Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 września 2019 r., imieniny Mateusza, Miry

Popłynęły świąteczne nuty

Ikona
(Zam: 25.01.2011 r., godz. 12.20)

Kolędy i pastorałki rozbrzmiewały w minionym tygodniu w Publicznej Szkole Podstawowej w Porządziu. Dzieci i młodzież przebrana za anioły, pasterzy, czy górali śpiewała najpiękniejsze polskie pieśni bożonarodzeniowe.

Patronat nad XII Gminnym Przeglądem Kolęd i Pastorałek objął wójt Paweł Kołodziejski. Wraz z nim, talenty wokalne uczestników podziwiali także inni goście, m.in. sekretarz gminy Karol Kołakowski, kierownik referatu oświaty i sportu Urzędu Gminy Marek Owsianka.

Przegląd poprowadzili uczniowie: Dawid Ciepiela i Julia Goździewska. Uczniowie przygotowali nie tylko repertuar, ale także kostiumy i rekwizyty, które pomagają lepiej oddać świąteczną atmosferę. W konkursie swój talent artystyczny zaprezentowały dzieci i młodzież ze szkół w Bielinie, Starym Lubielu, Komorowie, Rząśniku, Porządziu.

W kategorii uczniów klas 0-III pierwsze miejsce w konkursie zajęli reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej w Porządziu: Karolina Zwolińska, Agata Deptuła, Michalina Ciecierska, Martyna Kołodziejczyk, Adrian Fabisiak. Grupę do występu przygotowywała Marzena Zwalińska.

W kategorii klas IV-VI najlepsi byli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Rząśniku: Aleksandra Abramczyk, Izabela Abramczyk, Karolina Pujer (opiekun Anna Gerek, Kamila Słomczyńska).

W trzeciej kategorii wygrali uczniowie Publicznego Gimnazjum w Rząśniku: Klaudia Wilkowska, Lena Mróz, Maja Samuel, Natalia Wóltańska, Patrycja Szurawska (opiekun Anna Sochaczewska). Zwycięzcy będą reprezentować gminę Rząśnik w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 25 stycznia w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl