Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 kwietnia 2024 r., imieniny Hermenegildy, PrzemysławaOkiem rzuciłam

(Zam: 08.07.2015 r., godz. 16.45)

Dzisiaj będzie dwa razy o gminie, a raz o powiecie. „Mądrość odbiera odwagę i dlatego mądrzy ludzie borykają się z ubóstwem, żyją w zaniedbaniu i nienawiści, głupcy natomiast kwitną na wszelkie sposoby” (Erazm z Rotterdamu)

***

Z zainteresowaniem i lekkim rozbawieniem przeczytałam artykuł „Większość pozytywnie za budżetem”, który ukazał się w „Wyszkowiaku”. Na ostatniej sesji miejskiej burmistrz otrzymał absolutorium. Oprócz mnóstwa cyferek, samych „ochów” i „achów” płynących w stronę pana Grzegorza znalazłam taką oto wypowiedź pana Stanisława Nasiadki „Była grupa wichrzycieli. Głowacki, Pękul mówili, że zamiast 70 mln budżetu, powinniśmy mieć 100 mln zł, dawali nam za przykład Serock. Mądrość wyborców sprawiła, że wybrali nas wierząc, że dalej mądrze będziemy gospodarować finansami. Wierzę w mądrość wyborców, a nie jednostek, które chciały z nas zrobić nieudaczników”. Uśmiechnęłam się i pomyślałam, że wichrzyciel pan Głowacki, solą w oku stoi byłym i obecnym radnym miejskim. O ile mnie pamięć nie myli, pan Marek Głowacki od przeszło 5 lat nie pełni funkcji radnego w miejskim samorządzie, a pomimo tego, w dalszym ciągu, co i raz ktoś z Rady Miejskiej przywołuje to, co pan Marek mówił. Moim zdaniem, Rada Miejska nie chce i nie może zapomnieć o panu Marku. Uważam również, że wpływ na to, że po raz czwarty pan Nowosielski został wybrany na burmistrza miały m.in.: strach przed utratą pracy, strach przed kimś nowym, brak zainteresowania tym, co dla miasta zrobił pan burmistrz przez swoje trzy poprzednie kadencje. Pan Nasiadka wierzy w mądrość wyborców, a nie jednostek. Ja wierzę w mądrość jednostek, gdyż „Mądrość jest udziałem jednostek” (Sokrates?). „Mądrość wyborców sprawiła, że wybrali nas (…)” powiedział pan Nasiadka, a ja odpowiadam „Jedyna mądrość, jaką możemy osiągnąć, jest mądrość pokory” (T. S. Eliot).

***

Również w „Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Reklamy bez kontroli”. Mowa w nim m. in. o reklamie salonu „Tanrei”, która została zamieszczona na budynku komunalnym znajdującym się nieopodal mostu kołowego. Przyznam, że nie bardzo wiem czy należy płakać, czy się śmiać czytając wyjaśnienia burmistrza w sprawie owej reklamy, która nota bene dotyczy salonu prowadzonego przez jego małżonkę „Jeśli reklamy są na budynkach komunalnych to zakładam, że prezes (Marek Siekierski – przyp. red.) ma na nie umowy i wiedział, co podpisuje”. Przypuszczam, że pan Marek Siekierski wiedział co robi, ale nie miał odwagi odmówić podpisania umowy. Jeśli na podpisanie umowy nie miało wpływu to, że właścicielka salonu „Tanrei” nazywa się Nowosielska, to wpływ na to powinny mieć chociażby względy estetyczne. Z niemałą radością przeczytałam komentarzyk zamieszczony na stronie gazety „Mi przeszkadzają (chodzi o reklamy). Jak się otwiera z założenia luksusowy gabinet kosmetyczny i ceny za maseczkę 300 zł, to niech szukają luksusowych klientów, a nie żebrzą na budynkach komunalnych. Powiązania burmistrza z prezesikami komunalnymi też są chyba oczywiste. Spacerując po Wyszkowie wolę oglądać elewacje budynków, niż reklamy. Jak chcecie reklamkami zasłaniać to może te bohomazy na Sowińskiego, a nie normalne budynki”.

***

Z artykułu „(Nie)rozsądna polityka finansowa” („Nowy Wyszkowiak”) dowiedziałam się, że na ostatniej sesji zarząd powiatu otrzymał absolutorium. Tradycją stało się, że na każdej powiatowej sesji najwięcej zastrzeżeń i uwag do wszystkiego wnosi pan Waldemar Sobczak. Tym razem uwagi w imieniu nieobecnego pana Waldemara przekazała pani Renata Rębała. Ustami pani Renaty pan Waldemar przypomniał m.in. o „konflikcie w zarządzie powiatu, negatywnie oddziaływującym na bieżące funkcjonowanie samorządu”. Moim zdaniem za konflikt w zarządzie można „podziękować” ówczesnemu panu wicestaroście Zdzisławowi Bocianowi oraz ówczesnej opozycji, która z radością współpracowała z panem Bocianem. Na zarzuty pana Waldemara w sposób konkretny zareagował starosta pan Bogdan Pągowski „Co do zawirowań w zarządzie. Państwo też mieliście w tym swój udział. Nie ma co do tego wracać”. Pan Bocian skonfliktował radę, po czym przegrał wybory startując z własnego komitetu dumnie nazwanego „Bezpartyjny Powiat Wyszkowski”. Dzisiaj pana Bociana nie ma ani w zarządzie, ani w radzie, ani w starostwie. Część poprzedniej opozycji, czyli pan Waldemar, ponownie został radnym i chyba zapomniał, że miał niemały udział w „konflikcie w zarządzie powiatu, negatywnie oddziaływującym na bieżące funkcjonowanie samorządu”.
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez Kaliope, w dniu 08.07.2015 r., godz. 18.41
Pan Marek, doprowadził do drugiej tury w wyborach na burmistrza, gdyby nie On, Pani Garbarczyk nie miałaby tej szansy. Nowosielski za to stracił pozycję hegemona. Teraz będzie robić wiele wybiegów, bo jak widać Głowacki nie spuszcza z tonu. Wali trafnymi komentarzami jak w bęben. To będzie mu procentować. Ekipa Nowosielskiego przypomina PO, które myśli, że straszenie przeciwnikiem odniesie skutek. Ludzie jakość tej ekipy zaraz odczują. Przypominam, że od 1 lipca zaczęła obowiązywać podwyżka za wodę i ścieki. Taki mały powyborczy prezent Nowosielskiego.
Dodane przez Listonosz, w dniu 08.07.2015 r., godz. 21.44
Wręcz przeciwnie, trzeba wracać do jatrzycielstwa pana Sobczaka. Skutecznie podzielił on także wyszkowskich zwolenników PiS. Ten pan traci instynkt, widać to zresztą po wyborczych wynikach.
Dodane przez Obserwator, w dniu 08.07.2015 r., godz. 21.49
W powiecie czuwa pan Głowacki, a w gminie pan Szczerba.reszta boi się odezwac, a jak już, to tylko żeby pochwalić wladzunie.szkoda, że pan Głowacki nie zdobyl stanowiska burmistrza, ale mam nadzieję, że za 3 lata znów spróbuję a wyborcy obdarza go zaufaniem, bo jest tego wart.dzis życzę obydwum panom odwagi w wytykaniu błędów władzy. Ludzie widzą, czytają i docenią Was w nastepnych wyborach.
Dodane przez tik tak, w dniu 09.07.2015 r., godz. 10.32
Szczerba tak Głowacki nie, oto teza mojej oceny postaw tych panów.
Szczerba - Głowacki 2 x tak!
Dodane przez Jątek, w dniu 09.07.2015 r., godz. 10.54
A co różni tych Panów jeśli chodzi wizję Wyszkowa? Moim zdaniem mówią jednym głosem.
Dodane przez iti, w dniu 09.07.2015 r., godz. 18.18
Za trzy lata to Szczerba powinien kandydować na burmistrza. To jest ktoś, kto ma mało przeciwników, nie licząc gangu Nowolsena.
Do iti
Dodane przez Anonim, w dniu 09.07.2015 r., godz. 20.15
Jestem za :-).odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu.obecny urząd gminy to "mafia"
Dodane przez :), w dniu 10.07.2015 r., godz. 12.44
Czyli taki Bill Gates to idiota... Umiejętność używania cytatów lub nieumiejętność (jak w tym przypadku) też coś mówi o inteligencji...
Dodane przez ellyta, w dniu 12.07.2015 r., godz. 13.25
Reklama na komunalnym budynku, to strzał kulą w płot. Beznadziejny brak wyczucia.
demokracja pełzająca
Dodane przez Jest różnica!, w dniu 13.07.2015 r., godz. 10.47
Prezes Siekierski ma zapewne podpisaną umowę, podarcie jej po zdjęciu reklamy byłoby sprzeczne z prawem, bo sprawa dotyczy sfery faktów. Swoją drogą ciekawe jak ta umowa wygląda i na jaka kwotę została zawarta.
Dodane przez Kosiarze, w dniu 15.07.2015 r., godz. 08.47
A może trawnik na placu pod ratusz wykosić na kształt napisu firmy żony pana burmistrza. Świetna byłaby tego promocja. Oczywiście koszenie na koszt pani żony, według stawek zastosowanych za koszenie trawy na miejskiej plaży. Byłby to dobry zastrzyk do budżetu.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta