Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 kwietnia 2024 r., imieniny Hermenegildy, PrzemysławaOkiem rzuciłam

(Zam: 29.04.2015 r., godz. 18.33)


Wygrana pani Jadwigi

W „Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Jadwiga Ickiewicz ponownie sołtysem”. Mieszkańcy Sitna na sołtysa wybrali po raz kolejny panią Jadwigę Ickiewicz. Kandydatem na sołtysa miała również zostać pani Urszula Śliwka, która nie wyraziła zgody na udział w wyborach i zgłosiła na swoje miejsce pana Krzysztofa Skocznia argumentując to tak „To chłopak z Sitna, a ja ufam tylko ludziom urodzonym w Sitnie, wychowanym w Sitnie i z takimi tylko będę rozmawiać.

Pozostałych zwalniam od tego, żeby mówili mi dzień dobry”. Ojej, no nieładnie pani Urszulo. Moim zdaniem oznacza to, że rozmawia pani tylko z garstką ludzi i tylko garstce ludzi pani ufa. Oznacza to również, że nie ufa pani burmistrzowi Nowosielskiemu, o którym tak ciepło się pani wypowiada, gdyż pan Grzegorz nie urodził się w Sitnie, nie wychował się w Sitnie i w Sitnie nie mieszka. Pani Jadwidze Ickiewicz składam serdeczne gratulacje i życzę wytrwałości w swoich działaniach.

„Babiniec”
W połowie kwietnia miała miejsce trzecia edycja „Babińca”, czyli kiermaszu ubrań i innych rzeczy używanych organizowanego przez Klubik Maluszka „Maduś” oraz grupę zaprzyjaźnionych z nim wyszkowianek.
Ze zdziwieniem przeczytałam informację pt. „Niedziela na Babińcu”, która ukazała się na stronie urzędu miejskiego. Co urząd ma wspólnego z „Babińcem”? Okazuje się, że to „coś” istnieje. Po pierwsze, „Babiniec” jest wpisany do tegorocznego kalendarza imprez gminy Wyszków. Po drugie, „Babiniec” stał się tak ważną imprezą, że objął go swoim patronatem burmistrz Nowosielski. Wiadomo, że skoro objęło się nad imprezą patronat, to wypada się na niej pokazać. Na „Babińcu” pokazali się więc: burmistrz, zastępczyni burmistrza i naczelnik wydziału promocji. Tak dużej delegacji na tak maleńkiej imprezie dawno nie było. Ponieważ „Babiniec” cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców Wyszkowa, to również władza natychmiast zaczyna się tym interesować. Zastanawiam się jednak, czy burmistrz powinien obejmować patronatem imprezki, której głównym celem jest handel używanymi ciuchami?

Szkło i kupa
W rubryce interwencja w „Nowym Wyszkowiaku” ukazał się tekst pt. „Szkło leży wszędzie w trawie”.
Do redakcji zgłosiła się wyszkowianka, która zwróciła uwagę na leżące w parku potłuczone szkło. Po zimowych miesiącach wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy na „ciepełko” i słonko. Słonko się pojawiło, więc z radością zaczęliśmy uprawiać dłuższe i krótsze spacery. Niestety, wraz z wiosennym ociepleniem naszym oczom ukazał się pozimowy i bieżący brud. Czytelniczka niebieskiej gazety zwróciła uwagę na bałagan w parku. Ja po raz kolejny zwracam uwagę na wszechobecne psie kupy. Od dawna wiadomo, że obowiązkiem właściciela czworonożnego pupila jest sprzątanie po nim. Spacerując ulicami Wyszkowa nie zauważyłam, by właściciele piesków sprzątali „zdrowe kupki” swoich pupili. Być może mało widoczna ostatnio straż miejska powinna zająć się upominaniem, a może nawet karaniem tych, którzy jakby nie zauważali, że ich własne pieski systematycznie, z należytą starannością „okupczają” nasze trawniki.

Zastanawiające?
W „Wyszkowiaku” przeczytałam relację z manifestacji pracowników oświaty, która miała miejsce w Warszawie („Walczą o oświatę”).
Na manifestację wybrała się grupa wyszkowskich nauczycieli pod dowództwem pana Macieja Wójcika, prezesa powiatowych struktur ZNP. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych pan Wójcik próbował swoich sił w walce o mandat radnego z list wyborczych PO, który to komitet w wyborach na burmistrza Wyszkowa udzielił poparcia panu Grzegorzowi Nowosielskiemu. Radnym pan Maciej nie został, pan Grzegorz został burmistrzem i przypuszczać można, że pan Maciej Wójcik cieszył się i gratulował panu Grzegorzowi kolejnej wygranej. Dlaczego o tym piszę? Otóż na manifestacji w Warszawie pracownicy placówek oświatowych domagali się m.in. zahamowania likwidacji szkół i przedszkoli, gdyż jak twierdzą „likwidacja małych szkół prowadzi także do konieczności dojeżdżania małych dzieci do znacznie oddalonych od ich miejsca zamieszkania obiektów szkolnych. W taki sposób biedniejsza część młodego pokolenia ma coraz trudniejszy start w dorosłe życie”. Skoro pan Wójcik pojechał razem z nauczycielami do Warszawy to oznacza, że podpisuje się pod tymi postulatami, a to oznacza, że jest przeciwny likwidacji szkół. Dlaczego więc pan Maciej Wójcik popierał Grzegorza Nowosielskiego, skoro jedną z zasług burmistrza jest likwidacja wiejskich szkół w Gulczewie i Kamieńczyku?
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

No, zgadnijcie dlaczego?
Dodane przez Maciej Schizofrenik, w dniu 29.04.2015 r., godz. 23.24
Dlaczego więc pan Maciej Wójcik popierał Grzegorza Nowosielskiego, skoro jedną z zasług burmistrza jest likwidacja wiejskich szkół w Gulczewie i Kamieńczyku?
Psie i nie tylko psie kupy
Dodane przez Jacek, w dniu 30.04.2015 r., godz. 07.43
A gdzie są zapowiadane specjalne kosze na psie odchody, były już podobno testowane?
Dodane przez Kamila, w dniu 30.04.2015 r., godz. 09.05
Dla mnie Pan Wójcik, to taki nauczyciel - nienauczyciel. Nigdzie nie moze zagrzać miejsca. Pewnie stąd ta desperacja. Wierzę, że w końcu się zreflektuje nad własnym postępowaniem.
Dodane przez Jasna sprawa, w dniu 30.04.2015 r., godz. 14.23
Zagrzał miejsce na stołku przewodniczącego oddziału ZNP
A tymczasem w Urzędzie Miejskim...
Dodane przez Pablo, w dniu 30.04.2015 r., godz. 15.00
utworzono kolejny sztuczny etat dla żony kolegi burmistrza. Oczywiście jej wykształcenie jest ''ściśle'' związane z wykonywana funkcją, śmiech na sali. Czekamy kto bedzie nastepny
Dodane przez Jacek, w dniu 30.04.2015 r., godz. 19.53
No i kolejny zając będzie spłacony. Co mieć z tego będziemy my?
Dodane przez Anonim, w dniu 30.04.2015 r., godz. 20.57
Nic nie robić, a zarobić- dewiza cwaniaków.
do Pabla
Dodane przez zwiazkowiec, w dniu 02.05.2015 r., godz. 19.24
O jakim etacie piszesz? Co do prezesa wójcika, to nie cieszy się wśród nauczycieli szczególną sympatią. Najwyższa pora, żeby opuscił ciepłą posadkę i wziął się do roboty, bo na razie koncentruje się na intrygach i układaniu kadry kierowniczej. Poszecie, że protestował przeciwko likwidacji szkół, ale kilka lat temu najpierw przyklepał likwidację kilku szkół, ale okazał się wspaniałomyślny i chwalił się wielokrotnie, że dzięki niemu dyrektorka zlikwidowanej szkoły wygrała konkurs na lepszy stołek w dużej wyszkowskiej szkole. Tak dużo może! Aż strach pomyśleć, co jeszcze planuje. Jak donoszą jaskółki, teraz pora na konkurs w ZS 2 , tzw. małej szkoły. Mają swojego kandydata, nieważne czy lepszego, byle swojego. Władza sie przecież wyżywi. Pora chyba zwrócićlegitymację i przestać utrzymywac ze składek ludzi, którzy dbają o własny stołek.
Pytanie do Paprotki Kapciówny
Dodane przez Katarzyna, w dniu 03.05.2015 r., godz. 12.56
Nikt nie POpiera Nowosielskiego za darmo! Taka jest wyszkowska rzeczywistość. Czy zwycięzca/zwyciężczyni POpierał Nowosielskiego, będzie można to łatwo sprawdzić.
Do związkowca
Dodane przez Pablo, w dniu 03.05.2015 r., godz. 14.18
Pisze o nowym etacie w referacie pozyskiwania środkow zewnetrznych. Konkurs wygrała osoba po specjalizacji zarazadzania zasobami ludzkimi (na stronie bip mozna wszystko znalezc). Dodatkowo wymagana jedynie podstawowa znajomosc przepisów, mowi sama za siebie. Zgodze sie, ze akurat tam by sie przydala świeża krew, ale specjalisty w pełnym tego słowa znaczeniu. A nalezy dodac jeszcze, ze mąz kandydatki stratował w wyborach do powiatu oczywiscie z ramienia Grzesia
Dodane przez Iza, w dniu 03.05.2015 r., godz. 18.00
A jak się jeszcze, nie daj Bóg, okaże, że zwyciężczyni startowała z trójkomitetu... Sprawa będzie czysto nePOtyczna.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.05.2015 r., godz. 02.42
Tyle waszego, że sobie popiszecie.
Dodane przez Jacek, w dniu 04.05.2015 r., godz. 08.01
No to zapowiada się POwtórka z rozrywki, kto teraz za Mroza od czarnrj roboty ogłosi wszem i wobec za Grzesia żeśmy liderem w POzyskiwaniu, może zacznie te przypały zaliczać osobiście?
Cytuję: Tyle waszego, że sobie popiszecie.
Dodane przez min, w dniu 04.05.2015 r., godz. 09.05
No właśnie, piszemy o zatrudnianiu miernot w zamian za przedwyborcze kicanie jak zajączek wokół Nowosa. Co za tego mamy? To, że później wychodzą kwiatki jakim to jesteśmy liderem w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Ta działka leży pomimo zaklinania rzeczywistości przez tę kiepską ekipę. Marek Głowacki skompromitował ja naświetlając rzeczywisty obraz tego "pozyskiwania" i Nowos stulił przed tymi argumentami dziób. To znaczy, że dalej zamiast budować za dotacje, sami własną krwawicą musimy pokrywać koszty wszelkich inwestycji. Bo kolejna lalunia będzie robić za paprotkę na parapecie burmistrza. Będzie ładnie wyglądać, ale to będzie kolejny "mebel" w kolekcji...
Dodane przez G, w dniu 04.05.2015 r., godz. 11.21
i jak na paprotkę przystało bądzie paprać wszystko do czrgo się dotknie, heheheheee
Dodane przez Jola, w dniu 04.05.2015 r., godz. 20.22
No to teraz juz na pewno bedziemy liderem w pozyskiwaniu srodkow zewnetrznych i to juz na skale krajowa...
Dodane przez Wiesia, w dniu 04.05.2015 r., godz. 22.21
Wieść i wieś niesie, że pracę dostanie zasłużona w kampanni Nowosielskiego Wittich, absolwentka pułtuskiej wylęgarni talentów (tak jak dr Aneta Kacprzyńska) W składzie super komisji zasiadali Korczakowski, Marszał i Wiśniewski.
Dodane przez zwiazkowiec, w dniu 05.05.2015 r., godz. 18.18
Tego należało się spodziewać, nie można zmarnować takiego potencjału intelektualnego, jakim bez wątpienia szczyci się panienka Wittich, znamy ze szkoły tę "zdolniachę" należało być pewnym, że takie zaangażowanie wyborcze, to nie za darmo, toć to nie wolontariat.... tak szczerze to nie trzeba było długo czekać na podziękowania dla autorów sukcesu wyborczego... ciekawe, ilu z nich ma chrapkę na stołek gminny??? a inne interesy kandydatów na radnych??? trochę startowało tych inteligentów ha ha...aż strach pomyśleć, co to będzie się działo, jak zacznie się czas wypłaty...biedne miasto....
Dodane przez Jątek, w dniu 05.05.2015 r., godz. 18.53
Żałosne, burmistrz i szajka doprowadzili do tego, że zwykli, kompetentni ludzie nawet nie chcą stawać do tych jego konkursów. To dopiero osiągnięcie samorządowe.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.05.2015 r., godz. 22.37
Coś za coś, a nasza władza ma się czym odwdzięczyć. Dlatego nawet z ambon prowadzono kampanię wyborczą.
Dodane przez Inka, mała inka, w dniu 05.05.2015 r., godz. 23.38
Poproszę o pomoć w odszukaniu informacji na temat okoliczności zatrudnienia innej super gwiazdy w wydziale promocji Elżbietki Świtalskiej byłej pracownicy Poczty Polskiej. Znalazłam informację o zatrudnieniu Mielczarczyka, Kowalewskiej, Pochmary, ale o Świtalskiej nie ma śladu. Może zgredzik dopomoże?
Dodane przez knom, w dniu 06.05.2015 r., godz. 10.17
W sprawie zgredzikowej "demokratyczny przy wódce" zastosował klauzulę wyjątkowości. Też jestem ciekawy wyników konkursu.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta