Dziś jest 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka

Kruk i Grzybowski najlepsi w turnieju siatkówki plażowej

(Zam: 29.07.2015 r., godz. 16.32)

Duet Krystian Kruk i Adrian Grzybowski triumfował w sobotnim Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Wyszkowa. Drugie miejsce zajęli Piotr Jurczyk i Daniel Pędzich, a trzecie Mateusz Macioszczyk i Artur Brzeziński.

Zawody zostały rozegrane w sobotę 18 lipca na boisku do siatkówki plażowej, które powstało w tym roku przy plaży miejskiej w Wyszkowie. Turniej rozgrywano systemem brazylijskim (dopiero druga porażka eliminuje dany zespół z rozgrywek). Po niespełna czterech godzinach gry wyłoniono pary półfinałowe. W pierwszym spotkaniu Daniel Pędzich i Piotr Jurczyk pokonali 2:0 duet Artur Brzeziński, Mateusz Macioszczyk. W drugim półfinale pewne zwycięstwo nad Bartoszem Przesmyckim i Maksymem Grzybowskim odnieśli faworyci turnieju, Adrian Grzybowski i Krystian Kruk. W meczu o trzecie miejsce, po dość wyrównanej batalii, górą byli Brzeziński i Macioszczyk. W finale, rozgrywanego przy prawie 35-stopniowym upale turnieju, Grzybowski i Kruk pokonali Jurczyka i Pędzicha 2:0.
Klasyfikacja końcowa turnieju (pierwsza piątka):
1. Adrian Grzybowski/Krystian Kruk.
2. Daniel Pędzich/Piotr Jurczyk.
3. Mateusz Macioszczyk/Artur Brzeziński.
4. Bartosz Przesmycki/Maksymilian Grzybowski.
5. Kamil Grzybowski/Przemysław Czerwiński.
Trzy najlepsze duety zostały uhonorowane pamiątkowymi statuetkami i nagrodami rzeczowymi. Zawodnicy czwartego zespołu otrzymali nagrody rzeczowe. Najlepszym gratulujemy!