Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, TeodoraOkiem rzuciłam

(Zam: 18.02.2015 r., godz. 17.03)

… urzędowe zmiany…
Faktem stało się to, o czym dotychczas się plotkowało. Burmistrz robi czystki (a może tylko delikatne zmiany) w urzędzie. Z artykułu „Kadrowe zmiany w urzędniczych szeregach”, który ukazał się w „Głosie Wyszkowa” dowiedziałam się, że stanowiska ma stracić dwóch naczelników Urzędu Miejskiego. Po wielu latach pracy naczelnikiem wydziału promocji przestaje być pani Lidia Stępkowska, na tym stanowisku zastąpi ją informatyk pan Leszek Marszał.

Po paru latach kierowania wydziałem gospodarki komunalnej pan Zdzisław Mikołajczyk zostanie prawdopodobnie przeniesiony do WOSiR, zaś jego miejsce zajmie prawdopodobnie pana Sławomir Cieślak (obecnie po. naczelnika wydziału oświaty). Moim zdaniem, zmiany są dziwne. Co wspólnego z promocją ma informatyk? Co w WOSiR-ze będzie robił człowiek, który do tej pory zajmował się gospodarką komunalną? Czy zmiana na stanowisku naczelnika wydziału gospodarki komunalnej nie jest spowodowana tym, by pan Cieślak dalej mógł pracować w urzędzie, gdyż niebawem powraca do pracy z urlopu macierzyńskiego właściwa naczelniczka wydziału oświaty?

… toaleta…
W „Nowym Wyszkowiaku” w rubryce Interwencje poruszony został temat publicznych toalet („Toaleta od poniedziałku do piątku”). Pasażerowie korzystający z dworca PKP i PKS mogą korzystać z toalet do godziny 18.00 od poniedziałku do piątku. Pan, który zgłosił problem do redakcji oraz redakcja zastanawiają się, co mają zrobić ludzie, którzy będą potrzebowali załatwić potrzebę po godzinie 18.00 w dni powszednie lub, co gorsza w weekend. Moim zdaniem sprawa jest poważna, chociaż niektórym problem może wydawać się śmieszny. Jestem zdziwiona, że do tej pory nikt nie pomyślał o postawieniu w tym miejscu toi-toi, z których można korzystać bez względu na czas pracy dworca PKS. Ciekawa jestem, czy właściciel dworca PKS lub gmina Wyszków, która jest właścicielem terenów przyległych do dworca PKP wyjdą naprzeciw tak prozaicznym potrzebom podróżnych.

… ciąg dalszy drogi w Sitnie…
W „Wyszkowiaku” ukazał się wywiad z panią Jadwigą Ickiewicz „Co myślę to mówię, a to się nie wszystkim podoba”. Odniosłam wrażenie, że „Wyszkowiak” jest jedyną gazetą, która postanowiła przedstawić spojrzenie obu stron na sprawę budowy drogi w Sitnie. Tydzień temu mogliśmy przeczytać obszerne relacje z sesji miejskiej, na której toczyła się burzliwa dyskusja w sprawie drogi. Teraz poznaliśmy spojrzenie na sprawę pani sołtys wsi. Pani Jadwiga w wywiadzie przytoczyła słowa wypowiedziane kiedyś przez pana Adama Mroza „Kolejny rok to bezwzględnie czas na to, by ta inwestycja w Sitnie została zrealizowana”. Nie przypominam sobie żadnego wywiadu z panem Mrozem. Pomyślałam więc, że wypowiedź pana Mroza jest cytatem z jakiejś sesji miejskiej. Pogrzebałam więc w BIP urzędu i odnalazłam dwa protokoły z 2014 roku, w których zapisana jest dyskusja dotycząca drogi w Sitnie. Pierwszy protokół jest z 27 marca, gdzie w punkcie 12 skarbnik pan Korczakowski przedstawił projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2014-2021. Wyjaśniał on wówczas, że zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej dotyczą m.in.: „Wprowadzenia przedsięwzięcia „Budowa drogi w Sitnie” na 2015 rok. Radni miejscy zmiany przyjęli 16 głosami za, przy 2 głosach wstrzymujących się. Drugi protokół jest na 21 sierpnia (opis dyskusji w punkcie 10) i zapisano w nim takie zdanie „P. Mróz poinformował, że została wykonana dokumentacja projektowa budowy drogi w Sitnie, która jest dokumentacją profesjonalną, uwzględniającą odwodnienie i podbudowę drogi. W tym przypadku są to warunki konieczne do zrealizowania, ale powodują również to, że koszty budowy tej drogi są bardzo wysokie. Burmistrz Nowosielski proponował, aby w kolejnym roku budżetowym (2015) wprowadzić tę inwestycję do realizacji. P. Mróz również uważa, że kolejny rok to bezwzględnie czas na to, aby inwestycja w Sitnie została zrealizowana”. Cóż wygląda na to, że w 2014 roku inwestycja w Sitnie była zapisana i obiecana, a w marcu radni miejscy zgodzili się na budowę drogi w Sitnie. Zastanawiam się co spowodowało, że radni nowej kadencji zmienili decyzję?

… oświadczenia majątkowe radnych…
Oświadczenia majątkowe radnych zawsze wywołują dużo emocji. Oświadczeniami radnych powiatowych zajął się tym razem „Wyszkowiak”. Nie interesuje, kto gdzie pracuje, ile kto zarabia, jakie kto ma oszczędności i jakim autkiem jeździ. Zawsze natomiast interesują mnie podawane przez radnych w oświadczeniach wartości mieszkań i domów (pisałam już o tym nie raz). Tym razem zajęłam się czytaniem nie samych oświadczeń, lecz komentarzy internautów. Mą uwagę przykuł np. taki „Jezus Maria i Józef! – jeszcze potrzebne diety? Kiedy i na co tyle wydać? W ilu domach można mieszkać?”. Moim zdaniem, to nieładnie jest zaglądać w czyjąś kieszeń. Każdy ma prawo wydawać tyle, ile ma. Oczywiście można wydawać więcej, jeśli bierzemy kredycik. W ilu domach można mieszkać? W tylu ile się ma, gdyż ich ilość uzależniona jest zazwyczaj od naszych zarobków. Jak kogoś stać na 5 domów, to ma 5, jak stać na 1 dom, to ma 1.
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 18.02.2015 r., godz. 19.25
Co niby w WOSiR będzie robił ten Mikołajczyk. Może w końcu weźmie się za uczciwą robotę.
Dodane przez Aga, w dniu 18.02.2015 r., godz. 20.54
Będzie podobno 4 dyrektorem od pływalni.
Dodane przez interesant, w dniu 19.02.2015 r., godz. 00.13
Mikołajczyk będzie robił to co do tej pory tzn.nic nie będzie robił .ten Pan tylko dużo gada, a z jego gadki nic nie wynika i do tego mało sympatyczny.
A kto piątym?
Dodane przez Jan, w dniu 19.02.2015 r., godz. 00.25
A może już ktoś wie, kto będzie piątym dyrektorem od pływalni? Półprawdy głoszą, że niespełniniona ambicjonalnie i zawodowo Małgosia K. Czy to prawda? To byłaby dopiero hryja.
Dodane przez liberał, w dniu 19.02.2015 r., godz. 08.41
Burmistrz wyrzucił poprzednika Mikołajczyka i nie martwił się zbytnio o jego przyszłość.Podobnie z Wnuk, która jakby była to może nie stracilibyśmy dofinansowania obwodnicy śródmiejskiej A teraz dla Mikołajczyka znajduje ciepłą posadkę. WOSiR czy PWiK jak również pozostałe spółki są miejscem ciepłych posadzek dla swoich kolesi. A kim jest Cieślak, fachowiec od wszystkiego, czy jest z Wyszkowa, czy jest dawnym kolesiem jak Bączyk, który wyróżnił sie niekompetencją w PEC. Oni wszyscy są utrzymywani z naszych podatków czy opłat.
Dodane przez knom, w dniu 19.02.2015 r., godz. 10.12
Apropos felietonu Judyty na temat wuwiadów z demokratycznym burmistrzem. nowokomuch w żadnym przedwyborczym wywiadzie nie zapytał o sens i ekonomiczne uzasadnienie powoływania trzeciego burmistrza. nowokomuch takich niewygodnych pytań unikał przed wyborami zeby nie narazić się swojemu żywicielowi. Wiemy, że trzeci nie ma to ekonomicznej racji bytu, chyba że faktycznie Paprotka jest tylko ozdobą.
Dodane przez if, w dniu 19.02.2015 r., godz. 10.31
Mikołajczyk już dawno powinien wylecieć na bruk. Po jaką cholerę przenosi się go do WOSiR. Chyba tylko dlatego ,że WOSiR stał się ostatnio przechowalnią dla spadochroniarzy. Nie rozumiem też dlaczego burmistrz na wolne wakaty nie rozpisuje konkursów? Dla osoby promującej miasto, powinien być zapisany warunek min. dobra znajomość j.angielskiego, albo nawet dwóch języków. Myślę,że konkurs przeprowadzony w przejrzysty sposób wyłonił by kogoś młodego, energicznego i z pomysłami.
Dodane przez Mamhaka, w dniu 19.02.2015 r., godz. 12.33
Tak, WOSiR to szałajda dla różnej maści naznaczonych nepotyzmem cwaniaczków. Panowie Warpas z Sobczakiem jako osoby publiczne niech odpowidzą publicznie na pytanie - w jakich to okolicznościach w WOSiR na jesieni został zatrudniony pisowczyk Jadacki? Proszę o cywilną odwagę i rzetelną odpowiedź panowie co z niepotyzmem - czyli szałjdą, nie macie nic wspólnego!
Dodane przez Ok, w dniu 19.02.2015 r., godz. 18.32
Panowie z PiS zostaliście wywołani do tablicy, co z tym nepotyzmem w waszych szeregach? On jest, czy on się dopiero buduje panie mamhaka
Dodane przez obserwator, w dniu 20.02.2015 r., godz. 04.04
Ale ostro komentują ci, co odsunięto ich od pełnego koryta, to tak jak w chlewni. Punkt widzenia od d...y siedzenia.
Dodane przez odnośnie drogi do Sitna, w dniu 21.02.2015 r., godz. 13.51
Pani Jadwiga nie poparła starej ekipy w wyborach i dlatego nie zrobili im diogi. Dziś tłumaczą, że to przez panią Jadwigę, że na sesjach się wykłócała. To zagrywka za to, że nie była wobec burmistrza ślepo lojalna. On nie znosi nieposłuszrństwa. Każdy, kto mu się postawił, wie jaki jest. Burmistrz czuje się w Wyszkowie bardzo mocny. Strasznie obrusł w piórka.
Słodka mina nowoczesnej Gminy Fair Play
Dodane przez Marko, w dniu 21.02.2015 r., godz. 18.24
Jle jest cukru w cukrze?
Dodane przez do Marko, w dniu 21.02.2015 r., godz. 19.33
A co w lesie bimber pędzisz?
Dodane przez Ela, w dniu 21.02.2015 r., godz. 21.38
Po wyborach zawsze są zmiany na stanowiskach w urzędzie. Trzeba kogoś nagrodzić za lojalność i oddanie. Kogoś dla przykładu ukarać za opieszałość w kampanii. Dzięki Bogu uczciwię mogę zarobić na życie i żaden cep nie może mnie straszyć, a ja nie muszę mu d...y lizać.
Ile jest cukru w cukrze...
Dodane przez Marko, w dniu 22.02.2015 r., godz. 22.26
Kto zmierzył ile jest Fair Play w Gminie Fair Play?
Dodane przez polonez, w dniu 23.02.2015 r., godz. 08.57
O obecnej ekipie Nowosielskiego niewiele mogę powiedzieć dobrego. Ostatnio zauważyłem, że niewiele interesują się oświatą. W zeszłym tygodniu szkoła na Polonezie rozdawała nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce. Impreza bardzo sympatyczna zorganizowana w Hutniku, fajna oprawa artystyczna w wykonaniu uczniów,prawie setka dzieciaków, ich rodziców i nauczyciele nagrodzono przez dyrektora Szczerbę i Radę Rodziców. Tylko, że co roku ktoś był z Gminy, któryś z wiceburmisrzów czy naczelnik oświaty. A na tegorocznej uroczystości nikt się nie pofatygował. Można i tak. Nowosielski i jego ekipa śpi.
Dodane przez Kaja, w dniu 23.02.2015 r., godz. 13.44
Gdyby to było przed wyborami, to co innego. Tak to po co się fatygować, jak i tak nic się nie zyska. Strata cennego czasu.
do polonez
Dodane przez rodzic, w dniu 25.02.2015 r., godz. 09.12
A co to szkola na polonezie to jakiś wyjatek że burmistrz na rozdaniu nagród musi być?. A w ogóle to czemu rozdanie nagród było w hutniku a nie w szkole? Czemu nie było zebrania półrocznego i nie brali w tym udzialu wszyscy uczniowie? To już nawet takie zebrania są dla wybranych? A co do rady rodziców to powstalo kółko wzajemnej adoracji kilku osób i reszta jej członków nie jest o niczym informowana.to po co ta rada? Ładnie się tylko mówi, a w rzeczywistości wygląda to zupelnie inaczej
Dodane przez pol, w dniu 25.02.2015 r., godz. 09.57
W tej chwili burmistrz i jego obstawa nie mają czasu na jakieś tam imprezy szkolne. Teraz muszą podobierać sobie sołtysów na wsiach. A wiecie ile może zaszkodzić jeden niepokorny sołtys?. Jeszcze nigdy tak czynnie nie zajmowal się agitacją jak i samymi wyborami. Zdaje mi się, że w następnych wyborach będzie szukał poparcia wsi. Dlatego tak się angażuje w wybory na sołtysów. Obawia się, że straci poparcie masta-pewnie chodzi między innymi o stadion.
do pol
Dodane przez wafelek, w dniu 25.02.2015 r., godz. 12.59
O kandydatów na sołtysów to zabiega radny Abramczyk.juz jedną i to z rodziny wsadzil na to stanowisko, a on sam będzie pociągal za sznurki (juz to robi).boi się utraty władzy i dietki, to jeździ gdzie się da i szuka jeleni.raptem o wioskach mu się przypomniało. Nawet na zebrania szkolne jeździ, gdzie nikt go nie zaprasza by móc choć zdanie powiedzieć co wladza robi.po tym samym widac, że nie ma honoru. nawet składanie wypowiedzieć się nie potrafi.radny od lizania d... . Przez takich wlasnie radnych burmistrz traci.
Dodane przez czytający, w dniu 25.02.2015 r., godz. 13.00
Polecam w nowym wydaniu Wyszkowiaka rozmowę z sołtysową Śliwką. Pouczająca rozmowa z byłym sołtysem obecnego burmistrza. Co sobą reprezentuje to towarzycho wzajemnej adoracji.
wybory w lucynowach
Dodane przez do pol, w dniu 25.02.2015 r., godz. 13.11
Słuszna racja.W sobotę i niedzielę odbyły się wybory.W sobotę w Lucynowie Dużym w niedzielę w Lucynowie.Na obu wyborach widać na zdjęciach był obecny.Nawet w dni wolne od pracy się poświęca.Ciekawe czy przyjedzie do Sitna?
Dodane przez AntyBox, w dniu 25.02.2015 r., godz. 13.23
Dlatego jego nazwisko czytam Nowowsielski.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta