Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaOkiem rzuciłam

(Zam: 23.12.2014 r., godz. 17.23)

Troszkę nudno się zrobiło. W prasie zrobiło się świątecznie, internauci też jakby trochę przystopowali. Zaczęłam mieć obawy, że niedługo najciekawszymi wydarzeniami prasowymi staną się rozgrywki sportowe i występy przedszkolaków. Z radością przeczytałam tekst pana Radosława Oleksiaka, który ukazał się w „Wyszkowiaku” – „Głowackiemu zabrakło Głowy”.

Pan Marek Głowacki w swoich ostatnich felietonach zastanawiał się, czy wyszkowskie partie mają swoich liderów. Pan Radek Oleksiak postanowił udowodnić, że SLD posiada lidera oraz, że wyszkowskie SLD istnieje i ma się całkiem dobrze. Niestety, moim skromnym zdaniem, SLD w Wyszkowie nie ma. Co prawda, w minionych wyborach SLD wystawiło kandydatów do rady powiatu i do rady miejskiej, ale żaden kandydat nie zdobył mandatu radnego do żadnej rady. Oznacza to, że partyjka ma się raczej kiepsko, przynajmniej na naszym terenie. Z wyjaśnień pan Radosława wynika, że chyba on pełni funkcję lidera SLD i informuje nas, że w nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie startował do sejmu. Według mnie, osoba mało znana nie ma szans, by zostać parlamentarzystą, a niestety, pan Radosław nie należy do osób, o których się dużo mówi i dużo czyta. Pomyślałam sobie, że być może pan Oleksiak jest fanem „Rancza”, zapatrzył się w wilkowyjskiego wójta Pawła Kozioła i jak on, zaskoczy nas wszystkich swoim nagłym sukcesem.

***

W „Wyszkowiaku” ukazał się kolejny felieton posła Bodio „Nowe pociągi stare obsesje”. Pan Bartłomiej Bodio zachwyca się pędzącym Pendolino i przekonuje nas, że będzie niedługo jeździło z prędkością ponad 200 km/h. Pan poseł chwali się osiągnięciami rządzącej koalicji. Poucza nas, że nie należy kreować podziałów, że nie wolno obrażać, że należy łączyć, budować i tworzyć i… zaczyna krytykę PiS oraz marszu w obronie demokracji, który miał miejsce 13 grudnia w Warszawie. Pan poseł napisał „Ludzie w Polsce na to patrzą i nie rozumieją. Ludzie widzą i myślą. Ludzie myślą i podejmują decyzję”. Ma pan rację, właśnie dlatego 13 grudnia na marsz w obronie demokracji do Warszawy przyjechało tysiące ludzi z całej Polski, bo ludzie myślą, widzą, patrzą, nie rozumieją.

***

„Głos Wyszkowa” poinformował czytelników, że „Radni wybrali komisje, w których chcą pracować”. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni zostali przydzieleni do prac w komisjach. Największym zainteresowaniem cieszyła się komisja finansów i gospodarki, w której chciał pracować pan Waldemar Paradowski (komitet „Masz Wybór”). Rządząca koalicja nie pozwoliła jednak, by znalazł się w składzie komisji. Jestem zdumiona decyzją koalicji. Przejrzałam plany pracy komisji finansów i gospodarki z poprzednich lat i dowiedziałam się, że zajmowała się jest m.in. kontrolą inwestycji drogowych, oceną przygotowania projektów inwestycji, oceną i propozycjami związanymi z remontami szkół i placówek, oceną stanu zasobów mieszkaniowych komunalnych i socjalnych pod względem jakości i przydatności do dalszego ich użytkowania. Pan Waldemar pełni funkcję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i wydaje się, że posiada wiedzę i umiejętności, które mogłyby ułatwić pracę komisji.

***

„Wyszkowiak” w artykule „Wiceburmistrz od edukacji, promocji i spraw społecznych” poinformował nas, że pani Aneta Kowalewska została powołana przez burmistrza na stanowisko zastępcy burmistrza. Wiceburmistrz, czy zastępca burmistrza – jaka jest różnica? Różnicy nie ma żadnej, dwie nazwy jednej i tej samej funkcji, ale w Starostwie zastępca starosty jest wicestarostą, zaś w gminie zastępcą burmistrza jest… zastępca burmistrza. Dotarły do mnie głosy, że „Wyszkowiak” pomylił nazwy funkcji, raz napisał wiceburmistrz, drugim razem zastępca burmistrza. Być może wśród wyszkowian jest więcej osób wrażliwych na tytuły i co niektórzy obrażą się na gazetę, wytkną jej brak wiedzy lub nierzetelność dziennikarską. Wiceburmistrz, czy zastępca burmistrza? Znaczy dokładnie to samo, ale należy być czujnym, by właściwie tytułować drugą po burmistrzu osobę w gminie Wyszków.

***

Na koniec mała dygresja. W lokalnych gazetkach ukazały się liczne zdjęcia pani Anety Kowalewskiej, nowej zastępczyni burmistrza. Niektóre zdjęcia to popularne tzw. sweet focie, zapewne wykonane rączką pani Anety. Czas najwyższy, by zasobach zdjęciowych gazet pojawiły się profesjonalne zdjęcia zastępczyni burmistrza. Publikowanie sweet foci w gazetach jest mało poważne, by nie powiedzieć, groteskowe.
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez Cień, w dniu 23.12.2014 r., godz. 19.35
No to mamy komisję, co burmistrz chciał swoją antydemokratyczną decyzją przykryć?
komisja finansów
Dodane przez ja, w dniu 23.12.2014 r., godz. 22.51
"Pan Waldemar pełni funkcję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i wydaje się, że posiada wiedzę i umiejętności, które mogłyby ułatwić pracę komisji"- tak dobrze napisane WYDAJE SIĘ ŻE POSIADA WIEDZĘ
Dodane przez Sielski, w dniu 24.12.2014 r., godz. 17.40
Jest o niebo lepszym inspektorem niż Mikołajczyk naczelnikiem.
Dodane przez ja, w dniu 25.12.2014 r., godz. 20.56
Mikołajczyk to inny dział w historii Wyszkowa ale nie lepszy niż Paradowski
Dodane przez Przyszłość, w dniu 26.12.2014 r., godz. 02.14
Ale Mikołajczyk do Paradowskiego się nie umywa. Zresztą wielokrotnie nie udawało mu się zostać radnym, a Paradowski został nim za pierwszym razem, bedąc w opozycyjnej i małokoniunkturalnej opcji. W przyszłości będzie lokomotywą ożywczych zmian. Pozycja w komisjach nie musi krępować jego ruchów.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 28.12.2014 r., godz. 19.28
Rok 2015 będzie bardzo ciekawy ze względu na wybory na Prezydenta RP i wybory parlamentarne do Sejmu i Senatu. Będziemy też przyglądać się poczynaniom nowych władz samorządowych naszej małej Ojczyzny, wyrażając swoje opinie na forum Rad Miejskiej i Rady Powiatu jak również na forum gazet lokalnych i forum internetowych. Mnie będzie interesował budżet Gminy na 2015 rok, w szczególności wydatki na Rybienko Nowe. Szczególnie bardzo ważna będzie budowa jezdni asfaltowej, kanalizacji deszczowej w ul. Handlowej rozkopanej i zniszczonej kanalizacją sanitarną. Liczę, że przy okazji dokończona zostanie ulica Dobra i jezdnia w ulicy Księżycowej(połączenie z ul. Żytnią). To zapewni w miarę możliwość poruszania się po osiedlu Bajkowym i dalszy rozwój tego terenu. Inwestycje w Rybienku Nowym mogą ożywić inwestycje w branży budowlanej tj. projekty budowlane, usługi budowlane, handel materiałów budowlanych, urządzeń białego montażu,materiałów wykończeniowych, mebli itp. Należy więc nadal uzbrajać teren w wodociągi i kanalizacje sanitarną, wydzielać fragmenty działek pod drogi gminne, wykupywać je i zachęcać pod uzbrojenie inne branże. W niektórych miejscach zmieniać plany zagospodarowania aby była możliwość wyboru zabudowy mieszkaniowej a nie tylko mieszkaniowo- usługowej. Ważne aby Wyszkowianie mogli budować budynki metodą gospodarczą a nie tylko przez developerów, którym pomaga gmina i państwo polskie przez program MdM. Dlaczego tak dużo mówię o Rybienku Nowym ? Bo Rada Miejska uchwaliła w październiku 2010 roku plan odnowy miejscowości Rybienko Nowe na lata 2010-2017, w którym zobowiązano się do szeregu inwestycji, których część zrealizowano m.in. strefę rekreacji czy większą część kanalizacji sanitarnej ale wiele inwestycji jest nie ruszonych np. na budowę ulic wraz z infrastrukturą towarzyszącą zaplanowano ok. 6 milionów zł., na chodniki i ścieżki rowerowe 400 tys. itd. Wybudowano tylko fragmencik ulicy Dobrej. Dlatego czekamy na inwestycje drogowe na naszej wsi.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 28.12.2014 r., godz. 19.42
Wybory samorządowe to było wiele zobowiązań, szczególnie dużo było obietnic dotyczących budowy obiektów sportowych przez zwycięską ekipę burmistrza Nowosielskiego. Zerkniemy na działania w tym względzie bo Bug Wyszków czy Camper Wyszków, kibice sportowi, czekają na szybkie decyzje. Jak powiedzieli prezes Andrzejewski czy pani Karłowicz trzeba już zaczynać inwestycje bo do sekcji piłki nożnej garnie się coraz więcej młodych ludzi a Camper złożył akces do Plusligi. W miarę możliwości jako opozycyjny "Masz Wybór" będziemy wspierali środowiska sportowe bo większość nas lubi sport. Musimy jednak mieć na względzie rozwój Wyszkowa bo w naszym mieście panuje stagnacja.
Dodane przez SKAP, w dniu 29.12.2014 r., godz. 10.03
Pan burmistrz z chęcią podpisuje wiele pustych deklaracji, niestety jak przypadku demokracji lokalnej, gdzie dobre chęci to jedno, a rzeczywiste działania to drugie. Najświeższe przykłady to dyskryminacja tej części mieszkańców, która jest czytelnikami tygodnika "Wyszkowiak". W najstarszej wyszkowskiej gazecie pan burmistrz nie zamieścił zaproszeń na tak ważne i organizowane z pieniędzy podatników wydarzenia jak "Miejski Sylwester" oraz "Orszak Trzech Króli", nie wspominając o świątecznych życzeniach. Druga sprawa to ta, gdzie również chęci działania na rzecz demokracji lokalnej rozmijają się z rzeczywistością - "białoruskie" ustalenie składów gminnych komisji.
Dodane przez Janek R., w dniu 29.12.2014 r., godz. 14.23
Grupa Trzymająca Władzę czyli Gminno-Powiatowa Wspólnota Samorządowa (G-PWS) rządzi i dzieli. Wyautowali Paradowskiego z Komisji Finansów i Gospodarki mimo niewątpliwie jego lepszych kwalifikacji niż niektórzy z radnych, którzy zostali członkami tej Komisji. Myslę jednak, że najciekawsze jest kwestia Komisji Rewizyjnej. Zasadą a właściwie zwyczajem wypracowanym przez lata w samorządach jest, że Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej zostaje radny opozycyjny. Dla pełenej transparentoności i by nie być posądzonym o brak bezstronności. Przypomnę, że komisja Rewizyjna kontroluje m.in. działalność Burmistrza. Ale w Wyszkowie jest zawsze inaczej. Przewodniczącym tej komisji został radny Komitetu Wyborczego Burmistrza (G-PWS) - Grzegorz Wyszyński - a więc jego człowiek. Jak więc w praktyce będzie wyglądało działanie p.Wyszyńskiego w stosunku do Burmistrza? Czy w sytuacjach problematycznych będzie lojalny wobec mieszkańców Wyszkowa czy wobec Burmistrza? Nie można przy tym zapominać, że córka p.Wyszyńskiego jest pracownikiem Urzędu Miasta a więc jej przełożonym jest Burmistrz. Czy w tej sytuacji wybór p.Wyszyńskiego nie tylko na Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej ale także jej członka zapewni nam mieszkańcom właściwą kontrolę poczynań Burmistrza? Czy wszystko w tej sytuacji będzie transparentne, bezstronne i uczciwe? Wolałbym nie mieć wątpliwości akle niestety mam. Chociażby z tego powodu, że działalność p.Wyszyńskiego jako Przewodniczącego Komisji Edukacji w poprzeniej kadencji nie przynosi mu chluby. Nie przeciwstawił się i tym samym dopuścił by Burmistrz mianował Naczelnikiem Wydziału Oświaty jak nie jakiegoś faceta o szmranej proweniencji z Legionowa albo obecnie emerytowanego bankowca. Jeden i drugi nie mieli i mają zielonego pojęcia o edukacji. Aż się dziwię, że wyszkowiskie środowisko nauczycielskie, związki zawodowe siedzą cicho w tej sprawie. Tak czy inaczej ostatnie wybory pokazały, że klątwa nad tym miastem trwa nadal. P.S. Rojek - facet od kanalizacji szefem od promocji i kultury. Buhhahaha. Przypomina mi się powiedzenie Leszka z fiilmu \"Daleko od szosy\" dotyczące kultury i sztuki. Poza tym trzeba dodać, że p. Rojek jest zatrudniony w spółce komunalnej w której 100% udziałów ma gmina Wyszków. Tak więc jak nie będzie się słuchał G.Nowosielskiego to .... Wicie, rozumicie. Klątwa trwa. Am Wyszkow nichts neues.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.12.2014 r., godz. 19.46
Co na taką "białoruską demokrację" ta największa w Polsce fundacja od demokracji lokalnej? A może to właśnie ich wytyczne realizuje zaprzyjaźniona z nimi pani nowa wiceburmistrz?
Dodane przez Sąsiadka z Jesionowej, w dniu 30.12.2014 r., godz. 09.44
Z prawdziwym zdumieniem czytam o tym fo-pa naszej rząśnickiej krajanki. Sama postanowiłam jej i temu pryncypałowi złożyć życzenia Szczęśliwgo Nowego Roku.
PO-PSL zamach na Lasy Państwowe
Dodane przez Myśliwy, w dniu 30.12.2014 r., godz. 11.27
Co pan poseł Bodio powie nam o sejmowej nocnej próbie zamachu na Polskie Lasy Państwowe? Może ja nie do końca rozumiem konieczność ich sprzedaży Niemcom? Prosze o felieton w tej sprawie.
Gmina Fair Play
Dodane przez osevatorre, w dniu 30.12.2014 r., godz. 12.32
To jest Promocja i Kultura urzędu PO wyszkowskiemu! Może by wystąpić z wnioskiem o jakieś odznaczenie prezydenckie za KLASĘ naszych władz i budowę samorządu ponad podziałami?
Dodane przez Kaliope, w dniu 31.12.2014 r., godz. 19.05
Szczęśliwego Nowego Roku! Również tym od braku promocji kultury w urzędzie miejskim oraz ich przełożonym.
Dodane przez Judyta, w dniu 31.12.2014 r., godz. 20.29
Parom,małżeństwom,wolnym,samotnym i tym którzy chcą być sami wszelkiej pomyślności na cały 2015 rok. Abyście zawsze mieli obok siebie chociaż jednego człowieka na którego możecie zawsze liczyć :-)
POMYŚLNOŚCI W NOWYM ROKU.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 31.12.2014 r., godz. 21.26
Wszystkiego najlepszego w nowym, 2015 roku, dla redakcji WYSZKOWIAKA, pani Judycie, forumowiczom i mieszkańcom naszej małej Ojczyzny. Dużo zdrowia, szczęścia i ciekawych informacji. :P
Dodane przez Zołza, w dniu 01.01.2015 r., godz. 12.04
Niech Nowy Rok przyniesie przewietrzeni tej panującej od lat zgnilizny. P.s.To miasto za tej ekipy nigdy nie zasługiwało na tytuł "Gmina Fair Play"!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 01.01.2015 r., godz. 14.42
Co Zołza ma na myśli?
Dodane przez osevatorre, w dniu 01.01.2015 r., godz. 17.11
Burmistrz struga demokratę, a uprawia białoruski system dyskryminowania. Dzieli społeczeństwo za ich własne pieniądze. Przecież nigdy jeszcze nie zdarzyło się żeby opłacił jakieś ogłoszenia lub życzenia z własnej kieszeni. Dlaczego więc czytelnicy Wyszkowiaka zostali ordynarnie po chamsku pominięci? Prywatna zemsta, z jakiego to niby powodu? Może pani nowo upieczona zastępca odpowie na ważne pytanie.
Dodane przez a, w dniu 01.01.2015 r., godz. 19.51
pewnie to co napisał Janek R
Dodane przez ola, w dniu 02.01.2015 r., godz. 09.45
W pewnym rankingu Wyszków wyladował daleko, bardzo daleko ok 1670 miejsca. Jak wypadnie w rankingu na lokalną demokrację i uczciwość względem dyskryminowanych mieszkańców czytelników?
Dodane przez S, w dniu 02.01.2015 r., godz. 11.09
Ja myslę, że pewnie mieści się wpierwszej 100 na Mazowszu. Wyszków zorganizował konferencję o standardach demokracji w samorządzie. Tylko patrząc na tę "Białoruś" z życzeniami świątecznymi i zaproszeniami na Sylwestra, to można dość do wniosku, że konferencje konferencjami, a praktyka to już zupełnie inna bajka. Mówmy o tym głośno, żeby przypadkiem jakiejś organizacji nie przyszło do głowy wyróżnić Wyszkowa jakimś tam znowu naciąganym certyfikatem typu "Gmina Fair Play".
PorzePOmPOwnia
Dodane przez Kaliope, w dniu 02.01.2015 r., godz. 13.06
Każdy kij ma dwa końce. Tak każde działanie może kiedyś obrócić sie przeciwko nam. Burmistrz "zaoszczędził" na tych wyszkowiakowych życzeniach i zaproszeniu, ale jednocześnie sam siebie POstawił w niekorzystnym świetle... Faktu nieuzasadnionej dyskryminacji nie da się tak po prostu zamieść pod dywan. Szczególnie w kontekście mydlenia oczu mieszkańcom, jaka to w tym mieście panuje transparentność i demokracja.
Dodane przez osevatorre, w dniu 02.01.2015 r., godz. 19.45
O co chodzi? Te gazety, które zamieściły ogłoszenia, zrobiły to w prezencie dla naszej władzuni.
Spokojna głowa, nad wszystki czuwa bomba atomowa
Dodane przez Anonim, w dniu 02.01.2015 r., godz. 20.39
Tak, one zrobiły to w prezencie, ale zapłacili za to również czytelnicy Wyszkowiaka swoimi podatkami.
Niema jak to gmina fair play!
Dodane przez Ja, w dniu 03.01.2015 r., godz. 10.01
Odebrać ten kupiony tytuł.
Dodane przez S, w dniu 03.01.2015 r., godz. 15.27
Tytuł "Gmina Fair Play" obowiązywał tylko w danym roku. Później tytuł nie był zobowiązujący. Nastała wolna amerykanka.
Dodane przez ja, w dniu 06.01.2015 r., godz. 23.31
ale certyfikaty dalej wiszą w UG
Dodane przez Fair, w dniu 07.01.2015 r., godz. 09.39
Urząd urzędem, a o takie certyfikaty "fair play" mogliby postarać się indywidualnie co niektórzy urzędnicy na "super" ważnych stanowiskach.
Dodane przez Ug, w dniu 07.01.2015 r., godz. 11.03
I tak nad wszystkimi burmistrz roztacza parasol ochronny. Nikt tam nie odpowiada za własne błędy.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta