Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Camper przerwał złą passę

(Zam: 11.02.2015 r., godz. 16.45)

Po serii kilku porażek z rzędu, pierwsze zwycięstwo w bieżącym roku kalendarzowym odniósł Camper Wyszków. Liderzy tabeli Krispol I Ligi pokonali we własnej hali Avię Świdnik 3:0 (25:20, 25:15, 25:14).

Spotkanie pierwszej i ostatniej drużyny ligi zostało rozegrane w sobotę 31 stycznia w hali WOSiR w Wyszkowie. Podopieczni trenera Jana Sucha rozpoczęli premierową odsłonę w składzie: Konrad Woroniecki, Łukasz Kaczorowski, Jakub Peszko, Sebastian Wójcik, Jakub Kowalczyk, Maciej Główczyński, Damian Sobczak (libero). Początek pierwszego seta był wyrównany, walka przez długi czas toczyła się punkt za punkt. Chwilę przed sygnałem zwiastującym pierwszą przerwę techniczną, wyszkowianie zdołali odskoczyć rywalom na dwa oczka (8:6). Taki rozmiar przewagi Camper utrzymał do drugiej przerwy technicznej, na którą siatkarze z Wyszkowa schodzili prowadząc 16:14. W ostatniej fazie seta, rywale ze Świdnika zaczęli popełniać niewymuszone błędy, które bezlitośnie wykorzystywali gospodarze. Ostatecznie bez większych problemów Camper wygrał partię 25:20 i objął tym samym prowadzenie w meczu.
W drugiej odsłonie gospodarze znokautowali siatkarzy Avii zagrywką. Potężne serwisy Jakuba Peszki i Łukasza Kaczorowskiego pozwoliły Camperowi na zbudowanie ogromnej przewagi punktowej (12:4, 20:9). Całkowicie rozbici rywale nie potrafili nawiązać walki i ostatecznie wyszkowianie zapisali drugą partię na swoją korzyść, wygrywając 25:15.
Podobnie było w secie numer trzy, który jak się później okazało, stanowił ostatni akt tej potyczki. Wyszkowianie nękali gości silną zagrywką, będący w komfortowej sytuacji Bartek Zrajkowski (który zastąpił na boisku Woronieckiego) wykorzystywał wszystkie opcje w ataku. Warte wspomnienia są trzy skuteczne „kiwki” z rzędu w wykonaniu naszego rozgrywającego. Ostatecznie wyszkowianie wygrali 25:14, tym samym zapisując na swoje konto pierwszy komplet punktów w tym roku kalendarzowym. MVP spotkania wybrano Sebastiana Wójcika.
Camper Wyszków – Avia Świdnik 3:0 (25:20, 25:15, 25:14)
Camper: Konrad Woroniecki, Łukasz Kaczorowski, Jakub Peszko, Sebastian Wójcik, Jakub Kowalczyk, Maciej Główczyński, Damian Sobczak (libero), a także: Bartosz Zrajkowski, Rafał Faryna, Tomasz Rutecki, Jacek Obrębski (libero).
W najbliższą sobotę (7 lutego), Camper rozegra zaległe spotkanie 17. kolejki rozgrywek przeciwko Stali Nysa. Mecz zostanie rozegrany w hali rywala w Nysie.
SMS PZPS Spała – Stal Nysa 2:3
Ślepsk Suwałki – Krispol Września 3:2
KPS Siedlce – Pekpol Ostrołęka 3:1
Espadon Szczecin – CARO Rzeczyca 3:0
Victoria Wałbrzych – AGH AZS Kraków 0:3
Warta Zawiercie – Kęczanin Kęty 3:0