Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaTemat nr 1 – rozwój sportu

(Zam: 05.11.2014 r., godz. 17.27)

Znowu poruszę temat wyborów. Dla niektórych wybory są nudne, inni wyborami żyją już od dłuższego czasu. Niektórzy uważają, że wybory są zbędne i bez względu na to czy pójdą do urn wyborczych, czy też polenią się tego dnia w domu i tak nie mają wpływu na to co przez najbliższe cztery lata będzie się działo w naszych gminach, mieście, powiecie.

Inni biegną do urn wyborczych w nadziei, że ich głos będzie miał znaczenie, że mogą przez to coś zmienić, że chociaż pośrednio mają wpływ na to dzieje się w naszym mieście. Kampania wyborcza rozkręciła się i nabrała kolorów. Odnoszę wrażenie, że tematem numer jeden, najważniejszym stała się sprawa stadionu. Komitety wyborcze przedstawiły swoje wizje dotyczące rozwoju sportu w gminie Wyszków. Pod pojęciem „rozwój sportu” kryje się sprawa stadionu, czy stadion należy zostawić przy ul. Kościuszki, czy też może należy go przenieść na ul. Pułtuską. Środowisko wyszkowskie się podzieliło. Od długiego czasu na forach internetowych trwają spory, gdzie powinien być.
Kilka miesięcy temu w „Wyszkowiaku” (nr 13/2014) pojawił się artykuł „Nowy stadion – czas na debatę”. Przedstawiono w nim dyskusję na temat nowego kształtu infrastruktury sportowej w Wyszkowie, która miała miejsce na sesji miejskiej w dniu 27 marca. Wówczas to burmistrz zaproponował debatę mówiąc „Trudne tematy są również rozstrzygane przez społeczeństwo w wyborach, które będą jesienią tego roku. Mieszkańcy będą musieli postawić na pewne rozwiązania i pewne programy. Wtedy trzeba będzie nie pod osłoną nicka komentować w Internecie rzucając fałszywe oskarżenia, ale stanąć i powiedzieć głośno: uważam, że powinno być tak a nie inaczej, z pełnymi tego konsekwencjami, również finansowymi”.
Minęło 6 miesięcy i… chyba debata się rozpoczęła. W nr 40/2014 „Nowego Wyszkowiaka” ukazała się relacja ze spotkania burmistrza z przedstawicielami środowiska sportowego, w trakcie którego burmistrz przedstawił 3 koncepcje budowy/rozbudowy hali sportowej oraz 2 koncepcje budowy stadionu. Spotkanie, które odbyło się 3 października w piątek, podobno rozpoczęło cykl konsultacji społecznych w sprawie bazy sportowej dla Wyszkowa. Zdziwiłam się, że w lokalnych mediach nie było zaproszenia dla mieszkańców Wyszkowa na spotkanie w tak ważnej sprawie. Informacji o spotkaniu nie było również na stronie internetowej gminy. Pomyślałam, że być może przegapiłam informację o rozpoczętych konsultacjach i rozpoczęłam jej poszukiwania. Z większą niż zazwyczaj uwagą przerzuciłam gazetki oraz z większą dokładnością poczytałam aktualności na stronie internetowej gminy. Pomyślałam, że skoro konsultacje społeczne są formą dialogu społecznego, to społeczeństwo powinno, a raczej musi być powiadomione, że rozpoczął się dialog burmistrza ze społeczeństwem. Co prawda, trafiłam na informację o konsultacjach społecznych dotyczących regulaminów korzystania ze stadionu miejskiego, pływalni, hali sportowej, ale te konsultacje nie mają nic wspólnego ze spotkankiem w sprawie bazy sportowej dla Wyszkowa, które odbyło się 3 października.
Na debatę czekałam ja, czekało na nią wielu wyszkowian. Niestety, 3 października zwykły śmiertelnik nie miał możliwości wypowiedzenia się w sprawie budowy bazy sportowej, przeniesienia stadionu na wyszkowskie pola przy ul. Pułtuskiej, czy też pozostawienia go tam, gdzie jest obecnie, przy ul. Kościuszki. Debata odbyła się w zamkniętym gronie, zostały na nią zaproszone konkretne osoby oraz lokalne gazety (one otrzymały zaproszenie z wydziału promocji Urzędu Miejskiego).
Czyżby decyzję w tak ważnej sprawie mieliby podjąć tylko miejscy radni i przedstawiciele środowisk sportowych? Stanowisko środowisk sportowych już znamy, przedstawił nam je burmistrz 27 marca„(…)Zarząd Bugu Wyszków i Campera opowiadają się za tym, by budować stadion gdzie indziej„(„Wyszkowiak” nr 13/2014).
Z zainteresowaniem przeczytałam więc artykuły dotyczące budowy bazy sportowej dla Wyszkowa. Burmistrz przedstawił swoje pomysły. Jedne z nich są lepsze, drugie, jak dla mnie, nie do przyjęcia. Zaniepokoił mnie pomysł wybudowania bazy sportowej przy ul. Pułtuskiej, gdzie na 7-hektarowym terenie mieściłyby się: hala, 2 boiska, trybuny, korty, boisko wielofunkcyjne, ścianka wspinaczkowa, park linowy, lodowisko, budynek administracyjne, swoją siedzibę będą tam miały kluby sportowe oraz znajdzie się tam parking, który byłby jednocześnie rozwiązaniem typu „parkuj i jedź”.
W głowie pojawiło mi się szereg pytań. Czy tak olbrzymi kompleks sportowy jest nam naprawdę potrzebny? Czy to najpilniejsza inwestycja, która powinna być realizowana w najbliższej kadencji? Ile osób systematycznie będzie korzystało z parku linowego, kortów czy ścianki wspinaczkowej? Czy trzeba budować nowy budynek administracyjny i siedzibę dla klubów sportowych, skoro przy obecnym miejskim stadionie stoi niewykorzystane gmaszysko, które co prawda wymaga generalnego remontu, ale być może, pomimo wieloletnich zaniedbań nadaje się na biurowiec dla kierownictwa stadionu i na siedzibę klubów sportowych? Ile będzie kosztowała realizacja tak ambitnej inwestycji? Ile będzie kosztowało, nas mieszkańców Wyszkowa, utrzymanie tak olbrzymiego obiektu sportowego, kolejnych kierowników i dyrektorów? Czy nie ma możliwości szerszego udostępnienia mieszkańcom Wyszkowa obiektów sportowych, które już mamy i wyremontowania tego, co już posiadamy?
Niestety, nigdzie nie doczytałam się informacji jaki będzie całkowity koszt budowy tak olbrzymiej bazy sportowej. Znalazłam jedynie wyliczone „na oko” koszty budowy hali sportowej w wysokości 15-20 mln zł, nad którymi pan Robert Czyżak zastanawia się, czy miasto stać na taką inwestycję („Nowy Wyszkowiak” artykuł „Burmistrz, trenerzy i prezesi o przyszłości hali sportowej”).
Artykuł „Modernizacja czy budowa?” zamieszczony w „Wyszkowiaku” (nr 40/2014) kończy wypowiedź pana burmistrza „Spór w demokracji jest rzeczną normalną. Chciałbym zaprosić swoich kontrkandydatów na stanowisko burmistrza, szczególnie pana Adama Kępkę i pana Marka Głowackiego, którzy dużo mówią o sprzedaży stadionu, żeby przedstawili swoje koncepcje na budowę nowej bazy sportowej. Dyskutujmy konkretnie, spierajmy się na argumenty. Panowie obaj deklarują, że mają szeroki program społeczny, więc czekam do wtorku 7 października na przedstawienie tych koncepcji. Zapraszam do złożenia ich w sekretariacie, żebyśmy mogli się do nich odnieść i dyskutować nie na emocje, ale na argumenty, a przecież tylko taka dyskusja przystoi kandydatom na burmistrza”.
Szanowny pan burmistrz „zaprosił” konkurentów, by do 7 października przedstawili swoje plany dotyczące budowy nowej bazy sportowej. Lokalne gazetki ukazują się w każdy wtorek. Relacja z konsultacji przeprowadzonych 3 października, ukazała się dnia 7 października. Do 7 października pan burmistrz wyznaczył (!) termin, kiedy to pan Marek Głowacki i pan Adam Kępka mogą złożyć koncepcje dotyczące budowy nowej bazy sportowej. Ponieważ pan Adam postanowił nie być burmistrzem, więc to pan Jurek Osęka został wywołany przez burmistrza do odpowiedzi.
Zastanawiam się, czy pan burmistrz nie wykazał się wyjątkową arogancją w tej sprawie w stosunku do swoich konkurentów. Czy brak odpowiedzi ze strony pana Marka i pana Jerzego nie został przypadkiem potraktowany jako niechęć do dyskusji na argumenty?
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez knom, w dniu 05.11.2014 r., godz. 21.42
"Zastanawiam się, czy pan burmistrz nie wykazał się wyjątkową arogancją w tej sprawie w stosunku do swoich konkurentów" Akurat w arogancji to Nowosielski jest mistrzem!
Dodane przez wyborca, w dniu 06.11.2014 r., godz. 10.26
Nowosielak tą budową centrum sportowego chce chyba rozwalić nasze miasto. Rozgrzebie tą inwestycję i będzie to wszystko marniało. Rozmawiałem z jednym z ludzi tej ekipy to powiedział, że sądzą, że to centrum sportowe będzie kosztowało 30, 40 milionów. to bzdura. Samo zagospodarowanie terenu plus nowa hala dla Campera to będzie wydatek rzędu 50 milionów. A gdzie stadion a gdzie inne obiekty sportowe?. A budynek klubowy czy inne budynki. Przecież przy obecnym stadionie stoją budynki, hotel inne pomieszczenia i nie potrafią tego zagospodarować. Była okazja zmodernizować stadion w okresie gorączki związanej z EURO 2012, burmistrz mógł to zrobić i nie byłoby sprzeciwów. A teraz to on nic nie zrobi ani przy stadionie ani z halą, może ją podniosą. Sądzę, że większość członków jego komitetu nie chce żadnych wydatków na sport.
Dodane przez sportowiec, w dniu 06.11.2014 r., godz. 10.49
W sprawie sportu - to wszystko padnie. Zostaje jedynie drużyna Ryjków Wyszków czyli drużyna futbolu amerykańskiego sponsorowana przez amerykańską firmę QUAD.
Dodane przez Jacek, w dniu 06.11.2014 r., godz. 19.16
Jak sie nic nie buduje, to sie nic nie ukradnie. Stąd parcie na budowanie.
Dodane przez Stokarski, w dniu 07.11.2014 r., godz. 08.45
Po co nowa baza sportowa, na starej aż tyle się dzieje? Jeszcze powiedźcie, że na kortach, albo bieżni :) P. Nowosielski, sam siebie chcesz oszukać?
Dodane przez nick, w dniu 07.11.2014 r., godz. 14.02
ja czegoś nie pojmuję! Camper to prywatny klub ? tak? to dlaczego miasto ma dawać teren i budować im obiekty? Ma zamożnego właściciela i sponsorów niech się wezmą za robotę i niech wykupią teren i budują! A później utrzymują i zarządzają, w czym problem! Miasto ma swoje obiekty i niech się skupi na ich utrzymaniu remoncie i rozbudowie. A w ogóle ilu ludzi z Wyszkowa gra w Camerze ktoś wie ?
Dodane przez Kibic, w dniu 07.11.2014 r., godz. 15.01
Kibicuje Camperowi też coraz mniej osób
Dodane przez Kibic, w dniu 07.11.2014 r., godz. 18.49
Aktualnie w Camperze gra jeden Wyszkowiak - Wojtkowski. Wcześniej był też Obrębski, któremu chyba nie przedłużyli kontraktu, za to woleli z Siedlec ściągnąć Sobczaka (zbieżność nazwisk przypadkowa), czego za bardzo nie rozumiem. I na tym lista się kończy, to mówi samo za siebie.
Dodane przez O.N.A., w dniu 08.11.2014 r., godz. 08.57
Mój stary mówi, że ta cała Akademia siatkarska dla młodzieży, to również fikcja nastawiona na dojenie miejskiej kasy. Mam pytanie do wszystkich działaczy, władz miasta oraz kibiców: dlaczego nasze pieniądze przeznaczone na młodzież nie są dla niej pożytkowane?
Dodane przez POrażka., w dniu 09.11.2014 r., godz. 12.53
To dziwne, że banery jakiegoś Popielarza, działacza PO z Ostrołęki wisi na ogrodzeniu stadionu Bugu Wyszków. PO w Wyszkowie razem z Nowosielskim chce na miejscu stadionu Bugu postawić bloki. POwinni zdjąć te banery bo to plucie wyszkowianom w twarz. Żadnych wartości zwykły cynizm i żenada.
Dodane przez on, w dniu 09.11.2014 r., godz. 14.26
jak chcecie żeby stadion zniknął bo w kasie miejskiej nie ma i nie będzie pieniędzy na wybudowanie nowego, głosujcie na Nowosielskiego,a dzięki temu Pan deweloper z Wyszkowa pobuduje bloki zrobią kasę obydwaj a miasto już niczego nie będzie miało , a Nick ma rację Camper ma właściiceli i sponsorów niech się biorą do roboty a nie żerują na tym co układ z burmistrzem im da
Dodane przez ccc, w dniu 09.11.2014 r., godz. 21.54
Idąc dalej tym wątkiem trzeba Bugowi zabrać stadion bo to też prywatny klub. Ciemnota!!!!
Ciemna prywata ccc
Dodane przez hajke, w dniu 09.11.2014 r., godz. 23.27
Jaki prywatny, pierwsze słyszę. Od lat działa na zasadzie Towarzystwa. A tak na marginesie, czytaj ze zrozumieniem, bo chyba się pogubiłeś.
sPOd dyskoteki do miejskiego żłoba
Dodane przez Gumniak, w dniu 10.11.2014 r., godz. 10.30
Kampania Nowosa i Mroza, właściwie opiera się o robienie pseudo społecznych akcji z udziałem głównym grupki pseudo sportowców (dresików od bijatyk). Mróz lansuje guru Delugę, a neofitka Wittich (zaoczny politolog z Pułtuska) próbuje nadać temu wszystkiemu poważny wymiar. Doi się i troi, jakby robaki miała, albo wierzyła, że ma jakiekolwiek szanse dostać się do żłoba. Opowiem historię, gdzie pana D. zapytano o ilość radnych w wyszkowskich samorządach? O kompetencjach i rozdzielności gminy i powiatu. Domyślacie się, jaką erudycją wykazał się nasz dyskotekowy wykidajło? Pani W. powinna solidnie popracować nad swoim pupilkiem, bo wstyd dola niego samego, ale i dla pani ekspert politologii.
Dodane przez wstyd, w dniu 11.11.2014 r., godz. 17.16
Przeczytałem dlaczego Deluga popiera Nowosielskiego i zrobiło mi się przykro, że pcha się kolejny inteligent do władzy. Panie Deluga a pamięta pan o 21-letnim mieszkańcu Wyszkowa, który jest bokserem, miłośnikiem sportów walki. Uczęszczał na zajęcia boksu, do miejscowego klubu. Trochę pokory.
do ccc
Dodane przez on, w dniu 11.11.2014 r., godz. 19.55
ciemnoto , stadion nie jest Bugu a miasta
Nauka POszła w las
Dodane przez Zonk, w dniu 12.11.2014 r., godz. 08.59
Pani Wit..., która pieje z zachwytu nad Nowosielskim. Nie przyznawałbym się na jej miejscu, że jestem politologiem. Nie dziwi już, że "kurtka PO Małyszu" uwiodła dresiarstwo, alkoholików i leszczy, ale kobietę po politologii? POrażka myślenia i kształcenia!
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 12.11.2014 r., godz. 13.54
Jak już jesteśmy przy sporcie to wierzę, że piłka nożna wyjdzie w Polsce z dołka, będą osiągnięcia reprezentacji Polski i będzie lepszy klimat dla rozwoju i finansowania piłki. Literka M czyli Miejski zobowiązuje więc nasz komitet Masz Wybór będzie wspierał naszą drużynę MKS Bug Wyszków, szkolenie młodych piłkarzy i wyszukiwanie talentów. Bug Wyszków po ostatnim wysokim zwycięstwie będzie piął się do góry i zobaczymy co będzie na wiosnę.Myślę, że wraz z modernizacją stadionu nasza drużyna, po wykonanej ciężkiej pracy awansuje i zadomowi się w III lidze.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta