Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 września 2018 r., imieniny Januarego, Konstancji

Nowe-stare osiedle

(Zam: 08.07.2015 r., godz. 16.29)

Radni zdecydowali o utworzeniu w Wyszkowie Osiedla nr 9, które istniało do 2009 r., lecz zostało zlikwidowane z powodu nikłego zainteresowania jego losami ze strony mieszkańców.

Osiedle nr 9 to obszar między ulicami Dworcową, I Armii Wojska Polskiego, Prostą i Okrzei. Jak tłumaczyła podczas sesji Rady Miejskiej 25 czerwca sekretarz gminy Teresa Goździewska, 157 osób podpisało się pod wnioskiem o utworzenie go. To liczba wystarczająca, by radni zajęli się sprawą, bowiem zgodnie z prawem, do złożenia wniosku potrzeba podpisów co najmniej 5 proc. mieszkańców (czyli 145). Chcą oni współpracować z samorządem, kierować do władz wnioski, opinie, prowadzić konsultacje w kwestiach ważnych dla osiedla. Formalnie jako jednostka pomocnicza zostało ono zlikwidowane w 2009 r., bowiem na zebrania służące wyborowi władz osiedla przychodziło zbyt mało osób (wystarczało zaledwie 10 mieszkańców, by wybory doszły do skutku). Radni 25 czerwca zgodzili się na ponowne utworzenia osiedla. Teraz wśród mieszkańców odbędą się konsultacje na temat jego statutu. Dalszym krokiem będzie wybór władz jednostki.
Do 31 sierpnia mają się odbyć wybory przewodniczącego Osiedla nr 7 (osoba dotychczas pełniąca tę funkcję zrezygnowała). To teren między ulicami Kościuszki, Okrzei, Pułtuską, Daszyńskiego. Nowy przewodniczący będzie musiał zarządzić też wybór członka zarządu osiedla (tu, po rezygnacji, także jest wakat). J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl