Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 lutego 2020 r., imieniny Anastazji, Gabrieli

Przejście dla pieszych też będzie

(Zam: 12.11.2014 r., godz. 16.25)

Mimo późnej już pory roku, miejski samorząd kontynuuje i rozpoczyna nowe inwestycje. Tak jest m.in. z budową chodnika i ścieżki rowerowej przy ul. Sikorskiego. Adam Szczerba prosił w imieniu mieszkańców, by przy okazji robót wymalować w tym miejscu także przejście dla pieszych.

Inwestycja przy ul. Sikorskiego obejmuje odcinek od obwodnicy śródmiejskiej do ul. Geodetów. Gmina dobudowuje brakujący ciąg pomiędzy już istniejącymi drogami dla pieszych i rowerzystów.
– Prosiłbym, żeby dobrze się przyjrzeć kolorystyce ścieżek – mówił na sesji Rady Miejskiej Adam Szczerba, który miesiąc wcześniej krytykował burmistrza za brak zasad w doborze koloru kostek brukowych przy budowie chodników i dróg dla rowerzystów.
Wnioskował też o stworzenie przejścia dla pieszych na wysokości ul. Gwardii Ludowej. Naczelnik wydziału strategii i rozwoju gminy Urszula Fijałkowska zapewniła, że przejście jest przewidziane do realizacji.
Wśród ambitnych planów gminy na ten rok jest wymiana nawierzchni ul. 11 Listopada na całej długości. Samorząd właśnie rozstrzygnął przetarg na wykonanie prac. Jeśli uda się je zakończyć, to połowę kosztów ich realizacji pokryje rząd w ramach tzw. schetynówki.
J.P.

Komentarze

zima
Dodane przez Lodzia, w dniu 12.11.2014 r., godz. 19.13
To nie jest odpowiednia pora roku na inwestycje.robi się przy zlych warunkach a wiosną będą poprawki.no ale przed wyborami trzeba się pokazać

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl