Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 kwietnia 2024 r., imieniny Hermenegildy, PrzemysławaOkiem rzuciłam

(Zam: 18.03.2015 r., godz. 17.00)

…zmiany w urzędzie…
Na stronie internetowej „Wyszkowiaka” ukazała się informacja pt. „Kadrowe zmiany w Urzędzie Miejskim”. Już kilka razy plotkowaliśmy na temat zmian w regulaminie organizacyjnym magistratu, dzisiaj stały się one faktem. Moją uwagę zwróciło nowo utworzone stanowisko – pełnomocnik do spraw senioralnych.

Zastępczyni burmistrza wyjaśniła, że pierwszym zadaniem pełnomocnika będzie realizowanie tzw. paczki życia. Paczka życia to pudełko, w którym seniorzy umieszczą informacje istotne dla służb ratunkowych, czyli wykaz leków, które zażywają, informację o chorobach, o grupie krwi czy wykaz telefonów do najbliższych. Nie wiadomo niestety, kiedy pełnomocnik zacznie realizować swoje pierwsze zadanie, gdyż gmina nie ma sponsorów na zakup pudełek. Ciekawa jestem, jakie jeszcze zadania realizował będzie pełnomocnik ds. senioralnych, gdyż wyjaśnienie zastępczyni burmistrza jest tak lakoniczne i groteskowe, że odniosłam wrażenie, iż utworzono stanowisko dla kogoś, kto seniorom będzie… rozdawał pudełka.

…kolejna likwidacja?
Kilka dni temu lokalne media obiegła informacja o najnowszym zamiarze władz powiatowych – o planach połączenia Centrum Kształcenia Praktycznego i Zespołu Szkół nr 2 w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. Teraz w „Głosie Wyszkowa” ukazał się artykuł „Co dalej z bursą i internatem?”. Władze powiatowe mają nowy pomysł i zastanawiają się, czy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych potrzebne są dwie stołówki. Obecnie stołówka przy internacie I LO żywi mieszkańców internatu, natomiast ze stołówki znajdującej się w byłej bursie korzystają uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, ZS nr 1 i 2 oraz słuchacze kursów w CKP. Jak widać powiatowe władze szukają oszczędności, niestety w oświacie, która jak wiadomo, zysków nie przynosi. W celu prawidłowego funkcjonowania placówek oświatowych, większość samorządów dokłada do subwencji otrzymywanej z ministerstwa. W celu prawidłowego funkcjonowania powiatowych placówek oświatowych powiat placówki zamyka, łączy, przekazuje – po prostu się ich pozbywa.

…wyszkowska uczelnia…
„Nowy Wyszkowiak” zainteresował się losem wyszkowskiej uczelni (artykuł „Uwierzyć i uratować wyszkowską uczelnię”). Ponieważ zajęcia na uczelni odbywają się jedynie w weekendy, przez większość tygodnia okazały budynek świeci pustkami. Kilka lat temu uczelnia cieszyła się niemałym powodzeniem. Mając na miejscu szkołę wyższą, kto żyw uzupełniał swoje wykształcenie. Niestety, dawno minęły lata jej „świetności”. Prorektor uczelni ma dwa pomysły na jej ożywienie. Pierwszy polega na tym, by przy szkole powstało środowisko skupiające byłych absolwentów, którzy ukończyli studia z bardzo dobrymi wynikami lub takich, którzy zrobili kariery. Drugi polega na utworzeniu korporacji i klubu przyjaciół uczelni, do którego należeliby miejscowi, znaczący obywatele. Moim zdaniem, oba polegają na utworzeniu dwóch stowarzyszeń. Pierwsze będzie dla wybitnych absolwentów, drugie dla wyszkowskich notabli (czyli władzy, radnych, majętnych przedsiębiorców). Jestem zaskoczona tymi pomysłami, gdyż nie wiem, czemu miałoby służyć utworzenie takich dwóch sztucznych tworów. Czy jest to sposób na dowartościowanie i odzyskanie wiary w możliwości uczelni?

…demokratyczny przywódca…
Z dużym rozbawieniem przeczytałam kolejny felieton pana Jerzego Osęki pt. „Zegarek” („Wyszkowiak”). Z lekkim zdziwieniem dowiedziałam się, że pan Grzegorz Nowosielski sam określił się mianem demokratycznego przywódcy (wywiad z 14.09.2010 r.). Ponieważ internauci zaczęli się dopytywać, gdzie ów wywiadzik można znaleźć, uprzejmie donoszę, że wywiad z burmistrzem pt. „Jestem demokratycznym przywódcą” można sobie przeczytać w nr 37/2010 „Nowego Wyszkowiaka”. Pan Grzegorz powiedział wówczas „Żeby dogadać się, trzeba najpierw ludzi wysłuchać, dowiedzieć się, czego tak naprawdę oczekują. Oczywiście, potrafię godzić, bo to jest w ogóle cechą polityki. W polityce nie wygrywa się indywidualnie, tylko zbiorowo. Jestem demokratycznym przywódcą. Szanuję różne wrażliwości polityczne, bo przecież w moim komitecie i otoczeniu są osoby głosujące na różne partie. Mam określone poglądy polityczne, ale też potrafię zaakceptować inne”. Polecam tę wyjątkową lekturę.

Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez demokrata, w dniu 18.03.2015 r., godz. 17.55
Zmiany w urzędzie nic nie dają, bo władza działa jak dawniej.Widzieliśmy to dobrze na przykładzie drogi w Sitnym. Pani sołtys Jadwiga zrobiła swoja robotę, do czego ona i mieszkańcy się zobowiązała a władza w postaci Nowosielskiego, Abramczyka i innych gości nie dotrzymali zobowiązań, oszukali, głupio się tłumaczyli i jeszcze knuli na wsi przeciwko tej osobie. Pan Grzegorz to żaden demokratyczny przywódca tylko zwykły cynik. Należy docenić panią Ickiewicz i inne osoby niezależne działające dla naszego miasta w tym panią Judytę. Widać kobiety w Wyszkowie to osoby wartościowe.
Dodane przez ela, w dniu 18.03.2015 r., godz. 18.34
Uczelnia przydała się do podciągnięcia rzeszy wyszkowian do wymaganego poziomu. Czy można gdzieś znależć listę jej absolwentów?
Dodane przez ..., w dniu 18.03.2015 r., godz. 21.20
Oczywiście, lista obejmuje pracowników wyszkowskich urzędów, oraz rejestr bezrobotnych.
Dodane przez Krzysztof, w dniu 18.03.2015 r., godz. 21.51
Powiat chce oszczędzać na szkolnictwie. Wstyd, wstyd, wstyd i żenada. Po co dwóch przewodniczących rady? Na to kasa jest. Na wysokie pobory starosty, jego wice - kasa jest. Niech urzędasy użyją swoich mózgów (podobno są wykształceni) i pomyślą jak pozyskać środki na dofinansowanie CKP-u (tak robią samorządowcy w innych miastach). Tyle, że oni nic nie robią (bo po co). Tolerują, że ich pracownicy w ramach swoich obowiązków i w ramach swoich godzin pracy "dorabiają' spore pieniądze na programach unijnych. Szkoda, że mamy starostę marionetkę bez własnego zdania, którym manipuluje kilku nierobów aparatczyków. Panie starosto, szkoda mi pana. Czy nie widzi pan tego czy nie chce widzieć?
Dodane przez Jan, w dniu 18.03.2015 r., godz. 22.28
Za taką pensję , nie musi niczego widzieć, a nawet może udawać, robić dobre miny do złej gry.
"demokratyczny przywódca"
Dodane przez S., w dniu 19.03.2015 r., godz. 08.21
Czyli sam sobie nadał taki przydomek? Wdepnął tym samym grząski grunt, bo albo się jest faktycznie takim człowiekiem, albo hipokrytą.
Dodane przez ola, w dniu 19.03.2015 r., godz. 17.23
a któż to zafundował emerytom takie "cudne" miejsce na Krajowy Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów przy ul. Prostej? No, no... pomieszczenie jak się patrzy, pełne słońca i radości - rodem z lat 60-tych ubiegłego wieku!
Podziękowanie
Dodane przez Jadwiga, w dniu 19.03.2015 r., godz. 17.52
Chciałabym podziękować za piękny bukiet róż ,które wczoraj otrzymałam (nie wiem od kogo).Domyślam się,że są to kwiaty od osoby,która komentowała pod art. z ostatniej sesji RM.Jeszcze raz bardzo dziękuję.Jestem mile zaskoczona.
Dodane przez super informacja., w dniu 19.03.2015 r., godz. 20.22
To Pani należą się podziękowania. Gdyby było więcej takich osób to nasza Gmina wyglądała dużo dużo lepiej.
Dodane przez Wróg, w dniu 19.03.2015 r., godz. 20.55
Niech Pani Jadwiga uzna, że te kwiaty są również ode mnie.
Dodane przez bell, w dniu 19.03.2015 r., godz. 22.50
Na bukiet kwiatów mnie nie stać, ale proszę przyjąć moje serdeczne gratulacje i podziękowania, że jest Pani jedną z niewielu odważnych osób, które przeciwstawiają się złu i obłudzie w tej gminie. Ma Pani mój szacunek.
Kilka slów o funkcjonowaniu ZEiR w Wyszkowie.
Dodane przez A.P., w dniu 20.03.2015 r., godz. 07.42
Do "ola" tak do końca to nie wiem o czym piszesz jednak wtrące kilka słów o działalności Związku Emerytów i Rencistów w Wyszkowie. Bedąc już na emeryturze uznałem, że może dobrze byłoby się zapisać do w/w organizacji. Pewnego słonecznego dnia wybrałem się w to miejsce o którym piszesz. Przywitała mnie już od progu pani która przewodniczy tej organizacji ( tak się przedstawiła)w sasiednim pokoju widać było i słychać grupkę rozbawionych chyba emerytów. Po kilku słowach przywitania pani "szefowa" oświadczyła że deklaracji członkowskie to ona mi nie da do wypełnienia ponieważ ona sama je wypełnia ale wcześniej musi wszystkiego dowiedzieć się o kandydacie. Po szczególowym wypytaniu i obejrzeniu wszekich możliwych dokumentów stwierdziła, że deklaracji to ona dla mnie już nie ma i nowych członków tak na dobrą sprawę nie przyjmują. Po zapytaniu dlaczgo nie chce udostepnić deklaracji i przed jej wypełnieniem segreguje wdług swojego widzimisię ludzi już nie miała dla mnie czasu i dołaczyła do grupy tej robawionej w sasiednim pokoju. Zwyczjnie nie mając z kim rozmawiać opuściłem te niegościnne progi. Odniosłem wrażenie, że to jest organizacja "wzajemnej adoracji" a bardziej adoracji owej przewodniczącej. Każdy nowy czonek może wnieść coś nowego do istniejącej organizacji a to - być możę - zagrożenie dla pani przewodniczącej. Z zawodu jestem nauczycielem i żoną po przejściu na emeryturę szukamy miejsca w odpowiednich strukturach społecznych jednak to co spotkało nas w Związku Emerytów i Rencistów w Wyszkowie z siedzibą przy ulicy Prostej skutecznie niweluje aktywność społeczną ludzi tej grupy wiekowej. Nie zamierzam się skarżyć ale skoro "ola "poruszyła problem siedziby owej organizacji to opisałem swoje wrażenia. Stosowne władze w Wyszkowie - na pewno są takie - proszę o zainteresowanie się funkcjonowaniem owej placówki pod obecnym kierownictwem. Mam nadzieję, że zmiana podejści tej organizacji do emerytów i rencistów będzie skutkowała wyzwoleniem aktywności społecznej a nie wzajemną adoracją. Z poważaniem A.P.
Dodane przez xxx, w dniu 20.03.2015 r., godz. 07.50
Jeszcze tylko w Sitnie burmistrz musi obsadzić swojego. W pozostałych wioskach już sołtysów ma "od siebie". Radnych ma prawie swoich. Jak nikt nie będzie protestował-można rządzić?
Oczywiście, lista obejmuje pracowników wyszkowskich urzędów
Dodane przez Katarzyna, w dniu 20.03.2015 r., godz. 08.16
Może tak dyktando średnio trudne dla absolwentów o puchar burmistrza?
Dziękuję Wszystkim
Dodane przez Jadwiga, w dniu 20.03.2015 r., godz. 08.43
Ten bukiet kwiatów,oraz komentarze z poparciem mojej osoby wzmocniły mnie bardzo.Dodaliście mi sił.Dziękuję Wszyskim,którzy mnie wspierają.Pozdrawiam.
Dodane przez do A P, w dniu 20.03.2015 r., godz. 08.44
Stołki w takich organizacjach obsadzane są przez władzę ( niby nie za zasługi za wybory ) i tacy pracownicy mogą robić co chcą i pracować jak chcą. Jakie podejście mają do petenta pracownicy prywatnych firm, a jakie pracownicy siedzący na państwowych posadkach? Nawet w szkołach są nauczyciele z powołania "duchowego" i " urzędowego" . A pani " od związku" uznała, że Pan będzie przeszkodą. Ta pani po to tam jest, aby eliminować przeszkody. Nawet tam mają być ludze dla władz, a nie przeciwni, mający swoje zdanie. Już za cztery lata wybory- trzeba szykować.sobie grunt, a że za państwową kasę, to co szkodzi?
Dodane przez ola, w dniu 20.03.2015 r., godz. 09.20
do A.P. - w zupełności się z Panem zgadzam, mam takie same doświadczenia z tego miejsca, postaram się zgłosić problem do pełnomocnika ds. osób senioralnych, jak obejmie stanowisko po powrocie ze zwolnienia lekarskiego
Dodane przez haha, w dniu 20.03.2015 r., godz. 09.23
W gazetach, dużo relacji o zmianach w administracji, obniżenia liczby stanowisk kierowniczych. Ale z tekstu wynika co innego, rozdzielił stanowiska dla naczelnik Fijałkowskiej i nowej naczelnik dla Kozon. Utworzył nowe stanowisko kierownicze pełnomocnika d/s senioralnych dla Lidii Stępkowskiej. Zmniejszył liczbę straży miejskiej bo głównie przeszli na emeryturę. Pytanie po co okrojona straż miejska, należy ją zlikwidować, noszą tylko sztandar za burmistrzem.
Dodane przez Szwejk, w dniu 20.03.2015 r., godz. 10.38
W tym sek, że nie noszą sztandaru za burmistrzem. Nawet w tym temacie nie można liczyć na nich?
Dodane przez Czas honoru, w dniu 20.03.2015 r., godz. 17.52
Istnieje życie po za dworem Nowosielskiego. Może nie na bogato ale bardziej szlachetnie. Ton wydarzeniom nadają kobiety z klasą, Justyna P, Jadwiga, Judyta i inne. Chłopy też muszą się poprawić. Głowacki, Szczerba i kilku jeszcze to za mało do pieczenia chleba.
lepiej nie będzie
Dodane przez obiektywny, w dniu 20.03.2015 r., godz. 21.43
Wybory sołtysów to tez ustawki.w mojej wiosce wybory zawsze byly luty-marzec (początek), a teraz informacji brak.daty wyborów podane do połowy kwietnia ale mojej wioski nie. Podobno sołtys chodzi namawia zeby na niego głosować, choć na razie konkurencji nie ma, bo nikt nie chce.to czego się boi? Słyszałem, że ma byc jeszcze zebranie wiejskie z władzą.przyjadą coś obiecaja, pochwala sołtysa i pojadą ze śmiechem na ustach, że znów glupi lud lyknal blef.powiedzenie, że głupim narodem latwiej się rzadzi to 100% prawdy, bo gdyby był mądry to nie dalby sobą manipulować.nasza gmina jest tego przykładem.
Dodane przez """, w dniu 20.03.2015 r., godz. 22.04
Dobrze, że choć tych kilka osób jest godnych miana poczciwych obywateli naszej gminy. Zawsze to coś. Jest nadzieja na lepsze jutro dla Wyszkowa. Może ktoś poda przepis na "zdrowy cheb", a nie taki "zakalec"jak jest teraz. "Zakwas"już jest. Dużo nas, dużo nas do pieczenia chleba, tylko nam, tylko nam Ciebie tu potrzeba".
Dodane przez Miki, w dniu 21.03.2015 r., godz. 08.43
Na wsiach wybory na sołtysów przebiegają tak: nikt poczciwy nie będzie włazić burmistrzowi w d...ę, a nie stać nikogo na odwagę pani Ickiewicz. Jeśli komuś nie pasuje kandydat, to nie idzie na wybory. Tak oto wygrywa ten, który pasuje burmostrzowi. Wczsześniej stawia wódę pod sklepami, aby zdobyć głosy. Dużo osób jest w taki sposób przekonanych do kandydata. Co sołtysi wyprawiajli przed wyborami, żeby mieć zasługi u burmistrza? Nie wiem czemu są tak obłudni. Jeszcze jedno- czy może być jedna osoba i sołtysem i radnym?t
Dodane przez '''', w dniu 21.03.2015 r., godz. 09.00
Niech każdy opisze jak w jego miejscowości przebiegały wybory do rady i teraz na sołtysa. Niech miastowi wiedzą jaką potęgą jest burmistrz, jak potrafi manipulować ludzmi i jak duma polskiego rolnika schodzi na psy. Tak samo było podczas wyborów do rady. Ludzie poczciwi nie poszli na głosowanie, bo nie chcieli przykładać swojej ręki do tej farsy. Ja w ostatniej chwili dowiedziałam się kim jest Marek Głowacki. Dla obecnego burmistrza i jego "wojska", to wróg numer jeden, dla mnie, to nadzieja dla Wyszkowa.
do Miki
Dodane przez wyborca, w dniu 21.03.2015 r., godz. 14.48
Można być sołtysem i radnym jednocześnie ,co dla mnie nie powinno mieć miejsca. jak się uda takiemu komus pełnić obie te funkcje to dwie pensje jest.dla przykładu Pani Bialek z Lucynowa.zostala radna to nie powinna się już pchać na soltysa.nie wiem tylko jak wypłata za sesje, bierze dwie? Bo jak tak to już pazernosc.a co do wyborów soltysa na wsi to ostatnimi czasy jest dokładnie tak jak opisales (as).kiedyś tego nie było a przynajmniej nie na mojej wiosce. Owszem po wybraniu juz soltysa byla mala uczta, ale to tak z grzeczności w podziękowaniu. Teraz odbywa się to odwodwrotnie.upic wyborców i pokazać jakim się jest fajnym kandydatem, bo przecież szczery.w ostatnich wyborach samorzadowych poszli wszyscy pijacy(wiadomo czemu).im na wladzy nie zależy i jak rządzą, ważne ze ktoś napoi.dlatego mamy takich rzadzacych . nie wiem jak do ludzi dotrzeć? Najlepszy w tym jest radny Abramczyk.na L.Pustkach wiedzial jak wesprzec nową panią sołtys ze swojego ugrupowania, a do tego z rodziny.
Cwaniactwo czy niewłaściwy system wartości??
Dodane przez Antoni., w dniu 21.03.2015 r., godz. 19.22
Nie wiem dlaczego społeczeństwo Wyszkowa i okolic jest takie "skundlone". Bez honoru, bez wstydu, bez zasad moralnych. Najważniejsze jest koryto - koryto ponad wszystko. Mój osąd oprę na kilku przykładach. Po pierwsze. Wybór sołtysów - kto sprytniejszy, kto upije wyborców, kto komu dokopie, kto zniszczy innych ten wygrywa. Może być to ostatnia kreatura moralna ale spryciuch. W tym działaniu bez zasad, bez moralności wspieraja ich a jakże burmistrz i radni a więc chyba sami stosują ten system wartości. Po drugie. Osobiście PiS krajowy kojarzy mi się z nadzieją - być może na odnowę Polski. Co zaś robi PiS w Wyszkowie. Niszczenie innych ludzi. Przykładów aż nadtto. Obawa przed każdym choć trochę mądrzejszym i niezależnie myślącym. Tych się nie przyjmuje do PiS a jak już są to się ich wyrzuca. A że lepszych od Sobczaka i Zaręby jest wielu, bardzo wielu a więc obawa obu panów o swoje korytko jest ciągła a PiS w Wyszkowie organizacją marginalną. Jak ludzie typu Sobczak, Zaręba mogą innym spojrzeć w oczy idąc pod hasłami odnowy moralnej a prezentując sobą typową moralność minionej epoki. Część organizacji wyszkowskich prezentuje poglądy okresu panowania pewnego Mieczysława gdzie społeczeństwo ukuło powiedzonko "kto nie z Mieciem tego zmieciem". Dziwne, że w Wyszkowie takie formy działania społeczeństwo dopuszcza. Po trzecie. Opisana nieco wyżej forma funkcjonowania Związku Emerytów i Rencistów w Wyszkowie. Pani przewodnicząca nie przyjmuje do organizacji innych członków w obawie, że mogą być nieco inaczej myśleć od niej, mogą wnieść coś nowego. Moim zdaniem jest to nie tylko naganne moralnie ale chyba i naruszenie prawa w postaci przekroczenia swoich uprawnień. Wydaje się że owa pani ma obowiązek przyjęcia każdego z emerytów i rencistów w szeregi Związku jeżeli spełnia podstawowy obowiązek - jest rencistą lub emerytem. Nie udostępnianie deklaracji jest dalszym naruszeniem obowiązującego prawa. Zainteresowani być może powinni powiadomić o powyższym fakcie instytucję sprawującą nadzór prawny nad tym wyszkowskim związkiem. Brak zasad moralnych, brak ukierunkowania na potrzeby społeczne no i wreszcie ogromne poczucie bezkarności tego co się robi charakteryzuje te niby społecznie ukierunkowane instytucje. O zasadach demokracji chyba nawet nie warto wspominać. Dokąd my zmierzamy jako społeczeńtwo?????
do wyborca
Dodane przez abc, w dniu 21.03.2015 r., godz. 23.02
Podaję do wiadomości.Jeśli się jest i soltysem i radnym dieta jest taka jak dla radnego,nie ma diety dla soltysa.Sołtys dostaje tylko jakiś % od zebranego podatku,dlatego dziwimnie fakt ,że w Lucynowie nie można było wybrać innego sołtysa.Co dwie glowy to nie jedna, a w przypadku P.Kazimiery Bialek przydałby sie ktoś trochę myślący i coś robiący dla tej spoleczności a nie tylko liczyć na łatwą kasę.Czy się stoi czy się leży dieta radnego się nalezy.
Dodane przez klop, w dniu 22.03.2015 r., godz. 06.07
Naszej straży miejskiej to burmistrz powinien rowery kupić. Zapaslo się towarzystwo od jeżdżenia samochodem po czterech.
do Antoniego
Dodane przez ...., w dniu 22.03.2015 r., godz. 07.47
Brawo za właśiwe określenie i nazwanie stanu jaki jest w rzeczywistości, niestety takim ludziom zawsze się udaje. Ile i jak długo to potrwa, co jeszcze musi się wydarzyć?. Pytanie tylko: komu zależy na takim stanie?, komu jest to na rękę?
Dodane przez Jacek, w dniu 22.03.2015 r., godz. 10.03
Nikt wcześniej nie skundlił Wyszkowa, jak to robi obecna od ponad 12 lat władza!.
Dodane przez Pies, w dniu 22.03.2015 r., godz. 13.17
Osęka już wcześniej zauważył, że jakość, a raczej poziom wyszkowskiej rady pikuje niestety w dół. To jest też celowe działanie. Nikt nie lubi mądrzejszych od siebie, tyczy również burmistrza.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.03.2015 r., godz. 19.43
Radny A. z Wyszkowa też swoje nadzwyczaj wysokie poparcie zawdzięcza litrom postawionej wódki.
Dodane przez xxx, w dniu 22.03.2015 r., godz. 20.50
"Ranczo" w Wyszkowie wypisz, wymaluj.
Dodane przez roms, w dniu 22.03.2015 r., godz. 22.41
Wyszków czyli Wyszkowyje?
Dodane przez Anonim, w dniu 23.03.2015 r., godz. 06.23
Komedia na żywo. Szkoda tylko widzów. Polacy lubią seriale.
Dodane przez liczący, w dniu 23.03.2015 r., godz. 09.00
Wyszkowyje to byłaby fikcja literacka natomiast Wyszków to real. Przecież podgryzanie przez ekipę burmistrza pani Jadwigi z Sitna, biesiadki pani Śliwki z ludźmi z rady gminy a następnie spotkania pani Śliwki z radą starszych to realne działania. A pamiętamy czasy, w których rządził Nowosielski z wice Wiśniewskim? W Wilkowyjach chociaż jest ksiądz, który przeciwstawia się złym praktykom i Lucy, która jest przeciwwagą. W Wyszkowie to są na razie małe grupy niezależne od władzy.
d...włazy
Dodane przez obserwator, w dniu 23.03.2015 r., godz. 10.47
a kogo zwolnił ze straży bo emeryt tam to chyba najwyższy (wysocki) komendant , emeryturę ma ? ma! no ale nowosiolątko pewnie go nie wyrolowało jak innych propagatorów wyborczych . a swoją drogą po paru spotkaniach w szkołach , śmiesznych bo śmiesznych aby w gazecie później propagandę sukcesu stworzyć, bo i po co vice Kowalewska spotyka się z rodzicami nie wspominając o dyrektorstwie jak jedyne co jest w stanie powiedzieć to to że kompetencji nie ma , dobre, bo prawdę mówi , kompetencji nie ma. a dlaczego dyrektorzy i inni co tak w wyborach murem stali za nowosem teraz że pieniędzy nie mają że ich nie stać że źle ? przecież tak wspaniele było prze 12 lat że chcieli więcej . obłudnicy wstydźcie się bo nawet ze strachu bym tabaki nie świecił takiemu kmiotkowi
Co do sołtysow
Dodane przez Anonim, w dniu 23.03.2015 r., godz. 11.01
Kolejny inteligentny😉 sołtys brat radnego Turka.Tez Turek wybrany w demokratycznnych jak by nie było wyborach. jeżeli PSL ma patent na zbieranie stołków _a tu brać rodziny z Serockiej_ to kolejne wybory należą do PSL . Podejrzewam ze tak jak w poprzednich wódka się lala. W dziwny sposób tym razem było ogromne zainteresowanie wyborców popierających klan.
Dodane przez Miki, w dniu 23.03.2015 r., godz. 11.19
Obecna ekipa wie, jak przeprowadzić propagandę przedwyborczą i jak zorganizować wybory (nawet sołeckie), żeby mieć kogo chce. Przez tyle lat doszli do perfekcji. Szykują sobie grunt do następnych wyborów do rad, bo kto będzie lepiej agitował na wsiach jak nie sołtysi? Noworanczo -a Wyszków(wyje)).
Dodane przez Samosąd, w dniu 23.03.2015 r., godz. 11.28
A czy paprotka nowoisielska potrafi uzasadnić tę degradację pani naczelnik od promocji? Mówi się, że paprotka jest jej najpilniejszą uczennicą. I taka zapłata?
Dodane przez Lupa, w dniu 23.03.2015 r., godz. 12.35
A może oddzielić miasto od wsi jak to jest np. w Ostrowi Maz. Tam wioski dokoła miasta stanowią osobny samorząd.
Dodane przez osevatorre, w dniu 23.03.2015 r., godz. 13.04
Skundlenie obserwujemy na szczycie wyszkowskiego życia publicznego, kulturalnego, politycznego, medialnego. Władzunia umieszcza kompletne niemoty, ludzi pozbawionych jakichkolwiek cech indywidualnych i takim tanim mięsem "elit"wypełnia się wszechobecną intelektualną kichę. Konkursy organizuje się pod z góry określone osoby, jak w przypadku dyrektora WOK. Nikt w całym tym dumnym i nowoczesnym mieście ludzi zaradnych nie był w stanie powalczyć o to stanowisko z obecnym dyrektorem, który za poprzenika cieciował i z kabelkami biegał po ośrodku? Wyraz nadzwyczaj jaskrawy. Taka jest tutejsza rzeczywistość, taka jest polityka kreowania z miernot "elity".
Dodane przez Anonim, w dniu 23.03.2015 r., godz. 14.20
Uczeń pokonał mistrza, z kąd my to znamy? Jeśli chodzi o stołek, to chyba normalne, że zdolny, zgrabny i młody uczeń pokona swojego nauczyciela.
Hobby
Dodane przez POlewka, w dniu 23.03.2015 r., godz. 16.45
"Elita" POkazała swój POziom wczasie kampanii wyborczej. Szczytem ambicji jednej z pań, jest robienie zdjęć kanapkom i wstawiania ich na fb. Prawda, że godne najwyższego uznania, dlaczego nie wybraliście jej na radną?
Dodane przez nie chcę mieć z nimi nic do czynienia., w dniu 23.03.2015 r., godz. 18.15
Nieźle się rządzą z naszych podatków. Takim sołtysom za udział w sesji płacą po 262,50 zł czyli więcej niż radnym w gminach wiejskich. Jeszcze do tego dostaja procenty od zebranych podatków. Jeszcze knują przeciwko ludziom na wsiach.
Dodane przez do Lupy, w dniu 23.03.2015 r., godz. 18.34
Fundusze na miasto i wieś są w rękach "jednej osoby". Jak myślisz pozbędzie się części. A ilu wyborców jest na wsiach? Teraz tylko trzeba skompletować usłużnych sołtysów. I następna kadencja w ręku.
Dodane przez :), w dniu 23.03.2015 r., godz. 22.21
Niech sobie rządzi, ale coraz częściej, kiedy spojrzy w lustro, przejrzy się w nim naszymi oczami. Ludzi, którzy widzą kim jest naprawdę. A to, że sam siebie może nazwać nawet Wielkim Imperatorem... :)
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 24.03.2015 r., godz. 08.46
Biblioteka Miejska w Wyszkowie, 26 marca(czwartek) godzina 18.00 - zapraszam na spotkanie z Joanną Lichocką, zorganizowane przez Klub Gazety Polskiej w Wyszkowie. W trakcie spotkanie zostanie wyświetlony film "Prezydent", wspomnienie o prezydencie Lechu Kaczyńskim, a następnie odbędzie się dyskusja z Joanną Lichocką, reżyserem tego filmu.
Dodane przez yei, w dniu 24.03.2015 r., godz. 09.48
Ile osób dziś myśli tylko o własnych interesach? Nie ma dziś ani honoru, ani prawdziwego człowieczeństwa, nie mówiąc o patriotyzmie. Prędzej w/ w cech można spodziewać się po prostym, biednym obywatelu, niż po tych, co się mienią wyższą klasą społeczną. Oni są pewni, że z natury wszystko im się należy i mogą postępować tak, jak im się podoba. Nie przejmują się tym, jak ich inni oceniają. To zadufanie może doprowadzić, że będzie tak jak za "sasa". Tyle tylko, że historia lubi się powtarzać.
Miejska plaża
Dodane przez Wyszkowianka, w dniu 24.03.2015 r., godz. 11.19
Pani Judyto może warto zająć się obietnicami demokratycznego przywódcy z czasów wyborów letniego projektu wykorzystania plaży, parku, imprez wakacyjnych dla DZIECI a nie tylko dla SENIORÓW. Okaże się ze za chwile ze wyszkowskie zagłębie trzeciego wieku nie myśli i tych którzy w przyszłości będą płacić podatki a o kolejnej frajdzie dla seniorów. Myślę ze wyborcy powinni żądać i rozliczac na bierząco, nie o okresie przedwyborczym. Moje pytanie brzmi co na okres wakacyjny przygotowują dla Miasta i dzieci obecni włodarze. Nowe stanowiska. ;(nowe pomysły?
Dodane przez Anonim, w dniu 24.03.2015 r., godz. 11.59
Dzieci nie głosują, to po co się dla nich wysilać?. Aby rozliczyć władzę należy iść na najbliższą sesję rady gminy i zabrać głos. Nie ma co liczyć na innych. Jeszcze chcą polikwidować stołówki w szkołach, a na ich miejsce wprowadzić katering, tak jak w szpitalu.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.03.2015 r., godz. 11.59
Do Gajewski A będzie Pan? Czy tak jak na wyborach sołtysa
Boks zamiast stołówek w szkołach, Plusligi i modernizacji stadionu.
Dodane przez buhahaha, w dniu 24.03.2015 r., godz. 14.06
Przeglądając dzisiejszą prasę zauważyłem, że mamy kolejnych pożytecznych idiotów. są to sportowcy i osoby związane z siatkówką, pływaniem i piłką nożną. Gburmistrz stawia na kolejną grupę związaną z sportem zwanym boksem i MMA. oto jaka inwestycja ma się znaleźć w tegorocznym budżecie. : - dotacja w wysokości 50 tys. zł , którą otrzyma WOSiR na zakup ringu. To wniosek środowiska sportowego, zakup ma obniżyć koszty organizacji imprez sportowych, na które ring jest wypożyczany.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 24.03.2015 r., godz. 14.52
Będę na spotkaniu. Na wybory sołtysa nie zdążyłem bo w sobotę pracowałem, choć wybierałem się aby usłyszeć o inwestycjach na naszej wsi. W radzie sołeckiej jest były sołtys, Witold Domalewski, przy okazji zamienię z nim kilka zdań i dowiem się co było. Dziwię się, że sołtysem została osoba z rodziny radnego z naszego okręgu, po co ta monopolizacja. Sołtysem powinien zostać dotychczasowy, bo na naszym osiedlu Bajkowym potrzeba wiele inwestycji, głównie drogowych.
Dodane przez do Gajewskiego, w dniu 24.03.2015 r., godz. 16.18
Czy radny z waszego osiedla jest za burmistrzem, czy ma swoje zdanie? Jeśli jest za burmistrzem, to nie domyślasz się czemu jego kuzyn został sołtysem. Burmistrz umacnia się na wsiach. Weźmie się trochę za miasto, (stołówki w szkołach itp).
pomieszanie z popapraniem
Dodane przez glos wsi, w dniu 24.03.2015 r., godz. 18.08
Nie podoba mi się, ze wybory soltysow odbywaja się w sobotę. Równie dobrze mozna zrobić w piątek w późniejszych godzinach, żeby chętni mogli wziąć udzial.w czasie postu ok., ale w czasie zwykłym ludzie maja wesela, spotkania czy wyjazdy weekendowe . mówię to na przykładzie mojej wsi, bo sołtys tak organizuje zebrania i wybiera takie dni ,żeby jak najmniej było ludzi.nie zdziwi mnie gdy zorganizuje wybory w weekend majowy, gdzie ludzie zrobią sobie wolne bo do polowy kwietnia nie ma nas na liście. A co do pytania czy radny Turek popiera burmistrza? odpowiadam tak . przecież w tej radzie jest tylko dwóch co go nie popiera.z calym szacunkiem do Pana Turka (radnego) ale stwarza wrażenie bojacego.teraz widzicie jak to jest z władzą, jeden ciągnie drugiego.ile jeszcze trzeba, zeby ludzie poszli po rozum do glowy? Ręce opadają
MMa ało mu?
Dodane przez TD, w dniu 24.03.2015 r., godz. 19.55
Nowosielski i Kowalewska stawiają na prymityw. Kiedy kolejna tragedia?
do Pana Grzegorza Gajewskiego
Dodane przez Anonim, w dniu 24.03.2015 r., godz. 20.33
Czemu nie startowal Pan na soltysa?.Jest Pan inteligentnym czlowiekiem, a do tego mowil by Pan co mysli i nie wlazil burmistrzowi w d... jak inni.
Dodane przez do TD, w dniu 24.03.2015 r., godz. 20.48
Zawsze liczył na prymityw, bo prymityw łatwo " przeciągnąć" na swoją stronę. Ilu ma "oddanych" radnych i sołtysów? Od ilu lat ma poparcie większości Wyszkowa?
ad TD
Dodane przez Ja, w dniu 24.03.2015 r., godz. 22.37
Co zatem z ludzmi mądrymi, kulturalnymi daczego godzą się na ten prymityw? Ze strachu, przed czym, kim? Prymitywem się gardzi.
Masz Wybór.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 24.03.2015 r., godz. 23.31
Radny Turek nie jest z naszego osiedla, jest z Rybienka Starego, bliżej Rybna. Nie znam go ale znam PSL w naszej gminie. Z dyskusji nad obniżeniem diet, przedstawionym przez mojego radnego Adama Szczerbę, nie zachował się sensownie. Nie mam parcia na bycie sołtysem, jestem inżynierem i bardziej interesuje mnie infrastruktura, inwestycje i rozwój Wyszkowa i okolic. Dlatego bardziej interesujące jest działanie w niezależnym komitecie Masz Wybór, które po pewnym zastoju, zintensyfikuje swoje działanie. Zapraszam do współpracy, bo wiele jest do zrobienia.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.03.2015 r., godz. 00.40
Ludzie mądrzy, wolą nie wsadzać palców między drzwi, a futrynę. Każdy z nich ma pracę i nie ma czasu, ani ochoty na udzielanie się. Lepiej od czasu do czasu napisać jakiś komentarz. Inni niech działają. Ogromny szacunek dla Adama Szczerby.
Dodane przez xxx, w dniu 25.03.2015 r., godz. 07.56
Mamy już związek seniorów ( członkowie dokładnie dobierani- czytaj wyżej). Powstaje jeszcze jedna rada - teraz rada młodzieży ( też będą wyselekcjonowani). Sołtysi są ci, których życzy sobie burmistrz.Teraz stosowana jest taktyka" kto nie z Grzesiem, tego zmieciem".
Dodane przez do Lupy, w dniu 25.03.2015 r., godz. 08.05
Żeby oddzielić miasto od wsi radni musieli by taką zmianę przegłosować. Jak myślisz, który zamienił by diętę radnego miejskiego na diętę radnego gminnego. Wielu po to tylko tam się pchało.
Oddzielenie miasta od wsi
Dodane przez Beneficjent, w dniu 25.03.2015 r., godz. 09.36
Robi się to za sprawą referendum
Sołtys Turek
Dodane przez Anonim, w dniu 25.03.2015 r., godz. 11.32
Rownież nie zachował się sensownie na wyborach nowy sołtys Turek-wkońcu bracia. Ich świta wyborcza też pokazała klasę.... Szkoda kolejnych lat.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.03.2015 r., godz. 12.02
Tylu mądrych, wyksztalconych ludzi mamy w nadzej gminie, a nie ma nikogo kto by potrzachnal tym dziadostwem jakie się szerzy. Wszyscy gadają ,a nikt nic z tym nie robi.pewnie jakby się ktoś taki znalazł, to wsparcia by nie miał. Każdy by chciał dobrze, ale sam nic z tym nie zrobi by tak było. Ja prosta kobieta jestem bez wyższego wyksztalcenia to nie mam z czym wyskakiwac, ale dołożyłabym swoje jak znalazłby się przywódca który by to pociągnął
Dodane przez mieszkanka wioski, w dniu 25.03.2015 r., godz. 13.29
Nasza inteligencja pochowała głowy w piasek i myśli, że może w następnych wyborach na nich zagłosujemy. Burmistrz jak widać nie odpoczywa, pracuje na to, żeby umocnić swoją pozycję . Pozostali "śpią". Jak nic przez cztery lata nie będą robić, to nadal Wyszków będzie się "staczał". Tylu było kandydatów na burmistsza i było o nich słychać tylko podczas kampanii. Aby zyskać poparcie, trzeba być aktywnym przez cały czs. Nie wystarczą felietony pisane w zaciszu domowego ogniska. Burmistrz potrafi jechać, spotkać się z mieszkańcami wiosek, namówić swojego kandydata, żeby objął stanowisko sołtysa, a pozostali ? Jestem ze wsi i widzę, co się dzieje. Mam żal do tych, co mogą coś zrobić a im się nie chce. Na następne wybory nie pójdę, bo i po co?
do mieszkanki wioski
Dodane przez tez mieszkanka wioski, w dniu 25.03.2015 r., godz. 14.26
Próbowałam robić coś dla swojej wioski choc soltysem nie jestem, ale nie mialam wsparcia . ludziom się to podobało, tyle że jak poprosilam o pomoc to nie było chetnych, bo nikt nie chciał się mieszać, ani nikomu podpasc.tak to wygląda na wsiach. Kojarzy mi się to wszystko jak słusznie zauważył tez Pan Głowacki z Wilkowyjami.a mianowicie z jednym odcinkiem, gdzie to ludzie wypowiadają się o wujcie jak o zlodzieju, a na zapytanie na kogo zagłosują, odpowiadaja na wujta, bo to jednak władza. Tak samo i u nas . mimo, ze nic dla nas nie robi, to jak przyjedzie na zebranie wiejskie, to jakby sam prezydent przyjechał.Na wsiach, ale i w mieście nie brakuje ciemnoty.
Dodane przez sołtysokracja., w dniu 25.03.2015 r., godz. 16.28
Burmistrz nie ma nic sensownego do zaproponowania obszarom wiejskim, dlatego kupuje sołtysów, aby knuli przeciwko osobom, które mają inny pogląd. Daje im diety większe niż radnym w gminach wiejskich, tworzy symboliczne fundusze sołeckie. Wszystko z naszych podatków. Teraz jest okres wyciszenia przed świętami nikt nie będzie wszczynał awantur. Inteligencja nie śpi, jeśli tobie odpowiada taka sołtysokracja wolna wola. My wolimy takie osoby jak pani Jadwiga Ickiewicz, swoje zrobiła ale w tyłek nie będzie wchodzić. Najgorszych szkodników w Wyszkowie znamy, nie słyszałem aby wynosili się z Wyszkowa.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta