Menu górne

Dziś jest 14 listopada 2019 r., imieniny Włodzimierza, Wawrzyńca

„Hutnik” w mazowieckiej sieci teatralnej

(Zam: 04.03.2015 r., godz. 17.10)

Prezentacja spektakli teatralnych, ich koprodukcja, organizacja warsztatów to jedne z celów porozumienia, które Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” podpisał 23 lutego z Mazowieckim Instytutem Kultury w Warszawie. WOK to jeden z dziesięciu ośrodków z Mazowsza, które zawarły umowę z MIK-iem.

Do tej pory „Hutnik” z powodzeniem prezentował repertuar teatralny w wykonaniu znanych aktorów. Wstępem do współpracy z MIK-iem był prezentowany w grudniu 2014 r. w WOK-u spektakl „Małe zbrodnie małżeńskie”, który cieszył się dużym zainteresowaniem wyszkowskiej publiczności. Na jakie przedstawienia możemy liczyć w tym i kolejnych sezonach w Wyszkowskim Ośrodku Kultury zależy w dużej mierze od wolnych terminów, które mają w swoim kalendarzu aktorzy, jak i sam „Hutnik”.
Sceny teatralne regionu będą działały jako „Teatr mazowiecki sieć”. Cele porozumienia to produkcja spektakli teatralnych w koprodukcji wszystkich partnerów; regularna prezentacja spektakli, pozyskanie stałej publiczności teatralnej, prowadzenie programów edukacyjnych i warsztatów dla widzów, promocja działalności teatralnej, wspólne aplikowanie o środki finansowe przeznaczone na działalność teatralną.
Czy przedsięwzięcie okaże się finansowo korzystne, zależy głównie od zainteresowania publiczności spektaklami – w razie niskiej sprzedaży biletów WOK „Hutnik” i MIK dzielić się będą kosztami. Jednak, jak do tej pory, wyszkowska publiczność chętnie wybierała się na przedstawienia oferowane przez „Hutnik”.
J.P.

Komentarze

Dodane przez ela, w dniu 04.03.2015 r., godz. 18.26
Aż się zdziwiłam, prędzej bym przypisała taką przynależność do sieci nie teatralnej, a kabaretowej.
kabaret
Dodane przez hajke, w dniu 04.03.2015 r., godz. 19.37
Niee widzę w Wyszkowie zbytniego zainteresowania teatrem w ogóle. Podzielam opinię eli, i dodam, że nasze elity to POziom iście kabaretowy. Ma być łatwo, lekko i przyjemnie. I jest (pełna sala, i hala)
Dodane przez Janek, w dniu 05.03.2015 r., godz. 10.39
Tabaretó ci u nas dostatek. Ja żałuję duetu WaldUla. Dopiero było boki zrywać...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl