Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 listopada 2019 r., imieniny Anatola, Feliksa

Burmistrz za referendum w sprawie stadionu

(Zam: 26.11.2014 r., godz. 16.28)

Burmistrz Grzegorz Nowosielski deklaruje chęć przeprowadzenia referendum lokalnego w sprawie lokalizacji bazy sportowej w mieście. Temat ewentualnego zbudowania nowego stadionu przy ul. Pułtuskiej i likwidacji dotychczasowego znajdującego się przy ul. Kościuszki był jednym z głównych w kampanii wyborczej.

Cześć komitetów i kandydatów ostro krytykowało burmistrza za chęć przeniesienia stadionu, mimo że Grzegorz Nowosielski jako alternatywną propozycję przestawił możliwość pozostawienia stadionu na dotychczasowym miejscu i jego modernizacji.
Podczas sesji Rady Miejskiej 20 listopada, jeszcze przed drugą turą wyborów na burmistrza Wyszkowa, kandydujący na ten urząd G. Nowosielski mówił nie tylko o planach konsultacji w przyszłej kadencji, ale także referendum.
– Wielu radnych i osób związanych z samorządem, jak sołtysi, przewodniczący osiedli zostali radnymi na nową kadencję. To znaczy, że zostaliście dobrze ocenieni jako radni, społecznicy – powiedział. – Deklaruję otwartość w stosunku do wszystkich radnych bez wyjątku, jaką prezentowałem w tej kadencji, o ile będzie mi dane sprawować dalej zaszczytną funkcję burmistrza. Deklaruję także otwartość co do najważniejszych decyzji, będę proponował, by konsultacje społeczne były szersze niż do tej pory. Na pewno państwo rozmawiając, prowadząc kampanię wyborczą poznaliście szereg próśb wniosków, uwag, pomysłów. Chętnie wysłucham wszystkich spostrzeżeń, bo może z nich wynikną dobre projekty dla naszego miasta. W sprawie, która była bardzo głośna podczas kampanii wyborczej, czyli lokalizacji naszej bazy sportowej deklaruję, że po analizie techniczno-finansowej, po konsultacjach zaproponuję Radzie, żeby odwołać się do referendum. Nich to mieszkańcy zdecydują, gdzie i jak widzą nową bazę sportową – oświadczył.
J.P.

Komentarze

Dodane przez TD, w dniu 26.11.2014 r., godz. 17.59
W sochaczewie przygotowali projekt kompleksowej przebudowy stadionu, środki z woj. będą mozliwe do pozyskanie pod koniec 2015 roku, ale sa już przygotowani, szukaja firm, wszyscy sie w to właczyli, sportowcy, trenerzy, władza, mieszkańcy. powiat wyszkowski w 2003 był na siódmym miejscu, a w 2004 na trzecim miejscu w ogólnopolskim konkursie na najlepszy powiat. starościna Justyna garbarczyk pozyskała środki na remont domów opieki w niegowie i Fiszorze, zostały opłacone składki ubezpieczeniowe za bezrobotnych, powstała hala przy liceum. Mam nadzieję, że doprowadzi i nasz, historyczny stadion do świetności.
Komu przeszkadza stadion ?
Dodane przez Rodak z USA, w dniu 27.11.2014 r., godz. 08.51
Prawdziwi wyszkowiacy ktorzy pamietaja, ze stadion przy Kosciuszki byl tam od zawsze juz powymierali a nowym moze jest wszystko jedno gdzie bedzie nowy. Swoja droga czy Nowosielski pochodzi a Wyszkowa ? Jakos nie kojarze tego nazwiska.
Dodane przez Sąsiad, w dniu 27.11.2014 r., godz. 09.48
Nie pochodzi, sprowadziła się ta elita na fali rozwoju fabryki mebli. Z pochodzenia to małorolni spod Pułtuska, chyba gmina Obryte Całe.
Ciemny lud to kupi?
Dodane przez Maga, w dniu 27.11.2014 r., godz. 10.12
Kolejność działań, jaką Nowosielski miał przyjąć w sprawie stadionu: 1. Konsultacje w sprawie przeniesienia, lub zmodernizowania stadionu z wszystkimi zainteresowanymi stronami dialogu społecznego na podstawie opracowanych koncepcji architektonicznych wraz z zestawieniami wstępnych kosztów inwestycji 2. W przypadku podjęcia decyzji o budowie nowego obiektu zlecenie wykonania wyceny nieruchomości przy Kościuszki przez biegłego rzeczoznawcę. 3. W zależności od spodziewanych dochodów z tytułu sprzedaźy terenu i stopnia w jakim pokrylyby one koszty inwestycji opracowanie szczegółowego biznesplanu. 4. Ponowne konsultacje społeczne. 5. W przypadku zgody na podjęcie inwestycji złoźenie wniosku o zmianę iejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Jaką Nowosielski przyjął kolejność? Od przysłowiowej dupy strony. Ale teraz będzie nam fundował i to za nasze pieniądze REFERENDUM. Jednego nie moźna mu odmówić- doskonale wie ilu wśród nas jest idiotów, którzy po raz kolejny łykną bezkrytycznie jego zapewnienia.
do rodaka z USA
Dodane przez ja, w dniu 27.11.2014 r., godz. 22.01
Ten stadion tymi rencami ( powiedzenie z filmu) w czynie społecznym budowałem bo była taka potrzeba a teraz nowa władza sprzedaje to co wytworzyłem ja , mój ojciec , matka i wiele innych osób znanych i nie znanych a G. Nowosielskiego nie pamiętam żeby cokolwiek tam robił. W ogóle nie mogę zrozumieć jak ktoś potrafi sprzedać mienie , dobro społeczne w imię tylko sobie znanej korzyści.
Nowoczesny Wyszków zasługuje na coś lepszego niż Nowosielski
Dodane przez Zenek, w dniu 28.11.2014 r., godz. 14.23
Ten człowiek słowa prawdy w życiu nie powiedział. Nowosielski i Wiśniewski (jedna klika) doprowadzili do upadku i degradacji majątku komunalnego (stadionu) i teraz krzyczą, że najlepiej sprzedać i wybudować gdzie indziej. Niczym złodziej złapny za rękę który krzyczy, że to nie jego ręka.
wsobie
Dodane przez zebrany, w dniu 30.11.2014 r., godz. 21.40
demontaż stadionu już się zaczął rozebrana skarpa chroniła płytę od hałasu od przejeżdżających tirów przez ul. Kościuszki teraz przestrzeń jest otwarta więc aktualnie lokalizacja nie jest korzystna i na pewno inne miejsce będzie lepsze, Ośrodek sportowy powinien posiadać przestrzeń do rozbudowy obiektów o kryte korty tenisowe, może nowoczesną halę, lodowisko kryte, strzelnicę sportową itp. Obecna lokalizacja jest za ciasna. Chcemy nowej lokalizacji. Ale taka Warszawa nie chciała stadionu za miastem. Stadion i jego otoczenie to ozdoba i chluba miasta. Kto chce stadionu gdzieś za miastem , daleko. Trudny wybór. Ale ciekawią mnie argumenty , które przedstawi Burmistrz za nową lokalizacją.
Symfonia ratuj !
Dodane przez Rodak z USA, w dniu 30.11.2014 r., godz. 21.44
Janek, jestes starym wyszkowiakiem. Nie daj chlopkom sprzedac naszego stadionu.
Dodane przez mieszkanka, w dniu 30.11.2014 r., godz. 22.03
wiadomo już kto wygrał?
Dodane przez ewela, w dniu 01.12.2014 r., godz. 10.11
ktoś lobbuje w kwestii nabycia tego terenu pod czyjąś działalność !!!!!! są przecieki

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl