Dziś jest 29 marca 2024 r., imieniny Eustachego, Wiktora

Bug przegrał z Błękitnymi i... sędziami

(Zam: 29.04.2015 r., godz. 18.12)

1:3 na korzyść rywali zakończył się sobotni mecz Bugu Wyszków z Błękitnymi Raciąż, rozegrany w ramach 24. kolejki rozgrywek IV ligi.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 18 kwietnia w Raciążu. Faworytem meczu byli gospodarze, którzy samotnie przewodzą w tabeli IV ligi. W 31. minucie rozpoczął się natomiast dramat Bugu. W tym momencie miała miejsce akcja, która pozbawiła wyszkowian jednego zawodnika. Wychodzący z bramki Paweł Błesznowski zderzył się poza polem karnym z jednym z napastników z Raciąża. Sędzia natychmiast pokazał wyszkowskiemu golkiperowi czerwony kartonik. Chwilę później rywale wyszli na prowadzenie, zdobywając bramkę po ewidentnym spalonym. Kilka minut później było już 2:0, tym razem Błękitni zdobyli bramkę w normalnych okolicznościach. W 42. minucie gospodarze prowadzili już 3:0, po bardzo kontrowersyjnym rzucie karnym, podyktowanym na ich korzyść po rzekomym dotknięciu piłki ręką przez Alana Wróbla. Ostatni kwadrans pierwszej połowy niemalże znokautował podopiecznych trenera Salamona.
W drugiej odsłonie tempo gry wyraźnie spadło. Gospodarze mieli wysoką zaliczkę bramkową, wyszkowianie grali natomiast w osłabieniu. Piłkarze Bugu byli mimo tego nieco aktywniejsi. W ostatnich minutach spotkania przełożyło się to na bramkę Ernesta Dobkowskiego. Niestety, tu po raz kolejny wmieszał się sędzia, który nie uznał bramki, dopatrując się pozycji spalonej u Dobkowskiego. Wyszkowianin dwie minuty później po raz kolejny trafił do siatki rywali. Tym razem arbiter „łaskawie” uznał bramkę. Chwilę później mecz zakończył się 1:3 na korzyść Błękitnych. Niesmak jednak pozostanie.
Błękitni Raciąż – Bug Wyszków 3:1 (3:0)
Bramka dla Bugu: E. Dobkowski.
Bug (wyjściowa jedenastka): P. Błesznowski – M. Maciak, A. Wróbel, B. Szydłowski, R. Nogaj – K. Kaput, S. Salwin, J. Rejnuś, Ł. Damętko – Ł. Kowalczyk, P. Nowacki.