Menu górne

Dziś jest 14 listopada 2019 r., imieniny Włodzimierza, Wawrzyńca

Święto wyszkowskich seniorów

(Zam: 26.11.2014 r., godz. 16.05)

130 seniorów z gminy Wyszków zebrało się w czwartek 13 listopada w Gościńcu pod Jesionem, by celebrować swoje święto. Był bal, gry i zabawy, podczas uroczystości wystąpił piosenkarz i aktor teatru Syrena w Warszawie – Tadeusz Woźniak. Impreza trwała do wieczora.

Święta seniorów nigdy nie obchodzi się bez echa. Jak zauważył burmistrz Grzegorz Nowosielski, ta wyjątkowo zintegrowana grupa społeczna zawsze licznie pojawia się na wszystkich wydarzeniach organizowanych specjalnie dla nich, ale również na wszelkich miejskich imprezach.
– Miło się z państwem widzieć – mówił na wstępie Grzegorz Nowosielski. – Zawsze powtarzam, że grupa wyszkowskich seniorów to grupa najbardziej aktywna społecznie, która wspaniale odpowiada na wszelkie nasze prośby i zachęty do uczestniczenie w życiu społecznym, kulturalnym miasta, ale również sama inicjuje wiele wspaniałych wydarzeń i spotkań. Życzę państwu, aby ten wigor, energia i zdrowie nigdy was nie opuszczały. Wszystkiego dobrego z okazji Dnia Seniora, abyście znaleźli uznanie na jakie zasługujecie wśród otoczenia, przyjaciół i znajomych.
– Jesteście wspaniałą, wyjątkową częścią społeczeństwa. Czerpiemy z was jak najwięcej, z waszych pomysłów, doświadczeń, z waszych przemyśleń. Cieszy to, że jesteście wśród nas – dodał wiceburmistrz Adam Mróz.
Głos zabrała również dyrektor OPS w Wyszkowie Agnieszka Mróz, która złożyła seniorom życzenia i wyraziła nadzieję, że przygotowane atrakcje spotkają się z ich uznaniem. Tak było – wszyscy chętnie tańczyli i śpiewali. Podczas występu gwiazdy – Tadeusza Woźniaka, wiele par nie szczędziło sobie czułych gestów i romantycznych objęć, za to szybkie utwory wykonywane przez band z Rząśnika stanowiły okazję do integracji i wspólnej zabawy. W przerwach na odpoczynek serwowane były ciepłe posiłki, nie brakowało przystawek, deserów i napojów.
Spotkanie organizował Urząd Miejski, wyszkowski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz działający w strukturach OPS-u Dom Dziennego Pobytu „Senior”. Następnego dnia o godz. 11.00 w kościele św. Wojciecha w Wyszkowie odbyła się msza święta w intencji seniorów, a 22 listopada o godz. 17.00 w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” planowane jest spotkanie z zespołem muzycznym „Wyszkowiacy”. Wstęp na nie jest wolny.
P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl