Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, TeodoraOkiem rzuciłam

(Zam: 08.04.2015 r., godz. 16.59)

Dopadła mnie przedświąteczna gorączka. Zabrakło mi czasu na porządne „szperanie” w gazetkach, lecz o dwóch ważnych sprawach nie sposób nie pisać. Ze zdumieniem przeczytałam informację „Prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa”, która ukazała się w „Wyszkowiaku”. Być może niektórzy pamiętają, jak przed II turą ubiegłorocznych wyborów samorządowych w „Nowym Wyszkowiaku” ukazały się przeprosiny pana Jerzego Osęki skierowane do pana Grzegorza Nowosielskiego.

Zgodnie z wyrokiem sądu pan Jerzy miał przeprosić burmistrza, z powodu rozpowszechniania nieprawdziwej informacji polegających na twierdzeniu, że pan Grzegorz obiecywał panu Jerzemu odstąpienie od obowiązku zapłacenia 15 500 zł należnych gminie Wyszków oraz obiecywał pomoc przy zatrudnieniu małżonki pana Jerzego, jeśli pan Osęka zrezygnuje z kandydowania na burmistrza Wyszkowa. Pan Jerzy oświadczył, że nie zamieści takich przeprosin. Wielu z nas zdziwiło się, gdy w kolejnym wydaniu niebieskiej gazety one się pojawiły. Okazało się jednak, że wydrukowanie przeprosin zlecił nie pan Osęka, lecz Komitet Wyborczy Wyborców Gminno-Powiatowa Wspólnota Samorządowa. Pan Osęka złożył więc do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Ja też bym się wściekła, gdyby ktoś podszywając się pode mnie zamieścił w prasie oficjalne przeprosiny skierowane np. do burmistrza. Prokuratura uznała jednak, że czyn (ten popełniony przez KWW Gminno-Powiatową Wspólnotę Samorządową) nie zawiera znamion czynu zabronionego. Oczy ze zdumienia przecieram i nie rozumiem decyzji prokuratora. Jak to możliwe, że nie poniósł odpowiedzialności ten, kto posługując się nazwiskiem pana Osęki, bez jego wiedzy i zgody zamieścił w gazecie przeprosiny dla burmistrza? Czy to oznacza, że nie ma kary za posługiwanie się, kradzież czyjegoś nazwiska?

***

O sprawie diet dla miejskich radnych pisałam dwa tygodnie temu, kiedy w „Nowym Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Diety: samorządowa puszka Pandory”. Gazeta opisała wówczas dyskusję dotyczącą diet dla radnych, która miała miejsce na posiedzeniu komisji rozwoju miasta i wsi. Tydzień temu w „Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Radni bronią swoich pieniędzy”, w którym opisana została dyskusja na temat diet dla radnych (dyskusja miała miejsce podczas miejskiej sesji). Tym razem zwróciłam uwagę na to, co powiedziała pani Elżbieta Piórkowska: „Działalność społeczna, o jakiej się mówi w prasie, to nie jest tylko praca za darmo, bo my traktujemy pracę radnych nie jako sposób zarobkowania. Słownik mówi, że działalność społeczna to działalność ukierunkowana na innych ludzi i tak też to traktujemy. Nie chcemy, by uderzano w nas populistycznymi hasłami, demagogią. Wybory już się zakończyły – czas iść do pracy, do ludzi, społeczeństwa, by pokazać, że my, radni jesteśmy dla niego. Nieważne, jaką dietę dostajemy, nie traktujemy tego jako zarobkowanie”. Moim zdaniem, pani Elżbieta zapomniała dodać, że działalność społeczna charakteryzuje się głównie tym, że więcej się robi dla innych, dla społeczeństwa niż dla siebie. Jeśli posługujemy się definicjami zaczerpniętymi ze słowników, to należy również dodać, że „Radnemu jako członkowi organu kolegialnego przysługuje roszczenie o zwrot kosztów podróży i prawo do diety” („Wikipedia”). Skoro radni mają prawo do diety, to nie znaczy, że muszą ją pobierać. Jeśli nie traktują diet jako sposobu zarobkowania (o czym mówiła pani Elżbieta), a może raczej jest to dla nich jedynie sposób dorabiania, to dlaczego mają problem z przyjęciem wniosku pana Adama Szczerby, by obniżyć je o 20%?

***

1 kwietnia portale i portaliki, gazety i gazetki prześcigają się w pomysłach, w jaki sposób „wkręcić” swoich czytelników. Dla mieszkańców Wyszkowa primaaprilisowy żarcik przygotował tym razem „Nowy Wyszkowiak”, który na stronie internetowej zamieścił informację, że radni na sesji nadzwyczajnej (1 kwietnia), obniżyli diety o 100 zł. Nie wiem czy żart się udał, czy też niekoniecznie. Ja, niestety, w podanego newsa nie uwierzyłam. Bardzo żałuję, że tego typu informacje są tylko dowcipem.

***

Na koniec lekko uszczypliwie.
„Nowy Wyszkowiak” na str. 8 zamieścił takie oto zielone ogłoszenie:
„Uwaga Czytelnicy! Następny numer Nowego Wyszkowiaka ukaże się we wtorek 5 kwietnia. Reklamy i ogłoszenia przyjmujemy do 3 kwietnia (piątek) do godz. 15.00. (…) W sobotę (04.04) i poniedziałek (06.04) redakcja będzie nieczynna”.
W moim kalendarzu wtorek to 7 kwietnia. Ciekawe, z jakiego kalendarza korzysta redakcyjny zespół, bo ten który posiada, chyba jest nieaktualny. A może to kolejny primaaprilisowy żart?
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Ela Kapciówna - kobieta z klasą!
Dodane przez Jątek, w dniu 09.04.2015 r., godz. 19.41
Pani Ela, to chyba była tą osobą z klasą, która jako pierwsza podpisała się pod tym pomysłem.
Dodane przez Dogma, w dniu 09.04.2015 r., godz. 22.09
Ta Pani, już nie raz w swoim życiu wdepnęła...
Dodane przez ja, w dniu 09.04.2015 r., godz. 22.58
Wyszkowska prokuratura jest znana z tego że umarza postępowania o możliwości popełnienia przestępstwa przeciwko ....... w uzasadnieniu często pisząc brak znamion przestępstwa ( koszt tych znamion np: wyłudzenie 2000 zł.)
Dodane przez Jurysta, w dniu 10.04.2015 r., godz. 09.41
Z pobieżnej lektury dostępnych postanowień sądowych wynika, że zlecenie przeprosin jakiego dopuścił się Komitet Wyborczy Wyborców Gminno-Powiatowa Wspólnota Samorządowa może nastąpić w wyniku zawartego w sądowym postanowieniu upoważnienia do zamieszczenia tych przeprosin przez powoda, także na koszt pozwanego. Jeśli to, konkretne postanowienie nie zawierało tegoż upoważnienia, w/w komitet winien był o nie wystąpić do sądu, gdyby p. Osęka nie zastosował się do orzeczonego postanowienia. Jeśli ani jedna, ani druga sytuacja nie zaistniała, to prawna odpowiedzialność pełnomocnika jest jasna przynajmniej w świetle przepisów Kodeksu Cywilnego, moim zdaniem KK też. Swoją drogą, jakie były koszty zleconych przeprosin i kto je poniósł. A może stanowiły one skromną część całej puli zleceń dla NW ze strony Urzędu Miejskiego w Wyszkowie? kTOŚ WIE?
Dodane przez obserwacja, w dniu 10.04.2015 r., godz. 14.39
i tak najzabawniejsza sprawa to radni i burmistrz kupują ring. Na co ten ring ? Może na KSU? Może na UFC? Jak przy sklepach wielkopowierzchniowych, zapchały się duże miasta to przeszli do miast powiatowych. Widziałem walkę Rafała Moksa z Czeczenem. Całe ciało w tatuażu, a on sam wyglądał jak pitbull, który czekał okazji aby zagryźć. Dostał jednak i obszedł się smakiem.To nie jest sport to jest zezwierzęcenie, albo ja zabiję ciebie albo ty zabijesz mnie w metalowej klatce.A boks ? Ostatnio Tiger Michalczewski wrzeszczał w prasie- wypi.prz.jcie do Niemiec albo do Stanów bo w Polsce nie macie co szukać. To po co ten ring w Wyszkowie? Może dla miejscowych aby poharatać w boks albo w MMA .
Prywata kilku osób. Ring to marzenie Delugi, którego nie było na niego stać.
Dodane przez Chytra Rolka, w dniu 10.04.2015 r., godz. 16.50
To jest prymityw lansowany przez działaczy pokroju Grajczyka, Delugi, Siekierskiego. Jak wiadomo za tym sportem idą wielkie smrody, czego w Wyszkowie mogliśmy już doświadczyć. Sprawa śmierci pod LOK z listopada ubiegłego roku. Podejrzany to sportowiec trenowany u pana Delugi, o czym ten wydaje się, że zapomniał. Tłuszcza jak chce ringu to niech go sobie kupi. Jeszcze jedno, chodzą słuchy, że pan Deluga na tym ringu chciałby kręcić swoje lody. Organizować komercyjne biletowane imprezy. Ile wtedy będzie wpłacał do kasy miasta? Płacą wszyscy - piłkarze za boiska, siatkarze za halę. Bokserki niech płacą za ring.
Dodane przez Z tym ringiem dobry pomysl, w dniu 10.04.2015 r., godz. 17.01
Kiedy bedzie juz ring rzucimy tam wabika, mozna pewna sume pieniedzy. W walce o ta sume burmistrz I radni walczac miedzy soba, sami wyeliminuja sie. A swoja droga zakup ringu to pomysl osoby ktora wczsesniej miala powazny uraz czaszki.burmistrz mysli,ze zamiast chleba zorganizuje nam igrzyska. Do diabla z takim wlodarzem co mysli ta czescia ciala na ktorej siedzi. Miarka juz sie przebrala,nadszedl czas by zrobic z tym porzadek.
Dodane przez Cieć, w dniu 11.04.2015 r., godz. 03.45
Właśnie, ring i boks w Wyszkowie, to samo w sobie nic złego. Prawdą jest, że to wszystko są igrzyska, tylko chleba coraz mniej. Komercja i przereklamowany show biznes poprzewracały nie jednemu w głowie. Mamy lata 90-te, tylko w trochę innym wydaniu. To nadal Dziki Wschód.
Wyszków miasto boksu i koksu
Dodane przez Wyszków z klasą, w dniu 11.04.2015 r., godz. 22.37
Trzech polskich bokserów zatrzymanych przez policję! Mariusz Wach (34 l.) ma nie lada problem. W drodze do Radomia, gdzie ma w piątek stoczyć w walkę wieczoru z Trevisem Walkerem (35 l.), został zatrzymany i aresztowany przez policję! Wraz z nim samochodem jechał Piotr Wilczewski (były mistrz Europy wagi super średniej) oraz Kamil Łaszczyk (notowany wysoko w rankingu WBO kategorii piórkowej). Też zostali zatrzymani (...)
Polski wojownik MMA na czele gangu! Handel narkotykami...
Dodane przez Wyszków z klasą - miasto boksu i botoksu!, w dniu 11.04.2015 r., godz. 22.41
Nie raz, nie dwa pisaliśmy o sportowcach, którzy weszli w konflikt z prawem i wylądowali w kryminale. Wielu z nich wywodziło się ze sportów walki. Nic dziwnego... Siła fizyczna bywa bowiem bardzo przydatna w środowisku przestępczym. Biegły, którego powołaliśmy do wydania opinii, a który od prawie 20 lat zajmuje się badaniem narkotyków, ocenił, że takiej plantacji w swojej pracy nie widział. Była jedną z największych w Polsce i najlepiej przygotowana do produkcji narkotyków - mówi przedstawiciel policji (…)
Czołowy polski bokser idzie do więzienia. Bo kierował mafią!
Dodane przez Wyszków z klasą - miasto boksu i botoksu!, w dniu 11.04.2015 r., godz. 22.43
Czołowy polski bokser idzie do więzienia. Bo kierował mafią! Dawid Kostecki jest oskarżony o założenie i kierowanie grupą przestępczą, która czerpała korzyści z nierządu. Bokser jest zamieszany również w handel narkotykami. Oskarżonych jest w sumie 25 osób, w tym matka pięściarza Katarzyna i siostra Estera. Bokserowi grozi do 15 lat więzienia. Co ciekawe, liderem gangu był Piotr P. To 33-letni mieszkaniec Rzeszowa, który ma bardzo bogatą kartotekę kryminalną. A co to ma wspólnego ze sportem. P. był zawodnikiem MMA! P. może spodziewać się długiej odsiadki za kierowanie grupą przestępczą. Kariera w mieszanych sztukach walki pójdzie w zapomnienie (...)
CBŚ: bokser zatrzymany w sprawie narkotyków
Dodane przez Wyszków z klasą - miasto boksu i botoksu!, w dniu 11.04.2015 r., godz. 22.45
Zatrzymanie miało miejsce w środę po południu na skrzyżowaniu ulic Matejki i Wyspiańskiego. Grupa Specjalna CBŚ zatrzymała samochód, którym podróżował Patrycjusz Rz. lat 28, będący czynnym bokserem. Większość osób zatrzymanych w sprawie wywodziła się ze środowiska szamotulskich sportowców trenujących boks. Członkowie grupy rozprowadzali narkotyki, przewozili paczki z marihuaną, amfetaminą, a nawet kokainą. Zajmowali się handlem papierosów bez akcyzy, a także prowadzili dwa sklepy z dopalaczami. Zatrzymani w środę mężczyźni usłyszeli już zarzuty grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
CBA zatrzymało znanego boksera oraz prokuratora
Dodane przez Wyszków z klasą - miasto boksu i botoksu!, w dniu 11.04.2015 r., godz. 22.46
Byłego mistrza Polski w boksie oraz prokuratora z miejscowości Końskie (woj. świętokrzyskie) zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jak podało RMF bokser Sławomir Z. był prawdopodobnie pośrednikiem w przekazywaniu łapówek pomiędzy prokuratorem a grupami przestępczymi.(PAP)
Świdnica: Gang bokserów na wolności
Dodane przez Wyszków z klasą - miasto boksu i botoksu!, w dniu 11.04.2015 r., godz. 22.47
Stanisław S. i Piotr T., szefowie jednej z najbardziej niebezpiecznych, zbrojnych grup przestępczych na Dolnym Śląsku, wyszli na wolność. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Świdnicy. Tych byłych mistrzów Polski w boksie, w 2009 roku prawomocnie skazanych na 13 i 12 lat więzienia m.in. za kierowanie gangiem, produkcję i handel narkotykami, bronią oraz za rozboje, od kilku dni można spotkać na ulicach Świdnicy, w której mieszkają.
Narkotyki, bagnet, maczeta. "Brat" Szpilki aresztowany
Dodane przez Wyszków z klasą - miasto boksu i botoksu!, w dniu 11.04.2015 r., godz. 22.49
Słowo "brat" oczywiście trzeba umieścić w cudzysłowie. Nie jest to rodzony brat "Szpili", a po prostu przyjaciel, bliski znajomy. To właśnie ten człowiek wpadł teraz w wielkie tarapaty. Może spędzić wiele lat w więzieniu. Aferę szeroko opisuje m.in. portal stsport.pl. Tam dowiadujemy się, że policja zatrzymała Przemysława T., czyli wspomnianego "brata" polskiego pięściarza. 35-latek wpadł za posiadanie dużej ilości narkotyków.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.04.2015 r., godz. 12.38
Wyszków nie będzie w tyle ( teraz jest o nim za cich).Blisko stolicy, cicha mieścina, mieszkańcy pokorni, władza pazerna-można działać.
To są Igrzyska dla Gawiedzi! Skomercjalizowana forma mordobicia!
Dodane przez Kibic, w dniu 12.04.2015 r., godz. 12.59
Wyszków miasto seksu i biznesu wraca na tory z lat 90. Deluga rozkręca prymitywny show biznes, w interes wkręca Kapcia, a jego ex małżonka Paprotka Kowalewska Kacprzyńska funduje spółce ring za pieniądze podatników. Czekać tylko na nowego dyrektora WOSiR, aż wyjdzie z ciupy i wyszkowski cyrk jak nowy.
Dodane przez ..., w dniu 12.04.2015 r., godz. 13.46
A Pinoko jak zawsze kręci się przy takich koleżkach. Kiedyś miał dziwnych kolesi i teraz też.
Dodane przez abc, w dniu 12.04.2015 r., godz. 14.42
No tak, pamietamy blaszaną siłownię na stadionie opanowana przez sportowców najpierw ze Skuszewa a potem z Serockiej. Współczuję już Wiśniewskiemu.
Dodane przez xyz, w dniu 12.04.2015 r., godz. 16.45
Pieniądz rządzi światem. Uczciwie zarobionych pieniędzy nie wystarcza na podstawowe potrzeby. Jaki pieniądz rządzi światem?
Dodane przez Aga, w dniu 12.04.2015 r., godz. 17.33
W jakim kierunku zmierza to miasto, kto nadaje taki pijar?
Dodane przez Boksexpert, w dniu 12.04.2015 r., godz. 22.41
Likwidować stołówki, kuchnie, zwalniać kucharki i sprzątaczki żeby zaoszczędzić na ring. Dla kogo? Jest tu jakaś amatorska liga, gdzie zawodnicy uczestniczą w systematycznej rywalizacji, czy jak ktoś wyżej napisał ten wyszkowski boks ograniczony będzie do organizacji gali sportów walki na zasadach komercyjnych za publiczne piniadze i na jego sprzęcie.
Dodane przez sport w Wyszkowie, w dniu 13.04.2015 r., godz. 09.34
Gmina i kolesie organizują mecze bokserskie w Wyszkowie, jakiegoś Huzzars Poland. Łapali na Mateusza Tryca, że niby będzie walczył, ale dwie gale i on nie walczył. W pierwszej w ogóle go nie było a w drugiej najpierw dostali walkower a później stoczył pokazową walkę z czereśniakiem niedopuszczonym do walki. Jaką ma wartość ta walka.Zamiast kasę wydawać na pseudogale z pseudozawodnikami reprezentacji Polski, dajmy kasę na wyszkowski sport. My tam ekscytujemy się Mateuszem ale to przeciętny pięściarz, jeśli dostanie się na Olimpiadę to wtedy będzie można pozytywnie ocenić jego amatorską karierę. A co z karierą zawodową?
Dodane przez Samosąd, w dniu 13.04.2015 r., godz. 10.40
Boks amatorski (olimpijski) jest tu niepopularny. W Wyszkowie mamy same zawodowstwo, zasady fair play nie dla naszych dresków.
Dodane przez Adam, w dniu 13.04.2015 r., godz. 11.24
Jeśli mówimy o sporcie to na NW widziałem fotkę jak Andrzejewski, jako PiS w Wyszkowie, składał coś tam pod pomnikiem przy parafii Wojciecha. Wcześniej były plotki, że będzie szychą w wyszkowskim PiSie ale teraz to się stało faktem. To nieludzka sytuacja, człowiek platformersa Nowosielskiego ma kierować inną partią,ma pewnie zapewniać że pisowcy mają nie być zwolnieni ale w zamian będzie pilnował, żeby nie podskakiwali obecnej w Wyszkowie władzy. Czy Czatoryski i Kowalczyk nie widzą, że Nowosielski spacyfikował tą partię w Wyszkowie? To smutne, że przestaliśmy mieć możliwość wyboru. Głosując na wyszkowski PiS będziemy głosowali na ludzi związanych z PO czy PSL czyli Nowosielskiego, Mroza, Rojka, Frąckiewicza, Wróbla, Mikołajczyka, Kukwę, Wiśniewskich i innych. Nie zdziwię się jak Andrzejewski będzie promował Mroza na senatora, bo to chłopak z Wyszkowa i głosujmy na naszego. Przy takiej patologii w Wyszkowie, nie wiem czy pójdę na wybory prezydenckie czy do Parlamentu.
Dodane przez Żenada, w dniu 13.04.2015 r., godz. 11.39
Na info blogerem jest Jarosław Kalinowski. Jego felieton "Budujmy nie krytykujmy" jest przewrotny bo poseł tylko krytykuje a nic w Wyszkowie nie zbudował.
Dodane przez Bolo, w dniu 13.04.2015 r., godz. 11.40
I całe to zawodostwo jest w rękach bokserskiej mafii.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.04.2015 r., godz. 12.21
Ale bezkarnie( nie po amatorsku) dopukać komuś pod dyskoteką jest komu. Akurat takiego sportu Wyszków najbardzej potrzebuje. Mieszkańcy miasta i gminy kupmy im ring, żeby mieli gdzie się trenować , abyśmy drżeli o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci.
do Adama
Dodane przez - xy, w dniu 13.04.2015 r., godz. 13.20
Nie wszyscy w PiS są zorientowani co się dzieje. Poza tym posłom, wkręca się odpowiednią bajkę i ok, a może po prostu im nie zależy?
Dodane przez Ja, w dniu 13.04.2015 r., godz. 14.29
W razie co, pan zaRadny trener szybko umyje rączki mówiąc - u mnie on nie trenował. Tak jak w sprawie spod LOKU. Okazało się, że jednak trenował.
RING-KONTRA STADION
Dodane przez wyszkowianka, w dniu 13.04.2015 r., godz. 14.40
Temat Ringu jest bardzo istotny jednak w tym samym czasie trwa już realizacja planu nr. 1 przeniesienia stadionu. W planie zmiana planu zagospodarowania, sprzedaż inwestorowi .....????...... i blok 10-cio piętrowy na którego brak meijsc parkingowych -to nie problem, dla stadionu brak miejsc - to problem i prawdopodobny powód przeniesienia?
Dodane przez Pies, w dniu 13.04.2015 r., godz. 17.07
Niewiele potrzeba, żeby ciemne, chowane pod dywan, sprawki ze światka wyszkowskiego boksu wyszły na wierzch.
Dodane przez Aga, w dniu 12.04.2015 r., godz. 17.33
Dodane przez Wór, w dniu 14.04.2015 r., godz. 09.36
Wydaje się, że nowa pani zastępca burmistrza w porozumieniu ze swoim byłym, też bokserem.
Dodane przez O co chodzi?, w dniu 14.04.2015 r., godz. 12.27
A modernizacji stadionu jak nie było tak nie ma, co z inwestycjami na stadionie panie Andrzejewski. Żadnej konferencji prasowej, może kilka słów w tej sprawie. Z tego co widać i słychać to burmistrz podpisuje kolejne porozumienia z wyższymi uczelniami, ostatnio z AWF. Pytanie po co jakie to ma znaczenie. To zwykły PR.
Dodane przez Bez komentarza, w dniu 14.04.2015 r., godz. 12.49
Mateusz Tryc znów przegrał walkę.
Dodane przez demokrata, w dniu 14.04.2015 r., godz. 13.41
Czy na najbliższej sesji Rady Miejskiej opozycja otrzyma przysługującego jej przewodniczącego komisji? W Radzie Powiatu przewodniczącym komisji z opozycji jest Jerzy Żukowski. Nasze forum potrafi docenić jak chociażby piękną Jadzię Ickiewicz z Sitna.
Dodane przez Klient, w dniu 14.04.2015 r., godz. 23.35
Wygrał czy przegrał, co za radocha jest w tym zawodostwie? Nie rozumię tej całej związanej z tym sraczki, i tych wszystkich nakręcających tę spirale ważnych obywateli naszego miasta. Wyszkowska elita na krzywy na krzywy ryj.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta