Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, TeodoraW tym tygodniu rzucik tylko na trzy sprawy

(Zam: 25.03.2015 r., godz. 17.20)

Z artykułu „Nie płacisz abonamentu – zajmą ci konto bankowe” („Wyszkowiak”) dowiedziałam się, że Poczta Polska ma prawo sprawdzić, czy jestem szczęśliwą posiadaczką telewizora lub radia. Okazuje się, że do moich drzwi może zapukać pracownik poczty, który po okazaniu upoważnienia do kontroli i legitymacji służbowej ma prawo żądać ode mnie okazania dowodu rejestracji telewizorka lub radia.

Ma również prawo sprawdzić, czy takowy telewizor posiadam, czyli ma prawo wejść do mojego mieszkania w celu przeszukania pomieszczeń, czy przypadkiem nie ukryłam telewizora i potajemnie, bez płacenia abonamentu, go nie oglądam. Wydaje mi się, że to ja decyduję, kogo wpuszczam do mojego domu. Ponieważ do swojego mieszkania nie muszę wpuścić policjanta, który przed nosem zamacha mi legitymacją służbową, to nie muszę wpuszczać do niego pracownika poczty. Jeśli nie wpuszczę pracownika poczty, to w jaki sposób dowie się on, czy popełniam przestępstwo i oglądam telewizję bez płacenia abonamentu? Czy pracownicy poczty przybiegną do mnie z nakazem sądowym lub prokuratorskim w celu dokonania oględzin mieszkania?

***

W „Głosie Wyszkowa” ukazał się artykuł „Każdy otacza się swoimi”, w którym opisano jakie zmiany kadrowe zostały przeprowadzone w Urzędzie Miejskim. Z zachwytem przeczytałam wypowiedź pana Grzegorza Nowosielskiego „Jestem dumny, że niektórzy pracownicy z otwartą przyłbicą potrafią powiedzieć, że są dumni, iż mają takiego szefa”. Cóż za skromność bije od pana Grzegorza! Grunt to samozadowolenie! Artykuł opatrzony został zdjęciem, a na zdjęciu obok uśmiechniętego burmistrza stoją nie mniej uśmiechnięci autorzy jego kampanii wyborczej: Aneta Kowalewska – awansowana na stanowisko zastępcy burmistrza (poprzednio pracownik wydziału promocji), Leszek Marszał – awansowany na stanowisko naczelnika wydziału promocji, kultury i sportu (poprzednio informatyk) oraz Mariusz Kowalski – dyrektor WOK Hutnik, który dyrektorski stołeczek „zaklepany” ma do 2022 roku. Burmistrz stara się dementować plotki, jakoby te awanse były podziękowaniem za kampanię wyborczą „Oceniajmy po efektach pracy, a nie po tym, kto jaką rolę odegrał w kampanii. (…) Każdy w polityce otacza się środowiskiem politycznym, które go wspiera i nikt nie krytykuje tego, że szef kampanii został ministrem, czy szefem kancelarii. Nie ma niczego złego w awansie wewnętrznym. To pokazuje pracownikom, że jest możliwość awansu i rozwoju zawodowego”. Moim skromnym zdaniem, z której strony by nie patrzył, awanse te są jednak podziękowaniem za kampanię wyborczą.

***

Po raz kolejny został poruszony temat gminnych mieszkań („Nowy Wyszkowiak” artykuł „Prawie 260 osób czeka na mieszkanie z gminy”). Na przyznanie mieszkań komunalnych czeka prawie 260 osób. Najbardziej wytrwali w kolejce po mieszkanie „stoją” już 15 lat. Gmina nie ma jednak zamiaru ich budować. Nie tak dawno gmina nieco inaczej zapatrywała się na sprawę dotyczącą mieszkań komunalnych. W BIP urzędu miejskiego znalazłam protokół z miejskiej sesji, z 9 marca 2013 r. W punkcie 9 porządku obrad omawiano projekt uchwały w sprawie programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Wyszków na lata 2013 -2017. Znajduje się tam taki zapis „Z-ca Burmistrza – P. Mróz poinformował, że pomimo zapisu w § 7 powyższej uchwały, mówiącego, że w latach 2013-2017 gmina nie planuje budowy mieszkań komunalnych, urząd zastanowi się jednak nad budową takich mieszkań. Spowodowane jest to m.in. tym, że już od 2001 r. gmina nie budowała takich mieszkań, a potrzeby rosną. Nie oznacza to jednak, że w gminie nie realizowano polityki mieszkaniowej. W ostatnich latach wybudowano 176 mieszkań w formule TBS-u, ale są to mieszkania dla osób ze stałym dochodem. Gmina powinna jednak zrobić coś dla osób mniej zamożnych, które nie mogą skorzystać z formuły mieszkań w TBS-ie. Pojawił się pomysł, który będzie sprawdzany, a który przewiduje możliwość wybudowania na ul. Serockiej budynku komunalnego, liczącego dwadzieścia kilka mieszkań. Propozycja tego pomysłu zostanie przygotowana i przedstawiona radnym w ciągu kilku najbliższych miesięcy”. W nr 12/2013 „Nowego Wyszkowiaka” w artykule „Pomysł na nowy blok. Chętnych nie brakuje” znalazła się taka oto wypowiedź pana Nowosielskiego „Jeśli chcemy pomysł zrealizować za 2 lata, to musimy zacząć działać już teraz, przygotować koncepcję”. Dawno minęło „kilka najbliższych miesięcy”, o których mówił pan Mróz. Minęły również 2 lata, o których mówił pan Nowosielski. Pomysł na nowy blok nie został zrealizowany. Mieszkań komunalnych jak nie było, tak nie ma.
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Ja abonament zapłaciłem....
Dodane przez Listonosz, w dniu 25.03.2015 r., godz. 21.19
...i wizyty kontrolera się nie obawiam. Pani redaktor generalnie nie przepada za wizytami domowymi, czy tylko pracownicy poczty budzą u niej taką niechęć??? Hmmmm....
Dodane przez Wyszków tonie!, w dniu 26.03.2015 r., godz. 15.34
Taka ta gmina zaradna i bogata. A co z budową mieszkań? Zacznie się je budować, jak zaczną ich potrzebować bokserki w dresach?
Jest padaka
Dodane przez Paka, w dniu 26.03.2015 r., godz. 16.27
Najważniejsze, że w spółce od budowania komunałów zasiada dwóch swojaczków prezesów. Mierni, bierni ale wierni.
Dodane przez Ela, w dniu 26.03.2015 r., godz. 17.04
Po co budować budynki komunalne, jak lepiej opylić działki gminne biznesmenom od transportu. Oni wubudują luksusowe osiedla, a nie szpecące bloki. Stadion przeniosą (tereny pod ten cel wykupione), to może tam wybudują komunalne (wielorodzinne) hahaha.
Dodane przez Do listonosza, w dniu 26.03.2015 r., godz. 17.25
Bezprawne zabieranie ludziom pieniedzy ,,za zalegly abonament" jest niczym innym jak tylko haraczem. Urzad Skarbowy zanim to zrobi niech poczyta o Spolkach Akcyjnych. Jezeli ktos z abonentow podpisal z nimi umowe cywilno-prawna i nie placi abonamentu to zupelnie inna rzecz. Natomiast osoby,ktore nie zawieraly takich umow nie moga byc zastraszane i w bezprawny sposob zabierane ich pieniadze.. Sprawa powinna byc oddana do instytucji unijnych,a osoby pokrzywdzone powinny otrzymac zadoscuczynienie .
Dodane przez Anonim, w dniu 27.03.2015 r., godz. 13.45
A pani paprotka to za jakie to specjalne osiągniecia została zastepcą burmistrza? Z 1/3 etatu pod skrzydełkiem pani Stepkowskiej awansowała na taki stołek. To wszystko musiało wymagać obfitego podlania.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.03.2015 r., godz. 14.14
Jak się ma czm podlewać, to się polewa i awansuje w Wyszkowie. A jak nie masz czym podlać, to siedz cicho, bo cię zniszczą.
Dodane przez Kamila, w dniu 27.03.2015 r., godz. 23.56
Nie chodzi czy się ma czym podlewać, ale czy ma się kogo podlewać. On ma do podlewania paprotkę. A jak wiadomo paprotki lubią wilgoć. Ale uwaga! Co za dużo to i świnia nie lubi, żeby nam ta paprotka przedwcześnie nie zgniła od tego podlewania.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta