Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 września 2019 r., imieniny Mateusza, Miry

Trudne pytania radnych

(Zam: 25.01.2011 r., godz. 12.15)

Wiele trudnych tematów poruszyli radni w ramach interpelacji na ostatniej sesji Rady Gminy, która odbyła się 21 stycznia. Radni pytali między innymi o losy posterunku policji, placówki pocztowej i stacji benzynowej w Trzciance.

Radny Sławomir Gałązka dopytywał się o poczynania Rady i Urzędu zmierzające do przywrócenia zamkniętej placówki pocztowej w Porębie. Z kolei Jan Szymanik, zaniepokojony nieoficjalnymi jeszcze informacjami, iż pracujący w Brańszczyku listonosze mają być zatrudnieni w Wyszkowie, zwrócił się do wójta z pytaniem, czy nie jest to pierwszy krok do likwidacji poczty w Brańszczyku?

Wójt Mieczysław Pękul potwierdził, że z dniem 31 grudnia 2010 r. przestała istnieć poczta w Porębie, a od 1 lutego ma funkcjonować agencja pocztowa, która – zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami – będzie miała siedzibę w jednym ze sklepów w Porębie. Poinformował również o fakcie, że zgłosiła się do niego grupa mieszkańców Poręby z propozycją, by udostępnić nowo powstałej agencji pocztowej pomieszczenia w remizie strażackiej. Wójt zaproponował, aby w najbliższym czasie odbyło się spotkanie w gronie zainteresowanych – radnych z Poręby, sołtysów, rady sołeckiej, Komitetu Społecznego – na którym wypracowane zostanie optymalne rozwiązanie tej sprawy. Nawiązując do zamieszczonego artykułu „I ty możesz mieć pocztę” („Puls Biznesu”) wójt przedstawił nową ofertę Poczty Polskiej dotyczącą funkcjonowania placówek pocztowych, które mają być zamienione na agencje. Wójt zaproponował, aby Rada Gminy wystosowała do Poczty Polskiej zapytanie o plany dotyczące placówki w Brańszczyku.

Kolejny trudny temat poruszył radny Gałązka pytając o plany likwidacji posterunku policji w Brańszczyku. Wójt podkreślił, że nie ma na razie żadnych informacji, które by potwierdzały tę informację. Aby tego uniknąć, gmina poczyniła już wcześniej starania i odciążyła policję z kosztów funkcjonowania posterunku, który od niedawna mieści się w nowej siedzibie. Gmina opłaca również bieżące rachunki za wodę, ogrzewanie, światło. Te działania mają pozwolić na jak najdłuższe funkcjonowanie posterunku w Brańszczyku.
O losy stacji benzynowej z Trzciance – w związku z planowaną budową drogi ekspresowej Wyszków-Ostrów Mazowiecka – zapytał wójta Edward Kulasiński, sołtys Nowego Brańszczyka. M. Pękul odniósł się do przygotowanego projektu drogi i zatwierdzonej koncepcji, według której ekspresówka ma być niekolizyjna z ruchem lokalnym. W związku z tym, stacja benzynowa w Trzciance w obecnym miejscu nie może być zachowana. Najbliższa stacja będzie w Wyszkowie lub – jeśli się znajdzie inwestor – nowa stacja mogłaby powstać w miejscu obsługi podróżnych, które jest wyznaczone na polach wsi Budkierz.

D.L.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl