Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 kwietnia 2024 r., imieniny Hermenegildy, PrzemysławaOkiem rzuciłam

(Zam: 22.07.2015 r., godz. 17.05)

Opanowało mnie lenistwo. Nie potrafię się skupić. Sezon urlopowy w pełni. Pomimo powszechnego lenistwa, w prasie pojawiło się parę niespodzianek… Z artykułu „Konkurencyjny komitet wyręczył Jerzego Osękę” („Wyszkowiak”) dowiedziałam się, że sąd wyszkowski utrzymał w mocy zaskarżone postanowienie prokuratury.

Prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa w tym, że Komitet Gminno-Powiatowa Wspólnota Samorządowa w imieniu pana Jerzego Osęki, bez jego wiedzy i zgody, zamieścił przeprosiny skierowane do Grzegorza Nowosielskiego. Wyszkowski sędzia tłumaczy „Nie sposób doszukać się okoliczności naruszenia prawa w tym, że zostało opublikowane oświadczenie wynikające z zobowiązania do przeprosin w treści ustalonej mocą prawomocnego orzeczenia sądowego. Fakt, że oświadczenie zostało opublikowane na zlecenie KWW Gminno-Powiatowa Wspólnota Samorządowa w Wyszkowie nie tylko nie stanowi czynu zabronionego, ale też jest korzystne dla skarżącego, który nie musiał się fatygować i ponosić kosztów związanych z wykonaniem obowiązku wynikającego z prawomocnego orzeczenia sądowego”. Przyznam, że jestem porażona, przerażona i nie rozumiem uzasadnienia wygłoszonego przez sędziego. Obawiam się, że takie uzasadnienie oznacza, że pan Jurek powinien podziękować KG-P „Wspólnota Samorządowa” za wydrukowane przeprosiny w jego imieniu. Mam obawy panie Jurku, że z kwiatami powinien się Pan udać do pani Piórkowskiej, by podziękować jej za przysługę, jaką Panu wyświadczyła.

***

W „Nowym Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Pierwsze klasy ustalone”. Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych. Gazeta podsumowała nabór i przedstawiła wykaz punktów, z jakimi uczniowie zostali przyjęci do poszczególnych szkół. Tydzień wcześniej gazetki przedstawiły nam wyniki tegorocznych matur, więc z zaciekawieniem przeanalizowałam z jaką ilością punktów przyjęto uczniów do poszczególnych szkół. Szczególną uwagę zwróciłam na licea ogólnokształcące. Najniższy limit punktów w I Liceum Ogólnokształcącym wyniósł 89. Wyjaśnić należy, że dla absolwenta gimnazjum limit punktów wynosi 200 pkt. Pomyślałam więc, że taki wynik jest słabiutki i takiemu uczniowi niełatwo będzie utrzymać się na jako takim poziomie w szkole. Ucznia z 70 punktami przyjął Zespół Szkół nr 3 (czyli tzw. CKU), zaś Zespół Szkół nr 1 pokusił się o przygarnięcie ucznia z 67 punktami. Pomyślałam, że orły to to nie są, ale widocznie dyrekcja uważa, że poradzą sobie w liceum. Z uwagą dalej analizowałam zamieszczoną tabelkę i oczy ze zdziwienia przecierałam, gdy zobaczyłam z jaką ilością punktów przyjęto uczniów do liceum w Zespole Szkół nr 2. Najsłabszy uczeń przyjęty do liceum posiadał, uwaga… 34 punkty! Dokonałam ponownego, szybkiego „oglądu” tabelki i zauważyłam, że do szkoły zawodowej w Zespole Szkół nr 1 został przyjęty uczeń ze zdecydowanie wyższą ilością punktów, czyli z 42 punktami. Od dawna zastanawiam się jaki jest sens przyjmowania do szkół kończących się maturą uczniów bardzo słabych. Kto powinien decydować o tym, kto do takiej szkoły się nadaje – rodzice, czy dyrekcja szkoły?

***

W piątek (17 lipca) na stronie „Wyszkowiaka” pojawiło się oświadczenie podpisane przez „Rhinos” Wyszków oraz urząd miejski, w którym m.in. czytamy „Stowarzyszenie „Rhinos” Wyszków oraz Urząd Miejski w Wyszkowie oświadczają, iż decyzja odnośnie rozegrania najbliższego meczu (19.07) z udziałem zawodników futbolu amerykańskiego na bocznym boisku stadionu WOSiR została ustalona WSPÓLNIE przez obie strony na pierwszych spotkaniach organizacyjnych w miesiącu marcu 2015 (…)”. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że dwa dni wcześniej (w środę), na Facebooku „Rhinos” Wyszków pojawiła się taka oto informacja „Dzień dobry! Niestety, mamy złą informację odnośnie meczu. Nie dostaliśmy zgody na rozegranie spotkania na murawie głównej ze względu na trwające prace remontowe. Mecz rozegramy na boisku bocznym, organizacyjnie postaramy się sprostać Waszym wymaganiom. Proponujemy, aby zabrać własne krzesła lub koce, bo jak każdy wie, boisko boczne nie posiada trybuny. Zrobimy duży piknik rodzinny, i w takiej atmosferze spędzimy Niedzielę (…)”. Moim zdaniem, wpis z środy zaprzecza oświadczeniu, które ukazało się w piątek. Czy tylko ja nie rozumiem, o co tak naprawdę chodzi, czy również Państwo poczuliście się chociaż troszkę zdezorientowani?

Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Punktacja przy naborach
Dodane przez L, w dniu 22.07.2015 r., godz. 17.58
Przyjmują hurtowo, bo wierzą, że ich los zależy od liczby osób w tych liceach a nie punktów, z którymi uczniowie się do nich dostaną. Z roku na rok z maturami coraz gorzej, ale ambicją naszych władz jest produkowanie półmatołków z papierem inteligenta. I nikt nie chce pójść do przysłowiowej łopaty. Mamy armię nic nie potrafiących bezrobotnych po wyższym.
Dodane przez Kibic, w dniu 22.07.2015 r., godz. 19.14
To czytelna reakcja, strach przed oburzeniem sympatyków i kibiców tej drużyny. Reakcja typowo przedwyborcza, a oświadczenie naciągnięte aż w oczy szczypie. We wcześniejszym komentarzu ktoś podsumował takie wazeliniarstwo schizofrenią.
Dodane przez wyszkowianin, w dniu 22.07.2015 r., godz. 19.25
jak to co się stało? burmistrz wziął Rinosów na dywanik, pogroził i okazało się, ze jednak była to niczym nie wymuszona wspólna decyzja ;)
Dodane przez POlo, w dniu 22.07.2015 r., godz. 19.33
Naiwni chłopcy uczą się wyszkowskiej "antysystemowej" POlityki.
Dodane przez Katarzyna, w dniu 22.07.2015 r., godz. 20.16
Jutro się dowiem z fb, że sama drużyna to dzieło naszego wodza :)
Dodane przez Gang Olsena, w dniu 22.07.2015 r., godz. 20.32
Mnie brakuje felietonu Osęki do pokomentowania.
Dodane przez ela, w dniu 22.07.2015 r., godz. 21.14
Tu zawsze jest gdzie pokomentować, wszystko. Nie ma cenzury jak w zaprzyjaźnionej z Nowosielskim konkurencji.
Dodane przez Kaliope, w dniu 23.07.2015 r., godz. 00.08
Kto ciekawy felietonu p. Osęki niech kupi papierowe wydanie. POlityka miłości w czystej POstaci. Zachęcam.
Dodane przez Deszcz POpadał i wybiło, w dniu 23.07.2015 r., godz. 10.19
Sprawa z Rhinos, to klasyczna wpadka PR-owej z wyszkowskiego urzędu. Kto i do kogo w takich przypadkach dzwoni, żeby na prędce i kolanie w lipcu ustalić wspólne wiosenne stanowisko?
Dodane przez Iza, w dniu 23.07.2015 r., godz. 11.10
A gdyby apanaże dyrektorów zależały nie od ilości, a od jakości szkolnego narybku? Pewnie i z tym kadra szybko by sobie poradziła. Matury osiągnęłyby 100 % zdawalność.
Let's go Rhinos
Dodane przez Kramer, w dniu 23.07.2015 r., godz. 15.05
Proszę pani Katarzyno nie mięszać chłopaków z drobnym politykierstwem.Powstanie klubu Rhinos Wyszków to oddolna,godna najwyższych słów uznania inicjatywa.
Dodane przez Katarzyna, w dniu 23.07.2015 r., godz. 16.12
Spokojnie, chłopcy juz niedługo sami sie w tę drobna POlitykę wmieszają. Pierwszy zwiastun to "wspólne oświadczenie". Śmiesznie to wyszło, no nie? Ale póki co obserwuję i kibicuję Rhinos :)
Dodane przez anonim, w dniu 23.07.2015 r., godz. 16.24
może i oddolna, ale bardzo szybko sprzedali się burmistrzowi
Dodane przez anonim, w dniu 23.07.2015 r., godz. 18.18
Wyszków nie jest zbytnio miastem solidarnym czy sprawiedliwym. 25 położnych zostało ukaranych, że nie brało udział w strajku i nie dostało podwyżki. Miasto solidaryzowało się z pielęgniarkami a one zapomniały o położnych. Dyrekcja, starosta i mediator gburmistrz też zapomnieli. A podobno jest w Polsce związek pielęgniarek i położnych ale nie działa to w Wyszkowie. Drugi przykład niesprawiedliwości to jak gburmistrz traktuje biednych kupców. Najpierw przegoniono ich z rubelplacu, a teraz jak zadomowili się wszyscy nasi sprzedający, których nie stać na miejsce w galerii czy galeo, na Dworcowej, to gburmistrz zabudowuje ich potężnymi ścianami od ulicy. Nowe plany, budynki 3 kondygnacyjne, do 15 metrów, tu biznes, tam biznes. A może jeszcze Lidl, Stokrotka, Biedronka czy inne dyskonty. Nie da naszym targującym zarobić. A jak napisał Osęka czy w tym Wyszkowie, magistrat musi sprzyjać tylko kilku biznesom a pozostali i to nasi mieszkańcy, z małymi biznesikami są niegodni handlować w Wyszkowie. W Wyszkowie dużo jest nie najbogatszych, którzy kupują od naszych na targu. Gburmistrzu daj żyć kupcom.
Dodane przez Nie uprawiajcie sportu, róbcie politykę, w dniu 23.07.2015 r., godz. 18.26
Jak to jest, że Osęka pokazuje różne przewałki a ani komisja rewizyjna w gminie ani prokuratura się tym nie zajmuje. Zbierajmy kasę dla Osęki, bo takie biznesy będą go ścigać. A co na to PiS, PO czy PSL. Jak nie zareagujecie to niedługo pójdziemy do urny i zagłosujemy na Kukiza. Rozgoni to towarzycho.
Dodane przez ja, w dniu 23.07.2015 r., godz. 22.07
Sprawę burmistrza Nowosielskiego powinniśmy oddać w ręce Pana Boga. Niech Pan Bóg go oceni i ukaże, że tyle złego robi dla tych sprzedających na targowicy, którzy z handlu utrzymują swoje rodziny.Wyszków to bogate miasto i starczy dla wszystkich. Przykro, że przy podwyżkach zapomniano o położnych. To one odbierają nowe życie i pomagają rodzicom. Pomódlmy się za nie aby zostały także docenione za swoją pracę.
Dodane przez Święty z Bostonu, w dniu 24.07.2015 r., godz. 10.24
Pomódlmy się za wszystkich fałszywych hipokrytów, za nienawistników, za aferzystów i nepotów, których widzimy co niedziela w kościele.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.07.2015 r., godz. 11.15
proponuję w formie koronki
Dodane przez Rafał Bujak, w dniu 24.07.2015 r., godz. 12.27
to jest paradoks co? kobiety, które ponad swoje dobro własne postawiły pacjentów i postanowiły pracować nie dostaną podwyżki. Widać bycie uczciwym i sumiennym pracownikiem w tym kraju nie popłaca.
Dodane przez roms, w dniu 24.07.2015 r., godz. 12.34
@Rafał Bujak - "Kto nie chodzi i nie tupie, tego mają w d...e"
Dodane przez Anonim, w dniu 24.07.2015 r., godz. 13.07
Ścieżkę mają przetartą. Mamy skutecznych działaczy partyjnych, którym panie pielęgniarki tak dziękowały.
w regionalnym stylu - do pana @
Dodane przez Anonim, w dniu 24.07.2015 r., godz. 13.10
tu cie mam , przecież nikt nie ma żalu wszyscy są sad owoleni
Dodane przez do Swiętego, w dniu 24.07.2015 r., godz. 13.42
Nie musi katolik każdej osobie cynicznej nadstawiać drugi policzek
do ujęcia katolickiego
Dodane przez Anonim, w dniu 24.07.2015 r., godz. 14.32
no tak w Polsce to jak kto chce
Dodane przez Jacek, w dniu 24.07.2015 r., godz. 15.39
Nadstawiać drugi policzek, to już nie, ale pomodlić się w dobrej intencji zawsze można
Dodane przez Anonim, w dniu 26.07.2015 r., godz. 07.33
Ktoś tu chce wk....ić Eychlera. Każdy, kto żyje niech się modli za siebie i o zmarłych. Żywi mają rozum i wolną wolę.
można też
Dodane przez Anonim, w dniu 27.07.2015 r., godz. 08.46
jak pan Anioł wsiąść na motocykl i wiatr we włosach

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta