PTM lepszy w szlagierze

(Zam: 18.01.2011 r., godz. 12.20)

W niedzielę 16 stycznia w hali WOSiR w Wyszkowie rozegrane zostały spotkania VII kolejki rozgrywek Wyszkowskiej Ligi Piłki Siatkowej. W szlagierze kolejki Mobily PTM Fitland pokonał zespół UKS-u Polonez 2:0 (21, 29).

W pierwszym niedzielnym spotkaniu zmierzyły się ekipy Długosiodła oraz Euro-Bramu. Już pierwsza partia, która zakończyła się 28:26 na korzyść zespołu z sąsiedniej gminy, pokazała jak bardzo zacięty będzie to mecz. W drugiej odsłonie lepsi okazali się zawodnicy Euro-Bramu, w deydującej partii triumfowali jednak faworyzowani siatkarze z Długosiodła i to oni ostatecznie wygrali spotkanie 2:1.
W tym samym czasie na sąsiednim sektorze rozgrywane były derby, pomiędzy I LO Nowy Wyszkowiak a naszą redakcyjną drużyną Wyszkowiak. Nasz zespół występujący w osłabionym składzie nie potrafił sprostać silnym rywalom, ulegając ostatecznie w całym spotkaniu 0:2 (-18, -18).

W kolejnym meczu Play Wyszków spotkał się z zespołem LS Service. Tym ostatnim, grającym po raz kolejny w szczątkowym składzie, nie dawano przed meczem większych szans, chociażby na nawiązanie walki z silnym przeciwnikiem. W pierwszej odsłonie doszło jednak do sporej niespodzianki, bowiem Play nie potrafił wykorzystać swojej przewagi kadrowej i niespodziewanie uległ 22:25. Porażka podziałała na młodych siatkarzy jak przysłowiowy ,,zimny prysznic”. W kolejnych dwóch partiach faworyci spotkania kontrolowali jego przebieg i ostatecznie wygrali 2:1 (-22, 10, 11).

Równolegle rozgrywane było spotkanie Rybna z Camperem VIP. Oba zespoły, grające do tej pory zdecydowanie poniżej oczekiwań, podeszły do spotkania bardzo ambitnie. W pierwszym secie koncertowo grający zespół z nadbużańskiej miejscowości kontrolował przebieg gry i wygrał 25:20. W drugiej odsłonie role się odwróciły i VIP-y zdołały wyrównać przebieg meczu, wygrywając partię do 17. W decydującej trzeciej partii przez długi czas dominował zespół Campera, w drugiej fazie seta Rybno zdołało jednak poukładać swoją grę i w emocjonującej końcówce wygrać 25:23, a tym samym w całym meczu 2:1.

Passę porażek przerwał w końcu zespół SKW Mimozy. Weterani wyszkowskiej siatkówki w niedzielę podejmowali ostatni w tabeli Zespół Szkół nr 2. Po emocjonującym trzysetowym boju z placu gry jako zwycięzcy schodzili siatkarze Mimoz, którzy wygrali 2:1 (-21, 21, 22).

Ostatnie niedzielne spotkanie, zapowiadane jako szlagier kolejki, nie zawiodło oczekiwań kibiców. Mobily PTM Fitland stoczył bowiem pasjonujący bój z drużyną UKS-u Polonez. Pierwszy set przebiegał pod znakiem lekkiej przewagi PTM-u, do którego należała końcówka i ostateczne zwycięstwo 25:21. W drugiej odsłonie oba zespoły poszły na wymianę ciosów. Emocjonująca była zwłaszcza końcówka partii, w której w grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowali ostatecznie liderzy tabeli, pokonując młodszych rywali 31:29, a tym samym 2:0 w całym meczu.

Kolejna, VIII kolejka rozgrywek, odbędzie się w niedzielę 23 stycznia w następującej kolejności: