Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaOkiem rzuciłam

(Zam: 04.03.2015 r., godz. 17.01)

Droga w Sitnie, ciąg dalszy. W „Wyszkowiaku” ukazał się wywiad z panią Urszulą Śliwką, byłą sołtys we wsi Sitno („Będę walczyć o prawdę… mam stosowne dokumenty”). Czytając wywiad dowiedziałam się np., że mieszkańcy wsi z wnioskiem o budowę drogi występowali już w 2007 roku, czyli w latach, gdy sołtysem wsi była pani Śliwka.

Dowiedziałam się również, że 8 września 2010 roku burmistrz obiecał mieszkańcom wsi, że w 2011 roku rozpocznie się realizacja inwestycji drogowej we wsi Sitno. Niestety, mamy rok 2015, drogi jak nie było tak nie ma, a w miejskim budżecie również nie ma pieniędzy na obiecaną drogę. Gdy zobaczyłam wywiad w prasie byłam przekonana, że pani Śliwka popiera panią Ickiewicz w walce o drogę na wsi. Niestety, nic bardziej mylnego. Moim zdaniem, pani Śliwka tłumaczy burmistrza z jego działań. Pani Urszula wie również, kiedy budowa drogi we wsi stanie się realna „W prasie wyczytałam, że średnio każde sołectwo w gminie Wyszków czeka na drogę 10 lat. Wyliczyłam sobie więc, że droga w Sitnie będzie w tym albo przyszłym roku. Ja po prostu realnie patrzę”. Wykonując proste obliczenia matematyczne wyszło mi, że droga w Sitnie będzie w 2017 roku. Niestety, ja na sprawę budowy drogi patrzę mniej realnie i uważam, że inwestycja ta może pojawić w gminnym budżecie najwcześniej w 2018 roku, czyli tuż przed kolejnymi wyborami samorządowymi. Zachęcam do przeczytania wywiadu. W kilku słowach ciężko jest skomentować, to co przeczytałam. Na stronie internetowej „Wyszkowiaka” pokazał się taki oto komentarz „Nie mam zamiaru komentować wywiadu mojej poprzedniczki, ale czytając go zastanowiło mnie jedno: kogo reprezentuje była pani sołtys w tym wywiadzie, bo chyba nie mieszkańców Sitna”.

Powiat
Tuż po sesji powiatowej, na stronie internetowej „Wyszkowiaka”, ukazała się informacja pt. „Nowa wiceprzewodnicząca Rady Powiatu. W środę na tę funkcję radni wybrali Bożenę Jakubczak-Zadrożną”.
Punkt dotyczący wyboru drugiego wiceprzewodniczącego rady został wpisany w porządek obrad na sesji (na wniosek Zarządu powiatu). Trochę to dziwne, że tak ważna sprawa jak wybór drugiego wiceprzewodniczącego rady nie została wcześniej przedyskutowana na posiedzeniach komisji. Zastanawiam się, po co powołano drugiego wiceprzewodniczącego? Przewodniczący Rady Powiatu pan Jacek Bachański zasadność powołania swojego kolejnego zastępcy argumentuje tak „W poprzedniej kadencji byłem wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej i zdarzyła się taka sytuacja, że było potrzebnych dwóch wiceprzewodniczących. Inaczej byłby problem z organizacją pracy Rady”. Czy taka sytuacja zdarzyła się tylko raz w ciągu 4-letniej kadencji rady? Powiatową koalicję tworzy 14 radnych. W tej chwili tylko 2 z nich nie ma w radzie żadnej funkcji (tzn. nie jest w zarządzie, nie jest przewodniczącym komisji, nie jest wiceprzewodniczącym lub zastępcą radny). Czy dla nich również znajdą się wkrótce bardziej opłacalne funkcje?

W „Nowym Wyszkowiaku” ukazał się wywiad ze starostą Bogdanem Pągowskim („Opozycja rzadko nas chwali”). Wydaje mi się, że gazetka po raz pierwszy przeprowadziła wywiad z kimś innym niż burmistrz Wyszkowa. Po cichu cieszę się, że być może to reakcja na moje „gderanie”, że niebieska gazeta zajmuje się wyłącznie promocją pana Grzegorza Nowosielskiego. Wypowiedzi pana starosty są bardzo stonowane. Niestety, nie byłabym sobą, gdybym się do czegoś nie przyczepiła. Gazetka zadała takie oto pytanie „Na sesji budżetowej mówił pan: „Musimy postępować oszczędniej, nie możemy szarżować z wydatkami”. Jakie oszczędności planujecie?”. Mając na uwadze to, co napisałam powyżej, zastanawiam się: jak należy traktować powołanie drugiego wiceprzewodniczącego Rady Powiatu – jako oszczędności, czy też raczej jako zbędny, nikomu niepotrzebny wydatek?

Jaka zima?
W „Głosie Wyszkowa” ukazał się artykuł „Sypać wszędzie czy wydawać na inwestycje”, który został napisany w odpowiedzi na skargę jednego z mieszkańców gminy Długosiodło, który żali się na kiepskie zimowe utrzymanie dróg w gminie.
Artykuł rozpoczyna się słowami „Wprawdzie zima chwilowo odpuściła (śnieg zginął, a przynajmniej w poprzednim tygodniu tak było), ale niewykluczone, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa”. Jestem zaskoczona takim stwierdzeniem. Zima chwilowo odpuściła? Moim zdaniem, w tym roku zima była dla nas wyjątkowo łaskawa. Śniegu praktycznie nie było, a gdy tylko się pojawił, to i tak za chwilkę znikał. W tym roku służby zajmujące się zimowym odśnieżaniem można pochwalić, że drogi zawsze były przejezdne... bo śniegu nie było. Czy w tym roku mieliśmy powody do narzekania na nieprzejezdność dróg w okresie zimowym?

Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Kandydat na burmistrza
Dodane przez TD, w dniu 04.03.2015 r., godz. 17.11
Ex przewodniczący Bachański zabłyszczał.
Dodane przez hajke, w dniu 04.03.2015 r., godz. 19.39
Przewodniczący z nadania, nie ze zdolności organizacyjnych. Dlatego tak mu było ciężko.
powiat
Dodane przez gmina, w dniu 04.03.2015 r., godz. 20.13
Po to wiceprzewodniczacy bo przewodniczący Bachanski jest zielony.tacy ludzie rządzą miastem!jedna rada lepsza od drugiej.Wyszków schodzi" na psy". (nie urażając psiaków)
gazetka po raz pierwszy przeprowadziła wywiad z kimś innym niż burmistrz Wyszkowa.
Dodane przez IP, w dniu 04.03.2015 r., godz. 20.43
Po wyborach gazetka przeprowadziła, po wyborach. nowokomuch taki obiektywny.
Dodane przez Chłop, w dniu 04.03.2015 r., godz. 21.53
Właśnie takie się robi oszczędności na dzieciach, żeby za te zaoszczędzone pieniądze móc dołożyć jeszcze trochę osób do koryta.
Dodane przez edukacja, w dniu 04.03.2015 r., godz. 23.17
To jest metoda naszego rządu, do ktorego przylaczyl się i nasz samorząd ,a mianowicie: rozłożyć oświatę na łopatki, wymyślać co i rusz glupsze ustawy, co roku nowe ksiazki bez możliwości odsprzedania, a do tego likwidacja szkół itd....Oglupic narod, będzie można łatwiej nim manipulować. Porownam te ostatnie obrady powiatu to scenki z dematywatorow"nie wiem co chcemy, ale chcemy to mieć".czyli co? Wasze argumenty mnie nie przekonują. Mróz i oświata!
Dodane przez ?, w dniu 05.03.2015 r., godz. 09.29
niemiecki głos Wyszkowa już w ogóle odleciał na Syberię.
Dodane przez Widać i czuć na odległość, w dniu 05.03.2015 r., godz. 11.06
Powiat nie wygląda najlepiej. Pągowski nie poradził sobie z Bocianem i był wstyd, nie ma pomysłów i jest na pasku Jastrzębskiego. A Mróz widzimy dobrze jaki jest niekompetentny. Ale co wymagać od strażnika miejskiego, nie powinno się go powoływać. Rozdzielanie a następnie łączenie szkół poziomu nauczania nie podniesie. Praktyczne nauczanie zawodu to za duże wyzwanie dla tej ekipy, bo trzeba wiedzieć jakie są wymagania rynku, mieć fachowców do szkolenia zawodowego i gdzie wysłać na praktyki, dobrze współpracować z biznesem. A Nowosielski i Mróz stworzyli wirtualny gadżet Przedsiębiorczy Wyszków, z którego nic nie wynika. Urząd pracy też pewnie śpi. Nie zdziwię się jak te wszystkie szkoły o profilu zawodowym przeniosą do Długosiodła. Wyszków staje się pustynią.
Dodane przez Jarek, w dniu 08.03.2015 r., godz. 21.38
Ani Mroz, ani Bachański, ani Sobczak nigdy nie będą fachowcami. Są tyle warci co wszyscy wiedzą. Zera.
Dodane przez ola, w dniu 11.03.2015 r., godz. 08.03
Nie kojarzę pana Bachańskiego jako przewodniczącego. Zachowała się może jakaś płomienna przemowa?
Dodane przez tik tak, w dniu 11.03.2015 r., godz. 09.45
pan Bachański do erudytów nie należy
Dodane przez Anonim, w dniu 11.03.2015 r., godz. 10.44
Bachanskiego wciągnął kiedys wujek Wężyk i tak zostal.dobry chłopak, ale on na radnego się nie nadaje.jego start na burmistrza to też jedna wielka pomyłka.
Płomienna przemowa
Dodane przez Lokis, w dniu 11.03.2015 r., godz. 13.12
Tak, ta upominająca się o kolejne koryto dla koleżanki z PSL. W innych kwestiach sie chyba nie popisał.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta