Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, TeodoraOkiem rzuciłam

(Zam: 01.07.2015 r., godz. 16.39)

Ubiegłotygodniowe gazety zdominował temat strajku w wyszkowskim szpitalu. Na ten temat pozwoliłam sobie napisać w moim felietonie. Dlatego też ciężki, wręcz morderczy wysiłek włożyłam w to, by znaleźć coś, do czego można się przyczepić.

W „Głosie Wyszkowa” w rubryce „W górę/w dół” strzałkę w dół dostali ci wszyscy, którzy uważają, że koszty ratowników i koszty przygotowania terenu pod miejską plażę są zbyt wysokie. Oznacza to, że strzałkę w dół, czyli zapewne minusa, dostałam również ja. Gazetka napisała, że najpierw byliśmy niezadowoleni, że w Wyszkowie nie ma plaży. Fakt, byliśmy niezadowoleni, że w mieście leżącym nad urokliwą rzeką Bug nie ma plaży, a burmistrz proponuje nam wyjazd na Zalew Zegrzyński, by w czasie upałów pomoczyć zmęczone kości w wodzie. Gazetka napisała również, że teraz znowu jesteśmy niezadowoleni, tym razem z powodu wygórowanych kosztów przygotowania i utrzymania plaży. Fakt, uważam, że koszty przygotowania plaży są wysokie, na pewno nie rynkowe, tylko wzięte z tak zwanego „sufitu”. Niejeden z nas zazdrości również ratownikom, którzy w okresie wakacji otrzymają niemałe wynagrodzenie za pilnowanie narodu taplającego się w Bugu. Pomimo tych zastrzeżeń, z całą stanowczością stwierdzam, że cieszę się, że wyszkowianie będą mieli możliwość legalnego pomoczenia nóg w wakacje. Niestety, w dalszym ciągu myślę, że urząd miejski wykazał się nie oszczędnością, lecz rozrzutnością przy organizacji plaży.

***

Również w „Głosie Wyszkowa” ukazała się informacja „Pozytywnie dla Słoneczka”. Prawdopodobnie w 2016 r. ruszy budowa przedszkola przy ulicy Meliorantów. Tam właśnie zostanie przeniesione przedszkole nr 3 „Słoneczko” obecnie znajdujące się przy ul. 11 Listopada. Urząd miejski kilka razy, bez skutku, ogłaszał przetarg na sprzedaż działki, na której obecnie znajduje się przedszkole. Od dawna nie posiadam dzieci w wieku przedszkolnym, ale wydaje mi się, że likwidacja przedszkola w centrum miasta, przy ul. 11 Listopada, nie jest dobrą decyzją. Ciekawa jestem, jak na przeniesienie „Słoneczka” na ul. Meliorantów zapatrują się rodzice, którzy prowadzają tam obecnie swoje pociechy.

***

W „Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Wójt z absolutorium”. Pan Tadeusz Michalik, wójt gminy Zabrodzie otrzymał absolutorium za „(…) pozytywną ocenę działalności dotyczącej realizowania polityki finansowej…”. W tym samym czasie w „Nowym Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Wojewoda: Dyrektor powinna wrócić na stanowisko”. Wojewoda mazowiecki uznał za nieważne zarządzenie wójta gminy Zabrodzie o odwołaniu pani Katarzyny Jackowskiej ze stanowiska dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Adelinie. Z lekkim zdziwieniem przeczytałam, że wójt nie miał czasu na zapoznanie się z decyzją wojewody. Trochę to smutne, że w natłoku zajęć, być może z powodu stresu związanego z sesją absolutoryjną, zabrakło wójtowi czasu na zapoznanie się z pismem, które podważyło decyzję o odwołaniu pani Katarzyny ze stanowiska dyrektora w trybie natychmiastowym. Zdziwiła mnie również akcja skierowana przeciwko wójtowi Michalikowi. W Wyszkowie pojawiły się ulotki reklamujące stronę, na której ktoś zamieścił dokumentację związaną ze sprawą pani Katarzyny Jackowskiej. Ten ktoś zadał sobie mnóstwo pracy, by o działaniach wójta dowiedzieli się nie tylko mieszkańcy Zabrodzia.

***

„Infowyszków” poinformował nas o nietypowym pokazie mody, jaki odbył się w Instytucie Piękna i Urody „Tanrei”, w którym pani Sylwia Nowosielska (żona burmistrza) promowała otwarcie nowego Atelier Fryzjerstwa. Autor artykułu, tajemniczy „red” nie kryje zachwytu nad imprezką i snuje takie oto plany „Wypadł okazale (chodzi oczywiście o pokaz) i aż się prosi, by go powtórzyć. A może w plenerze? A może niczym pokaz na Schodach Hiszpańskich w Rzymie wykorzystać te na Skwerze Jana Pawła II? To byłoby coś!”. Zastanawiam się, czy „red” podlizuje się i próbuje wkraść się w łaski burmistrza po słowach krytyki, które raz, czy dwa ośmielił się skierować w stronę pana Grzegorza, czy też faktycznie uważa, że kolejny mini pokaz mody należy zorganizować z większą pompą nie tylko dla „swojaków”, lecz szerszego grona publiczności?
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

POkaz modły
Dodane przez hajke, w dniu 02.07.2015 r., godz. 07.29
Nic, tylko założyć w Wyszkowie serwis plotkarski na wzór Pudelka. Niedopieszczeni miejscowi "celebryci", bedą coraz obnażani z szat. Odkryja się wtedy miejsca, które nie jeden z chciałby zachować we wstydliwej tajemnicy. Wyszków to marne i wyjatkow plotkarskie środowisko. Nie mogę się już doczekać komentarzy.
Dodane przez vuiy, w dniu 03.07.2015 r., godz. 21.59
Co za kretyński pomysł z likwidacją przedszkola w centrum miasta. Czy tu jest tylko miejsce na bloki? Tylko kto będzie chciał w nich mieszkać jezeli do przedszkola dzieci będzie musiał wozić na Meliorantów. Przedszkole na Meliorantów jak najbardziej jest potrzebne, ale to w centrum również. Chęć zysku zbyt mocno zakryła oczy.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta