Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 kwietnia 2024 r., imieniny Hermenegildy, PrzemysławaOkiem rzuciłam

(Zam: 10.12.2014 r., godz. 17.19)

W lokalnych mediach pojawiły się relacje z pierwszych sesji rad gminnych, rady miejskiej i powiatowej. Powoli dowiadujemy się, kto z kim zawiązał koalicję, kto jaki stołeczek będzie okupował przez najbliższe lata.

Wtorkowe gazetki poinformowały nas, że w II turze wyborów po raz czwarty na burmistrza Wyszkowa został wybrany pan Grzegorz Nowosielski. Wynik wyborów wywołał różne reakcje u ludzi. Jedni się zdenerwowali, że czeka nas marazm przez kolejne trzy lata i jeden, przedwyborczy rok szaleńczych inwestycji. Drudzy się ucieszyli, zjedli razem z nowym-starym burmistrzem tort-herb Wyszkowa, wypili szampana, dali mu wagon kwiatów i odśpiewali piosenkę skomponowaną na jego cześć. Niestety, pan burmistrz nie jest moim burmistrzem, oczekiwałam zmian, które się nie pojawiły. Nie miałam więc i nie mam powodów do radości. Jednocześnie zastanawiam się, czy pan Grzegorz chociaż raz spełni swoje przedwyborcze obietnice?

***

W „Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Od tej pory tylko czerwone”. W Wyszkowie ścieżki rowerowe będą koloru czerwonego! Sprawa bałaganu kolorystycznego ścieżek rowerowych poruszana była wielokrotnie w poprzedniej kadencji na sesjach rady miejskiej. W 2012 r. burmistrz Grzegorz Nowosielski tłumaczył „Drogi rozpoznajemy po znakach, nie kolorach. W przyszłym roku będziemy domalowywać rowery na kostce. Nie wpłyniemy na kolor, oznakować możemy” („Wyszkowiak” nr 47/2012 artykuł „Chaotyczne ścieżki”). We wrześniu tego roku pan Adam Mróz bałagan kolorystyczny ścieżek tłumaczył „Kolorystyka jest poza naszymi wewnętrznymi ustaleniami, nie ma dla innych projektantów dróg żadnego znaczenia. Nie znaczy to, że nam na tym nie zależy, ale mamy ograniczone możliwości, żeby ingerować w rozwiązania przyjęte przez innych projektantów, którzy projektują drogi” („Wyszkowiak” nr 39/2014 artykuł „Kolorystyczny nieład ścieżek rowerowych. Burmistrz: nie mamy wpływu”). Na pierwszej sesji nowej Rady Miejskiej okazało się, że można mieć jednak wpływ na kolorystykę ścieżek rowerowych. Szkoda, że dopiero teraz towarzystwo z Urzędu Miejskiego wyszło naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa, które od dawna domagało się budowy ścieżek rowerowych w jednym kolorze. Postanowiłam nie narzekać, postanowiłam cieszyć się z tego co jest, postanowiłam docenić starania burmistrza. Lepiej mieć coś późno, niż nie mieć wcale!

***

Do „Głosu Wyszkowa” dotarły głosy niezadowolonych mieszkańców ul. 11 Listopada (artykuł „Mieszkańcom ciemniej pod nowymi latarniami”). Tydzień temu podziwiałam nowoczesne, ładne latarnie, które zostały postawione na tej ulicy. Po przeczytaniu artykułu postanowiłam przespacerować się ulicą 11 Listopada i stwierdziłam, że niestety mieszkańcy mają rację – nowoczesne latarnie oświetlają jedynie jezdnię. Czyżby ktoś zapomniał o pieszych, którzy również wieczorami i nocą mają prawo łazić ulicami Wyszkowa? Zaczęłam mieć obawy, by mieszkańcy ul. 11 Listopada nie usłyszeli wkrótce, że ulica jest super oświetlona, więcej światła na niej nie będzie „Bo i jakich atrakcji tam szukać w nocy?”.

***

Również „Głos Wyszkowa” poinformował nas, że „Nie będzie gminy na Facebook’u”. Mieszkaniec Wyszkowa zawnioskował, by gmina Wyszków założyła konto na Facebooku. Od dawna wiadomo, że poprzez fanpage na Facebooku informacje rozchodzą się w mgnieniu oka. Ten polubi, tamten udostępni i raz dwa kilkaset osób przeczyta najświeższe informacje o Wyszkowie. Niestety, pomysł mieszkańca naszego miasta nie spotkał się z entuzjazmem urzędników miejskich. Urzędnicy (czy na pewno oni?) obawiają się, że na Facebooku pojawią się anonimowe komentarze oraz niesprawdzone informacje. Moim zdaniem, obawy urzędników są w pełni uzasadnione. Komentarze pojawią się na pewno, tak samo jak pojawią się różnego rodzaju informacje (jedne sprawdzone, inne niekoniecznie). Pragnę jednak poinformować, że brak konta gminy Wyszków na Facebooku nie spowoduje, że ucichną komentarze niezadowolonych mieszkańców Wyszkowa. Na forach internetowych lokalnych gazet będą one pokazywały w dalszym ciągu, czy się to komuś podoba, czy też nie.
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Ścieżki c.d.
Dodane przez Jacek, w dniu 11.12.2014 r., godz. 09.19
Jak już w centrum miasta mamy niezły galimatias, to co nam z zapowiedzi, że już teraz ścieżki będą czerwone. Dalej będzie bigos, bo tych co już są nikt nie przemaluje na odpowiedni kolor.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.12.2014 r., godz. 22.36
Niema co narzekać! Trzeba sie cieszyć, że choc jedna modernizowana ulica unikła obciachowego designu latarni w kształcie bezpłodnych "jaj".
nieuczciwi
Dodane przez wyszkowianin, w dniu 12.12.2014 r., godz. 08.31
Szkoda, że spora grupa radnych miasta i powiatu znalazła tam się w sposób nieuczciwy. Część z nich oferowała wyborcom alkohol, słodycze, podwiezienie do lokalu wyborczego itp. Czy będą umieli uczciwie pracować jak nie umieli uczciwie zwyciężyć?
Dodane przez ..., w dniu 12.12.2014 r., godz. 10.33
Jeżeli przez 3 kadencje nie spełnił obietnic, to co pozwala Ci myśleć, że teraz będzie inaczej? Nadzieja matka głupich?
Ciekawe czy Wyszków i gmina wytrzyma....
Dodane przez Zenobiusz Heronim Bambinescu-kierownik szatni, w dniu 16.12.2014 r., godz. 21.57
..te kolejne cztery lata nicnierobienia i pogrążnia miasta w upadku i chaosie?....

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta