Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaOkiem rzuciłam

(Zam: 21.01.2015 r., godz. 15.13)

Na forum jednej z naszych lokalnych gazet internauta napisał: „Burmistrz niczym mnie już nie zaskoczy…”. Niestety, moim zdaniem burmistrz w dalszym ciągu potrafi zaskakiwać. W „Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Modernizacja za 860 tys. zł”. Właśnie tyle kosztowała modernizacja dwóch sal oraz kuchni z wyposażeniem w Przedszkolu nr 1 oraz zakup zabawek dla dzieciaków.

Pomyślałam, że jakiś chochlik wkradł się do tekstu, bo to niemożliwe, by aż tyle pieniędzy kosztował remont. Przejrzałam więc pozostałe gazety i niestety okazało się, że podana kwota jest prawidłowa. Zainteresowałam się tematem i pogrzebałam w BIP Urzędu Miejskiego. Znalazłam tam rozstrzygnięcie postępowania przetargowego z 21 sierpnia 2014 r. na modernizację przedszkola. Postępowanie wygrała firma „Margalo” z zaoferowaną ceną 651 900 zł. Ostateczny koszt remontu wynosi 860 tys. zł, co oznacza że jest 208 100 zł wyższy od kwoty wyjściowej, czyli o 24% początkowej wartości inwestycji. Jestem ciekawa, z czego wynikła tak duża różnica między kwotą wyjściową a ostateczną wartością inwestycji.

***

„Wyszkowiak” w artykule „Z Dębinek do Wyszkowa, a działki na sprzedaż” poinformował swoich czytelników, że starosta nie rezygnuje z przeniesienia domu dziecka z Dębinek do Wyszkowa. Zarząd Powiatu planuje wybudowanie dla dzieci domów przy Zespole Szkół nr 1 w Wyszkowie na placu, gdzie obecnie znajduje się parking strzeżony. Koszt wybudowania jednego domu szacuje się na 600 tys. zł. Nawet jeśli Zarząd nie doszacował kosztów o jakieś 20-30%, to i tak wartość inwestycji wyniesie około 720-780 000 zł. Zastanawiam się, dlaczego koszt remontu kilku pomieszczeń w przedszkolu jest wyższy niż koszt budowy domu dla dzieci? Bardzo bym chciała poznać opinię fachowców z dziedziny tzw. budowlanki.

***

„Nowy Wyszkowiak” przedstawił nam zestawienie wysokości diet radnych gminnych i powiatowych oraz diet dla sołtysów (artykuł „Diety radnych w gminach”). Znowu sobie troszkę pododawałam i wyszło mi, że najbardziej kosztowni są radni powiatowi i radni miejscy. Gmina Wyszków nie żałuje również kasy dla swoich sołtysów, którzy za przybycie na sesję inkasują 262,50 zł. Pomyślałam, że być może jest to jeden z powodów, dlaczego sołtysi gminy Wyszków są tak wdzięczni i oddani swojemu burmistrzowi.

***

Z artykułu „Informacja turystyczna dla całego powiatu?” („Wyszkowiak”) dowiedziałam się o nowym pomyśle pani zastępcy burmistrza, aby wyszkowski Punkt Informacji Turystycznej zajmował się promocją wszystkich samorządów naszego powiatu. Pomysł jak najbardziej trafiony, ale… no właśnie, jest jedno małe „ale”. Wszyscy wiemy, że do tej pory promocja w wykonaniu Urzędu Miejskiego polegała głównie na promocji osoby burmistrza. Zastanawiam się, czy jeśli pomysł pani Anety zostanie zrealizowany, to co będzie promował PIT – wszystkie gminy, czy w dalszym ciągu tylko burmistrza?

***

W „Głosie Wyszkowa” ukazało się foto tygodnia. W Starostwie na tablicy informacyjnej pojawił się nowy skład Rady Powiatu oraz składy komisji. Z rozbawieniem dowiedziałam się, że urzędnicy zapoczątkowali nową pisownię imienia „Jeży”. Gratuluję gazecie bystrego oka. Proponuję również, by urzędników wysłać na dodatkowe lekcje języka polskiego lub na kurs myślenia.

***

Przez ostatnie tygodnie z niepokojem obserwowałam, że w „Wyszków24” nie ukazywał się „Przegląd tygodnia”. Jest to jedyna rubryka, którą czytałam w tej prasie. Zaczęłam mieć obawy, że być może pan Wiktor Sumliński zrezygnował z dalszego pisania. Niestety, moje obawy się potwierdziły. Pan Wiktor pożegnał się z czytelnikami gazety, a ja jako miłośniczka ciętego języka i bystrego oka pana Wiktora jestem rozczarowana jego rezygnacją z pisania. Mam nadzieję, że pan Wiktor pojawi się w jakiejś wyszkowskiej gazecie, gdzie będzie kontynuował swoje „żerowanie na pracy innych i dokonywał subiektywnej analizy zawartości wyszkowskich mediów”. Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

"Zastanawiam się, dlaczego koszt remontu kilku pomieszczeń w przedszkolu jest wyższy niż koszt budowy domu dla dzieci? Bardzo bym chciała poznać opinię fachowców z dziedziny tzw. budowlanki."
Dodane przez ola, w dniu 21.01.2015 r., godz. 16.35
Proponuję poprosić o opinię naszego fachowca od wszystkiego panią Elę Piórkowską, której wszystko zawsze się POdoba.
Dodane przez ..., w dniu 21.01.2015 r., godz. 18.00
A może lepiej niech wypowie się znawca wszystkiego bankrut Abramczyk, a może wojowniczy żółw ninja Kukwa, albo któryś ze specjalistów sportowych ten od szkolenia morderców, albo ten co kopie po jaj...
Zastanawiam się, czy jeśli pomysł pani Anety zostanie zrealizowany, to co będzie promował PIT - wszystkie gminy, czy w dalszym ciągu tylko burmistrza?
Dodane przez Iza, w dniu 21.01.2015 r., godz. 20.04
Dobrze ktoś zauważył, że PiT będzie promował burmistrza na co najmniej starostę. Ile na tym zarobi"Baśniowa"?
Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 21.01.2015 r., godz. 21.26
Do pierwszego wpisu Judyty, podniesienie kosztów aż o 24 % to bardzo dużo. Może to była ustawka? Żeby zaniżoną kwotą przbić konkurencję i później to sobie odbić, a nawt podzielić sie łupem. Dziwna sprawa.
Wyszków24
Dodane przez Nudle w pudle, w dniu 21.01.2015 r., godz. 22.56
Gazetka z najwyższą rotacją dziennikarzy. Powód? Chyba każdy się domyśla, bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o...
przedszkole
Dodane przez js, w dniu 22.01.2015 r., godz. 09.53
Całkowity koszt modernizacji przedszkola zawiera także dokumentację projektową, kosztorysy, nadzór inwestorski, roboty dodatkowe których konieczności wykonania nie można było przewidzieć na etapie projektowym. Modernizacja kuchni polegała na przeniesieniu jej do innej części budynku od strony północnej, w miejscu starej lokalizacji kuchni usytuowano dwie sale dla dzieci, które muszą być od strony południowej. Pomimo wysokiej kwoty koszt przeliczny na jedno dziecko jest niższy niż budowa nowego przedszkola. Komentujących proszę o nie wysuwanie niepotwierdzonych insynuacji.
Co to za prośba?
Dodane przez Demos, w dniu 22.01.2015 r., godz. 10.42
A może od razu komentującym zakneblować usta, jak to chcieli zrobić Warpas, Sobczak i Sobieski. Za taką kwotę można by postawić trzy domy i je urządzić!
2 domy za tyle
Dodane przez do js, w dniu 22.01.2015 r., godz. 11.31
co za bzdury- na jedno dziecko... za tyle wybuduje 2 domy po 150 m2
Dodane przez Anonim, w dniu 22.01.2015 r., godz. 14.03
Jak buduję dom, to nie w przeliczeniu na jedno dziecko.
Dodane przez Jeeeee!, w dniu 22.01.2015 r., godz. 14.19
To jak burmistrz będzie budował drogi w głuchych wsiach, to niech też zacznie przeliczać tę opłacalność na jednego mieszkańca danej wsi. Jeeeee!
Dodane przez Jarek, w dniu 22.01.2015 r., godz. 23.51
To powinny zbadać prokuratura i inne organa........... koniecznie. Przedszkole by drugie wybudować można zatyle pieniędzy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Zonk, w dniu 23.01.2015 r., godz. 08.18
Pod zarzutem niegospodarności? NIK Najwyższa Izba Kontroli się kłania. Rozumiem też przekroczenie, ale aż o 1/4 ??????????????????????????
przedszkole
Dodane przez js, w dniu 23.01.2015 r., godz. 09.58
Jeżeli komentarze piszą osoby zajmujące się budownictwem, wiedzą że budowa a tym bardziej modernizacja obiektów użyteczności publicznej kosztują więcej ponieważ muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa p.poż, ewakuacji materiały muszą mieć odpowiednie atesty dopuszczające do stosowania i wiele innych, powierzchnia modernizowana w przedszkolu to 550 metrów kwadratowych, czyli trzy domy jednorodzinne. Idąc rozumowaniem komentującego "do js" wychodzi atrakcyjnie ponieważ powierzchnia tyle co trzy domy a cena tyle co dwa domy.
do Zonk
Dodane przez js, w dniu 23.01.2015 r., godz. 10.00
Przekroczenie 1/4 nie dotyczy robót budowlanych tylko kwota ta to zakup wyposażenia sal, kuchni i robót dodatkowych budowlanych.
Dodane przez ???, w dniu 23.01.2015 r., godz. 12.02
Dwie sale i kuchnia, to 550 m2?
Dodane przez Jarek, w dniu 23.01.2015 r., godz. 14.34
Te burmistrz ludzie to nie idioci !!!!!!!!!!!!!!!!!
do ???
Dodane przez js, w dniu 23.01.2015 r., godz. 17.21
Dwie sale, łazienka dla dzieci, kuchnia, pomieszczenia porządkowe i socjalne, dwie szatnie, dwie klatki, pomieszczenia magazynowe, archiwum, pomieszczenie intendentki, dwie toalety dla personelu, dwa pomieszczenia ZBOWiD, dwie rozdzielnie posiłków, korytarz, pokój nauczycielski i dyrektorki. Myślę że moje informacje pozwolą wszystkim zainteresowanym mieć pogląd na relację wartości końcowej do zakresu wykonanych prac. Pozdrawiam wszystkich.
Dodane przez jcuf, w dniu 23.01.2015 r., godz. 19.47
Jeży to pochodzi od słowa jeż, nie mylić z Jurkiem
Dodane przez I po interesie, w dniu 25.01.2015 r., godz. 20.07
Szkoda "przeglądu tygodnia", bo warto było dla niego podnieść gazetkę ze stojaka. Zostaje "Okiem rzuciłam", chociaż to dobre Pani Judyto.
Do Pani Judyty
Dodane przez Jadwiga, w dniu 25.01.2015 r., godz. 23.52
Po tych wyborach samorządowych kupuję tylko Waszą gazetę i czytam Pani "Okiem rzuciłam".Podziwiam Pani obiektywizm i to że pisze Pani to, co może się nie podobać władzy bez względu na konsekwencje(wiadomo jakie).Pozdrawiam i życzę powodzenia
Dodane przez ABW, w dniu 26.01.2015 r., godz. 16.57
Niech wypowie się dyrektor Wiśniewski, on jest odpowiedzialny za zatrudnienie. Czy to nie Jadacki kandydat do rady gminy z ramienia PiS?
znajomosci
Dodane przez FBI, w dniu 26.01.2015 r., godz. 19.29
Proszę Pani Judyto wziąć pod lupę kogo i po jakich znajomosciach zatrudnia się do przedszkoli przez burmistrza? Osoby z kwalifikacjami i szkołą odpadaja,a zatrudnia się po szkole zawodowej bez żadnego przygotowania, ale ze znajomosciami.czy burmistrz nie ma rozumu? Przecież tu ludzie się znają.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta