WKS słabszy niż GKS

(Zam: 24.06.2015 r., godz. 16.33)

WKS Rząśnik po niedawnej serii siedmiu zwycięstw z rzędu, zanotował obecnie drugą kolejną porażkę w rozgrywkach grupy warszawskiej A-klasy. Podopieczni trenera Grzegorza Chmielewskiego ulegli na wyjeździe zespołowi GKS-u Dąbrówka 1:3.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 13 czerwca w Dąbrówce. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy szybko, bo już w 7. minucie, wyszli na prowadzenie. Obrońcy WKS-u „zaspali” w tej sytuacji przy egzekwowanym przez rywali rzucie rożnym. Kolejne minuty należały już co prawda do rząśniczan, jednak golkiper GKS-u długo nie chciał skapitulować. Wyrównująca bramka padła dopiero na minutę przed gwizdkiem zwiastującym przerwę. Jej autorem był Grzegorz Abramczyk.
W drugiej odsłonie WKS był nadal stroną posiadającą przewagę optyczną. Ta ostatnia jednak, nie po raz pierwszy w piłkarskim świecie, nie przełożyła się na wynik. Grający z kontry rywale dwukrotnie pokonali broniącego bramki WKS-u Łukasza Rogulskiego, tym samym ostatecznie przypieczętowując swoje zwycięstwo.
GKS Dąbrówka – WKS Rząśnik 3:1 (1:1)
Bramka dla WKS-u: G. Abramczyk.
WKS (wyjściowa jedenastka): Ł. Rogulski – Ł. Zalewski, A. Stępkowski, D. Brejnak, P. Śleszyński – G. Abramczyk, K. Borowski, M. Piotrowski, M. Nowicki – M. Marzoch, Ł. Kamiński.

Marcovia 2000 Marki – Błyskawica Warszawa 3:6
Korona Jadów – Agape Białołęka 4:6
Rządza Załubice – Mazur Radzymin 1:3
KS II Łomianki – Huragan II Wołomin 4:2
Wisła Jabłonna – Wicher Kobyłka 3:8