Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaOkiem rzuciłam

(Zam: 28.01.2015 r., godz. 11.41)

Trwa sezon studniówkowy, a ja z lekką zazdrością oglądam zdjęcia z kolejnych studniówek. Zazdrość moja trwa jednak krótko, tak samo jak krótko trwa studniówka. Za kilka miesięcy przyjdzie czas na najbardziej stresujący egzamin w życiu – na maturę. Na studniówce chętnie bym potańczyła po raz drugi, matury drugi raz zdawać bym nie chciała.

Z lekkim zdziwieniem przeczytałam informację, że gmina Wyszków postanowiła zaistnieć na Facebooku („Wyszkowiak” artykuł „Gmina Wyszków będzie na Facebooku”). Kilka tygodni wcześniej burmistrz kategorycznie odrzucił wniosek jednego z mieszkańców Wyszkowa, który zaproponował, by gmina założyła konto na Facebooku (pisał o tym „Głos Wyszkowa” w nr 48/2014 w artykule „Nie będzie gminy na Facebook’u”). Wówczas to, w imieniu burmistrza, wypowiadali się miejscy urzędnicy, którzy obawiali się, że zapewne na Facebooku pojawią się anonimowe komentarze oraz niesprawdzone informacje. Dzisiaj gmina swoją decyzję o „wprowadzeniu” gminy na ten popularny serwis społecznościowy tłumaczy chęcią poprawy komunikacji z mieszkańcami. Informacja ta spowodowała, że kącik ust drgnął mi w lekkim uśmiechu, a w głowie przegalopowała myśl, że nowa zastępczyni burmistrza, pani Aneta Kowalewska, postanowiła wnieść trochę nowości i świeżości do skostniałego urzędu. Zastanawiam się jednak, czy będziemy mieli możliwość pisania tam komentarzy?

***

„Głos Wyszkowa” poinformował nas, że radnym miejskim nie podobają się wykonane prace konserwatorskie ogrodzenia na cmentarzu parafialnym na ul. Nadgórze (artykuł „To nie zabytek, teraz to murowana ściana”). Ja również nie jestem zachwycona wykonanym remontem cmentarnego ogrodzenia. Mam jednak cichą nadzieję, że to nie koniec inwestycji i szkaradna szara ściana wkrótce zniknie. Moim zdaniem, radni powinni zainteresować się nie tylko brzydkim ogrodzeniem. Na cmentarzu, tuż obok kaplicy, niedawno pojawiły się koszmarne tablice informacyjne. Jakość ich wykonania pozostawia wiele do życzenia. Jestem przekonana, że nie dodają one uroku pięknemu, zabytkowemu cmentarzowi parafialnemu. Czas najwyższy, by radni miejscy zwrócili na to uwagę.

***

„Nowy Wyszkowiak” po raz kolejny zajął się oświetleniem wyszkowskich ulic (artykuł „Najważniejsze żeby świeciły”). Również tym razem Urząd Miejski zapewnia nas, że dostateczne oświetlenie ulic naszego miasta jest dla urzędników priorytetem. Niestety, z mojego punktu widzenia, od dawna nic się nie zmienia w tym temacie. W dalszym ciągu mamy niedoświetlone przejścia dla pieszych. Trudno się doliczyć ilości nieoświetlonych lub niedostatecznie oświetlonych ulic. Bezpieczna jazda samochodem w deszcz, po zmroku stanowi dla kierowców nie lada wyzwanie.

***

Z lekkim poślizgiem nastąpiło oficjalne otwarcie MECEO („Wyszkowiak” artykuł „MECEO oficjalnie otwarte”) znajdującego się w budynku po byłej kotłowni internatu przy I LO w Wyszkowie. Mazowieckie Edukacyjne Centrum Energii Odnawialnej będzie dostępne dla wszystkich szkół gimnazjalnych i średnich w powiecie wyszkowskim. Pomyślałam, że skoro Centrum jest tak bardzo nowatorskim przedsięwzięciem w województwie mazowieckim, to być może będzie chciała je odwiedzić młodzież spoza powiatu wyszkowskiego? Może więc warto, by władza powiatowa i radni pomyśleli o „wysupłaniu” kasy na remont parkingu należącego do I LO. Moim zdaniem to wstyd, by szkoła ze 100-letnią tradycją miała do dyspozycji… 100-letni parking.

***

Z „Głosu Wyszkowa” dowiedziałam się, że powstał Wyszkowski Oddział Obrony Terytorialnej im. Żołnierzy Niezłomnych, który wkrótce przekształci się w stowarzyszenie (artykuł „By bronić i integrować”). Celem Oddziału jest m.in. propagowanie wychowania w duchu patriotycznym, poszerzanie wiedzy historycznej, nauka strzelania i technik samoobrony, nauka pierwszej pomocy i podstaw militarnych. Wiem, że wielu mieszkańców Wyszkowa nie akceptuje tego, by młodzi ludzie uczyli się strzelania i podstaw militarnych, o czym mogliśmy się przekonać w czasie kampanii wyborczej, gdy komitet „Masz Wybór” wyszedł z propozycją wybudowania strzelnicy sportowej. Moim zdaniem jednak, takie umiejętności są niezbędne w czasach, w których żyjemy.

***

Na stronie internetowej Punktu Informacji Turystycznej znalazłam szereg zaproszeń na imprezy, w tym na wystawę budowli kloców Lego na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jestem przekonana, że rola PIT powinna być zgoła inna i moim zdaniem PIT winien promować imprezki organizowane na naszym terenie. Tydzień temu przeczytałam o nowym pomyśle pani zastępczyni burmistrza, by PIT zajmował się promocją wszystkich samorządów powiatu wyszkowskiego. Być może pomysł pani Anety rozszerzył się i PIT zajmie się również promocją miasta stołecznego Warszawy? Czy na stronach PIT pojawi się również repertuar warszawskich kin i teatrów?

Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez Lupa, w dniu 28.01.2015 r., godz. 16.47
Urząd Miejski zapewnia nas, że dostateczne oświetlenie ulic naszego miasta jest dla urzędników priorytetem. - Tak właśnie się przekonaliśmy w Tumanku, gdzie z powodu niedoświetlenia doszło do tragedii.
Dodane przez Katarzyna, w dniu 28.01.2015 r., godz. 20.12
Teraz PiT bedzie informował o tym co się w Krakowie dzieje. Jakies uzasadnienie tego zbędnego wydatku musi być. A zapomniałam, urząd ma mnieć facebooka! Jestem w szoku, bo dlaczego tak późno?
Dodane przez hajke, w dniu 29.01.2015 r., godz. 10.42
Każdy chyba wie, że tym/tą hamulcowym w sprawie fb i nie tylko jest osoba zwana "Wielki Fusze". Uczulona na wszelką krytykę jej działań. Wyszków tylko na tym traci, stoi w miejscu i dużo więcej nas to wszystko kosztuje.
MECEO
Dodane przez Pitu, w dniu 29.01.2015 r., godz. 11.55
A w związku z tym, zrobić z tego atrakcję turystyczną. PIT juz jest, teraz trzeba postarać się o atrakcje.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez ola, w dniu 03.02.2015 r., godz. 21.17
W dzisiejszym, papierowym wydaniu Wyszkowiaka plecam tekst Pana Jerzego Osęki.
Dodane przez Słodki Klon, w dniu 03.02.2015 r., godz. 22.53
Skala nieuczciwości i faworyzacji w naszym urzędzie jest porażająca.
Ad oli
Dodane przez hajke, w dniu 04.02.2015 r., godz. 08.11
Ten artykuł pana Jurka, to nowe spojrzenie na sytuację geopolityczną w gminie Wyszków, jest kluczem do zrozumienia nowosielskiego fenomenu. Wskazuje też, że całe to zamieszanie z wyszkowskim PiS z Warpasem i Sobczakiem to młyn na wodę obecnej władzy i stawią tę partię w roli głównej przyczyny porażki opozycji.
Dodane przez ..., w dniu 04.02.2015 r., godz. 09.18
Od kiedy wyszkowski PiS to opozycja? Toć to szałajda ręka w rękę, a że sobie teraz sam na siebie bat ukręcił to zasługa mistrza Mamhaka i pana Plastusiowy Pamiętnik.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta