesz ten naród ciemnotą, moherami, katolami. Trudno, musisz zacisnąć zęby i cieszyć sie, że mimo wszystko zatriumfowała demokracja. Pozdrawiam.
Gazeta Wyborcza:
Dodane przez Mówisz masz, w dniu 07.08.2015 r., godz. 10.57
Ponad pół miliona dzieci w Polsce jest głodnych lub niedożywionych - zaznacza w Światowym Dniu Walki z Głodem PCK. Według badań GUS, na które powołuje się Polski Czerwony Krzyż, w gospodarstwach domowych mających problemy z zaspokojeniem elementarnych potrzeb, a więc wymagających pomocy, żyje ponad 700 tys. dzieci. Dzieci i młodzież stanowią około 30 proc. ogólnej liczby osób skrajnie ubogich. — pisze „Gazeta Wyborcza” i cytuje Polską Akcję Humanitarną, która od 1998 r. prowadzi akcję dożywiania najmłodszych. Do "gs" - to, że niewygodne fakty są dla was niezauważalne, to nie znaczy, że ich nie ma.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.08.2015 r., godz. 11.13
We wszystkich, nawet najbogatszych krajach świata są głodne dzieci, ubodzy, bezrobotni, kaleki, niepełnosprawni i różne niewygodne fakty.
Bodio zabłysnął!
Dodane przez TD, w dniu 07.08.2015 r., godz. 11.26
Dawny palikociarz, a dziś poseł PSL Bartłomiej Bodio, otwarcie pochwala chamską reakcję posłów koalicji rządowej na wystąpienie Andrzeja Dudy. Nie ma co się dziwić, że został przyjęty przez Zgromadzenie Narodowe w ten sposób. W swoim wystąpieniu powinien udowodnić, że jest ponad bieżącą politykę, a dał dowód, że do tego nie dorósł — stwierdza . Bodio, wzorem swego mistrza Janusza Palikota, bezwstydnie manipuluje faktami. W tej obłudnej narracji to Duda jest winien buczeniu w Sejmie, tak jak śp. prezydent Lech Kaczyński - wedle przemysłu pogardy – miał odpowiadać za polityczne szykanowanie go przez rząd Donalda Tuska. Teraz Bojdo wykorzystuje sprawdzone wzory tamtej propagandy do atakowania Andrzeja Dudy, a przy tym godzi w pamięć o śp. Lechu Kaczyńskim. Myślę, że będzie kontynuacja prezydentury Lecha Kaczyńskiego z jej najgorszymi aspektami – myślę tutaj o walce o krzesło, o miejsce w samolocie i tego bym się spodziewał. — mów Bojdo w „Polsce The Times”. Przemysł pogardy pracuje…
Dodane przez :), w dniu 07.08.2015 r., godz. 11.36
"Ile kosztowała kampania? Najważniejsze, że okazała się skuteczna" A jak chodzi o Plac Wyzwolenia to już nieważne że ładnie jest tylko ile kosztowało... Podwójne kryteria bo tak wygodniej... ?!
Dodane przez ola, w dniu 07.08.2015 r., godz. 11.54
To mi parówkowe porównanie kosztów kampanii, którą finansuje partia i darczyńcy (tak wiem - partia z subwencji i wszystkie parlamentarne partie z tego korzystają:) do lokalnej inwestycji za publiczne pieniądze mieszkańców. Takie to uPOśledzone myślenie, ale tam... Bydło buczy, kawaleria jedzie dalej!
Co z tą biedą
Dodane przez :), w dniu 07.08.2015 r., godz. 11.57
Napisz Marku E., podeprzyj się porównaniem z Niemiec Saksończyku-ekspercie.
ola la
Dodane przez :), w dniu 07.08.2015 r., godz. 12.22
dziad o szydle a baba o motoidle...
Dodane przez Wyszkowianin, w dniu 07.08.2015 r., godz. 12.34
Duda prezydentem! Dziś właśnie powołał instytucję do kontaktów z Polakami mieszkajacymi zagranicą. Prosta, ale jakże ważna i potrzebna rzecz. Przez 8 lat karmiono nas drugą Irlandią, zieloną wyspą i nie dostrzegano problemu. Uznanie dla elekta!
Dodane przez Cannaris, w dniu 07.08.2015 r., godz. 12.51
Uprawnienia prezydenta zgodnie z zapisami ustawy zasadniczej mają w głównej mierze charakter reprezentacyjny. Prezydent ma prawo zarządzić wybory, wypić herbatę, ewentualnie pogadać o pogodzie z inną głową państwa, od czasu do czasu wydać jakieś rozporządzenie, wręczyć odznaczenie zasłużonym. Politykę państwa w wymiarze wewnętrznym jak i zewnętrznym realizuje Rada Ministrów W kontekście tego co zostało zapisane w konstytyucji nie rozumiem tego ślepego zachwytu prezydenturą Pana Andrzeja Dudy. Sam w pojedynkę nie obroni Ukrainy, nie obniży wieku emerytalnego ani też nie spowoduje powrotu Polaków zza granicy. Znaczna część jego wyborczych obietnic jest nie do zrealizowania bez woli rządu i sejmu. Szkoda tylko że pan prezydent zdał sobie z tego sprawę dopiero po wyborach zmieniając retorykę swoich wypowiedzi z "obiecuję" na "będę otwarty na dyskusję" odwaracając tym samym kota ogonem i wskazując że on bardzo by chciał zrobić nam wszystkim dobrze ale rząd rzuca mu kłody pod nogi. I tak sobie myśle, że ja też bym chciał ale cóż zrobić kiedy nikt mi nie chce pomóc.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.08.2015 r., godz. 12.55
Czyli powołuje to co już lata temu zostało powołane?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.08.2015 r., godz. 12.58
Nie ważne, że taka instytucja od lat istnieje, ważne, że dla rodzinki i wiernych klakierów nowe stołki się znajdą.
Dodane przez Jest różnica!, w dniu 07.08.2015 r., godz. 13.32
POwołane - jest różnica!
Dodane przez Gę\ęś, w dniu 07.08.2015 r., godz. 13.33
no i ci poradzisz nic nie poradzisz
Dodane przez Anonim, w dniu 07.08.2015 r., godz. 13.34
Nie obroni Ukrainy? Dobre sobie, niech banderowscy mordercy sami się obronią.
Dodane przez :), w dniu 07.08.2015 r., godz. 13.39
Masz na mysli POlitykę Mroza w PWiK? Jego rodzinkę w OPS? Kolegę Zbigniewa Wiśniewskiego wiceprezesa PWiK - nowe stare stołki dla nierobów. Teraz w PWiK mamy już 3 prezesów, wszyscy z PO Eychler, zaPOmniałeś? Dobre i pół roku POskubać miejską kasę. Fajnie, że POruszasz tak ważne tematy, wszystkie można obrócić przeciwko waszej patologii, na dobitnych przykładach.
Dodane przez małe obsewacje, w dniu 07.08.2015 r., godz. 13.47
Nawet jeśli chodzi o charakter reprezentacyjny prezydenckiej posługi, to nawet tu Duda na głowę bije Komorowskiego z (uwaga) bulem serca, siada pierwszy, przed kobietą, sięga po jej kieliszek z szampanem, depcze atłasowe meble w japońskim parlamencie, chodzi zrozpietym rozporkiem. W kwestii reprezentacji 38 mln narodu to bardzo ważne nietakty.
Dodane przez ;), w dniu 07.08.2015 r., godz. 13.51
... i każe spieprzać dziadom i małpom w czerwonym...
Dodane przez Kocham Polskie Lasy Państwowe, w dniu 07.08.2015 r., godz. 13.52
Ważnym prawem prezydenta jest zarządzić np. ogólnokrajowe referendum. Niech to Polacy wypowiedzą się w wielu ważnych kwestiach np. planowanej przez PO-PSL wyprzedaży polskich lasów.
Bredzio z hrabiowskim ex tytułem ;)
Dodane przez :), w dniu 07.08.2015 r., godz. 14.08
i mieli miliony podpisów w ważnych dla obywateli kwestiach. Skończył jak skończył, teraz zazdroszcząc Wałęsie, bedzie budował "Instytut" :)
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.08.2015 r., godz. 14.08
Co się martwisz, po wygranej PISu już Maciorewicz odpowiednią komisję powoła w sprawie "afery rozporkowej". I wszystko wyjdzie na jaw..., a nowy pisowski minister sprawiedliwości (pewnie zostanie nim stary znajomy Kaczyńskich - bolszewicki agent sędzia Kryże) wprowadzi karę więzienia ze 3 lata za chodzenie z rozpiętym rozporkiem.
Dodane przez Łączymy się w nadzieji i odporni na bul., w dniu 07.08.2015 r., godz. 14.50
Panie Cannaris, prezydent ma bombę atomową w postaci prawa veta. Jak nie ma 3/5 posłów to wiele ustaw pójdzie do kosza jak nie skonsultują z nowym prezydentem. Prezydent wygląda na inteligentnego i zdeterminowanego, wie jak wykorzystać prawo veta. A obecna władza PO-PSL jak będzie buczeć jak podczas orędzia to jej szanse na zwycięstwo jest niewielkie. I tu druga szansa dla Andrzeja Dudy, na jesieni wygra PiS i zjednoczona prawica i będzie miał przyjazny sobie rząd i możliwość realizacji programu. Nie wierzę aby na jesieni dalej rządziła Kopacz i PO-PSL bo oni nawet sami nie chcą rządzić. Już odpadli Sikorski, Rostowski, dziś odpadł Biernat a czekamy jeszcze na innych skompromitowanych, szefa spółdzielni Grabarczyka, Protasiewicza,Arłukowicza, Karpińskiego, Gawłowskiego, Gawlika itp. Do zakończenia kampanii jeszcze daleko. PSL z Januszem FRED Piechocińskim też już telepie portkami, straszą że PiS jak dojdzie do władzy to powtórzy wybory samorządowe. PiS wystarczy, że nie zlekceważy i nie pomyśli, że zwycięstwo ma już w kieszeni to będzie dobrze. Czas na dobrą zmianę.
Jak zwykle merytoryczna odPOwiedź :) Błyszczysz Eychler ;)
Dodane przez ola, w dniu 07.08.2015 r., godz. 15.01
A może uda się namówić do POwrotu Szechtra-Michnika ze Szwecji?
Dodane przez Jątek, w dniu 07.08.2015 r., godz. 15.11
Prawo weta można jednak obejść, wystarczy, że w drugim głosowaniu dana ustawa poparta będzie większością 3/5 głosów przy obecności co najmniej połowy posłów. Nie dotyczy ustawy budżetowej. Sądząc jednak, po prognozowanych wynikach wyborów, prezydent Duda nie będzie musiał wetować.
~~~~
Dodane przez Anonim, w dniu 07.08.2015 r., godz. 15.44
Ńa Grabarczyka bym nie liczył.
Dodane przez Weto, w dniu 07.08.2015 r., godz. 15.58
Hrabia Komorowski wetował, ale społeczne akcje jak podpisy w sprawie referendów emerytalnego, sprzedaży lasów, 6-latków i wiele innych.
Ad Bodio zabłysnął
Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 07.08.2015 r., godz. 17.36
Panie pośle, a czego po panu mozna się spodziewać? Na co pan liczył idąc pod rękę z Palikotem? Robisz pan teraz autorytet, marihuankę zamieniając na koniczynkę? O czym ta niestałość może świadczyć. Swoją droga to Pana lubię, ale dopóki - kiedy nie wypowiada sie Pan na temat opozycji.
Czarne chmury nba Wyszkowem
Dodane przez ola, w dniu 07.08.2015 r., godz. 18.26
POdobno Nowosilcowa POpierać ma wyszkowskie PO-PSL. Co na to Bodio, bo gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Smacznego :)
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.08.2015 r., godz. 18.54
To miłe, że pod moim tekstem rozwinęła się burzliwa dyskusja. Nie zawsze odnosi się ona jednak do zasadniczego dylematu zawartego w felietonie. Są niewątpliwie i szanse i zagrożenia dla tej prezydentury. Jeżeli chodzi o szanse – byłem wczoraj w Warszawie razem z grupą sympatyków Klubu Gazety Polskiej, żeby godnie przywitać nowego prezydenta. Pomimo morderczych temperatur, środka wakacji i niedogodnych godzin mnóstwo ludzi przyszło na mszę do katedry, przed grób Nieznanego Żołnierza oraz na Krakowskie Przedmieście, czyli tam gdzie można było dać wyraz swojego entuzjazmu dla nowej prezydentury. To potężna szansa dla Andrzeja Dudy, że wielu ludzi wierzy w jego sukces. Jeżeli się uda ta prezydentura, będzie to niewątpliwie wspólny sukces wszystkich Polaków. Słuchałem również uważnie słów dwóch polityków odpowiedzialnych w dzisiejszym rządzie za sprawy zagraniczne i wojsko, a więc Schetynę i Siemoniaka. Są to dwa najważniejsze resorty tzw. prezydenckie. Ich wypowiedzi są dość stonowane, co daje nadzieję na minimum współpracy. Osobiście nie wątpię, ze zarówno wśród polityków koalicji PO-PSL, jak i wśród medialnych decydentów nie zabraknie zwolenników wojny totalnej z prezydentem Dudą. Ale liczę na to, że natężenie „przemysłu pogardy” nie będzie takie jak podczas prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Liczę na to, że część polityków i dziennikarzy się jednak opamięta. Myślę bowiem, że każdy człowiek widzi dziś całą ohydę tej kampanii nienawiści, którą rozpętano przeciwko Lechowi Kaczyńskiemu.
Dodane przez Listonosz, w dniu 07.08.2015 r., godz. 19.28
Śmieszy, ale i przeraża hipokryzją jak na "pogardę i nienawiść" utyskują i upatrują w tym porażki B. Komorowskiego ci, którzy ten przemysł pogardy w naszym kraju doprowadzili do perfekcji. Wszystko jest udokumentowane i opisane.
Dodane przez ahoj, w dniu 07.08.2015 r., godz. 19.47
Z Kopacz chciano stworzyć silnego polityka. Wyrzuciła osoby związane z aferą podsłuchową, zrobiła wielką kampanię wyjazdową pt. wyjazdowe posiedzenia rządu na Śląsku, Dolnym Śląsku i Łodzi, za duże pieniądze. A baronowie w regionach i tak znaleźli się na pierwszych miejscach. Teraz od nowa,będzie skreślać jedynki i wpisywać nowe osoby z jej rządu. Maja dużo kas to będą pudrować i polityka wizerunkowa ale Polacy te osiem lat dobrze zapamiętali. Óśmiorniczki i pensje powyżej 6 tysięcy bo inaczej jesteś idiotą. Duda to mądry człowiek i sobie poradzi bo ma wiele środków przekazu i komunikacji. Może i dotrze do wyszkowskiego PiSu, którzy dostają odpadki z pańskiego stołu gburmistrza i spółkują z liberałami. To przykre bo wyszkowska centroprawica przeżywałaby okres świetności i na liście do Sejmu byliby najznamienitsi mieszkańcy, politcy, naszego miasta i gminy. A tak posiłkować będziemy się osobami z innych miejsc naszego okręgu.
Kilka słów od autora "Przemysłu Pogardy" Sławomira Kmiecika
Dodane przez TD, w dniu 07.08.2015 r., godz. 20.07
Dlaczego „Przemysł pogardy” okazał się sukcesem wydawniczym? To przecież bardzo smutna książka... Powiedziałbym nawet, że momentami bolesna w odbiorze. Podczas spotkań autorskich widziałem wiele razy, że czytelnicy mieli łzy w oczach, gdy im przypominałem, w jaki sposób był lżony prezydent Lech Kaczyński. Kiedyś w trakcie odczytywania przeze mnie listy wyzwisk, którymi znani politycy i celebryci obrzucali głowę państwa, wstał pewien pan i powiedział: „Błagam, niech pan już przestanie. To boli”. Książka „Przemysł pogardy” nie jest lekturą „lekką, łatwą i przyjemną”.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.08.2015 r., godz. 21.01
Pan Sławomir Kmiecik w dwóch książkach dobrze udokumentował te seanse nienawiści w stosunku do Lecha Kaczyńskiego, określane jako "przemysł pogardy". Gościliśmy go również w Wyszkowie. Przyjechał na zaproszenie Klubu Gazety Polskiej. Zrobił potężne wrażenie na wyszkowianach zgromadzonych wówczas w bibliotece. Jednak dziś interesuje mnie to, czy "przemysł pogardy" zostanie powtórzony. Wybiórcza i TVN już rozpoczęli nagonkę na prezydenta Dudę, niektórzy politycy również - choćby Niesiołowski. Wydaje mi się jednak, że ich siła rażenia jest już mniejsza niż przed laty z wielu powodów. Po pierwsze zbłaźnili się swoimi debilowatymi "proroctwami" w kampanii prezydenckiej. Po drugie PO ostro dołuje. Po trzecie agresja i arogancja Komorowskiego i jego otoczenia zostały przez Polaków niedawno ukarane - odniosły przeciwny skutek w czasie walki o prezydenturę. Dlatego sądzę, że dziś natężenie, a z pewnością skuteczność "przemysłu pogardy" będą znacznie słabsze.
O przemyśle obrzucania błotem w Wyszkowiaku...
Dodane przez Pirx, w dniu 07.08.2015 r., godz. 21.41
– Lżenie, poniżanie, obrzucanie błotem Lecha Kaczyńskiego ciągle trwa, eskaluje, zatacza coraz szerszy krąg – uważa Sławomir Kmiecik, który temu zjawisku poświęcił książki „Przemysł pogardy” oraz „Przemysł pogardy 2”. Na zaproszenie wyszkowskiego Klubu Gazety Polskiej gościł 14 lutego w miejskiej bibliotece...
Dodane przez knom, w dniu 07.08.2015 r., godz. 22.26
Wolni Polacy przetrwali tę ciężką próbę i wygrali. Wytworzyli swoistą szczepionkę, antyciała, które ich wzmocniły i dały siłę do wali. Mnie też śmieszy dzisiejsze utyskiwanie na rzekomą nienawiść skierowaną w stronę byłego prezydenta. "Przemysł Pogardy" jest dziełem PO i jej środowiska. Ma Pan rację Głowacki, tak samo jak straszenie Kaczyńskim, Macierewiczem przestało działać, tak próby ponownego uruchomienia przemysłu pogardy i nienawiści nie zrobią już na Polakach większego wrażenia. Mało tego, skutek będzie odwrotny od oczekiwanego przez skompromitowaną ekipę Kopacz i Komorowskiego. Zatem punktujmy i cytujmy, pokazujmy klasę jaką reprezentują. I tak aż do jesieni. Do ostatecznego zwycięstwa.
O przemyśle obrzucania błotem w Wyszkowiaku...
Dodane przez Niech żyje wolność., w dniu 08.08.2015 r., godz. 09.02
W Wyszkowie nadal trwa komunizm.Nomenklatura nieźle sobie radzi. Nie czuć wielkiego powiewu wolności.
Dodane przez ola, w dniu 08.08.2015 r., godz. 10.27
do Marka Głowackiego- "jeżeli się uda ta prezydentura..." ma pan wątpliwpści a priori jako zabezpieczenie na przyszłość? nie uda się...jasne jak słońce, ale już wiadomo na kogo będzie można zwalić porażkę - pan prezydent niech popracuje nad mimiką, bo teraz jest "czytelny" jak przedszkolak, do polityki potrzeba twarzy pokerzysty...
Dodane przez :), w dniu 08.08.2015 r., godz. 10.36
Plus, że coraz więcej ludzi jest tej patologii władzy świadoma.
do oli z 10.27
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 08.08.2015 r., godz. 11.04
Jestem nastawiony optymistycznie. Sam fakt, że nastapiła zasadnicza zmiana na tym najważniejszym dla Polski stanowisku to już jest dużo. Wolałbym, zeby nie doszło do sytuacji, że takiej zasdniczej zmiany nie bedzie po wyborach parlamentarnych. Byłoby to niedobre dla Polski, jeżeli w październiku zdegenerowana i arogancka władza PO - PSL nie dostanie kopa. Jeżeli jednak Polacy po raz kolejny dadzą się zmanipulować to rzeczywiste prerogatywy prezydenta są dwie - inicjatywa ustawodwacza i prawo veta. Każda inicjatywa prezydenta przy niechętnie nastawionym parlamencie upadnie. Pozostaje wówczas niewiele czyli veto. Ale dobre i tyle. Piłka jednak w grze i zobaczymy, jak zakończy się ten najważniejszy dla Polski mecz. Pani zdaje się, że wierzy w zwycięstwo PO. Gratuluję optymizmu.
do oli z 10:27
Dodane przez ;), w dniu 08.08.2015 r., godz. 11.31
Komu tak jeszcze doradzasz? Czyżby na Jesieni Nowosilcow miał przybrać minę POkerzysty hahahaha. on nie POtrafi grać w pokera, w szachy zresztą też hahahhahaaa
Duda yes, yes, yes
Dodane przez Lupa, w dniu 08.08.2015 r., godz. 11.36
tak ola yes,yes,yes cieszyła się ze zwycięstwa Nowosielskiego. Ale z tego co widać ma tu swoją imienniczkę, która przejawia raczej sympatię do prawicowego obozu. Poczytajcie uważnie.
Dodane przez wyszkowianin, w dniu 08.08.2015 r., godz. 13.59
a tak wyglądają obietnice Dudy, nie sądzicie że to populizm? - dołoży na każde dziecko 500zł od drugiego poczynając - nie dopuści do zamknięcia ani jednej kopalni i nie zwolni żadnego górnika - reaktywacja Stoczni w Szczecinie - przywróci poprzednie widełki wieku emerytalnego zamiast 67/67 - (ubranka dla dzieci chce 0 stawki VAT) czyli zlikwiduje VAT8% (przepisy unii ubranka muszą mieć nałożoną najniższą stopę VAT w danym kraju) - obniży VAT do 22%, - da prace młodym i mieszkania socjalne na start jeśli założy rodzinę Program „Twoje mieszkanie” - podwyższy pensje pielęgniarkom i w samej służbie zdrowia przynajmniej x2 - przewalutuje frankowiczów, - zwiększy 3 krotnie kwotę wolna od podatku, - podniesie renty i zwiększy emerytury, - podniesie najniższą krajową do poziomu UE Polacy muszą godnie zarabiać, - podwoi nakłady na polską naukę - repolonizacja banków - nowe opodatkowanie hipemarketów i banków - lekarz i dentysta w każdej szkole - darmowe przedszkola - obniżenie CIT z 19 do 15% dla najmniejszych przedsiębiorstw zatrudniających min 3 osoby - wycofanie się z pakietu klimatycznego - stworzenie systemu obrony terytorialnej kraju z organizacji paramilitarnych - likwidacja NFZ - konstytucyjna ochrona lasów państwowych - będę stał po stronie utrzymania polskiej waluty tak długo, jak to tylko konieczne, by Polacy mogli żyć godnie i bezpiecznie - będę bronił polskiej ziemi przed wykupem - będę aktywnie działał na rzecz odbudowy nowoczesnego polskiego przemysłu dającego Polakom miejsca pracy i godne wynagrodzenia - wyrównanie dopłat bezpośrednich dla rolników - polscy rolnicy powinni dostac należne im rekompensaty związane z embargiem rosyjskim - zmian dotyczących tzw. ustaw śmieciowych. - Odejście od kryterium zysku w służbie zdrowia - NFZ powinna być zlikwidowana, pieniadze na ochronę zdrowia przekazac wojewodom - informatyzacja ochrony zdrowia - sieć szpitali zapewniajace pacjentom bezpieczeństwo. - wzrost liczby lekarzy i pielęgniarek - prawo rodziców do decydowania o edukacji swoich dzieci - likwidacja gimnazjow, przywracenie 8- klasową szkołę podstawową i 4-letnie liceum - likwidacja systemu testowego - umacnianie polskiej kultury, instytucji jej służących - promowania treści, które dają poczucie dumy z naszej wspólnoty - zlikwidowanie dysproporcji pomiędzy klientami banków a tymi instytucjami - opłaty za usługi bankowe na takich zasadach i wysokości jak w innych krajach UE - Bankowy tytuł egzekucyjny, przekleństwo wielu polskich rodzin, musi być zlikwidowany - Zwiększenie popytu poprzez podniesienie płac, wsparcie eksportu- program uruchomienia biliona 400 mld zł. na inwestycje, łącznie z funduszami europejskimi - rozwój budownictwa mieszkaniowego - Program reindustralizacji - odbudowanie polskiego przemysłu - wycofanie się z paktu klimatycznego - instytucje naukowe muszą zostać odbiurokratyzowanie - pałac prezydencki bedzie miejscem, gdzie na neutralnym gruncie mogą spotkać się przedstawiciele różnych grup społecznych - Będę Prezydentem, który nie unika trudnych sytuacji, który nie ucieka, jest arbitrem polska gospodarka musi być oparta na wolności działalności gospodarczej, własności prywatnej oraz solidarności, dialogu i współpracy partnerów społecznych - Powołanie Narodowej Rady Rozwoju - Powolanie Rada Przedsiębiorczości - sprawna i skuteczna dyplomacja - stworzenie bezpieczeństwa energetycznego
mi pasuje
Dodane przez POpulizm, w dniu 08.08.2015 r., godz. 14.49
I dlatego głosowaliśmy na Dudę i PiS. Niech tym tortem podzieli się w końcu z całą Polską. Do tej pory profitami dzieliła się wąska grupa po-lityczna rządzących złodziei. Pamiętacie słowa minister Bieńkowskiej, kto za 6 tysięcy pracuje... Tak, teraz wszyscy skosztują tych dobroci. PO nie może się z tym pogodzić. Chcieliby mieć na te okradanie kraju monopol. Lasy złodzieje chcieli szybko w nocy sprzedać świnie i podzielić między siebie zysk.
Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 08.08.2015 r., godz. 16.27
Do tej listy dodać jeszcze naprawę polskiego sektora energetycznego. Polsce grozi energetyczny niedobór i dlatego powinniśmy wznowić np. zatrzymaną przez PO-PSL budowę nowoczesnej elektrowni węglowej Ostrołęka II. Dośyć już straciliśmy przez europejski pseudoklimatyczny dyktat.
Dodane przez ola, w dniu 08.08.2015 r., godz. 16.49
prezydentowi będzie najlepiej jak jest teraz, w koabitacji - jak wygra PiS, to kto będzie winien za Polskę w ruinie?, no chyba że wiecznie będzie się zwalać na poprzedników, co nie jest wykluczone w stategii prezesa...
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.08.2015 r., godz. 16.59
Nie brakowało tumanów podczas wyborów, którzy w to uwierzyli. Gdyby walczył w wyborach realista z realistą, a nie populistą to Komorowski wygrałby z przewagą 20-30 %. Przez kłamstwa i wciskanie ludziom kitu wygrał populista i kłamca jednym procentem z haczykiem. Tyle w temacie.
Dodane przez A!, w dniu 08.08.2015 r., godz. 17.02
Na ostrołęckiej elektrowni na jesieni wyjedzie do sejmu A. Czartoryski. Swój elektorat, nawet wśród wyszkowian, ma Kowalczyk, ale warto zastanowić się nad innymi godnymi poparcia, prawicowymi kandydatami jak np. Marek Jurek. W obliczu braku naprawde wyrazistego kandydata spośród miejscowych, mieszkańcy zmuszeni bedą szukać takich wśród sąsiadów
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.08.2015 r., godz. 17.22
Panie Marku Głowacki, odpowiadam na pańskie pytanie zawarte w tytule - czy się uda? Się nie uda. Przede wszystkim się nie uda rzucenie na kolana narodu, który z nich wstał 25 lat temu. Ten naród nie będzie już klęczał na kolanach przed zboczeńcami w czarnych sukienkach, nazywających siebie episkopatem, to już nie te czasy panie kolego.Jak chcecie żyć w średniowiecznych zasadach to żyjcie w nich sobie sami, nie próbujcie narzucać ich narodowi polskiemu bo się to dla was bardzo źle może skończyć.
olu yes, yes, yes od Nowosilcowa
Dodane przez ola, w dniu 08.08.2015 r., godz. 17.35
Oczywiście lalko, na wstępie trzeba bedzie oszacować wszelkie straty, jakie PO-PSl przysporzyło Polsce, a potem wystwic rachunek. Dowiemy się wielu ciekawych rzeczy, odsłuchamy taśmy i otworzymy tajne archiwa. Chciałabys lalko żeby złodzieje odeszli jakby nigdy nic, w białych rękawiczkach? Smacznego ;)
ola, ale nie ta od yes, yes, yes ;)
Dodane przez ola, w dniu 08.08.2015 r., godz. 17.47
Biedny Marek Eychler (PO), ubolewa, że potomek Szczunykowicza, uzurpowany hrabia Komorowski mając potężne zaplecze mediów głównego nurtu w postaci GW, TVN (WSI24), Polsat, TVP, TVP Info i poparcie rzędu 80%, przegrał z nierozpoznawalnym Dudą :) I nie wciskaj pan ludziom tego jednego z haczykiem procenta przewagi, bo różnica polega na tym, że Duda startując z pułapu 20% zdołal odebrać uzurpatorowi Komorowskiemu ponad 30%! I tyle w temacie ;)
N/y
Dodane przez ola, w dniu 08.08.2015 r., godz. 17.49
Marek Jurek, z tego co wiem nie jest naszym sąsiadem :) Ale to porządny człowiek.
Dodane przez zuza, w dniu 08.08.2015 r., godz. 18.22
gospodarskie wizyty pana prezydenta są świetne, na iście europejskim poziomie ( dla mnie przypomiją wizyty I sekretarza wiadomo jakiej partii ), jak to się ma np. do bezpieczeństwa kraju, nie martwić się, pani Głowacki?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 08.08.2015 r., godz. 18.39
Na temat przyczyn zwycięstwa Andrzeja Dudy wypowiadałem się obszernie w felietonie. Nie będę się powtarzał. Naturalnie kandydaci na prezydenta mówią o tym jak widzą polskie sprawy w najróżniejszych aspektach. To normalne. W takich tematach będą później zajmować stanowisko w postaci inicjatywy ustawodawczej, lub veta dla jakiejś ustawy. Niestety koalicja PO-PSL rozłozyła wiele spraw i najwazniejsi politycy pokazali swoją prawdziwą twarz. Jak powiedział Meller "w wyborach prezydenckich nic takiego się nie stało, po prostu zdegenerowana władza dostała kopa". Ale potrzebny jest drugi kop, jeszcze mocniejszy. Kolej na Ewę. Ale to już w październiku. Miłosnicy ośmiorniczek i carpaccio z żubra znaleźli się jak słyszę na listach wyborczych PO, tylko troszeczke niżej. Tak trzymać !!!!
Dodane przez Szogun, w dniu 08.08.2015 r., godz. 18.54
Mnie też przypominają zuza, i co z tego? Wypchaj się swoim europejskim POziomem. Razem z europejskim POziomem byłego prezydenta. A tam, mało europejskim, światowym wręcz, japońskim!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.08.2015 r., godz. 18.58
Marek Jurek? No, jak już zaczęliście wypierać pop.....ńców to idźcie na całość.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.08.2015 r., godz. 19.02
Jednoprocentowy prezydent to za mało, wybierzcie teraz samych łuczszych w mirie, np. posłanka Pawłowicz jest pasująca, zapewne Kononowicz na przyszłego posła doskonale tu pasuje.
Dodane przez europeja, w dniu 08.08.2015 r., godz. 19.02
Zdumiewające, jak wielkie można mieć europejskie kompleksy. Miejmy nadzieję, że są to kompleksy na europejskim poziomie. Żałosne.
Marek Eychler, cytuję:
Dodane przez Zwykły czytelnik, w dniu 08.08.2015 r., godz. 19.45
"...zboczeńcy w czarnych sukienkach nazywający siebie episkopatem" Gratulować Adamowi Mrozowi rzecznika prasowego wyszkowskiej PO. Jutro z żoną Agnieszką - dyrektor miejscowego OPS pójda do kościoła, z rą zboczeńca w czarnej sukience otrzymają komunię świętą. Rzecznik wyszkowskiej PO Marek Eychler się wścieknie. Brawo panie Adamie wicestarosto, brawo zdegenerowana wyszkowska kómórko PO. Jesteście, jak Eychler, wielcy. Pełna klasa.
Dodane przez Z., w dniu 08.08.2015 r., godz. 20.37
Ale tak od razu w tego Eychlera ubierać Mroza, tamten jest dorosły, mówi w swoim imieniu.
Dodane przez Katarzyna, w dniu 08.08.2015 r., godz. 20.41
Zaczyna się, oglądam kabaretobranie z Zielonej Gòry, Kryszak wyśmiewa się z Prezydenta Andrzeja Dudy. Żenada.
Mróz jesienią wystawił ME jako kandydata, Eychler poruszając polityczne sprawy nie mówi tylko w swoim imieniu.
Dodane przez Kampania z klasą?, w dniu 08.08.2015 r., godz. 21.08
Katarzyno, takie jest prawo satyry. Śmiejmy się i my. Żenadę i europejski POziom POkazał tu, na tym forum jeden z najbardziej wyrazistych przedstawicieli miejscowej PO Eychler. POkazał klasę. Tak trzymać Platformo, do samej jesieni. Broń Boże nie odpuszczać. Wciągnąć jeszcze "Komitet z Klasą".
Dodane przez iD, w dniu 08.08.2015 r., godz. 21.31
Ten komitet z klasą, to znaczy Piórkowska (Kacprzyńska) i Kowalewska (Kacprzyńska). Trzymajcie mnie.
Dodane przez ePiSkopat, w dniu 08.08.2015 r., godz. 21.54
MEnda zawsze będzie mendą!
Dodane przez Kocham Polskie Lasy Państwowe, w dniu 08.08.2015 r., godz. 23.22
Podobno Komorowski - obywatelski prezydent - nie widział mozliwości dopisania do zarządzonego referendum dodatkowych pytań. Zobaczymy jak do sprawy podejdzie, ten przecież antyobywatelski Duda. Chodziło m.in. o prywatyzację Lasów Państwowych.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.08.2015 r., godz. 23.27
Ekipa władzy i biznesmenów pokroju Eychlera już widzi Polskę składającą się z wyższej sfery opływającej w luksusach i niewolników pracujących za ochłap do samej śmierci. Już byli pewni, że tak będzie, a tu klops ciemnota otwiera oczy i się stawia. Panie Eychler ludzie chcą zmian, niech się pan z tym pogodzi. Jak będzie nikt nie wie- dla pana z pewnością nie lepiej. Dlatego rozumię pańską gorycz.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.08.2015 r., godz. 00.01
Cóż, hierarchów obłęd nie opuszcza. Jak długo będą siać nienawiść w Polsce? Tylko znikoma część z nich była w stanie zdobyć się na przeproszenie Prezydenta Komorowskiego za kampanię nienawiści skierowaną pod jego adresem. Reszta reprezentuje klasyczną szczujnię pisowską.
Dodane przez anonim, w dniu 09.08.2015 r., godz. 09.46
Nie dajmy się zbyt mocno wciągnąć w zaniżanie poziomu komentowania. Wyszkowiak zawsze słynął z wielu komentatorów, fajnych poglądów, ciętych ripost i aktualnych informacji, które chciała skryć władza. Sukces Andrzeja Dudy to także nasz sukces, naszej gazety. Wyszków przecież to nie jest wyspa wolna od patologii. Widzimy jak rządzi platformers Nowosielski, jak słaba jest to ekipa i coraz gorsza. Ile nas kosztuje ich beznadziejne rządzenie.. Mamy wiele instytucji podległych Nowosielskiemu, jak np WOSiR a musimy płacić 24 tysiące firmie zewnętrznej za samą koncepcje modernizacji stadionu. Czy oni znają nasze potrzeby. Podobnie z zagospodarowaniem terenu pod ratusz. Jeszcze niedawno Nowosielski mówił tak o budowie ratusza : "...- Świadomie odstąpiliśmy od tego. ......Z perspektywy poprzednich lat, kiedy sam opowiadałem się za budową ratusza, wydaje mi się to mało dojrzałe. W pewnym momencie nas, samorządowców, opanowała wizja stworzenia sobie pomnika....." A dziś ogłasza konkurs na zagospodarowanie placu przy uwzględnieniu nowego, wirtualnego ratusza. Tak jak Komorowski przespał 5 lat tak i platformers Nowosielski nie rozwinął naszego miasta jak na to zasługuje, widzimy to na przykładzie innych dobrze rozwijających się miast. Kisimy się w obecnym układzie dróg w mieście stojąc w długich korkach i szukając miejsca parkingowego w centrum. Inna sprawa to co zrobił z oświatą i sportem w Wyszkowie. Prezydent Andrzej Duda jest nadzieją, że sprawy w Polsce pójdą w dobrą stronę, będzie więcej rozmowy i pracy a mniej sztuczek wizerunkowych, które zaczynają wkurzać ludzi. Nie widziałem także wcześniej takiego radosnego przywitania nowego prezydenta w Warszawie.
Dodane przez anonim, w dniu 09.08.2015 r., godz. 09.52
Szczujnia pisowska w Wyszkowie? Przecież PiS w Wyszkowie dokonuje razem z Platformą liberalnych reform i kosi frukty z poparcia władzuni.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.08.2015 r., godz. 10.49
Wciskanie ciemnoty przez "europejczyków" z PO, palikociarnię, michnikowszczyznę itp. to można powiedzieć chleb codzienny. Stwarzanie sztucznych problemów i obudowywanie ich wielkim szumem, powracajacymi cyklicznie publicznymi pseudodyskusjami jest możliwe dlatego, że wiekszość wpływowych mediów jest w rączkach eleganckiego, najogólniej rzecz biorąc czerwono-różowego towarzystwa. Póbuje się w ten sposób normalne społeczeństwo przekształcić w postmarksistowską miazgę. Niewątpliwie zwycięstwo Andrzeja Dudy świadczy o tym, że nasz naród nie jest jeszcze wyćwiczony na czerwono-różową modłę. Oby proces narodowego otrzeźwienia postępował. Zrakowaciałe, zdegenerowane pseudoelity typu Olbrychski,Kopacz, Wojewódzki, Lis, Michnik, Niesiołowski, Palikot,"Stokrotka" czy Urban trzeba po prostu odrzucić. Ta sama uwaga dotyczy ich lokalnych, wyszkowskich epigonów. Kościół katolicki jest niewątpliwą przeszkodą w marszu do nowego, lewicowego, wspaniałego swiata. Stąd te wściekłe ataki na nasz Kościół, a także nie nowe próby rozbijania Go od środka przez przeróżnych Życińskich, Obirków, Pieronków, Sowy itp., oblubieńców GazWyb. Na szczęście natępują zmiany. Polacy ostatnio w znacznie mniejszym stopniu pozwalają sobą manipulować.
zgoda , fakty, porozumienie
Dodane przez Paszczur, w dniu 09.08.2015 r., godz. 12.10
Forumowicze, musimy się zgodzić, mamy pierwszego Prezydenta w wolnej Polsce ( nawet może polityka typu premier, ministrowie MON, szefowie WSI, itd.....) NIE UMOCZONEGO w przeszłość partyjną PZPR i agenturalna dla matki Rosii, oraz nie resortowe dziecko! Mam nadzieję, że nawet Pan E musi to przyznać... fakty są okrutne i trudne do zrozumienia, jak Polacy mogli głosować na dzieci takich kanalii? : 1.Ojciec Olka Izaak Stolzman , ruski Żyd z NKWD, wysłany do Polski , by likwidował AK, wsławił się nieludzkim okrucieństwem , by złamać Akowca , polecił zgwałcić żołdakom na jego oczach zonę i nastoletnią córkę, odmówi zeznań, więc na jego oczach rozpruł pochwy kobietom i wsadzał im rozgrzany metalowy pręt, na koniec takowy pręt wbił w odbyt nieszczęśnika , to tylko jeden przykład udokumentowany przez naocznego świadka... 2. dziadzia hrabi Bronka, Osip Szczynukowicz walczył w 20 roku , ale po stronie bolszewików, trafił do obozu jenieckiego , jest cała dokumentacja dostępna. uciekł i schował się w dworku prawdziwych Komorowskich, zadenuncjował ich za sympatie do Polski, zostali rozstrzelani, przywłaszczył sobie ich nazwisko i tytuł i stad hrabia, ale po nagłośnieniu tego faktu Bronek zdjął ze swojej strony hrabiowskie pochodzenie... umoczenie w WSI fundację PRO CIVILI trudno zrozumieć....jeszcze trudniej otoczenie sie komuchami Nałęcz, Koziej - Szogun, który stworzył ekspertyzę w 2012 , że naszą gwarancją bezpieczeństwa jest Rosja, a nie NATO.. 3. Jak w wolnej Polsce mógł premierem być "Olin" Oleksy, mogli rządzić " Kat" i " MINIM" .....? i pozostale komuchy brylujące w mediach za ekspertów, większość zdrajcy i agenci Rosji....niewiarygodne?...... to przeczytajcie Zacharskiego. waszego idola komunistycznego...... 4. mam nadzieję , że u Prezydenta Dudy nie będzie żadnego komucha i agenta.. wszak w ubiegłym roku we wszystkich stacjach była biało- czerwona chorągiew z okazji 25 lecia wolności! to jak wcześniej jej nie było to co robią Kwasy , Millery, resortowe dzieci, Kraski Olejniki , Lisy, ktore opanowały media? najgorsze Kozieje , Nałecze, generalicja PRL, szkolona w Moskwie, prawdziwej ojczyżnie1
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 09.08.2015 r., godz. 12.21
Zapomniałeś zapewne dodać do wymienionego towarzystwa Życińskich, Obirków, Pieronków, Sowy jeszcze jednego, najważniejszego - Papieża Franciszka.
Do Anonim z 00.01
Dodane przez AntyBox, w dniu 09.08.2015 r., godz. 12.22
Szczujnia zwana przemysłem pogardy udokumentowana została w postaci dwóch książek. Powtórzę za Pirx - O przemyśle obrzucania błotem w Wyszkowiaku... Dodane przez Pirx, w dniu 07.08.2015 r., godz. 21.41 – Lżenie, poniżanie, obrzucanie błotem Lecha Kaczyńskiego ciągle trwa, eskaluje, zatacza coraz szerszy krąg – uważa Sławomir Kmiecik, który temu zjawisku poświęcił książki „Przemysł pogardy” oraz „Przemysł pogardy 2”. Na zaproszenie wyszkowskiego Klubu Gazety Polskiej gościł 14 lutego w miejskiej bibliotece... Dlaczego Eychler nie przyjdziesz na jedno z takich spotkań i nie podyskutujesz? Nazywanie episkopatu - jest to oficjalne ciało Kościoła Katolickiego w Polsce - zboczeńcami w czarnych sukienkach, nawet z punktu widzenia prawa jest dla ciebie bardzo ryzykowne. Rykoszetem obrywa również twój miejscowy szef PO - Adam Mróz - praktykujący katolik.
Do anonim
Dodane przez Katarzyna, w dniu 09.08.2015 r., godz. 12.35
Oj myślę, że nie można tego przypisać do całego PiS w Wyszkowie, tylko do ewentualnie jednego tu rządzącego. Pozostali nie mają nic do gadania a i co mniej wtajemniczeni, nie mają kompletnego pojęcia co jest grane.
Dodane przez Nosek, w dniu 09.08.2015 r., godz. 12.49
Do Pszaczura, a Eychler to POdobno Saksończyk. Bez komentarza.
No i można się dogadać....
Dodane przez Paszczur, w dniu 09.08.2015 r., godz. 12.56
No i zgoda z panem E....... przyznał, ze rządzili nami agenci i dzieci kanalii komunistycznych.... wymienieni przez E nie byli prezydentami i premierami, ani nawet generalicją czy ministrami ........ szacunek Panie E , zgoda i porozumienie poprzez fakty niepodważalne..
Ludzie, można się dogadać!
Dodane przez Paszczur, w dniu 09.08.2015 r., godz. 13.22
opierając się na niepodważalnych faktach, mamy konsensus! Pan E przyznaje rację Paszczurowi ( to ja :-) , jedna drobna uwaga- nie zajmują się ludźmi nie będącymi prezydentami, premierami, szefami służb, są mniej szkodliwi... Ale szacun Marek, podpisałeś się pod moimi zapisanymi faktami
Dodane przez Kampania z klasą?, w dniu 09.08.2015 r., godz. 13.34
Katarzyno, teraz mniej ważne są wewnętrzne sprawy wyszkowskiego PiS. Skupiamy się na ogólnym zwycięstwie tej partii w wyborach parlamentarnych. A, że PiS u nas jest słaby, to zaskutkuje raczej słabym wynikiem tutejszego kandydata, jeśli taki w ogóle będzie. Nie należy też zapominac o antysystemowcach od Kukiza. Wielu niezadowolonych z sercem po prawej stronie odda głos na jego formację. Miejmy nadzię, że ta szybko się określi i skonsoliduje.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 09.08.2015 r., godz. 15.24
Neobolszewizm w wykonaniu PISu nadchodzi w pełnej krasie. A oto ciekawostka dla mniej zorientowanych kim są ludzie PISu. Henryk Świątkowski, wuj Kaczyńskich, był ministrem "sprawiedliwości" w całym okresie za Bieruta. I to on z racji stanowiska podpisywał wszystkie wyroki śmierci, w tym również na rotmistrza Pileckiego. Przy okazji załatwił willę Kaczyńskim na Żoliborzu, odebraną prawdziwemu Patriocie. Dodać wypada, że głównym zadaniem Świątkowskiego było fałszowanie historii ze sprawcami mordu w Katyniu. Szczegóły można podejrzeć na stronach archiwalnych Ministerstwa Sprawiedliwości. Drugim "drogim" Wujkiem Rajmunda Kaczyńskiego był Naczelny Prezes Sądu Wojskowego w rządzie Bieruta, KGB-owiec osobiście mianowany przez Stalina i kat narodu polskiego Wilhelm Świątkowski ur. w Granówce pod Odessą. Wilhelm był absolwentem Charkowskiego Instytutu Prawa z 1940 roku, od razu włączonym w wojskowy wymiar sprawiedliwości Armii Czerwonej (a co działo się z polskimi oficerami w Charkowie w 1940 roku - dodawać chyba nie trzeba), potem, po wojnie, jako zaufany Stalina i Berii, był Prezesem Naczelnego Sądu Wojskowego w Polsce, w okresie największego apogeum stalinowskich czystek na Polakach (1950-1954). Dzięki temu Wilhelmowi pewne młode, bezdzietne wtedy jeszcze małżeństwo Rajmunda i Jadwigi Kaczyńskich otrzymało tylko dla siebie piękną trzypiętrową willę na Żoliborzu, gdy reszta warszawian, którym jakimś cudem udało się przetrwać II Wojnę, gnieździła się całymi rodzinami po piwnicach i spalonych ruinach. Żeby było ciekawiej - ta willa była wcześniej nadana rodzinie bohatera z 1920 roku, majora Lisa-Kuli przez Piłsudskiego, za męstwo tego człowieka i oddanie życia w obronie Polski, Europy i Świata przed zalewem czerwonego terroru. Te dwie kreatury zamordowały więcej polskich patriotów, niż całe NKWD w Polsce po wojnie. Dziś dla środowisk pisowskich to "patrioci".
Sztraszne Eychlej
Dodane przez Hołota z Pułtuskiej, w dniu 09.08.2015 r., godz. 17.26
czy ty przypadkiem nie zamierzasz na jesieni kandydować?
Dodane przez ola, w dniu 09.08.2015 r., godz. 18.05
do pana Głowackiego z godz. 10.49 - to co pan napisał i jak, świadczy o wielkim poszanowaniu bliźniego, zupełnie w duchu PiS-u i "naszego Kościoła" - gratuluję zajadłości, nienawiści i kreatywnosci w epitetach - p.s. pisano przed, czy po mszy w kościele?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.08.2015 r., godz. 18.30
Zwycięstwo Andrzeja Dudy już samo w sobie jest jakimś przełomem. Ale w większym stopniu nadzieją na prawdziwy przełom. W znacznej mierze przyczyniają się do niego Archipelagi Polskości ( określenie prof. Zybertowicza). Jest ich juz dużo. Najwiekszą wyspą Archipelagu polskosci jest dziś Prawo i Sprawiedliwość. Ale są i inne. Osobiscie zaliczam do nich przede wszystkim wszystkie podmioty polityczne , które do PiS dołączyły, inne oraganizacje polityczne jak Ruch Narodowy, czy też Ruch Kukiza, a także media ojca Rydzyka i TV Republika, Radio Wnet, Gazetę Polską i jej kluby, liczne czasopisma katolickie i gazety niezależne typu Do rzeczy, Czas najwyższy, wSieci i portale internetowe ( niezalezna.pl, wpolityce.pl itp.). A także niektóre media lokalne np. nasz Wyszkowiak.Jest tego już sporo. Ma to najróżniejsze odcienie. Polacy myślący po polsku mają w czym wybierać. Ale musimy dalej o te media walczyć i je wspierać. Szczególnie w nadchodzącej kampanii wyborczej.To element naszego oddolnego spo łeczeństwa obywatelskiego.
Dodane przez zuza, w dniu 09.08.2015 r., godz. 19.25
Prezydent: "trzeba doprowadzić do podniesienia poziomu życia Polaków" - ano trzeba...w kwestii obiecanych 500 zł dla dzieci oczekuje na decyzje rządu, tego rządu, stwierdzając skromnie, iż ma swiadomość kompetencji prezydenta - nic dodać, nic ująć: czekać na cud
Dodane przez ..., w dniu 09.08.2015 r., godz. 20.21
Polecam Świnia zawsze będzie świnią - Sex Bomby. Komentarz do całej POlityki, nie tylko wyszkowskiej.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 09.08.2015 r., godz. 21.08
PIS ma tyle wspólnego z polskością co wujkowie i rodzice Kaczyńskich i oni sami, bo ziarno daleko nie pada od drzewa.
Dodane przez Smacznego, w dniu 09.08.2015 r., godz. 21.12
Nie ma POszanowania? To Ci heca hahahaaa. Zacznijcie świnie i złodzieje szanować samych siebie.
Dodane przez ola, w dniu 09.08.2015 r., godz. 21.40
Pijesz do żydowskich korzeni Kaczyńskich panie Marku? Nie zagłębiałam się, bo co to ma do rzeczy. Jednak takim zachowaniem podsuwasz pan tylko pożywkę swoim adwersarzom, sam kreując siebie na ksenofoba i niepopularnego, szczególnie w reprezentowanej przez siebie Platformie Obywatelskiej, antysemitę. PS. PO jest przecież partią najliczniej reprezentowana przez potomków dawidowego domu. Sama się zresztą z takiego wywodzę.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.08.2015 r., godz. 22.06
Panie Eychler pogrzeb pan w przeszłości swoich przodków, może też coś ciekawego dojdziesz.
do Eychlera
Dodane przez ja, w dniu 09.08.2015 r., godz. 22.44
PO ma tyle wspólnego z polskością co dziadowie i rodzice Tus....i oni sami, bo ziarno daleko nie pada od drzewa.
Zacznijcie świnie i złodzieje szanować samych siebie.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.08.2015 r., godz. 22.52
Świnie i złodzieje siebie szanować to potrafią nawzajem. Wedle przysłowia "świnia świni d... ślini".
Dodane przez ekstra, w dniu 09.08.2015 r., godz. 23.50
Oglądałem koncert gwiazd rocka w Łodzi na POLSACIE. A tam m.in. Sztywny Pal Azji, Turbo, PROLETARYAT, Martyna Jakubowicz, MR. Zoob, Oddział Zamknięty, Big Day i prezydent Kukiz, w koszulce ENTLICZEK PENTLICZEK CZERWONY STOLICZEK, i zapraszający do referendum 6 września. Skoro zaprasza to trzeba pójść. Świetny koncert, wiele hitów, powiew wolności. Dzięki POLSAT. Może to nowe czasy.
Dodane przez ola, w dniu 10.08.2015 r., godz. 07.56
pan Głowcki ma ustawiczny zawrót głowy, trwający od zwycięstwa Andrzeja Dudy i dokonanego przełomu, nie dostrzegając, że jego faworyt nie jest takim, jakby chciał go widzieć - o ile Andrzej Duda jako kandydat sypał obietnicami jak z rogu obfitości, o tyle teraz jako prezydent chodzi opłotkami - niechże zwoła Radę Gabinetową i stanie twarzą w twarz z problemami Polski, na poziomie prezydenta - w expose nie było najmniejszej wzmianki o bezpieczeństwie, jak kot napłakał o polityce zagranicznej, pipi de chat o woli spełnienia obietnic
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 10.08.2015 r., godz. 08.00
Ola, chyba pomyliłaś mnie, moje posty z kimś innym, może z Głowackim. Ja ani słowem nie powiedziałem o żadnych Żydach, pisałem o bolszewickich korzeniach rodziny Kaczyńskich. Więc proszę mi niczego tu nie wmawiać i czytać ze zrozumieniem, nie przekręcać faktów na swój sposób.
Dodane przez zuza, w dniu 10.08.2015 r., godz. 08.05
z nowym prezeydentem będzie tak jak pisał Wojciech Młynarski "audytorium nie przewidziało, że unik zrobi byk" - sam się rozłoży na łopatki, mając takie poparcie i entuzjazm części narodu - ewidentnie zwleka i czeka na wytyczne po ewentualnej wygranej PiS w wyborach parlamentarnych, ale jak to nie przeszkadza jego zwolennikom...nie mój cyrk, nie moje małpy
Dodane przez :), w dniu 10.08.2015 r., godz. 08.52
lalko, weź się za uczciwą pracę. W końcu jesteś naszym pracownikiem, opłacanym z naszych podatków :) Już wieszczyłaś porażkę Dudy w wyborach, w ustawicznym zawrocie głowy, a może i bUlem głowy :) Bredzisław POległ, a ty dziecko farbowane nadal łudzisz się, że był tyk kim nie był :) i już nie będzie :) kiepski z bredzia kucharz, zaserwował obywatelom mielone, zmielone ;) Musisz się z tym pogodzić - pipi, pipidówko ;)
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 10.08.2015 r., godz. 09.02
Panie Eychler, przetrzymałem prezydenta Komorowskiego, 8 lat rządów PO-PSL, ostatnie najgorsze pięć lat burmistrza Nowosielskiego. Rządów na zasadzie by żyło się lepiej, swoim. Ale po zwycięstwie prezydenta Dudy moja cierpliwość zaczyna się kończyć, głównie przez pana chamskie komentarze. Czas na zmianę obecnego rządu a później na nieudaczną władzę lokalną w Wyszkowie, w referendum.
POlszewizm w genach
Dodane przez za Paszczurem, w dniu 10.08.2015 r., godz. 09.29
... dziadzia hrabi Bronka, Osip Szczynukowicz walczył w 20 roku , ale po stronie bolszewików (PO-lszewików), trafił do obozu jenieckiego , jest cała dokumentacja dostępna. Uciekł i schował się w dworku prawdziwych Komorowskich, zadenuncjował ich za sympatie do Polski, zostali rozstrzelani, przywłaszczył sobie ich nazwisko i tytuł i stąd hrabia, ale po nagłośnieniu tego faktu Bronek zdjął ze swojej strony hrabiowskie pochodzenie... umoczenie w WSI, fundację PRO CIVILI...
Droga Pani POlitolog
Dodane przez Politolog, w dniu 10.08.2015 r., godz. 10.07
"Rady gabinetowe mają sens, gdy rząd jest na starcie, gdy szykuje wielkie projekty i ważne jest, czy prezydent je poprze, czy nie. A nie na końcu kadencji, gdy do wyborów zostały niecałe trzy miesiące i żadnych większych zmian już nie będzie"
Dodane przez zuzola :), w dniu 10.08.2015 r., godz. 10.09
- hmmm, - ewidentnie - nie tfuj cyrk :)
do P. Eychlera
Dodane przez gery, w dniu 10.08.2015 r., godz. 10.22
P. Marku tu nie ma z kim dyskutować, na brak argumentów odpowiadają zwyczajnym chamstwem. Kropka.
Eychler, gery
Dodane przez Ja, w dniu 10.08.2015 r., godz. 10.30
Żegnamy panów, nikt płakać PO was nie będzie. Dyskusje na waszym POziomie uskuteczniajcie na nowokomuchu. Kropka
Dodane przez Anonim, w dniu 10.08.2015 r., godz. 10.33
Trollu Eychler! POdaj swoje prawdziwe nazwisko!
Marnotrawione pieniądze z podatków obywateli.
Dodane przez Argumenty zamiast zwyczajnego chamstwa., w dniu 10.08.2015 r., godz. 11.22
Ekipa PO-PSL ma dużą umiejętność marnotrawienia naszych podatków. Tak ekipa rządowa jak i samorządowa. Kilka przykładów. Za wygłup odchodzącego prezydent Komorowskiego czyli referendum w którym jedno pytanie jest niekonstytucyjne a drugie nieaktualne, zapłacimy 100 milionów. Na ekipę odpowiedzialną za elektrownię jądrową wydaliśmy 182 miliony mimo, że nie udało jej się znaleźć nawet lokalizacji tej inwestycji.Na portal dla bezdomnych wydano 49 milionów !!!. Cyfryzacja radia, nikomu i do niczego niepotrzebna, będzie kosztować 55 milionów. Prezydent Rzeszowa buduje fontannę za ponad 7 milionów, Aquapark w Słupsku za 100 milionów i jeszcze nie otwarty, aquapark w Koszalinie za 86 milionów. Łódź buduje 2 stadiony, jedna drużyna gra w III lidze (koszt budowy stadionu ŁKS- 94 miliony), a druga, Widzew, zbankrutowała, ale stadion Widzewa sie buduje za 138 milionów złotych. A jeszcze lotniska. Eksperci uważają, że lotniska są opłacalne jeżeli do 3 godzin dojazdu do niego mieszka 5 milionów ludzi o sile nabywczej przynajmniej 800 dolarów miesięcznie Ale w sąsiedztwie Warszawy powstało lotnisko w Łodzi (koszt budowy 190 milionów, pracowników więcej niż na Okęciu) Radom (100 milionów, w ogóle nic nie lata , liczba pracowników zbliżona do Okęcia), Lublin (500 milionów, niewielka liczba samolotów). Naród się temu przygląda i często nawet popiera. Bo do narodu z wielkim trudem przebija się wiadomość, że rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy, a tylko te, które wcześniej zabierze obywatelom w podatkach. Podobnie w Wyszkowie, ile razy słyszeliśmy od Nowosielskiego, Mroza czy Abramczyka ile to oni zrobili dla nas. A jeszcze do tego utrzymujemy tych nierobów i to niejednokrotnie z kilku źródeł.
A ja przypomnę inne argumenty Pana Marka.
Dodane przez Hołota z Pułtuskiej, w dniu 10.08.2015 r., godz. 12.53
Eychler: Ten naród nie będzie już klęczał na kolanach przed zboczeńcami w czarnych sukienkach, nazywających siebie episkopatem
Dodane przez ola, w dniu 10.08.2015 r., godz. 16.12
nie rozumiem dlaczego zwolennicy obecnego prezydenta tak się denerwują? jest w pałacu z duchami, mieszka sobie gdzie chciał i robi co chce, a co to jest, co robi, każdy widzi - rada gabinetowa ma sens zawsze, dla dobra narodu, a zwłaszcza w sytuacji koabitacji
Dodane przez Kampania z klasą?, w dniu 10.08.2015 r., godz. 16.31
"Tusk był jedynym politykiem, który nie wysłał listu gratulującego politykowi PiS objęcia nowego stanowiska. Napisał natomiast najlepsze życzenia dla nowego premiera Finlandii Juha Sipilä" - zauważa autor tekstu." To jak jego wyszkowski wielbiciel Grzeszek Nowosielski, który jest jedynym burmistrzem do tej pory, który wyszkowianom, czytelnikom Wyszkowiaka nie złożył życzeń świątecznych. POlitycy z klasą.
Smacznego :0
Dodane przez :), w dniu 10.08.2015 r., godz. 18.18
My w przeciwieństwie do ciebie lalko farbowana, mamy swojego prezydenta, we właściwym miejscu. My się nie denerwujemy, my się w przeciwieństwie do ciebie cieszymy :) Twój ex prezydent oddaje się teraz morderczej pasji POlowania. Na jesieni kolejne przeprowadzki - parlamentarne :) też się cieszymy. Zacieramy już ręce :) Pani kopacz będzie sobie mogła do woli robić rady gabinetowe, garderobiane, sypialniane, jakie jej tylko przyjdą do jej pustej głowy, a zwłaszcza w sytuacji koabitacji :) :))))))))
Dodane przez Kocham Polskie Lasy Państwowe, w dniu 10.08.2015 r., godz. 18.47
Drodzy Państwo, może dosyć juz tej radości. Polska ceka na wasze wsparcie. Trzeba tworzyc presję, żeby prezydent zajął się sprawą złodziejskiego przetargu na dostawę śmigłowców. Niepokojące rzeczy napisał WPROST. Złodziejski przetarg powinien zostać odwołany. Nawet gdyby złodziejska szajka PO miała się zes..
Dodane przez Jątek, w dniu 10.08.2015 r., godz. 19.54
Kopaczowa chcaiłaby sie ogrzać przy światełku Dudy? Niech trzyma się z daleka, bo jest felerna, przynosi wszystkm pecha. PO w rozsypce, ona rozjechana, wszyscy się gryzą. Masakra.
Dodane przez Jacek, w dniu 10.08.2015 r., godz. 22.18
Każdy dzień przynosi nowe skandale, aż boję się myśleć co będzie we wrześniu, co przyniosą kolejne, zapowiadane przez Stonogę taśmy.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 10.08.2015 r., godz. 22.55
Pani olu, chcę Panią uspokoić – nie mam zawrotu głowy, choć oczywiście ucieszyłem się ze zwycięstwa Andrzeja Dudy. Staram się oceniać sytuację na chłodno i widzieć zarówno szanse, jak i zagrożenia. Jeżeli mówię o przełomie po wyborze Andrzeja Dudy na prezydenta, to mam na myśli po pierwsze kontekst związany ze startem w kampanię i potężną wówczas przewagę Bronisława Komorowskiego. Jak wiemy gwałtownie ona stopniała i m.in. to nazywam przełomem. Po drugie zwracam uwage na fakt, że PiS przebił tak zwany szklany sufit tzn. granicę poparcia sondażowego określaną przez różnych telewizorowych mędrców na ok. 25-30 %. A miało tak być jakoby wiecznie. Ta wieczność skończyła się na naszych oczach, ponieważ są sondaże dające Prawu i Sprawiedliwości poparcie blisko 40 %.Myślę, że jest to efektem dobrej kampanii prezydenckiej i zwycięstwa w minonych wyborach, a także aktywnej pracy tego środowiska w ostatnich 2 miesiącach. Czy szklany sufit pojawi się teraz nad PO ? Zobaczymy. Jeżeli natomiast mówimy o rozliczaniu Andrzeja Dudy – to na prawdę zabawne, ale czynione to było jeszcze przed objęciem przez niego urzędu. Prosiłbym o odrobinę umiaru. Szybkie zwoływanie Rady Gabinetowej nie ma wg mnie sensu. Musi najpierw okazać się, czy jest wola współpracy ze strony rządu. A to wyjdzie w praniu.
Dodane przez ola, w dniu 11.08.2015 r., godz. 07.26
premier deklaruje współpracę z prezydentem, ale na forum Rady Gabinetowej ( przecież to ta ranga! ) a nie jak teraz, poprzez media - jak może pan tego nie pojmować?! wg pana nazewnictwa "pranie", to wg mnie rada Gabinetowa
Dodane przez zuza, w dniu 11.08.2015 r., godz. 07.54
kampania na prezydenta zakończona, ale czy kampania prezydenta? wizyty w miastach i miasteczkach nie załatwiają składanych obietnic, projekty nie zostały złożone - prezydent żyje sobie obok rządu, wzorem prezesa - nie wystarczy wygrać, trzeba jeszcze wiedzieć co zrobić z wygraną, a tego prezydentowi wyraźnie brakuje, trochę usprawiedliwiają go wakacje i sezon ogórkowy, ale ile może trwać fiesta?
To teraz jest juz Was dwie :) zuzola
Dodane przez :) Smacznego :))), w dniu 11.08.2015 r., godz. 10.52
Prezydent żyje obok "nierządu" lalk farbowana POdwójnie (balejaż:)?. W tym przypadku fista, niech trwa do samej jesieni ;) PO, w trzy miesiące chciałoby nadrobic stracone dla kraju 8 lat? Ile może trwać fiesta :)))) no POmyślmy? 8 lat? :)))))))))))))))
,że Wam
Dodane przez Anonim, w dniu 11.08.2015 r., godz. 11.41
za te komenrze , nikt sie do tył... nie dobierze
Dodane przez S., w dniu 11.08.2015 r., godz. 11.51
Co pan ma na myśli Anonimie z 11,41, jak Warpas z Sobczakiem chciałby Anonim pozamykać ludziom usta? Pierwszy za dużo likwidacji wziął na swoją głowę i sam się wyautował, a drugi nazwany został "grabarzem wyszkowskiego PiS" i to w czasach kiedy ta formacja odnosi największe sukcesy od lat, wszędzie, poza Wyszkowem.
gorzka pigułka :(
Dodane przez :), w dniu 11.08.2015 r., godz. 12.21
My tu gagau, gadu a rząd zamiast pilnować planowanej brytyjskiej inwestycji Jaguara, bimba sobie jeżdżąc PO kraju przepłaconym POciągiem pierdolino, PO targowiskach zgląda. Fiesta w najlepsze, a tymczasem nowa fabryka Jaguara powstanie na Słowacji. Ile może trwać fiesta? Smacznego
Dlaczego nie PIS?
Dodane przez :), w dniu 11.08.2015 r., godz. 12.25
Nigdy nie zagłosuję na PIS bo ta degrengolada od nich się zaczęła. Kiedy pierwszy raz w historii zdarzyło się że mógł rządzić rząd w 100% wywądzący się praktycznie z jednego obozu to PIS to zmarnował. Wolał populistów Leppera i Giertycha niż koalicję jak się wydawało naturalną i pożądaną z PO. To wtedy z dnia na dzień zaczął się z inicjatywy PIS ten niskich lotów język który słyszymy do dziś. Warunków które stawiał PIS nikt szanujący się by nie przyjął. Bali się dominacji PO wybrali swój partyjny interes i dzisiaj zbieramy tego efekty. NIe lubię PO zmarnowali wiele lat ale to i tak lepsze niż to co reprezentuje i proponuje PIS...
Do S
Dodane przez Katarzyna, w dniu 11.08.2015 r., godz. 12.35
A może o to chodzi, aby trochę pomieszać, pokręcić, zawirować i samemu coś ukręcić.....
do S.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.08.2015 r., godz. 12.39
Wolność wypowiedzi ma swoje prawa , również w regionie. Czytelnik spoza Wyszkowa odnosi wrażenie , że komentarze są pisane przez profesjonalistów, dobrze orientujących sie w polityce, którym za to płacą. Z tonu tekstów zaś - panów świata. Z czego wynika pycha, bezpodstawna chęć panowania nad innymi , obelgi , pogarda , w tym wobec osób sprawujących najwyższe stanowiska w państwie. Poza Wyszkowem jest to nie do przyjęcia. Proszę Liczyć się ze słowami.
Dodane przez ola, w dniu 11.08.2015 r., godz. 12.47
Miał nosa PiS, że wybrał Lepera, bo to co widzimy przez późniejsze 8 lat, to POżal się Boże, dopiero degrengoada. A i ten, wysokich lotów, język nienawiści POwodowany frustracją, doskonale opisany przez S. Kmiecika w 2 książkach "Przemysł POgardy". Nie lubię PiSu, bo w Wyszkowie POprzez chore ambicje pewnych osób, marnowana jest dziejowa szansa na zrównoważony rozwój tego miasta. Wierzę ednak w PiS ogólnopolski, mimo wszystko.
Anonim obrażony na anonima?
Dodane przez :), w dniu 11.08.2015 r., godz. 13.04
Rozumiem zuzolu z g. 12:39, że masz na myśli swojego kolegę Eycjlera i jego nie liczące się z nikim słowa pogardy i krytyki. Podam przykład: zboczeńcami w czarnych sukniach, nazywającymi siebie episkopatem... Poza Wyszkowem coś jest nie do przyjęcia? Podskocz w przerwie do biblioteki, może mają na półkach "Przemysł pogardy", wypożycz. Poznasz geografię waszego świństwa, jadu, który codziennie kubłami wylewaliście na politycznych oponentów. Nie strasz więc, bo się zesrasz. Smacznego
do oli
Dodane przez :), w dniu 11.08.2015 r., godz. 13.27
Późniejsze 8 lat wydarzyło się właśnie dlatego że PIS wybrał Leppera.... Że budowali przez te 8 lat krzywo to zgoda ale fundamet został spaprany tylko i wyłacznie przez PIS z powodów dla których PO dzisiaj jest tak (słusznie) krytykowane.
HJest to nie do przyjęciua - niby co? Słuszna krytyka?
Dodane przez S., w dniu 11.08.2015 r., godz. 13.27
Popieram krytyczne forum Wyszkowiaka. W końcu musi być jakaś platforma wymiany krytycznej myśli. Na nowokomucha nie można liczyć. Politycy i osoby publiczne muszą być bardziej gruboskórne, jak się nie nadają, niech się do władzy nie pchają. Zresztą nie widzę poza Eychlerem, który bredzi bez sensu, naruszeń netykiety. Jest pikantnie i dlatego tu zagladam i się udzielam. Tak ma być. Tym, którzy się z tym nie zgadzają, proponuję zgłębić problem od strony przyczyn, tej krytyki. Jest ich cała masa. Co tydzień nowa porcja, a nawet częściej. Pozdrawiam.
Dodane przez Ciekawe, w dniu 11.08.2015 r., godz. 14.15
150 komentarzy! W taki upał, i to nic, że połowa nie na temat.
Nauczyliśmy się tego od niemieckich mediów, które są dla wyznawców PO ważniejsze, od narodowych interesów Polski.
Dodane przez Weto, w dniu 11.08.2015 r., godz. 14.19
Cytat: "A co do tego ataku, to wystarczy sobie przypomnieć, co się działo w niemieckich mediach po wyborach 2005 r., gdy do władzy doszedł PiS, a potem prezydentem został Lech Kaczyński. Pojawiły się nawet wezwania do obalenia tego rządu, wyzywano prezydenta od „kartofla” itd., co było takim brzydkim przywoływaniem nas do porządku".
Dodane przez PR, w dniu 11.08.2015 r., godz. 15.10
Idą wybory, więc i tu mamy niezadowolonych z punktowania hipokryzji, nepotyzmy, niegospodarności. Być może niezadowoleni, to przyszli kandydaci i ich otoczenie, którym nie na rękę jest piętnowanie patologii na ich własnym przykładzie. Zastanówcie się czy chcemy mieć takich reprezentantów? Czy są nas godni reprezentować. Wystarczy zadać im jedno pytanie - pokaż mi co robisz, a powiem Ci kim jesteś.
PANIE EYCHLER
Dodane przez Anonim, w dniu 11.08.2015 r., godz. 15.19
ile panu płacą za te bzdury , ktore pan wypisujesz ?
Dodane przez Iza, w dniu 11.08.2015 r., godz. 16.25
Nasz pryncypał Nowosielski niezbyt chętny jest do pokazywania. On się chętnie dzieli korzystnymi dla siebie informacjami, ale jedynie na łamach jedzącego mu z ręki nowokomucha. Najważniejsze informacje z Urządu wypływają bokiem, poza zasięgiem konkurencji. Organizowane konferencyjki są jak pic na wodę, dla zamylenia oczu. Żeby broń Boże, nikt nie zarzucił mu, że gmina nie realizuje zasad zgodnych z nalężącym do niej tytułem "Gmina Fair Play".
Do Weto
Dodane przez Mendia, w dniu 11.08.2015 r., godz. 16.47
W niemieckich mediach - żeby było jasne, że dotyczy tych zagranicą, jak i tych w Polsce.
Do Marka Głowackiego
Dodane przez Wiesław Czapski, w dniu 11.08.2015 r., godz. 16.50
Pan Marek Głowacki pisze m.in. tak: „Okazało się, że główne hasło kampanii kandydata PiS, które zacytowałem w tytule ze znakiem zapytania było prorocze. I udało się pomimo potężnej przewagi sondażowej prezydenta Komorowskiego na starcie, a także potężnego, jednoznacznego wsparcia propagandowego jakie otrzymywał on przez cały czas przez najbardziej wpływowe media III RP – przede wszystkim TVP, TVN i Polsat, a także przeróżne pseudoautorytety, posługujące się prowokacjami i manipulacją, których nawet nie chce mi się wymieniać.”, a także tak: „Zwycięstwo Andrzeja Dudy już samo w sobie jest jakimś przełomem. Ale w większym stopniu nadzieją na prawdziwy przełom. W znacznej mierze przyczyniają się do niego Archipelagi Polskości ( określenie prof. Zybertowicza). Jest ich juz dużo. Najwiekszą wyspą Archipelagu polskosci jest dziś Prawo i Sprawiedliwość. Ale są i inne. Osobiscie zaliczam do nich przede wszystkim wszystkie podmioty polityczne , które do PiS dołączyły, inne oraganizacje polityczne jak Ruch Narodowy, czy też Ruch Kukiza, a także media ojca Rydzyka i TV Republika, Radio Wnet, Gazetę Polską i jej kluby, liczne czasopisma katolickie i gazety niezależne typu Do rzeczy, Czas najwyższy, wSieci i portale internetowe ( niezalezna.pl, wpolityce.pl itp.). A także niektóre media lokalne np. nasz Wyszkowiak.Jest tego już sporo. Ma to najróżniejsze odcienie. Polacy myślący po polsku mają w czym wybierać. Ale musimy dalej o te media walczyć i je wspierać. Szczególnie w nadchodzącej kampanii wyborczej.To element naszego oddolnego spo łeczeństwa obywatelskiego.” Jak Pan wie, wybory to polityka. Niektórzy twierdzą, że polityka to walka o władzę. Pan, jak widzę, walczy o władzę nie przebierając w środkach. Znamy się od wielu lat, od czasu mojego zaangażowania w prace Klubu Ekologicznego. Potem spotkania z Profesorem Ludwikiem Maciągiem przy okazji organizacji różnych imprez z Jego udziałem. Wtedy nie sądziłem, że Pan potrafi tak myśleć! Metoda Kalego w całej okazałości. W pierwszym cytacie opinia o rzekomym wsparciu propagandowym Prezydenta Komorowskiego przez „wpływowe media III RP – przede wszystkim TVP, TVN i Polsat, a także przeróżne pseudoautorytety” to źle. Ale ma Pan nadzieję, że do oczekiwanego zwycięstwa wyborczego PiS przyczynią się „Archipelagi Polskości” jakimi są PiS i „...i inne. Osobiscie zaliczam do nich przede wszystkim wszystkie podmioty polityczne , które do PiS dołączyły, inne oraganizacje polityczne jak Ruch Narodowy, czy też Ruch Kukiza, a także media ojca Rydzyka i TV Republika, Radio Wnet, Gazetę Polską i jej kluby, liczne czasopisma katolickie i gazety niezależne typu Do rzeczy, Czas najwyższy, wSieci i portale internetowe ( niezalezna.pl, wpolityce.pl itp.). A także niektóre media lokalne np. nasz Wyszkowiak.” i to jest dobrze. Przy takim stawianiu sprawy, ma Pan jeszcze odwagę spojrzeć ludziom w oczy? Czy ma mnie Pan za idiotę próbując przekonać takimi chwytami? Czyją jest Pan tubą propagandową? Ale jest poważniejsza sprawa. Pisze Pan: „Polacy myślący po polsku mają w czym wybierać”. Nie gustuję w żadnym z wymienionych przez Pana mediów „Archipelagu Polskości”! Czy oznacza to, że nie uważa mnie Pan za Polaka? I czy polscy obywatele innej narodowości nie mogą czytać wydawnictw 'Archipelagu'?
Z kraju
Dodane przez IP, w dniu 11.08.2015 r., godz. 17.22
"Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak przyjął we wtorek rezygnację Agnieszki Pachciarz z funkcji swojego zastępcy. Pachciarz złożyła rezygnację po publikacjach prasowych nt. ujawnienia jej korespondencji z prezesem Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu." Ciekawe co kryje się za IP naszych włodarzy?
PO wytoczyło działo, wielki autorytet - Sknerusa
Dodane przez hihi, w dniu 11.08.2015 r., godz. 17.28
Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma. hihihi
Dodane przez TD, w dniu 11.08.2015 r., godz. 18.06
Kancelarii Prezydenta RP trwa audyt pod względem finansowym, kadrowo-administracyjnym oraz merytorycznym - poinformowała szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska. Badana jest m.in. „racjonalność wydawania pieniędzy publicznych” Kancelarii... W Wyszkowie przydałby się podobny audyt.
do Pana Wiesława Czapskiego
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.08.2015 r., godz. 21.21
Poruszył Pan bardzo wiele tematów i wątków. Trudno się do wszystkiego odnosić. Zatrzymajmy się przy mediach. Te, które określam jako część Archipelagu Polskości powstawały wszystkie bez wyjątku oddolnie jako wyraz determinacji pewnych grup społecznych, które czuły, że nie mają swoich mediów, że ich głos nie istnieje w przestrzeni publicznej, albo jest spychany na margines. Dotyczy to środowisk katolickich, konserwatywnych, niepodległościowych, narodowych. Czy Pan pamięta po ilu manifestacjach TV Trwam otrzymały miejsce na multiplexie ? Ja pamiętam. Robiliście nam łaskę przez długi czas. Czy pamięta Pan, jak było rozwalane Uważam rze przez Grasia i Hajdarowicza? Ja pamiętam.TVN i Polsat natomiast powstały z rozdania postkomunistycznego i są zarządzane przez PZPR -owców i esbeków, którzy książeczki partyjne pozamieniali na czekowe. ( Solorz - człowiek PRLowskich służb specjalnych o kilku nazwiskach, Walter - człowiek Gierka od mediów). TVP zostało zawłaszczone przez POwsko, SLDowską klikę i wyrzucono z niej całą plejadę niezależnych dziennikarzy. To są trzy najbardziej wpływowe media w Polsce. Chcieliście nas zniszczyć, chcieliście dorzynać watachę, rozkręciliście "przemysł pogardy". Jednak nie udało się "dorżnąć watachy" ?! Czy teraz będzie kolejna tura ? Bo wqygląda na to, że jest już rozkręcana. Proszę teraz nie rozdzierać szat, że oceniamy to jednoznacznie. Zastanawiam się jak potraktować dwa ostatnie pytania. I chociaż mnie one trochę śmieszą i są w mojej ocenie przejawem Pańskiej histerii odpowiem poważnie. Uważam, że ma Pan prawo czytać to, na co ma Pan ochotę. Kwestia ocen i kryteriów postaw polskich i antypolskich jest znacznie bardziej złożona i musielibyśmy o tym porozmawiać. Sądząc z Pana wypowiedzi musiałyby to być bardzo długie rozmowy i zapewne niełatwo byłoby nam dojśc do porozumienia.Ostatnie pytanie jest natomiast bardzo proste - polscy obywatele wszystkich narodowości mogą czytać to, co ich interesuje, również wydawnictwa Archipelagu.
Do zwolenników takiego a nie innego sprawowania władzy
Dodane przez S., w dniu 11.08.2015 r., godz. 22.06
Skoro jest tak dobrze jak głosicie, to dlaczego jest tak źle? Pamiętam Warpasa obrażonego na komentarze, spodziewał się, że zamykając szkoły, kuchnie i zwalniając personel będzie noszony za to na rękach? Do tego dochodzi wytykany władzy wszechobecny nepotyzm zwany przez wyszkowian "Szłajda". Może teraz, na chłodno, bo jest już po wyborach samorządowych i kampanijne emocje już opadły, zdiagnozujemy stan wyszkowskiej tzw. demokracji. Bez owijania w bawełnę, niech przemówią fakty. Kawa na ławę. Czy władza jest uczciwa? Zachęcam do dyskusji.
Dodane przez A!, w dniu 11.08.2015 r., godz. 22.28
Brawo Panie Czapski, w końcu Pan przemówił na tutejszym forum. Przy okazji poruszył pan ważny temat mediów i ich relacji z władzą. Mam w związku z tym prośbę, pytanie...
Dodane przez ela, w dniu 11.08.2015 r., godz. 22.48
Pełna zoda Panie Marku. Byłam spokojna o odpowiedź na tak dziecinnie proste, przede wszystkim naiwne zarzuty. Ktoś jeszcz to łyka?
Dodane przez Komuno wróć, w dniu 12.08.2015 r., godz. 09.01
Poczekajmy na Sknerusa Czapskiego. Trochę go znam i poeiem, że to określenie do niego pasuje jak ulał. Bez obrazy, przecież to odnosnik do bajki.
opinia o rzekomym wsparciu propagandowym Prezydenta Komorowskiego przez "wpływowe media III RP" przede wszystkim TVP, TVN i Polsat
Dodane przez Paszczur, w dniu 12.08.2015 r., godz. 09.29
no ja pitole- tak by powiedziała Mariolka ze znanego kabaretu! nie da się inaczej odpowiedzieć panu Czapskiemu.......... to teraz jest RZEKOMA KAMPANIA PRZECIWKO DUDZIE!.......... nie spotkał się z Obaną !. Lis wzywa Prezydenta do moralnych działań , kiedy wraz z Karolakiem dali taki pokaz ześwinienia , wykorzystując córkę kandydata. u Olejnik będzie brylował zakapior Niesiołowski, najczęściej przez nią zapraszany. Przemysł pogardy , uruchomiony za czasów Lecha Kaczyńskiego da i teraz radę, resortowe dzieci są na linii ognia -Kraśko. Olejnik, Lis nie spoczną ..... tak trzymać towarzysze
Do Marka Glowackiego
Dodane przez Wieslaw Czapski, w dniu 12.08.2015 r., godz. 10.53
Nie poruszyłem tu „bardzo wiele tematów i wątków”. Poruszyłem tylko dwa. Zastosował Pan tu klasyczny chwyt retoryczny dla zagmatwana dyskusji. W sprawie mediów to uważa Pan, że tylko dlatego, że stacje TVN i Polsat zostały założone przez nie waszych ludzi ( Cytat z ostatniego Pana wpisu: „Proszę teraz nie rozdzierać szat, że oceniamy to jednoznacznie”. - my to znaczy kto?) to należy je odebrać obecnym właścicielom? Tak już kiedyś było. Na wschodzie w 1917 r odbierano panom nie tylko ich własność. TV Trwam na multiplexie? Nie było potrzeby protestowania tylko należało opłacić koncesję .. i już. To, że media z Archipelagu Polskości mogły powstać oddolnie to źle? Zebrać należało trochę grosza i można było drukować czy nadawać choćby w internecie. Nikt się w to nie wtrącał. Pisze Pan: „Kwestia ocen i kryteriów postaw polskich i antypolskich jest znacznie bardziej złożona i musielibyśmy o tym porozmawiać”. O czym tu rozmawiać? O kondominium niemiecko – ruskim? o, jak Pan określa „michnikowszczyżnie”? Szkoda czasu! Gdy czytam podobne, do głoszonych przez Pana, opinie biorę to za opinię ludzi anonimowych, ale lokujących się w określonej partii czy partiach. Ale gdy głosi te opinie osoba znana mi osobiście i znana w Wyszkowie, to „czas się bać”!
Dodane przez Myślę więc jestem., w dniu 12.08.2015 r., godz. 10.53
Panie Czapski, pan nie czyta w ogóle i nie ogląda telewizji czyli jest pan prawdziwym Polakiem samoukiem.
do S.
Dodane przez ola, w dniu 12.08.2015 r., godz. 11.00
O czym tu dyskutować i z kim? Władza jak ognia unika trudnych tematów. Wstydliwych. Ciągle czekamy na przebudzenie pani "Paprotki". Ja rozumiem, że POsucha, ale czas zacząć działać. Ile może trwać ta fiesta? Pani wice już dawno straciła POlityczne dziewictwo, czas na odpowiedzialne działanie, za które będzie ją można rozliczyć.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 12.08.2015 r., godz. 12.05
Panie Wiesławie, Marka G. już Pan nie zmieni. On posiadł sztukę manipulacji i napuszczania jednych na drugich w sposób perfekcyjny. Dawna "dobra" szkoła? To co jest w istocie zwykłą szczujnią on nazywa "wolnymi mediami", "archipelagiem polskości". On sobie doskonale zdaje sprawę z tego co robi. Chodzi tylko i wyłącznie o stołek i jakąś, choćby w gminie władzę.
Dodane przez TVfan, w dniu 12.08.2015 r., godz. 13.13
Panie Czapski, mówiąc o TV Trwam, - że wystarczyło tylko opłacić koncesję, manipuluje Pan faktami. TV Trwam nigdy się od tego nie uchylała, ale Pan nie dopuszcza do siebie tego faktu. Przypomnę, że zamiast niej, koncesję dostały jakieś popłuczyny TV, których właściciel nie miał gotówki i rozłożono mu opłatę na raty. Spłycił pan temat jak na dyletanta przystało.
Dodane przez osevatorre, w dniu 12.08.2015 r., godz. 13.46
Obserwacje w perspektywie czasu pokazują, że obaj panowie: Marek i Wiesław stracili sporo społecznego zaufania ipopularności, którymi się przed laty niewątpliwie cieszyli. Jeden cierpi na paranoidalne fobie (wszyscy dokoła są zagrożeniem), drugi targany wewnętrznymi sprzecznościami i frustracją spowodowaną zakompleksieniem oraz narcyzmem (jestem, byłem i będę najlepszym). Panowie są osamotnieni, a co za tym idzie nieskuteczni. Za Wiesławem nie chodzi już wianuszek wielbicieli jego wielu talentów (zadzieranie nosa robi swoje, ile można?). Z Markiem, mało kto jest w stanie wytrzymać dłużej niż kurtuazyjne - cześć, co tam słychać? (odchodzi, nie czekając odpowiedzi). Wernisarze już nie te co dawniej. Regaty spłycone do ogranej, rodzinnie powiazanej ekipy kilku, kilkunastu znudzonych soba osób (brak ducha, brak charyzmatycznego lidera). Żółć i rozgoryczenie, agresywna postawa, wrogość, nieufnosć, zawiść, zazdrość, lęk. Co się z ludzmi dzieje.
Dodane przez :), w dniu 12.08.2015 r., godz. 13.46
No juz już czas na nowe mięsko...
Dodane przez ;), w dniu 12.08.2015 r., godz. 14.09
Wręcz przeciwnie, to się świetnie sprzedaje. W ofercie było: do wyczerpania zapasów... Smacznego :)
Dodane przez :), w dniu 12.08.2015 r., godz. 14.26
Tylko ja dalej głodny (znaczy nic z tego nie wynika)...
co jest w istocie zwykłą szczujnią
Dodane przez Paszczur, w dniu 12.08.2015 r., godz. 14.35
1. no i jest pan E, ale dlaczego cytuje dosłownie Niesiołowskiego brylującego w "wpływowe media III RP" przede wszystkim TVP, TVN i Polsat" to cytat pana Czapskiego, no jak on tam naopluwał Komorowskiego no dosłownie szczujnia! 2. cytat pan E "To co jest w istocie zwykłą szczujnią " nie wiem dokładnie o co poecie biega ....... to jak by nazwał ześwinienie Lisa i Karolaka w ustawce o córce prezydenta? szczujnia to za mało,powiem łagodnie- perfidnie przygotowane ku....two przez lisa i karolaka! i karolak sie troche pokajał a lis poucza o moralności- takie mamy media! 3. TVfan ma racje , możemy oglądać TTV na 5 kanale platformy NC+
Dodane przez ;), w dniu 12.08.2015 r., godz. 14.50
Wynikiem tego, musisz zmienić żerowisko (ku POkrzepieniu własnego ego) Czy nie wynika...? Kropla drąży skały, a oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem :)
Dodane przez :), w dniu 12.08.2015 r., godz. 15.23
Czy kto nie z nami ten przeciwko czyli slogany czyli jednak... Disco polo też ma statystycznie duże zainteresowanie ale czy to dobra muzyka...?
Dodane przez ;), w dniu 12.08.2015 r., godz. 16.25
Niestety, albo stety. Disco-Dresco-POlo to elektorat wiemy kogo... :)
do Pana Wiesława Czapskiego
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 12.08.2015 r., godz. 18.26
Panie Wiesławie, obaj wiemy, że w elektoracie PO następują zmiany – w ostatnim czasie poważne odejścia i spadki popularności spowodowane przede wszystkim fatalnymi rządami, arogancją, a także szokującym cynizmem, który pokazały taśmy. Myślę, że to jest powodem Pańskich frustracji i histerii. Agresja, którą prezentuje Pan i całe Pańskie środowisko nie poprawi jednak, jak sądzę notowań tej partii.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 12.08.2015 r., godz. 19.32
Pozwolę sobie na krótkie podsumowanie dyskusji. Część ocen sceptycznych w stosunku do nowej prezydentury szanuję. Każdy ma prawo do sceptycyzmu - jak to mówi Pismo Św. "po owocach poznacie". Śmieszą mnie natomiast wszyscy, którzy jeszcze przed zaprzysiężeniem brali się za rozliczanie nowego prezydenta. Mam świadomość zarówno zagrożeń wewnętrznych jak i zewnętrznych dla nowej prezydentury. Dajmy jednak szansę Andrzejowi Dudzie, który na razie pokazał dużą klasę. Czy ta prezydentura się uda ? Oczywiście nie wiem. Jest z pewnością wiele czynników pozytywnych. Andrzej Duda ma wiele zalet, które predystynują go do tego, żeby być dobrym prezydentem. Był w kancelarii prezydenta Kaczyńskiego. Miejmy nadzieję, żę dzięki temu uniknie jego błędów. Ma poważne zaplecze polityczno-merytoryczne, a więc ma skąd otrzymać wsparcie. Nie myślę jedynie o Prawie i Sprawiedliwości, ale również o np. całym środowisku Polska Wielki Projekt, które od lat wypracowuje rozwiązania w różnych obszarach istotnych dla naszego kraju. Powiem szczerze - liczę na zwycięstwo obozu niepodległościowego w jesiennych wyborach i prawdziwy przełom w naszej Ojczyźnie. Wówczas mniej będziemy mówić o polskich sierpniach, a więcej o polskim maju. Bowiem niestety Polski Sierpień 1980 traktuję od jakiegoś czasu jak przegrane powstanie.
Marek i Wiesiek
Dodane przez Anonim, w dniu 13.08.2015 r., godz. 00.00
Wylniałe autorytety
Dodane przez roms, w dniu 13.08.2015 r., godz. 12.23
Czy moi Koledzy: Wiesław Cz. i Marek G., inżynierowie z solidnymi, PRL-owskimi dyplomami, byliby uprzejmi nie babrać się publicznie w "rozlanym mleku", ku uciesze gawiedzi? Zapraszam na kawę.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 13.08.2015 r., godz. 21.27
Roms, dziękuję za zaproszenie. Chętnie się spotkam. Skontaktuję się w przyszłym tygodniu.
Dodane przez roms, w dniu 23.08.2015 r., godz. 21.57
A jednak, trawestując Norwida, potrafimy różnić się pięknie. Fajnie, Marku, że mogliśmy sobie porozmawiać po paru latach przerwy. Szkoda, że tylko we dwóch a nie trzech.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta