Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 kwietnia 2024 r., imieniny Hermenegildy, PrzemysławaOkiem rzuciłam

(Zam: 24.06.2015 r., godz. 17.01)

W wyszkowskim szpitalu się zakotłowało. Lokalne media nie nadążały z przekazywaniem aktualnych informacji o tym, co dzieje się w szpitalu. Społeczeństwo Wyszkowa podzieliło się na tych, co popierają wyszkowskie pielęgniarki i na tych, co pielęgniarek nie lubi. Jak zakończy się spór między dyrekcją szpitala a pielęgniarkami przeczytamy być może w tym właśnie numerze gazety. W „Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Plaża od 27 czerwca”.

Urząd miejski przeznaczy na plażę 110 000 zł, w tym na wynagrodzenie dla 3 ratowników 40 200 zł. Dokonując prostego działania matematycznego wyszło mi, że stawka dzienna dla jednego ratownika wynosi 200 zł, co w skali miesiąca daje 6 000 zł. Niestety nie wiadomo, czy jest to wynagrodzenie ubruttowione, czy też nie. Jednak oczy ze zdumienia przetarłam i pożałowałam, że że nie jestem ratownikiem, bo za takie pieniądze naprawdę warto popracować na miejskiej plaży przez dwa miesiące. Przeczytałam również, że za koszenie trawy na terenie 6 000 m2 można od Urzędu „wyrwać” 6 000 zł (czyli 1 zł za 1 m2). Pogrzebałam troszkę w Internecie i dowiedziałam się, że profesjonalna firma za koszenie trawy na terenie powyżej 700 m2 bierze średnio 0,25 zł-0,34 zł za 1 m2. Moim zdaniem oznacza to, że Urząd jest albo wyjątkowo hojny, albo wyjątkowo bezmyślny w wydawaniu publicznych pieniędzy.

***

W „Nowym Wyszkowiaku” pojawiło się opracowanie PiS Wyszków pod tytułem „Podsumowanie kampanii wyborczej kandydata PiS na prezydenta RP”. Wyszkowski PiS po raz kolejny pochwalił się, co zrobił w trakcie niełatwej kampanii wyborczej dla pana Andrzeja Dudy. Dwa tygodnie wcześniej w nr 23 „Głosu Wyszkowa” ukazało się „Pytanie do…” pana Waldemara Sobczaka, który już wówczas chwalił się zaangażowaniem wyszkowskiego PiS w kampanię prezydencką pana A. Dudy. Wówczas pan Waldemar „zapomniał” wspomnieć o zaangażowaniu w tę kampanię członków Klubu Gazety Polskiej. Tym razem wyszkowski PiS o udziale członków Klubu GP wspomniał w ten oto sposób „W pierwszej turze wyborów wystawiliśmy 29 mężów zaufania reprezentujących KW Andrzeja Dudy, w II turze – 34 mężów zaufania, w tym 3 zgłoszonych przez Klub Gazety Polskiej w Wyszkowie”. Koniec, to tyle, według PiS na tym właśnie polegała współpraca z Klubem Gazety Polskiej. Biorąc pod uwagę, że lokalny PiS nie bardzo kocha członków Klubu GP zastanawiam się, że być może ta króciutka informacja o wsparciu Klubu w prezydencką kampanię wyborczą Dudy, stanowi milowy krok do… pojednania i wspólnego działania?

***

Również w niebieskiej gazetce ukazał się artykuł „O takiej szkole marzyliśmy”. 3 czerwca Zespół Szkół nr 1 w Wyszkowie obchodził 10. rocznicę wstąpienia do Klubu Przodujących Szkół. Niestety, nie rozumiem idei przynależności jakiejkolwiek szkoły do takiego Klubu, a w związku z tym, nie rozumiem, po co wydawać pieniądze na organizowanie nic niewnoszącej uroczystości, jaką była ta rocznica. Zauważyłam, że szkoły coraz częściej i coraz chętniej organizują uroczystości z byle jakiego powodu, na które wydają niemałe pieniądze. Nie wiem dlaczego, ale zaczyna mi to pachnieć komuną – komuną, której młodzież nie zna, ja zaś niestety, doskonale pamiętam.

***

Na zakończenie coś nie z naszego podwórka, co rozbawiło mnie do łez.
W czwartek (18 czerwca) telewizja poinformowała o zakończeniu I Turnieju Oddziałów Prewencji Policji. Turniej jak turniej, nic szczególnego. Biegają, skaczą, pełzają, przełażą przez jakieś płotki. Ktoś tam był najlepszy, ktoś najgorszy – czyli tzw. standard. Dowiedziałam się jednak, po co do życia powołane zostały oddziały prewencji. Przed kamerą, zadyszany policjant-zawodnik wyjaśnił, że policjant prewencji to …„pasjonat służący ludziom”. Po obserwacji prewencji w trakcie „interwencji” na wszelkiego rodzaju zgromadzeniach (tych legalnych i mniej legalnych) wnioskuję, że faktycznie, trzeba się wykazać niezwykłą pasją do wykonywanego zawodu, o służbie ludziom już nie wspomnę.
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez O.N.A., w dniu 24.06.2015 r., godz. 19.03
Pan Sobczak jest żałosny, robi festiwal samouwielbienia. A może by tak ktoś z boku, znający się na rzeczy podsumował tę niezbyt barwną "kampanię" na rzecz A. Dudy w wykonaniu wyszkowskiego PiS. Samemu wystawiać sobie laurki, niestosowne...
Dodane przez Śmieszno i straszno, w dniu 25.06.2015 r., godz. 17.17
Wystarczy przypomnieć sobie jak smutno wyglądała grupka działaczy miejscowego PiS na spotkaniu z Andrzejem Dudą pod fontanną. Duda nawet nie chciał sobie z nepotami zrobić tam zdjęcia.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 25.06.2015 r., godz. 22.01
Na facebook'u znalazła się następująca informacja: Od kilku miesięcy burmistrz Łochowa Marian Dzięcioł wraz z radnymi Rady Gminy Łochów zacięcie walczą o remont DK-62 oraz budowę wiaduktu. Wedle nieoficjalnych informacji, determinacja łochowskich samorządowców przyniosła skutek. Sam burmistrz póki co boi się głośno mówić o sukcesie, który jest pochodną wielotygodniowych nacisków na najważniejszych państwowych urzędników. Informacje potwierdzające wpisanie łochowskiej inwestycji do Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014-2023 są nieoficjalne, lecz podczas spotkania w Centrum Realizacji Inwestycji Kolejowej w Warszawie zostały potwierdzone przez kolejarzy. – Kilka dni wcześniej powiedział mi o tym także poseł Borkowski. Nasza inwestycja rzekomo jest wpisana do programu z terminem realizacji w latach 2019-2021, także jeszcze przez pięć lat będziemy musieli żyć z tym problemem. Boję się o tym głośno mówić, bo nie mam żadnej oficjalnej odpowiedzi od minister Wasiak, która jak widać nie ma w zwyczaju odpowiadać na pisma urzędów. Minęły już dwa miesiące od czasu kiedy ostatni raz wystąpiłem do niej i do dziś nic na piśmie nie mam. Niemniej, z dwóch źródeł wiem, że nasza wspólna walka zakończyła się pozytywnie – powiedział burmistrz Dzięcioł radnym podczas sesji. Ostateczny termin podpisania dokumentu przez Radę Ministrów przesunięto na wrzesień, w związku z tym zapewnił, że przez najbliższe dwa miesiące będzie uważnie monitorował dalszą sytuację związaną z tworzeniem Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad. – Póki co nie trąbiłbym jeszcze o stuprocentowym sukcesie, bo komuś może się coś w papierach „pochachmęcić”. Musimy tego tematu przez najbliższe miesiące mocno pilnować, żeby przy kolejnym przepisywaniu programu nasze łochowskie inwestycje po prostu nie zniknęły – zakończył burmistrz Marian Dzięcioł. A u nas od wielu lat brak remontu wiaduktu i ulicy Kościuszki na DK-62 i nic nie słychać.
Dodane przez Jacek, w dniu 26.06.2015 r., godz. 08.41
Bo tutaj zajmujemy się raczej "modą" i kosmetyką.
Dodane przez S., w dniu 28.06.2015 r., godz. 19.39
Widziałem dzisiaj wyszkowską plażę nad Bugiem, było sporo osób. Jak będzie pogoda będzie to strzał w dziesiątkę. No i trzeba przy tym przypomnieć, że plaża jest w pewnym sensie dzięki panu Głowackiemu i komitetowi Masz Wybór. Był to ich postulat przedwyborczy. I Przypomnieć butę Nowosielskiego, który cuda niewidy wymyślał żeby tylko się z tego projektu wykręcić. Teraz widać, że czerpie z pomysłów opozycji garściami. Niestety w jego wykonaniu wszystko kosztuje dwa razy drożej.
Dodane przez osevatorre, w dniu 28.06.2015 r., godz. 22.09
200 złotych dniówki w kontrakcie na dwa miesiące? To przedwyborczy dowód na brak gospodarności ze stronu gospodarza, który de facto ma własnych ratowników.
Dodane przez jcyc, w dniu 27.08.2015 r., godz. 14.50
Kiedyś to się nazywalo ORMO.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta