Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaOkiem rzuciłam

(Zam: 10.06.2015 r., godz. 17.59)

Zrobiło się ciepło. Słońce świeci od rana do wieczora i mój umysł przestał pracować. Ociągając się zabrałam się za cotygodniowy przegląd lokalnej prasy. W „Nowym Wyszkowiaku” ukazały się aż trzy artykuły „25-lecie królowej samorządu”, „25 lat wyszkowskiego samorządu” oraz „Samorząd – wyznacznik świata postępowego” poświęcone dwóm uroczystościom zorganizowanym z okazji 25-lecia samorządu gminnego.

Pierwsza uroczystość miała miejsce 27 maja w WOK „Hutnik”, natomiast druga odbyła się 29 maja w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Popowie. Czytając artykuły odniosłam wrażenie, że obie uroczystości polegały głównie na słuchaniu przydługich i nudnych wystąpień. Zastanawiam się, czy na jednej bądź drugiej uroczystości znalazła się chociaż jedna osoba, która w skupieniu wysłuchała wszystkich przemówień? Przeczytałam niedawno, że koncentracja u człowieka nie jest stała, że jest procesem, który trwa określony czas. Czas ten nie jest długi i wynosi maksymalnie 10-15 minut. Po tym czasie rozpraszamy się i zaczynamy myśleć o czymś innym, a po takim rozproszeniu niewiele osób potrafi wrócić do koncentracji, czyli do słuchania. Zastanawiam się więc, czy organizatorzy takich uroczystości jak 25-lecie samorządu wzięli pod uwagę to, że zaproszeni goście z „chęcią” mogą wysłuchać jedynie króciutkiego przemówienia, potem każde kolejne będzie za długie i nudne, a ich myśli będą krążyły daleko od tego co wygłasza stojący na mównicy mówca?
***

Z niemałym zdziwieniem przeczytałam artykuł „Przyglądają się kosztom powiatowych kuchni” („Wyszkowiak”). Wicestarosta pan Adam Mróz zajął się analizą kosztów funkcjonowania kuchni mieszczących się w internacie I LO oraz w Centrum Kształcenia Praktycznego. Pan Adam będzie prawdopodobnie szukał oszczędności w funkcjonowaniu kuchni mieszczącej się w CKP, która zapewnia posiłki dla uczniów Zespołu Szkół nr 1 i 2 oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Pod uwagę brane jest to, by prowadzenie kuchni CKP przekazać podmiotowi zewnętrznemu np. organizacji pozarządowej. Parę lat temu gmina zlikwidowała wszystkie szkolne stołówki, a dostawą posiłków do szkół zajęła się firma cateringowa. Z dobrego jedzonka zrobiło się jedzonko marne, kucharki zasiliły szeregi bezrobotnych, a niezadowoleni rodzice wielokrotnie dali upust swemu niezadowoleniu z podawanych dzieciom obiadków na spotkaniach z panią wiceburmistrz. Czy tym razem błędna decyzja o likwidacji szkolnych stołówek zostanie podjęta w powiecie?
***

Również w „Wyszkowiaku” ukazała się króciutka notatka pt. „Ugoda zawarta”. Gmina Wyszków otrzyma od wykonawcy hali WOSiR (czyli od pana Łukasiuka) 160 000 zł jako odszkodowanie (?) za źle przeprowadzoną inwestycję. W tym roku gmina dokona remontu elewacji obiektu. Remont ten ma kosztować około 330 000 zł. Szkoda, że gazeta nie pokusiła się o przedstawienie pozostałych remontów, które należy w trybie pilnym przeprowadzić w hali WOSiR. Zastanawiam się więc, czy gmina podjęła słuszną decyzję godząc się na kwotę zawartą w ugodzie?
***

W „Głosie Wyszkowa” pan Waldemar Sobczak pochwalił się zaangażowaniem członków lokalnego PiS w kampanię wyborczą pana Andrzeja Dudy (rubryka „Pytanie do…”). Pan Waldemar zapomniał powiedzieć o innych ludziach zaangażowanych w tę kampanię, o członkach Klubu Gazety Polskiej w Wyszkowie. Na Facebooku Klub Gazety Polskiej postanowił sam pokazać jakie podjął działania w trakcie kampanii. Wśród nich są między innymi takie jak „Zbieranie podpisów poparcia dla kandydatury Andrzeja Dudy (ok. 500 – niewiele, ale opóźniony start ze względu na brak reakcji na propozycję współpracy ze strony lokalnych struktur PiS). (…) Zaangażowanie się i współpraca z portalem Drużyna Dudy. (…) Współpraca z wyszkowskim Prawem i Sprawiedliwością po kolejnej propozycji współpracy z naszej strony – dwukrotne rozprowadzenie ulotek i wieszanie plakatów oraz uczestnictwo we współorganizacji (zapraszanie ludzi) na spotkanie z Andrzejem Dudą w Wyszkowie. (…) wsparcie Prawa i Sprawiedliwości w nadzorze nad uczciwością wyborów”. Klub Gazety Polskiej napisał o współpracy z wyszkowskim PiS-em. Szkoda, że pan Waldemar nie wspomniał o wsparciu, jakie wyszkowski PiS otrzymał ze strony Klubu Gazety Polskiej.
***

Do redakcji „Wyszkowiaka” i „Nowego Wyszkowiaka” dotarł list od czytelniczki, która poruszyła sprawę parkowania: „Kierowcy w Wyszkowie parkują po prostu niechlujnie, zajmując po dwa miejsca parkingowe. Można wejść na parking w Galerii Wyszków, żeby zobaczyć skalę zjawiska. Kilkanaście (!) samochodów jednocześnie źle zaparkowanych! To nie ma działać tak, że ktoś sobie zostawi samochód, a reszta ludzi niech sobie robi, co chce. Powinna być jeszcze jakaś kultura jazdy, a nie najzwyczajniej samopas „aby zaparkować”. Miło by było, gdybyśmy pomyśleli czasem nie tylko o sobie”. Dlaczego nie potrafimy prawidłowo parkować? Może brak nam umiejętności? Może jesteśmy samolubni i cieszymy się, że zajmując dwa miejsca parkingowe nikt autka nam nie zarysuje? Może mamy za duże samochody? Obiema rękami podpisuję się pod tym listem. Moje spostrzeżenia są identyczne – parkujemy byle jak i byle gdzie.
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez Auuuu, w dniu 10.06.2015 r., godz. 22.18
Pan Sobczak jedynie może sie pochwalić zaangażowaniem, ale niech wyniku Dudy nie waży przypisywać jako własnej załugi czy An-drzejewskiego. Ludzie na jesieni pokazali jakie jest poparcie dla wyszkowskiego PiS w tym składzie. Samouwielbienie pana Waldka tego nie zmieni.
Dodane przez Jątek, w dniu 11.06.2015 r., godz. 08.40
1) Może zamiast Mroza w POwiecie, jego funkcję przekazać menadzerowi z prawdziwego zdarzenia z zewnątrz? W ramach oszczędności oczywiście.
Oburzony?
Dodane przez Jątek, w dniu 11.06.2015 r., godz. 08.42
2) Nie ufam ludziom, którzy nie potrafią innym podziękować. Pan Sobczak podobno reprezentuje PiS... Jego prywatne zacietrzewienie mnie nie interesuje.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 11.06.2015 r., godz. 11.58
Bardzo dziękuję pani Judycie, że zwróciła uwagę na pracę Klubu Gazety Polskiej w Wyszkowie w trakcie kampanii Andrzeja Dudy. Głupio byłoby nam się chwalić, robić wielkie halo w gazetach lokalnych. Ma pani ode mnie bukiet róż. Oczywiście jesteśmy zadowoleni, że Prezydentem Rzeczypospolitej został Andrzej Duda. Przy okazji doceniono pracę klubów GP, docenił to prezydent- elekt, Andrzej Duda jak również prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na Onecie pojawił się także felieton o klubach GP a w fragmencie jest o pracy członków naszego klubu. Cytuję. "...Jak pomogły Dudzie ..... Z setek stron www Klubów "GP" można wyczytać informacje jak choćby takie: - Jeżeli nasz sąsiad, koleżanka, szwagier nie są zadowoleni z sytuacji w naszym kraju, warto podsunąć im refleksję, że po urzędującym prezydencie raczej nie powinni się spodziewać zmian. - W niedzielę po mszy przy parafii Św. Rodziny w Wyszkowie członkowie Klubu "GP" zachęcali do oddania głosu na Andrzeja Dudę. - W niedzielę członkowie Klubu "GP" przed kościołem św. Anny w Lubielu Nowym rozdawali materiały informacyjne Andrzeja Dudy. Ludzie chętnie rozmawiali, brali gazety i ulotki i obiecywali po zapoznaniu się z nimi przekazywać innym osobom....." Co do rozmowy w Głosie Wyszkowa czy innej gazecie to Waldemar Sobczak mógł nie być małostkowy ale znamy pana prezesa dobrze. W okresie wyborczym stara się załatwiać swoje sprawy prywatne. To przed wyborami samorządowymi 2010 roku wypchnął panią Trzaskę i jej sympatyków, przed wyborami parlamentarnymi 2011 roku pozbył się Marka Głowackiego, w trakcie obecnych mamy sygnały, że skarżył się na nas, że nic nie robimy i nie pomagamy. W trakcie kampanii wyborczych, gdy każdy walczy o swoje miejsce w polityce nikt nie zwraca uwagi na pojedyncze protesty i skargi. Za kilka miesięcy kolejna kampania, do parlamentu. PO jest osłabiona, zmieniono dużą część rządu Kopacz ale przy pomocy mediów, kasy, będzie trudnym konkurentem. Niewiadomą jest drużyna Kukiza. Dlatego będziemy pomagać w kampanii Prawa i Sprawiedliwości i zjednoczonej prawicy, mających wsparcie prezydenta elekta Andrzeja Dudy, aby dać dobrą zmianę. Prezydent elekt jest bezpartyjny ale nie sądzę aby jego diagnoza sytuacji i sposoby rozwiązania problemów czy stojących przed Polską wyznań bardzo mocno różniły się od rozwiązań w programie PiS.
Dodane przez wyborca, w dniu 11.06.2015 r., godz. 14.57
W pierwszej turze wyborów na prezydenta głosowałam na Kukiza nie dlatego, że podoba mi się jego program, czy on sam, ale dlatego, żeby zaprotestować przeciw rządom PO, ale również przeciw bałaganowi jaki robi PiS. Moim zdaniem jak będzie samodzielnie rządzić PO , to polskę zniszczą bez wojny, a jak będzie rządzić większościowo PiS, to dojdzie do wojny. Nie wiem co dla nas lepsze.
Dodane przez Kaliope, w dniu 11.06.2015 r., godz. 16.33
Do wojny, prosze dać sobie spokój z takimi argumentami. Naprawdę to są twoje strachy? Juz kaczyńskim nie da się straszyć, więc to będzie teraz wojna! Jesteście śmieszni. Dla ścisłości - głosowałam i bedę głosować na PiS (nie dotyczy samorządu).
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 12.06.2015 r., godz. 00.01
Kampania samorządowa naszego komitetu "Masz Wybór" czy kampania prezydencka Andrzeja Duda pokazały, że można podejść do rozwiązywania problemów inaczej niż przedstawiały to ekipy rządzące. Czy tak krytykowane podwyższenie kwoty wolnej od podatku, czy powrót do wcześniejszej ustawy emerytalnej mają naśladowców. Na naszym podwórku sprawa obiektów infrastruktury sportowej będzie realizowana w/g naszych propozycji.Coraz więcej jest oświetlenia ledowego itp. Może być dobra zmiana, nowe podejście, przedstawienie działań długofalowych, lepsza jakość wykonywanych inwestycji, więcej inwestycji pro rozwojowych, które zwiększą wpływy do budżetu i stworzą możliwości rozwoju gospodarczego naszej małej Ojczyzny, zwiększanie możliwości innowacyjności produkcji itp. Obecny rząd PO-PSL męczy się byciem przy władzy a kolejne rekonstrukcje rządu zwiększają chaos. Zajmują się sobą a nie likwidacją przeszkód aby zwiększyć wzrost gospodarczy, ponad 4 %, zwiększeniem bezpieczeństwa Polski w związku z konfliktem na Ukrainie, na który mamy coraz mniejszy wpływ. Musimy także rozwiązać sprawy ludzi młodych, bezrobocia wśród młodych, naszych dzieci, wnuków, które jest coraz większe w Polsce i Europie, rozwiązywania problemów mieszkaniowych, dopiero teraz przyśpieszono prace nad kredytem MdM na rynku wtórnym. Jest wiele do zrobienia.
Dodane przez :), w dniu 12.06.2015 r., godz. 08.00
Czyżby ktoś zapomniał jak PIS za swoich rządów rozwiązywał problemy?! A kto np. zagłuszał białe miasteczko pielęgniarek które w tamtym czasie też prostestowały nie pozwalając im na rozmowy telefoniczne (jeden tylko przykładk) i prawie je siłą usunął. PO na pewno przegra i bardzo dobrze ale mówienie że PIS jest nową lepszą jakością jest śmieszne naiwne i głupie po prostu.
Gnojówka - smacznego!
Dodane przez I., w dniu 12.06.2015 r., godz. 10.00
Głupie to jporównywanie kropli do całego morza gnojówki jaką serwuje nam koalicja PO-PSL. Widać lubisz PO-pływać sobie w cieczy pełnej fekaliów. Gratuluję, i smacznego!
Dodane przez :), w dniu 12.06.2015 r., godz. 11.34
Warto czytać ze zrozumieniem I. Chociaż być może to trudne dla niektórych... Poza tym Twój wpis jest kolejnym potwierdzeniem moich słów za co dziekuję. To jest właśnie dokładnie takie proste dziecinne naiwne myślenie że skoro ONI są źli (są i tu jest pełna zgoda) to ich oponenci automatycznie są dobrzy. A wg mnie tak nie jest i mówienie o jakichś przełomach nowych jakościach robienie sobie i innym nadziei że będzie lepiej jest śmieszne i nieuczciwe. Bo to jst przykładanie różnych miarek. No chyba że ktoś ma w tym interes... A przykładów można by mnożyć od działań ministra Ziobry wyskoków Hoffmana przez Annę Fotygę (dyplomatołki jak nazwał PIS prof.Bartoszewski ale pewnie się nie zna i nie jest autorytetem...) po "spieprzaj dziadu" i "małpę w czorwonym" itd. itd.... Ale jak komuś fekalia nie przeszkadzają byleby były własne to samcznego... :)
Dodane przez anonim, w dniu 12.06.2015 r., godz. 14.48
Porównanie rocznych rządów Kaczyńskiego do 8 lat rządów PO to zawracanie rzeki kijem. Ja nie słyszałem aby kogoś tak nagrywali jak POwców u Sowy i w innych restauracjach. Jedyny nagrany to Lipiński przez Beger, której już nie ma w polityce. Kamiński i Ziobro, krótko i za mo..dę trzymali towarzycho. Polska się rozwijała w tempie 6-8 %, Gilowska obniżała podatki.Gdyby Lepper podpuszczany przez salon nie brykał i kombinował to rządziliby całą kadencję. Jedyne co można zarzucić PiS, że tak ostentacyjnie zwalczali korupcję, mogli po cichu i daleko od kamer, mogli nie podawać się do dymisji i przez 4 lata z swoim prezydentem zrobić dużo zmian. Nie docenili mainstreamu i wrogich im mediów. A tak Tusk i Kopacz przejęli władzę i pokazali nam gdzie maja społeczeństwo.
Dodane przez Danka, w dniu 12.06.2015 r., godz. 15.09
Nic nie przebija bagna PO PSL kochana. P.s. kto prof. Bartoszewski? Jaki profesor? Może autorytet środowisk byłych więźniów niemieckich obozów śmierci, który opuścił Oświęcim ze względu na słabe zdrowie. Dobre, boki zrywać - smacznego, smacznego!
Dodane przez :), w dniu 15.06.2015 r., godz. 08.17
Macie jakigoś hopla z tym porównywaniem do PO chyba. Ile by nie mówić i nie tłumaczyć że PO zostało zmierzone zważone i okazało się za cienkie w uszach to i tak to jest jedyne kryterium dla Was które ma świadczyć o na korzyść PIS. Czyżby nie było innych kryteriów za pomocą których można by zareklamować PIS?!... To po pierwsze a po drugie Danka ogarnij się bo jak ktoś pisze o jakimkolwiek więźniu "opuścił Oświęcim ze względu na słabe zdrowie" i to ma być argument świadczący o tym że nie jest autorytetem w polityce zagranicznej to nawet nie wiem co powiedzieć...
Dodane przez Kaliope, w dniu 15.06.2015 r., godz. 09.48
Ogarnij się ty, pisząc: jest autorytetem - pewnie nie wiesz nawet, że już nie żyje. P.S. 1) tu każdy pisze jak chce i o czym chce, jesteś następną która chciałaby wprowadzić tu swoje zasady? Chyba się nie da. 2) O POrażkach rządu PO-PSL należy mówić ciągle i na każdym kroku. Od twojego gadania Vat na ubranka dziecięce jaki ten rząd nam zafundował nie stopnieje. On wciąż jest najwyższy w Europie, a wcześniej taki nie był. Na każdym kroku dopada mnie kara w POstaci POdniesionych przez rząd (nierząd) PO-PSL POdatków.
Dodane przez demokrata, w dniu 15.06.2015 r., godz. 11.51
To normalne, że część głosuje na PiS przeciwko PO i PSL, dlaczego tego nie wykorzystywać. Argumenty za przedstawią podczas kampanii, część będzie obietnic, populizmu a część określi kierunek rozwoju dla Polski. Bo nie chcemy aby dalej rządziły zdegenerowane PO i PSL.
olu yes, yes, yes
Dodane przez Hoplala mamy tak, w dniu 15.06.2015 r., godz. 12.15
jes, jes, jes, jesteś śmieszna z tymi swoimi argumentami. Na marginesie, już złoty ci nie spada?
Do Kaliope oganiętej ale chyba niero..ętej...
Dodane przez :), w dniu 15.06.2015 r., godz. 12.32
Dobreeee... Oczywiście że wiem że nie żyje ale zgodnie z Twoją filozofią to trzeba by spalić wszystkie książki zburzyć wszystkie pomniki nieżyjących bo...już nie żyją i ich dokonania nie mają już znaczenia... Oganij się... Każdy pisze jak chce i co chce a ja mam prawo wytykać głupoty. A PIS nie obniży żadnego podatku lub symbolicznie populistycznie bo nawet oni muszę pieniądze skądś brać i nic nowego nie wymyślą poza tym jak nas łupić bo tak jest najprościej i najłatwiej. I właśnie o to mi chodzi nic się nie zmieni poza twarzami przy korytku... I śmieszą mnie natchnione peany na cześć i jaki to teraz nastąpi przełom i jak będzie dobrze i z jakim zacietrzewieniem i na własną prośbę dajemy się nabijać w bambuko... Powodzenia na zakupach ubranek za kilka miesięcy ale raczej bym się nie nastawiał że na cukierki starczy...
Dodane przez :), w dniu 15.06.2015 r., godz. 17.01
Twoim autorytetem jest (sic!) Nowosielski! Yes, Yes, Yes! Wystarczy, nic juz nie musisz. Smacznego hahahaha...
Dodane przez obserwacja, w dniu 15.06.2015 r., godz. 17.48
Nowy prezes Wodociągów to Daniel Bogdan jak podał infowyszkow. Osoba, która startowała w wyborach samorządowych z listy Razem dla Ziemi Wyszkowskiej czyli drużyny Nowosielskiego do rady gminy Brańszczyk z okręgu Poręba. Zajął ostatnie miejsce ale władza w Wyszkowie go wynagrodziła. Pytanie czy to nowa tradycja, że nie ma konkursów na stanowiska, tylko wszystko po linii partyjnej? Czy Wyszków nie zasługuje na normalność ? Kowalski teraz Bogdan.
ŻrećGoMać
Dodane przez Pies, w dniu 15.06.2015 r., godz. 21.41
Nie na darmo się przecież tu u Was pisze, że Nowosielski jest demokratyczny jedynie przy wódce. Za kołnierz nie wylewa. Kolejek pilnuje. Kowalskiego z Bogdanem łączy jeszcze jedno. Obaj to młodzi, mierni, bierni ale POddańczo wierni. Dosłowne marionetki. A co z Radą Nadzorczą PWiK? Beton skruszał, głodomory już nażarte, czy jeszcze nie? Głodomor Mróz ustąpił korytka jakiemuś zasłużonemu działaczowi PO, czy nadal POdłączony jest do wszystkich możliwych koryt. I proszę nie pisać mi, że jestem niekulturalny! Bo niekulturalny, to ten, co tłuszczem kapie, a wciąż nienażarty. Smacznego!
Bezkonkurencyjny
Dodane przez Bogdan, w dniu 15.06.2015 r., godz. 23.04
A co na to nasza chodzaca demokracja "Paprotka"? Z doktoratem!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta