Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, TeodoraOkiem rzuciłam

(Zam: 27.05.2015 r., godz. 17.00)

W „Nowym Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Jak pracuje urząd?”. Artykuł stanowi odpowiedź na zadawane przez mieszkańców „Co robią urzędnicy?”. Troszkę to dziwne, że gazetka postanowiła wyjaśnić sprawę zapracowania urzędników miejskich, a nie interesuje się pracą urzędników powiatowych, tych pracujących w ZUS-ie czy skarbówce.

Moim zdaniem, mieszkańcy nie zadają sobie pytania „co robią urzędnicy?”, gdyż wśród ludzi panuje przekonanie, że urzędnicy nie robią nic oprócz picia kawy i łażenia bez celu po korytarzach. Ponadto ludzie „wiedzą”, że urzędnicy są niemili i utrudniają życie normalnemu człowiekowi.
Z zainteresowaniem przeczytałam jednak informację o zapracowanych urzędnikach miejskich i czekam na dalsze odcinki serialu „Co robią urzędnicy?”, tym razem w odniesieniu do urzędników powiatowych, gmin powiatu wyszkowskiego, ZUS-u oraz skarbówki.
***

Z „Głosu Wyszkowa” dowiedziałam się, że czekają nas 5-procentowe podwyżki za wodę i ścieki oraz 0,27-procentowe podwyżki za ciepło (artykuł „Droższa woda droższe ciepło”). Ostatni raz stawkami za wodę i ścieki burmistrz oraz Rada Miejska zajmowali się pod koniec ubiegłego roku. Zapadła wówczas decyzja, aby do końca czerwca 2015 r. nie dokonywać żadnych podwyżek za wodę. W nr 48/2014 „Wyszkowiaka” w swoim „Rzucie okiem” napisałam: „(…) Równocześnie z „Wyszkowiaka” dowiedziałam się, że przez najbliższe pół roku nie zdrożeje opłata za wodę i ścieki (artykuł „Opłaty a wodę i ścieki bez zmian”). Przez głowę przemknęła mi myśl, że to kolejny wyborczy chwyt pana Nowosielskiego. Naród, który dowiedział się jak bardzo władza dba o zwykłych ludzi, jak mocno dba o ich portfele, a tym samym dba o lepszą jakość ich życia, z wdzięczności dla władzy, w II turze odda swój cenny głos na miłościwie nam panującego Grzegorza Nowosielskiego”. Pan Grzegorz wybory wygrał, być może między innymi dlatego, że naród uwierzył, że władza dba o portfele zwykłych obywateli. Odnoszę jednak wrażenie, że dbanie o nas już się zakończyło i zaczął się czas podwyżek.
***

Portalik „Infowyszków” po raz pierwszy odważył się skrytykować imprezę organizowaną przez burmistrza Grzegorza Nowosielskiego. W artykule „Dni Wyszkowa 2015” redaktor M.S. stwierdził, że program tegorocznych obchodów Dni Wyszkowa zapowiada się niezbyt atrakcyjnie, gdyż nie będzie śpiewającej gwiazdy. Będzie za to Festiwal Piosenki lat 60. i 70. „ale jako impreza biletowana, w dodatku odbywająca się w Wyszkowie od lat i nieco już trącająca myszką w swojej formule”, będą 2 spektakle teatralne – jeden w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka, drugi dla dzieci „Czerwony Kapturek” oraz widowisko z okazji 100-lecia urodzin ks. Jana Twardowskiego. Zaplanowano również Wyszkowskie Dni Nauki w Zespole Szkół w Rybnie. Niezadowolony redaktor napisał „Ten, kto liczył w tym roku na popularną rozrywkę, koncert czy też inne masowe wydarzenie rozrywkowe podczas Dni Wyszkowa, srogo się zawiódł”. O Dniach Wyszkowa „Wyszkowiak” (artykuł „Przed nami Dni Wyszkowa”) napisał m. in. tak: „Seria imprez na święto miasta rozpocznie się od Dnia Dziecka zorganizowanego w miejskim parku. W niedzielę 31 maja w godz. 14.00-18.00 z okazji Dnia Dziecka odbędzie się piknik profilaktyczny „Postaw na rodzinę”. Od godz. 19.00 ze swoim koncertem wystąpi w miejskim parku zespół reggae Bethel”. Dlaczego portalik „Infowyszków” nie wspomniał o rodzinnym pikniku i występie zespołu reggae (jakby nie patrzył, gwiazdy). Czy przychylny burmistrzowi „Infowyszków” niechcący ominął część imprez organizowanych z okazji Dni Wyszkowa, czy tematem specjalnie zajął się „po łebkach”?
***

„Nowy Wyszkowiak” poinformował nas, że „Rozliczyliśmy się z fiskusem. Mamy 21 milionerów”. Nie bardzo rozumiem, po co komu informacja, ilu mamy milionerów? Dla przedstawienia pełnej informacji dotyczącej „zamożności” naszego społeczeństwa, w ślad za tym powinna iść informacja, ile osób żyje na skraju ubóstwa, ile zarabia średnią krajową, ilu bezrobotnych po złożeniu PIT-u okazało się nieźle sytuowanymi bezrobotnymi. Mam wrażenie, że nie tylko ja nie rozumiem informacji o lokalnych milionerach, gdyż czytając komentarze pod artykułem znalazłam taki wpis: „Mamy 21 milionerów. Gminnych radnych też „mamy” 21 i co z tego wynika?”.
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 27.05.2015 r., godz. 18.34
Widzę, że nie tylko ja mam takie zdanie o urzednikach.prosze się nie dziwić że tak jest ,ale zawsze jak jestem w urzędzie to po korytarzu krzataja się przewaznie te same osoby ze szklankami w ręku. Niech sobie piją te kawy, ale niech będą bardziej życzliwe i przyjemne, bo robią wszystko z łaska. To, ze maja pracę w urzędzie to nie znaczy, że interesanci są bez wykształcenia i gorsi.niechetnie zalatwiam sprawy urzędowe, właśnie przez podejście pracownikow tych instytucji
Urzędnicy
Dodane przez S., w dniu 28.05.2015 r., godz. 08.57
Narzekają na nadmiar pracy? Niech się rozejrzą dokoła ile stanowisk okupują "przyjaciele królika" bez doświadczenia i kompetencji. Jak kiepsko po tylu latach ta praca jest zorganizowana.
Dodane przez :), w dniu 28.05.2015 r., godz. 09.42
Zgadza się urzędnik ma być wiecznie miły uśmiechnięty wszystko wiedzieć i zapomnieć o swoich problemach nie pić kawy i herbaty przez cały dzień bo przecież jest urzędnikiem i z naszych podatków otrzymuje niewyobrażalnie wielkie wynagrodzenie i przychodzą do niego sami mili uśmiechnięci pachnący przygotowani ludzie...
Dodane przez Czas na zmiany, w dniu 28.05.2015 r., godz. 09.57
Po wyborach parlamentarnych, gdy wygra i przejmie władzę PiS i ruch Kukiza, to trzeba zacząć protest przeciwko burmistrzowi Nowosielskiemu. Jak nie odejdzie sam to trzeba zbierać podpisy pod referendum. Nowosielski i jego ekipa zachowuje się jak PO w kraju. Buta, arogancja, kolesiostwo, prywata przykryte miłym uśmiechem i pijarem.Sekują z życia publicznego Wyszkowa osoby inaczej myślące niż ta grupa.Widzimy to np po braku reklam i ogłoszeń z urzędu miejskiego w naszym Wyszkowiaku, jak szybko Siekierski przestał pisać w naszej gazecie. Widać to także na sesjach rady miejskiej gdzie bezpardonowo atakują młodego Adama Szczerbę, który próbuje pomagać mieszkańcom Wyszkowa. Nowosielski i jego Wspólnota przespali ostatnie 6 lat które trudno będzie nadrobić.
Dodane przez Demos, w dniu 28.05.2015 r., godz. 14.05
Dobry pomysł, po wyborach. Są środowiska popierane przez elekta Dudę, które złożyły ciekawe projekty obywatelskie dotyczące m.in. nowych zasad referendów. Będzie po prostu łatwiej. Trzeba wymóc przed wyborami przyjęcie tych pomysłów do realizacji.
Dobre rady Komorowskiego
Dodane przez Demos, w dniu 28.05.2015 r., godz. 14.09
Nikt nikogo nie zmusza do bycia urzędnikiem. Jest tyle pięknych zawodów. Można poszukać innej pracy i wziąć kredyt, można też wyjechać na zmywak za granicę.
Dodane przez Anonim, w dniu 28.05.2015 r., godz. 16.33
Te nasze urzędniczki może niech zmienią pracę. Pracodwawca nauczy ich jak mają traktować klijenta. Ustawowo mają 15 minut przerwy na kawkę, kanapkę czy papieroska na 8 godzin pracy i bukłak z wodą do picia.
Dodane przez Cami, w dniu 28.05.2015 r., godz. 23.39
Chcesz zobaczyć miłych, pachnących, zadowolonych ludzi zostań pielęgniarką albo rejestratorką w szpitalu. Cały dzień sami kulturalni i umyci ludzie.
Dodane przez Nawet nie próbują się tłumaczyc, w dniu 29.05.2015 r., godz. 09.06
Nie zobaczysz zadowolonych urzędników bo do pracy są przyjmowane osoby, przyjaciele królika, którzy uważają, że im się należy. Mikołajczyk z PSL zostaje naczelnikiem w starostwie, mimo, że wcześniej był zwolniony z starostwa, może pani Garbarczyk się o nim wypowie A gdzie konkurs na stanowisko? W gminie podobnie po jego odejściu, wiadomo już przecież kto ma zająć jego miejsce, osoba bez doświadczenia na stanowisku kierowniczym, gdzie konkurs. A pani Wittich, stażystka wyborcza, wygrała konkurs mimo, że jej konkurentka była o wiele lepsza. Niedawno powołany Marszał, to kolejny cienias w urzędzie, że takich ludzi się promuje.
Dodane przez ola ;), w dniu 29.05.2015 r., godz. 10.26
Są też (jest ich sporo) profesjonalni i uśmiechnięci urzędnicy. Są też zwykli, na zewnątrz bezemocjonalni z lekkim rozgoryczeniem na system promocji zawodowej od lat uprawiany przez szajkę Nowosielskiego, który awansuje tzw. "wierne miernoty". Niestety efekty tych rządów widać na każdym kroku.
Dodane przez Adam, w dniu 29.05.2015 r., godz. 11.30
W prasie krajowej coraz częściej przebąkują, że PO pracuje nad podatkiem katastralnym. Z informacji wynika, że Ministerstwo Finansów chce podatku o wysokości 1% a nawet 2% wartości nieruchomości, co może Polaków doprowadzić do ruiny. Przykładowo średnia wartość działki zabudowanej budynkiem to np 0,5 mln zł to wartość podatku przy 1% - 5 tysięcy złotych a przy 2% -10 tysięcy złotych na rok. To robi wrażenie.
POdatek katastralny
Dodane przez M, w dniu 29.05.2015 r., godz. 13.08
Może właśnie dlatego nasi sympatycy PO we władzach samorządowych celowo w oświadczeniach majątkowych zaniżają wartości swoich nieruchomości. Na tym POdatku katastralnym, na jesieni, partia Komorowskiego i Tuska polegnie.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.05.2015 r., godz. 20.06
Jeśli znowu będą mieli większość w sejmie, to tak jak podwyższenie wieku emerytalnego przepchną wprowadzenie podatku katastralnego i jeszcze będą tłumaczyć, ze to z korzyścią dla obywateli Polski. Dostaniemy wyższe emerytury jak będziemy dłużej pracować, jak dożyjemy. Dłużej nie będą nam płacić, więcej będą mieli do trwonienia. A dochód z podatku katastralnego, to więcej szmalu na dodatkowe wydatki.
Dodane przez PR Kwadrat, w dniu 29.05.2015 r., godz. 22.04
POdatek Katastralny, to domena samorządowców. Znając pazerność Nowosielskiego, Paprotki a przede wszystkim Mroza można się sPOdziewać najgorszego. Swoje nieudacznictwo w POzyskiwaniu środków zewnętrznych będą rękompensować sobie POdatkiem katastralnym.
Dodane przez Cieć, w dniu 30.05.2015 r., godz. 01.39
Pan "info" krytykuje, jak czegoś oczekuje...
Dodane przez pięć, w dniu 31.05.2015 r., godz. 23.37
A my jak zawsze dowiemy się "za pięć dwunasta", jak już nic nie można "zaradzić"
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 02.06.2015 r., godz. 11.22
Przykro patrzeć na stan dróg w Rybienku Nowym. Mamy czerwiec a na Handlowej nie ma rozpoczęcia prac drogowych. Na Dobrej Wróżki od ronda do Handlowej miał być dobrze położony destrukt i mamy tylko potężny kurz i wielkie dziury, że można zahaczyć podwoziem. Osoby idą z wózkami do centrum dla dzieci na Kubusia Puchatka i zasypywani są kurzem. Burmistrzu pozwól żyć. Handlowa, Dobrej Wróżki, Dobra i Św. Mikołaja powinny być od ręki z ulepszona jezdnią. Prosimy naszych przedstawicieli, braci Turków, o zainteresowanie się sprawą.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta