Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 listopada 2019 r., imieniny Adeli, Klemensa

Czarni Węgrów w przyszłym sezonie zagrają z Bugiem

(Zam: 08.07.2015 r., godz. 16.19)

W ostatnim tygodniu, na mazowieckich boiskach rozegrano baraże o prawo gry w IV lidze w przyszłym sezonie. Swój dwumecz wygrał m. in. zespół Czarnych Węgrów, który po rocznej nieobecności powróci do rozgrywek czwartoligowych.

Czarni Węgrów w barażowym dwumeczu zmierzyli się z równie znanym wyszkowskim kibicom zespołem, Amatorem Maszewo. W pierwszym meczu, rozegranym w Maszewie, padł remis 1:1. W rewanżu zdecydowanie lepsi okazali się już Czarni wygrywając aż 5:0 i tym samym pieczętując swój awans do IV ligi. Zespół Węgrowa będzie występował w grupie północnej, co oznacza, że w przyszłym sezonie po raz kolejny zobaczymy Czarnych na wyszkowskim stadionie.
W pozostałych dwóch parach barażowych o awans do IV ligi, Drukarz Warszawa mierzył się z Tęczą Łyse, a LKS Promna rywalizowała z UKS-em Łady. Drukarz w pierwszym meczu zremisował z rywalami 2:2, by w drugim wygrać po wyrównanym widowisku 2:1. UKS Łady zanotowały natomiast dwa zwycięstwa nad Promną, odpowiednio 2:1 i 2:0 (wyjazd, mecz u siebie). Oba zwycięskie zespoły, ze względu na położenie geograficzne, trafią jednak niemalże na pewno do mazowieckiej grupy południowej IV ligi.
Nieoczekiwaną szansę na grę w wyższej klasie rozgrywkowej otrzymała natomiast druga drużyna ostatniego sezonu IV ligi – Mazovia Mińsk Mazowiecki. Ligowy rywal Bugu, na mocy decyzji Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, występuje w barażach uzupełniających do gry w III lidze (grupa łódzko-mazowiecka). O występy w wyższej klasie rozgrywkowej nie będzie jednak łatwo. Na początek, Mazovia musi pokonać w dwumeczu drugą drużynę z mazowieckiej grupy południowej IV ligi, Oskara Przysuchę. Pierwszy mecz zespół z Mińska Mazowieckiego przegrał 0:1, rewanż odbędzie się we wtorek 30 czerwca. Zwycięzca zmierzy się w kolejnym dwumeczu z trzecim zespołem grupy łódzkiej IV ligi, a więc GKS-em II Bełchatów. Triumfator tej rywalizacji będzie mógł się cieszyć z awansu do III ligi (jeśli oczywiście spełni wymogi licencyjne).
Szansę obrony przed spadkiem do Ligi Okręgowej otrzymał zespół Korony Szydłowo. Szydłowianie zostali wyznaczeni do dwumeczu barażowego z KS-em Raszyn. Szansę Korony na pozostanie w IV lidze są już jednak jedynie iluzoryczne. Drużyna przegrała bowiem pierwszy mecz aż 0:5. Rewanż we wtorek 30 czerwca.
W kolejnych numerach naszego tygodnika będziemy informować o wszystkich wydarzeniach mających wpływ na skład grupy północnej IV ligi w przyszłym sezonie.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl