Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaOkiem rzuciłam

(Zam: 29.07.2015 r., godz. 17.02)

Króciutko o stadionie - 24 tys. zł ma kosztować przygotowanie koncepcji modernizacji stadionu miejskiego („Wyszkowiak”). W artykule czytamy „Firma z Tczewa ma zaproponować modernizację budynku administracyjno-biurowego, ale gmina dopuściła ewentualną rozbiórkę jego części w celu obniżenia kosztów jego utrzymania.

Samorząd sugeruje zaprojektowanie w części hotelowej po jej przebudowie czterech szatni, gabinetu odnowy biologicznej, pokoju dla sędziów, siedziby klubów sportowych, sali konferencyjnej, toalet dla publiczności”. Nie rozumiem pomysłu rozbiórki kawałka istniejącego budynku. Dziwię się, że gminie brak pomysłu na właściwe zagospodarowanie jego całości. Mam obawy, że po rozbiórce części obiektu administracyjno-biurowego, za chwilkę pojawi się nadzwyczajna potrzeba dobudowania kawałka, który przed chwilą był niepotrzebny.

A to ciekawe?
W „Nowym Wyszkowiaku” ukazał się miniartykulik zatytułowany „Bez mojej wiedzy”. Pan Grzegorz Nowosielski został wpisany jako potencjalny kandydat na kandydata na posła na listę „Bezpartyjni Samorządowcy”. Pan burmistrz zdziwiony jest swoją obecnością na liście i komentuje to tak „Nic mi o tym nie wiadomo. Wpisano mnie bez mojej wiedzy”. Pomyślałam, że pan Grzegorz jest tak samo zdziwiony swoją obecnością na wyżej wymienionej liście, jak pan Jerzy Osęka był zdziwiony, gdy odkrył swoje przeprosiny skierowane w stronę pana Grzegorza, których ani nie napisał i ani nie podpisał. Pomyślałam, że być może pan burmistrz powinien skierować sprawę na drogę sądową, że bez jego zgody i wiedzy „Bezpartyjni Samorządowcy” wciągnęli go na swoją listę. Być może również on, tak jak pan Jurek Osęka usłyszy, że jest to dla niego korzystne, gdyż nie musi się fatygować, by stać się kandydatem na kandydata na potencjalnego posła.
A propos, to ciekawe, że tylko niebieski wyszkowiaczek próbuje zdementować plotki o niechcianej obecności pana Grzegorza na liści „Bezpartyjni Samorządowcy”.

Kolejny raz o oświadczeniach
W „Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Majątek władz”. Po raz kolejny możemy poczytać co radni, tym razem z gminy Długosiodło, wykazali w swoich oświadczeniach majątkowych. Z radością przeczytałam info o dochodach, jakie wykazał pan Stanisław Jastrzębski, wójt Długosiodła: „Lokalna Grupa Działania 1 732,50 gr, Mazowiecki Fundusz Poręczeń Kredytowych 29 917,24 zł, Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej 3 910,77 gr, Urząd Gminy Długosiodło 178 157,40 gr” oraz dochody radnego pana Krzysztofa Kowalskiego „dieta radnego 9 744 zł (dziewięć tysięcy siedemdziesiąt czterdzieści cztery złote)*, umowa zlecenia jako kierowca 5 452,71 zł (wynagrodzenie dochodów)”. W każdym z przypadków zachowano pisownię oryginalną. Na wstępnie artykułu podano, iż analizy złożonych oświadczeń dokonuje m.in. wojewoda i przewodniczący rady. Podawanie zarobków w groszach w przypadku pana wójta lub dziwaczne słowne zapisanie kwoty 9 744 zł w przypadku radnego zapewne stanowi zwykły błąd pisarski. Podobnych kwiatów najdziemy więcej w oświadczeniach majątkowych radnych i władz. Zastanawiam się, czy faktycznie przed publikacją oświadczeń na BIP ktokolwiek dokonał ich analizy? Wójt oraz radni od lat zobowiązani są do składania takich oświadczeń, lecz w dalszym ciągu nie chcą, nie potrafią lub nie przywiązują wagi do tego, co wpisują, bądź co bądź w dokumencie urzędowym. Wydaje mi się, że należy zwracać zdecydowanie większą uwagę na to, co i jak wpisuje się do oświadczenia, zwłaszcza, że na koniec podpisuje się to własnym imieniem i nazwiskiem.

Bezpieczne wakacje
„Głos Wyszkowa” radzi mieszkańcom, by przed wyjazdem na wakacje zadbać o zabezpieczenie domu i mieszkania przed kradzieżą (artykuł „Jedziesz na wakacje? Zadbaj o swój dom!”). Sposobów zabezpieczenia jest mnóstwo: można założyć alarm, należy pozamykać okna i drzwi, można poprosić, by ktoś „rzucił okiem” na nasze mieszkanko, gdy nas nie będzie, można również nasz majątek ubezpieczyć. Moim zdaniem, na nic zdadzą się wszelkiego rodzaju zabezpieczenia, jeśli sami zapraszamy niechcianego „gościa” do naszego pustego mieszkania poprzez bezmyślne zamieszczanie na Facebooku zdjęć z urlopu nad morzem, w górach, w dalekich krajach z dopiskiem „Za tydzień wracamy”.

Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez czas na zmiany, w dniu 29.07.2015 r., godz. 23.27
W Wyszkowiaku pojawiły się co tydzień dwa felietony Jerzego Osęki. Tydzień temu m.in 3 poważne zarzuty w stosunku do obecnego burmistrza. W obecnym sposób działania w obecnym samorządzie na podstawie relacji burmistrza z panem Andrzejewskim z PiS. Z licznych relacji wynika, że partie polityczne w Wyszkowie istnieją tylko dlatego, że członkowie tych partii są zatrudniani po różnych placówkach samorządowych i są zależni. Jest cisza. Burmistrz powinien odnieść się do tych poważnych zarzutów niegospodarności i masowego zatrudniania partyjniaków do wtorku a jeżeli nie to podać się do dymisji. Brak reakcji też jest reakcją Rozumiem pana Osękę, że nie chce, żeby jego felietony były komentowane bo nasza fantazja jest przeogromna. Kupujmy i czytajmy naszą gazetę, Wyszkowiaka, żeby rósł w siłę.
Dodane przez GO, w dniu 30.07.2015 r., godz. 00.22
Bez mojej wiedzy... co jeszcze oprócz tego? Bo to może być dla cynika świetną wymówką.
Dodane przez Przystanek PAT-ologia, w dniu 30.07.2015 r., godz. 08.16
Tu SZAŁAJDA POdobno nie istnieje. Jeden z kolegów partyjniaków nawet się na to określenie święcie oburzył i pobiegł do prokuratury. A tymczasem SZAŁAJDA co tydzień karmiona jest z naszych podatków przez duet Nowosielski Kacprzyńska w postaci gminnych zleceń dla nowokomucha. Osęka pokazuje patologiczne oczywistości tej kliki.
Dodane przez ciekawy, w dniu 30.07.2015 r., godz. 09.05
Partie z budżetu dostają kupę pieniędzy. W 2012 roku, 125 milionów, w 2013 roku, 149 milionów, w 2014, 54 miliony. Do tego wynagrodzenia dla posłów, diety, utrzymanie biur poselskich itd. A jak przyjdzie coś załatwić to nie ma z kim rozmawiać. Kto się zajmie sprawami przedstawionymi przez Osękę ?
Dodane przez Biały, w dniu 30.07.2015 r., godz. 09.30
A ja myslę, że szkoda trochę, że różowy zdementował na nowokomuchu swoją chęć do kandydowania. Mróz kilka lat temu podniósł poprzeczkę do ponad 20 tys. głosów. Myslę, że różowiutki nie osiągnąłby nawet połowy wyniku Mroza. To byłaby dla niego największa, upokarzająca porażka. Chyba się tego przestraszył.
Oświadczenia
Dodane przez Ciekawe, w dniu 30.07.2015 r., godz. 10.20
Osęka pisze ciekawerzeczy w swoim felietonie o dziele Nowosielskiego- 300 m2 za 120 tys zł...
Dodane przez Anonim, w dniu 30.07.2015 r., godz. 11.02
Nikt jak Nowos nie skłócił wcześniej Wyszkowa. Czyim on ma być POsłem? Antysystemowy się znalazł.
Dodane przez Rafał Bujak, w dniu 30.07.2015 r., godz. 12.48
Powiązywanie Nowosielskiego z Kukizem to świństwo w wykonaniu Osęki. Wydaje mi się, że osoba z jego wiedzą i doświadczeniem bez problemu powinna umieć dotrzeć do źródeł. Bo w skrócie sprawa wygląda tak: Bezpartyjni Samorządowcy za plecami Kukiza ułożyli sobie listy kandydatów do Sejmu na których znalazł się między innymi Nowosielski. Gdy Kukiz się o tym dowiedział, to wyrzucił ich wszystkich, bo ma to być ruch oddolny i naprawdę taki jest. Nowosielski nigdy nie był nawet rozważany jako kandydat z list Pawła Kukiza. Skoro już o listach to są one w trakcie formowania, zgłosić może się każdy i dlatego apeluje do Was z tego miejsca: jeżeli znacie kogoś (bądź sami byście chcieli) kto nadaje się na kandydata to najwyższa pora aby się z tym ujawnić. Zadzwońcie do mnie to podam więcej szczegółów 501 434 536. Pamiętajcie, że podstawą jest etyka, transparentność, oddolność i obywatelskość.
Dodane przez do ciekawego, w dniu 30.07.2015 r., godz. 12.49
Pewnie przyjaciele z góry, albo prokuratury.
Dodane przez knom, w dniu 30.07.2015 r., godz. 13.17
Panie Bujak, co ten Osęka panu zrobił za kuku? Czytałem jego felieton przed wyborami prezydenckimi i wiem, że wyrażał się tam bardzo pozytywnie o Kukizie. Na czym polega swiństwo Osęki, bo nie do końca rozumiem. Wszyscy wiemy, że przypisywanie Nowosielskiego Kukizowi spowodowane było spółką, którą ten zawarł z bezpartyjnymi samorządowcami. Po co więc te negatywne emocje?
Dodane przez Dobromir, w dniu 30.07.2015 r., godz. 13.54
Jeśli mówi się, że Nowosielski wystartuje od Kukiza, to robi się z tego jaja. Każdy chyba wie jaki jest z Grześka antysystemowiec. Wszyscy mają POlewkę.
Dodane przez Rafał Bujak, w dniu 30.07.2015 r., godz. 13.56
Dokładnie, skoro wiemy, że Kukiz nie miał z tym nic wspólnego, to mieszanie go w to jest ciosem poniżej pasa. Wolałbym mimo wszystko skupić się na drugiej części mojej wypowiedzi i znalezienia kandydata (kandydatów) na posłów z ziemi wyszkowskiej.
Dodane przez Pies, w dniu 30.07.2015 r., godz. 15.23
Ktoś wspominał o.... Nizińskim. Jak to się ma? Wydaje sie buć człowiekiem, który się Grzeszkowi nie kłania w pas jak reszta byznesmenów.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.07.2015 r., godz. 16.08
Adam Szczerba jeśli by się zgodził. Młody, inteligentny, nie poddał się układom i układzikom. Działa na rzecz społeczeństwa, a nie tylko dla własnych korzyści.
Dodane przez Klient, w dniu 30.07.2015 r., godz. 16.32
Zgodzić by się musiała Adama Szczerby żona. Niestety.
Dodane przez Kolo, w dniu 30.07.2015 r., godz. 17.21
A może warto poprzeć antysystemowego Andrzejewskiego? Bo niby on z PiS, ale mało kto go z tą partią kojarzy. Kolega burmistrza, więc wielu ludzi kojarzy go z PO. Mówię to na poważnie.
Dodane przez Anty Ady, w dniu 30.07.2015 r., godz. 17.55
Andrzejewski? Kukiz na to nie pójdzie :)
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 30.07.2015 r., godz. 18.48
Jeśli wystartuje od Kukiza przedsiębiorca Niziński to nie głosuję na PiS tylko na niego. To dobry i poważny kandydat.
Dodane przez do Gościa, w dniu 30.07.2015 r., godz. 20.07
Ja też oddałbym głos na Nizińskiego, bo nie sądzę żeby Adam Szczerba z PiS się zdecydował.
Dodane przez Jest różnica!, w dniu 30.07.2015 r., godz. 21.51
Ciekawe co na ten temat ma do powiedzenia Pan Rafał. Bo szkoda, że Pan Niziński nie zdecydował się na kandydowanie na urząd burmistrza. Przy dobrej kampanii z takimi jak Mróz i Nowosielski razem wzięci, wygrałby w cuglach. Niech się cieszą chłopcy.
Dodane przez ciekawy, w dniu 31.07.2015 r., godz. 10.02
Sobczak już tydzień temu zgłosił dwoje kandydatów na listę PiS, ciekawe dlaczego nie zwołał konferencji i się nie pochwalił.
Dodane przez Rafał Bujak, w dniu 31.07.2015 r., godz. 11.02
ja zgodnie z ideą oddolności staram się dotrzeć z informacją o możliwości kandydowania do jak najszerszej grupy osób, ale nie mam zamiaru nikogo do niczego zmuszać. Ludzie muszą po pierwsze sami chcieć, a po drugie zdobyć zaufanie osób odpowiedzialnych za weryfikacje kandydatów. Chcemy aby na naszych listach były osoby, którym faktycznie zależy na tym aby coś zrobić i które będą ciężko pracowały przez całą kadencję.
Dodane przez obserwator, w dniu 31.07.2015 r., godz. 11.38
Panie Bujak, pana umiejętności w sprawie organizowania ekipy Kukiza na terenie naszego powiatu są w/g klasyka teoretyczne. Niech pan przestanie się nadymać i podejmie współpracę z panem Osęką czy innymi niezależnymi, których jest jednak niewielu.Czasu też jest niewiele a poparcie spada choć pewnie będzie z powrotem rosnąć bo to co wyprawia Kopacz przekracza ludzkie pojęcie. Od wielkości do śmieszności jednak krok jest niewielki. Po wyborach jak będzie klapa to wiemy kto będzie wytykany palcami, Bujak i Kępka.
Dodane przez roms, w dniu 31.07.2015 r., godz. 13.09
@obserwator - a jak nie będzie "klapy" to kto będzie noszony na rękach? Bujak i Kępka nie mają chyba monopolu na przeciwstawianiu się temu, "co wyprawia Kopacz". Cenię aktywność obydwu młodzieńców.
Dodane przez Rodak z Czech, w dniu 31.07.2015 r., godz. 14.04
Acc. Artykulika ,,Bez mojej wiedzy'' . Jak można wciągać samowolnie na jakąkolwiek listę ?! Dojdzie do tego, że na zapleczu będą handlowali głosami. Acc. ,,Majątek władz"'. Mazanie w dokumentach to już powszecnie znany trik.W przypadku pomyłki należy postawić parafkę. HAŃBA! Acc. Rozbiórka części budynku - dziwne ?
do obserwatora
Dodane przez Rafał Bujak, w dniu 31.07.2015 r., godz. 14.25
Po to publicznie ogłaszam wszystko - pisałem artykuły do gazet, organizowałem spotkania, moje dane kontaktowe są na oficjalnej stronie ruchu Kukiza, prowadzę fp na facebook-u Ruch Jow Wyszków, czy też uczestniczę w dyskusjach tu na forum, aby każdy kto chce się zaangażować w inicjatywę Kukiza z powiatu Wyszkowskiego mógł się ze mną skontaktować. Bardzo chętnie zabiorę taką osobę ze sobą na spotkanie regionu Siedleco-Ostrołęckiego (najbliższe jest w tą niedzielę), aby poznała ludzi z innych powiatów i zaangażowała się w działania, które prowadzimy. Zgłosiło się już do mnie kilka osób i współpracują z nami na tyle na ile pozwoli im czas. Znalezienie kontaktu do mnie nie jest trudne i osoby które chcą bez problemu go znajdują. Ja nie będę teraz dzwonił po wszystkich, którzy mogliby się w to zaangażować, bo to chyba jednak mija się trochę z celem. Co do Osęki, to nie rozumiem na czym polega moje nadymanie? Czy chciałby Pan współpracować z osoba, która groziła Pana mamie?
Dodane przez obserwator, w dniu 31.07.2015 r., godz. 19.17
Człowieku ty nie masz listy, która ma ponad połowę miejsc biorących tylko 1 lub 2. Musisz mieć już konkretnych pięć osób, z których wybierzesz 1 lub 2. Musisz mieć opracowany system finansowania kampanii i pomysły, 10, 20 osób, które będą aktywne w kampanii, w plakatowaniu, rozdawaniu ulotek. A ty rozmawiasz, rozmawiasz, rozmawiasz. I figa z tego będzie. Wylewać łzy na Osękę możesz po kampanii teraz to trzeba przeprosić, pocałować go w rękę i wykorzystać pomysły. Bo mało jest bezpłatnych pijarowców. Czy myślisz, że Kukiz da ci kasę, pomysły i ludzi, którzy będą pracować za frico? Myśl, myśl Kubusiu.
Dodane przez Rafał Bujak, w dniu 01.08.2015 r., godz. 15.19
nie wiesz co mam/mamy i w jaki sposób działamy. Z Twoich wypowiedzi kipi sarkazm. Chętnie porozmawiam z Tobą osobiście bo na forum zachowujesz się dziwnie.
Bezczelność ma swoje granice
Dodane przez Jerzy Osęka, w dniu 02.08.2015 r., godz. 21.23
Miałem nie komentować działań ani wypowiedzi R.Bujaka , ale są granice cierpliwości. Jak się dowiedziałem Bujak twierdzi , że groziłem jego matce , Sprawa bardzo poważna . Szkodz tylko , że nie napisał na czym to polegało , bo sam chciałbym wiedzieć . Gdy Rafał zachował się jak ten , który odpycha czy gryzie rękę , która mu pomogła zaistnieć , a następnie nie odbierał nawet telefonu , żeby wyjaśnić motywy takiego zachowania / mimo mojego sms : Rafał odbierz , nie bądź tchórzem , powiedziałem o tym jego mamie , którą darzyłem sympatią i szacunkiem . Powiedziałem też , że jeśli będzie się tak zachowywał , tonapiszę na ten temat tekst i upublicznię sposób jego zachowania i wchodzenia do polityki i żeby nie było to zaskoczeniem , żeby wiedziała z czego taki tekst się weźmie .Jak na groźby karalne to trochę mało . Chyba , że w nieprzemęczonej pracą dużej głowie Rafała urodził się w tej sprawie inny pomysł . A co do rzekomego świństwa , jakie zdaniem Bujaka zrobiłem pisząc o Nowosielskim w kontekście Kukiza, to myślę , że mówił prawdę o eozmowach z ludźmi Kukiza choć - jak wyszło - poza plecami R.Bujaka . Jeśli Nowosielski zrezygnuje z tego pomysłu to nie ze strachu przed Bujakiem , tylko z powodu spadających notowań Kukiza . Czuję przez skórę, że teraz bada swoje szanse na listach Platformy , która lepiej wygląda w sondażach niż Kukiz . Nie cieszy mnie to chociaż to Kukiz i jego ludzie pracują na ten spadek .
Dodane przez Anonim, w dniu 02.08.2015 r., godz. 23.36
Pan Rafał Bujak, to karierowicz.idzie tam, gdzie widzi dla siebie korzyści.taka chorągiewka na wietrze
Dodane przez olo, w dniu 03.08.2015 r., godz. 11.50
Nie mamy kandydata na posła, który pracowałby dla ideii, a nie dla własnych interesów, dlatego lepiej zrezygnować z głosowania i nie mieć do siebie pretensjii, że my się przyczyniliśmy swoim głosem do tego, że ojczyznę niszczą nasi wybrańcy.
Dodane przez Gobi, w dniu 03.08.2015 r., godz. 17.21
Anonim, największy w Wyszkowie karierowicz do Różowy Balon, byle z kim, byle gdzie, byle w życiu ani dnia nie pracować.
Osęka/Bujak
Dodane przez C, w dniu 04.08.2015 r., godz. 02.14
Panowie, kurczę, dlaczego nie możecie sobie podać dłoni i wspólnie zadziałać w dobrej sprawie? Wasze kłótnie nie znajdują tu poklasku. A wiecie kto się z tego cieszy? Domyślcie się.
Dodane przez roms, w dniu 04.08.2015 r., godz. 14.18
Spór obu Panów sprowadza się do tego, który jest bardziej zauroczony Kukizem. W ub. r. zwornikiem ich zbratania była nienawiść do burmistrza. Skoro to uczucie niższe może być konstruktywne to niechby skupili się na urzeczywistnieniu słów z piosenki swego bożyszcza "jak ja was k...y nienawidzę..." i wypowiedzieli się w temacie n.p. parlamentarzysta z Wyszkowa.
Nienawiść do burmuistrza?
Dodane przez Al, w dniu 04.08.2015 r., godz. 14.53
Myślę, że to roms nie nawidzi środowiska ludzi, którzy wchodzą mu w antysystemową paradę. A na marginesie, to może należy spojrzeć prawdzie w oczy i uznać, że najbardziej sfrustrowanym z nienawiści człowiekiem jest właśnie Nowosielski. Nikt wcześniej jak on nie skłócił tego miasta. To on uprawia politykę: kto nie z nami ten śmiertelny wróg. Jest nienawistny i zawistny, i dlatego wszystko co mógł już osiągnął. Teraz już tylko traci, dzień za dniem traci, i będzie tracił. Żaden z niego kandydat na parlamentarzystę. No i panie roms, orędowniku tego buca, co towarzysz odpowie na to, że buc jawnie i z premedytacją kłamał w żywe oczy czytelników w sprawie winy za utratę milionów na dokończenie miejskiej obwodnicy. Dla porównania jego wypowiedź w nowokomuchu oraz riposta starostwa. Czekam na rzeczowa opinię w tej sprawie.
Dodane przez POżywka, w dniu 04.08.2015 r., godz. 16.16
Ten "roms" jest przykładem, potwierdzeniem. Jak ktoś krytykuje burmistrza to jest to już NIENAWIŚĆ, w taki sposób chciał się bronić skompromitowany minister, marszałek Sikorski Radek, że został zaszczuty mową nienawiści. Przecież wiadomo, że mistrzami przemysłu pogardy są właśnie politrycy PO. Nowosielski i Kacprzyńska to ta sama maść.
Dodane przez A co, spekulujemy., w dniu 05.08.2015 r., godz. 09.41
Z tego co mówią na mieście to burmistrz ma być kandydatem PO i PSL na senatora.
Dodane przez POkłosie, w dniu 05.08.2015 r., godz. 10.36
Idę o zaklad, że nie zdobędzie nawet połowy głosów Mroza. I dobrze, bo to kłamca, jak w sprawie utraty środków pod obwodnicę i człowiek zakompleksiony, niesprawiedliwy ze skłonnościami do tworzenia struktur na wzór mafijnych. Takiej republiki kolesiów, mediow, rodziny. Jednym słowem SZAŁAJDY. PO w Wyszkowie to trup moralny, jak grabarz Mróz i Sosnowska, która będzie nam opiniować sądowych ławników. Niech nam burmistrz przypomni epizody w jej niedawnej karierze. Na mieście mówią, że ta pani miała całkiem poważny konflikt natury prawnej. Taka jest nasza zgniła platformiana rzeczywistość. Przypomni?
Dodane przez Aneta, w dniu 05.08.2015 r., godz. 10.55
Karana w przeszłości bedzie nam wybierac ławników sądowych. Szok, ale taka jest sitwa platformy i Nowosielskiego. Szok
Mandat wygasł (nowokomuch)
Dodane przez Za SB, w dniu 05.08.2015 r., godz. 12.13
Radni stwierdzili wygaśnięcie mandatu radnej Lucyny Sosnowskiej, ktróra złożyła rezygnację jeszcze przed pierwszą sesją i ślubowaniem... Jej miejsce w radzie zajęła kolejna osoba z listy SdPW "Przymierze" - Elżbieta Piórkowska... SB
Sosnowska ma opiniować kandydatów na ławników!
Dodane przez Komitet z klasą, w dniu 05.08.2015 r., godz. 13.42
Co było powodem rezygnacji Sosnowskiej z mandatu radnej?
Sosnowska
Dodane przez Anonim, w dniu 05.08.2015 r., godz. 15.16
Kolejna wyszkowska "małość", komu śnią się parlamentarne salony? Wsparciem ma byc komitet z klasą złożony z takich ludzi.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta