Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 kwietnia 2024 r., imieniny Klary, RobertaDamian Gałązka oficjalnie w Chojniczance Chojnice!

(Zam: 18.02.2015 r., godz. 16.26)

W czwartek 5 lutego Damian Gałązka, do tej pory pomocnik Bugu Wyszków, podpisał 2,5-letni kontrakt, na mocy którego będzie występował w barwach I-ligowej Chojniczanki Chojnice.

W ostatnim tygodniu Chojniczanka doszła do porozumienia z wyszkowskim Bugiem co do wysokości kwoty odstępnego. Włodarze wyszkowskiego klubu bez większego wahania wyrazili więc zgodę na transfer młodego zawodnika.
Damian przebywał na testach w Chojniczance od połowy stycznia. Wyszkowianin wystąpił w kilku sparingach drużyny, m. in. z Zawiszą Bydgoszcz i Wisłą Płock. Były już piłkarz Bugu Wyszków przekonał do siebie sztab trenerski Chojniczanki i od początku rundy wiosennej będzie miał szanse na występy na zapleczu Ekstraklasy. Dużym atutem wyszkowianina w walce o pierwszą „11” jest jego wiek – Gałązka nadal jest tzw. „młodzieżowcem”. Wg regulaminu rozgrywek 1 ligi, kluby są zobowiązane do wystawiania w trakcie całego meczu przynajmniej jednego zawodnika spełniającego normę wiekową młodzieżowca (jest to zawodnik, który w trakcie danego sezonu kończy 21 rok życia lub jest młodszy).
Obecnie Damian razem z kadrą Chojniczanki znajduje się na obozie przygotowawczym w Niechorzu (gdzie drużyna będzie przebywać do soboty 14 lutego). Wyszkowianin błysnął tam już w pierwszym sparingu drużyny, strzelając premierowego gola w starciu z III-ligową Gwardią Koszalin (Chojniczanka wygrała ostatecznie 7:0). Miejmy nadzieję, że jest to zapowiedź dobrego sezonu w wykonaniu młodego wyszkowianina, czego Gałązce serdecznie życzymy. Turu

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta