Bug uległ Startowi

(Zam: 25.02.2015 r., godz. 16.10)

Podopieczni trenera Artura Salamona nie sprostali piłkarzom III-ligowego Startu Otwock i ulegli w sobotnim meczu sparingowym rywalom 0:4. Wyszkowianom należy się jednak kilka dobrych słów za ładną grę w pierwszej połowie meczu.

Spotkanie Bug Wyszków-Start Otwock zostało rozegrane w sobotę 14 lutego w Otwocku. W starciu z mocnym rywalem w barwach Bugu z różnych przyczyn nie wystąpiło kilku podstawowych zawodników (m. in. Kowalczyk i Wróbel). Trener Salamon mógł jednak po raz kolejny przetestować napastnika Łukasza Barankiewicza (ostatni sezon spędził w Błękitnych Raciąż). Do zespołu dołączył również Paweł Nowacki, który mimo testów w kilku ościennych zespołach, najprawdopodobniej pozostanie na kolejne półrocze w Wyszkowie.
Piłkarze Bugu zaliczyli niestety, falstart na samym początku meczu, tracąc bramkę już w jednej z pierwszych akcji. Potem było już jednak dużo lepiej. Wyszkowianie mieli przewagę w środku pola, co przekładało się na ilość stwarzanych sytuacji podbramkowych. Tych ostatnich nie udało się zamienić na gole m. in. Barankiewiczowi i Damętce. Do końca pierwszej połowy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.
W drugiej odsłonie było gorzej. Po części można zwalić to na roszady kadrowe, których celem ogrywania młodych zawodników dokonał trener Salamon. Należy sobie jednak szczerze powiedzieć, że cały zespół zagrał słabiej. Wyszkowianie stracili trzy bramki, a żaden z nich nie zdołał się wpisać na listę strzelców. W rezultacie Bug uległ wyżej notowanemu rywalowi 0:4.
Start Otwock – Bug Wyszków 4:0 (1:0)
Bug (wyjściowa jedenastka): P. Błesznowski – K. Kaput, M. Maciak, S. Salwin, R. Nogaj – R. Linka, J. Rejnuś, P. Nowacki, Ł. Damętko – Ł. Barankiewicz, K. Skoczeń.
W najbliższy weekend wyszkowianie zmierzą się w przedostatnim sparingu z juniorami stołecznej Polonii. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 21 lutego w Warszawie. Turu