Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 lipca 2024 r., imieniny Marii, MagdalenyOkiem rzuciłam

(Zam: 03.06.2015 r., godz. 17.53)

Stadion zostaje tam, gdzie był. W „Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Baza sportowa pozostaje przy ul. Kościuszki”. Burmistrz wraz z radnymi wycofali się z zamiaru likwidacji stadionu przy ulicy Kościuszki i budowy nowej bazy sportowej na obrzeżach Wyszkowa (przy ul. Pułtuskiej). Modernizacja istniejącej bazy sportowej ma nas kosztować 11 mln zł. Ucieszyłam się, że stadion pozostanie na swoim miejscu.

Jednocześnie zdziwiła mnie taka oto informacja „Według burmistrza, po konsultacjach społecznych, władze zdecydowały o ostatecznym wyborze koncepcji rozwoju bazy sportowej w Wyszkowie. Prócz modernizacji stadionu przy ul. Kościuszki, wśród pomysłów na infrastrukturę sportową jest budowa wspólnej powiatowo-gminnej hali sportowej przy ul. Matejki (spełniającej wymagania rozgrywek PlusLigi) oraz remont hali WOSiR przy ul. Geodetów”. To w sprawie stadionu były konsultacje społeczne? Gdzie? Kiedy? Czyżbym coś przeoczyła? Poszperałam na stronie Urzędu Miejskiego i nie znalazłam informacji o konsultacjach społecznych w sprawie stadionu czy bazy sportowej. W trakcie ubiegłorocznej kampanii wyborczej, sprawa stadionu poruszana była wielokrotnie. Napisałam wówczas tak „Pan Grzegorz wielokrotnie zapewniał nas, że wyszkowski stadion nie został jeszcze sprzedany. Na początku października zorganizował „niby” konsultacje społeczne w sprawie stadionu, do których niestety zapomniał zaprosić zwykłych mieszkańców Wyszkowa. W konsultacjach jedynie udział wzięli przedstawiciele środowisk sportowych. Przed II turą wyborów, na ostatniej sesji rady miejskiej, pan Grzegorz ogłosił, że zaproponuje radzie miejskiej przeprowadzenie referendum w sprawie stadionu. Pomyślałam, że w takim razie referendum nie odbędzie się, gdyż radni nie wyrażą zgody na to, by naród wypowiedział się w tak ważnej sprawie” („Wyszkowiak” nr 48/2014). Czy to na ubiegłoroczne niby-konsultacje powołuje się teraz pan Grzegorz? Moim zdaniem, nie było otwartych konsultacji społecznych w sprawie stadionu. Rada Miejska nie debatowała również nad celowością przeprowadzenia referendum. Moim zdaniem, pan Grzegorz wycofał się z zamiaru przeniesienia stadionu. Być może stwierdził, że nie warto zadzierać z narodem. Być może inwestor przestał się interesować placykiem przy ul. Kościuszki.

Super podwyżki dla pielęgniarek
„Nowy Wyszkowiak” zainteresował nas artykułem „Pielęgniarki za strajkiem”. Od kilku tygodni „wałkowana” jest sprawa wyszkowskiego szpitala i trwającego w nim sporu między dyrekcją a pielęgniarkami. Pielęgniarki domagają się podwyżek oraz zarzucają dyrekcji dyskryminowanie w wynagradzaniu pielęgniarek i położnych, które poszły do Sądu Pracy walczyć o swoje prawa. Pani dyrektor w zabawny sposób odpiera zarzuty pielęgniarek „Nie dyskryminuję pracowników. Po wprowadzeniu nowego regulaminu wynagradzania podwyżkę w wysokości 60 zł (uwaga! słownie: sześćdziesiąt złotych) do podstawy dałam jednakowo wszystkim pracownikom. (…) Wraz z pochodnymi to podwyżka w wysokości 130-150 zł brutto miesięcznie”. Podwyżka w wysokości 150 zł brutto? Doprawdy, cóż za rozrzutność! Proponuję, by pani dyrektor przyznać nagrodę roczną w wysokości 450 zł brutto, czyli trzykrotności kwoty przeznaczonej na podwyżki dla pielęgniarek, zamiast trzykrotności jej pensji czyli ok. 40000 zł (jak proponuje Rada Społeczna szpitala).

Nie chcą przenosin?
W „Głosie Wyszkowa” pojawił się artykuł „Nie chcemy przenosin!”. Uczniowie zabrodzkiego gimnazjum oraz rodzice tych uczniów sprzeciwiają się pomysłowi przeniesienia gimnazjum do budynku Zespołu Szkół w Zabrodziu. W kwietniu Rada Powiatu przekazała prowadzenie Zespołu Szkół wójtowi gminy Zabrodzie. Władze gminy planują, aby budynek Zespołu wykorzystać na potrzeby szkół gminnych. Przyznam, że nie rozumiem obaw uczniów i rodziców z Zabrodzia. Budynek Zespołu Szkół jest duży i z łatwością pomieści zarówno gimnazjalistów, jak też uczniów szkoły ponadgimnazjalnej (a tych od września pozostanie już tylko garstka). Jak twierdzi jeden z rodziców „Szkoda, że wójt przed wyborami nie powiedział, że szkoły będzie przenosił i likwidował”. Nigdzie nie znalazłam informacji o likwidacji jakiejkolwiek szkoły. Odniosłam natomiast wrażenie, że zupełnie niepotrzebnie ktoś sieje zamęt wśród uczniów i rodziców. Zastanawiam się tylko, po co?
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez hajke, w dniu 04.06.2015 r., godz. 09.07
Larum o przeniesienie kilkaset metrów dalej?
Dodane przez bahaje, w dniu 04.06.2015 r., godz. 19.13
co za bzdury, że szkoła Reymonta w Zabrodziu jest duża i pomieści i gimnazjum i uczniów którzy zostali. Niech szanowana redaktorka pofatyguje się do szkoły i sprawdzi ile jest tam sal lekcyjnych? Wójt słucha się wybranych nauczycieli i mota się z podjęciem decyzji. Jak zwykle zresztą
Dodane przez wyszkowianin, w dniu 06.06.2015 r., godz. 08.13
W Wyszkowie nie było zbytnio kampanii prezydenckiej organizowanej przez PO czy PiS. Był tylko Duda w ramach objazdu wszystkich powiatów, trochę plakatów i banerów i to wszystko. W ostatnim tygodniu to więcej inicjatywy wykazywali z PO zawieszając więcej banerów Bronka i zakrywając plakaty Dudy plakatami Komorowskiego. Złośliwi mówią, że nadal PiS w Wyszkowie jest w nieformalnej koalicji z Mrozem i Nowosielskim czyli koalicja PO-PSL z PiSem i krzywdy sobie nie robią. W zamian za niezwalnianie członków PiS przez Nowosielskiego, a przecież mógłby, Sobczak siedzi cicho i nie krytykuje a jest co, przecież PO w Wyszkowie niczym ni różni się od PO za rządów Kopacz. Najzabawniejsze jest to, że Sobczak podczas rady powiatu wije się jak piskorz, żeby nie podać ręki Głowackiemu i przywitać się z nim. Woli deliberować z Mrozem.
Dodane przez Wyszkowski joj, w dniu 06.06.2015 r., godz. 14.46
Tak jak następuje zwrot w kierunku zmian to i Wyszkowie te zmiany powinny nastąpić. Przed wszystkim w kierunku odpartyjnienia samorządu,urzędów, spółek komunalnych i instytucji podległych gminie i powiatowi. Partyjniacy powinni być tylko w radach natomiast pozostałe instytucje powinny być apartyjne, kierować służba cywilna. Partyjniacy powinny tworzyć uchwały i kontrolować podległe im instytucje.A tak mamy całe stada partyjniaków, podwyższających sobie wynagrodzenia, przydzielające sobie wysokie premie, coraz bardziej rozbuchane administracje spółek dla swoich kolesi i rodziny. Nie mają żadnych samoograniczeń, czerpią kasę z kilku źródeł a te źródła to nasze podatki i opłaty. Spółki nie są zarządzane prawidłowo, nie przynoszą zysków, skoro umarzane są im podatki, tak PWiK jak i WOSiR gdzie jest najwięcej partyjniaków. Radnym nie powinien być pracownik podległy gminie czy powiatowi, mają inne możliwości oddziaływania na władzę. Taki Rojek w PWiK zajmuje się planowaniem czyli niczym konkretnym, bo niewiele jest inwestycji tej spółki, jest przewodniczącym komisji kultury co jest abstrakcją i radnym obecnego burmistrza. Jak taka osoba ma reprezentować Wyszkowian jak jest podległy burmistrzowi i wystarczy że ten powie źle sie bawisz chłopcze i ten podkuli uszy. . Nie ma co się bać i na jesieni, wraz z kampanią do sejmu i senatu, wyrazić swoją dezaprobatę dla obecnej władzy w Wyszkowie i urzędzie starostwa.
Dodane przez ela, w dniu 07.06.2015 r., godz. 08.15
Panie Wadku, czy to prawda?
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 07.06.2015 r., godz. 10.42
Pani Judyta podniosła sprawę obiektów sportowych. Burmistrz nas bujał nowym centrum sportowym przy Pułtuskiej. Ja chciałem zapytać obecnego burmistrza Nowosielskiego ile nas ta utopia kosztowała. Czyli ile kosztowała zmiana planów zagospodarowania przestrzennego obszaru obecnego stadionu na teren pod budowę bloków lub apartamentów mieszkalnych ? Ile kosztował wykup terenów przy Pułtuskiej, czy Gmina wzięła kredyt na ten wykup, jakie są koszty obsługi tego kredytu? Ile kosztowała zmiana planu zagospodarowania tego obszaru przy Pułtuskiej na teren pod inwestycje sportowe? Wszystkie te pieniądze zostały wyrzucone w błoto. Jeśli burmistrz publicznie tego nie przedstawi proszę najlepszego radnego Rady Miejskiej, Adama Szczerbę, aby zainteresował się tą sprawą. Bo architekci za darmo nie robią zmian planów a właściciele działek za darmo nie oddali gruntów pod obiekty sportowe. Trzeba rozliczać burmistrza z nietrafnych i populistycznych działań.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta