Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 kwietnia 2024 r., imieniny Hermenegildy, PrzemysławaOkiem rzuciłam

(Zam: 13.05.2015 r., godz. 17.31)

Najpierw króciutko o sesji powiatowej…
W „Wyszkowiaku” ukazała się relacja z ostatniej sesji Rady Powiatu (artykuł „Łączenie przesądzone”). Powiatowi radni przyjęli uchwałę, na mocy której Centrum Kształcenia Praktycznego w Wyszkowie oraz Zespół Szkół nr 2 w Wyszkowie zostały połączone w placówkę o nazwie Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”. Łatwo dokonać połączenia dwóch placówek na papierze, ale czy rzeczywistość okaże się równie łatwa?

Moim zdaniem, z niemałym problemem zderzy się nowy dyrektor Centrum, przed którym pojawi się zadanie dokonania tzw. ruchów kadrowych. W jaki sposób dokonać wyboru nauczycieli, z którymi dalej się chce pracować? Kogo wysłać na emeryturę, a kogo zostawić, mimo iż już dawno osiągnął wiek emerytalny? Jak powiedzieć nauczycielowi, że nagle, w wyniku takiej właśnie zmiany zabrakło dla niego etatu? Co zrobić z nadmiarem pracowników administracji? Zastanawiam się, ilu nowych/starych dyrektorów i jego zastępców będzie teraz w Centrum? Czy połączenie dwóch placówek w jedno Centrum przyniesie samorządowi oszczędności finansowe? Jeśli tak, to kiedy będzie wiadomo, jakie to będą oszczędności? Czy powiatowi radni otrzymali odpowiedź na którekolwiek z tych pytań, jeśli zadali je przez przypadek?

…ciąg dalszy podziękowań za wybory…
W marcu w „Głosie Wyszkowa” pojawił się artykuł „Każdy otacza się swoimi”, w którym opisano, jakie zmiany kadrowe zostały przeprowadzone w Urzędzie Miejskim. Przypomnę, że artykuł opatrzony został zdjęciem, na którym obok uśmiechniętego burmistrza stali: Aneta Kowalewska – po wyborach awansowana na stanowisko zastępcy burmistrza (poprzednio pracownik wydziału promocji), Leszek Marszał – po wyborach awansowany na stanowisko naczelnika wydziału promocji, kultury i sportu (poprzednio informatyk) oraz Mariusz Kowalski – dyrektor WOK Hutnik do 2022 r. oraz Edyta Wittich. Wówczas to burmistrz zapewniał nas, że awanse jego pracowników nie mają nic wspólnego z ich zaangażowaniem w ubiegłoroczną kampanię wyborczą. W ubiegłym tygodniu, również w „Głosie Wyszkowa”, ukazał się artykuł „Urzędnicze konkursy rozstrzygnięte”, z którego dowiedzieliśmy się, że Urząd Miejski rozstrzygnął nabory i podinspektorem ds. komunikacji zewnętrznej w wydziale promocji została pani Edyta Wittich, ta sama, która na marcowej fotografii stała uśmiechnięta obok uśmiechniętego burmistrza. To wręcz niesamowity zbieg okoliczności, że z dwóch osób rekomendowanych na to stanowisko przez komisję, burmistrz wybrał panią Edytę.
Jednocześnie burmistrz zapewnia nas, że nie miał wpływu na rekomendacje komisji konkursowej „Ja nawet nie znam ofert, które wpłynęły. Takie miałem rekomendacje. Pani Edyta Wittich naprawdę bardzo dobrze wypadła w tym konkursie”. Jeśli zatrudnienie pani Edyty jest formą podziękowania pana Grzegorza za jej zaangażowanie w kampanię wyborczą, to należy to jasno powiedzieć. Wstyd jest udawać, że awanse i etaty dla pupili pana Grzegorza nie mają nic wspólnego z listopadowymi wyborami.

***

W „Nowym Wyszkowiaku” ukazał się „Poradnik gimnazjalisty”. Już od 11 maja rusza nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Gimnazjaliści mogą wybierać i przebierać w ofertach szkół. Ostatnio dużo się mówi o potrzebie powrotu kształcenia zawodowego. Do wyboru, do koloru mamy różnego rodzaju maści magistrów, licencjatów i inżynierów, lecz niestety odczuwamy brak fachowców od glazury, dachów, malowania, tapetowania, pieczenia, wędzenia itp. Przeanalizowałam więc, jakie klasy zawodowe mogą wybrać tegoroczni absolwenci gimnazjów. Zespół Szkół nr 1 w Wyszkowie, Zespół Szkół w Długosiodle i Zespół Szkół w Zabrodziu planują nabór do klas wielozawodowych (w każdej szkole będzie jedna tak klasa), zaś Zespół Szkół nr 2 w Wyszkowie proponuje naukę w klasie elektromechanika pojazdów samochodowych. Ciekawa jestem, jaka część gimnazjalistów posłucha rad ekspertów i wybierze szybką ścieżkę zdobycia zawodu (czyli klasy zawodowe), a jaka będzie szturmowała klasy licealne i techniczne.

…nowoczesność zawitała do powiatu…
„Wyszkowiak” króciutko poinformował nas, że radni powiatowi „otrzymali urządzenia, które mają im ułatwić pracę”. Przypuszczać należy, że radni otrzymali tablety lub laptopy, które będą im służyć do otrzymywania za pomocą poczty elektronicznej np. materiałów na sesję. Wszelkiego rodzaju komputery, laptopy i tablety goszczą w naszym życiu od dawna. Większość z nas posiada komputer w domu, wszyscy posługujemy się komputerem w pracy. Czas najwyższy, by powiatowa rada stała się bardziej nowoczesna. Witamy w XXI wieku!
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez Iza, w dniu 13.05.2015 r., godz. 21.09
Ciekawam, czy "ola" - świeża pracownica UM swoje trollowanie wykonuje w ramach obowiązków pracy, czy też z czystej pasji :)
W związku z marszem protestacyjnym... Popieram całym sercem
Dodane przez Jan, w dniu 13.05.2015 r., godz. 22.32
"Istota problemu leży nie w tym, że ludzie nie mają dostępu do adwokata. Ludzie nie mają dostępu do sprawiedliwości" - Janusz Wojciechowski
Kim była druga, rekomendowana przez komisję, osoba?
Dodane przez ..., w dniu 14.05.2015 r., godz. 09.39
"To wręcz niesamowity zbieg okoliczności, że z dwóch osób rekomendowanych na to stanowisko przez komisję, burmistrz wybrał panią Edytę."
Dodane przez patrząc z boku., w dniu 14.05.2015 r., godz. 10.33
Ta władza tak ma. Nie wybiera młodych-zdolnych, inżynierów tylko takich jak panie Kowalewska, Wittich, które poskakały trochę podczas kampanii, zrobiły tłum. To przykre ale przecież wcześniej też zatrudniono hurtowo przyjaciół królika. Dobrze, że wyborcy Kukiza mówią im nie. Nowosielski zrobił wodę z mózgu wyszkowianom i jest nadal burmistrzem, ale jaka jest ta ekipa widzimy w kampanii Komorowskiego. To cynicy i cwaniacy.
Dodane przez AP, w dniu 16.05.2015 r., godz. 10.17
Co na temat sweetfoci Wittich ma do POwiedzenia zgredzik z infowyszków?
Dodane przez ola, w dniu 16.05.2015 r., godz. 13.10
A Zgred na to, jak na lato!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta