Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 listopada 2019 r., imieniny Janusza, Konrada

Będzie miejsce spotkań w Popowie

(Zam: 05.11.2014 r., godz. 17.02)

Na ostatniej sesji radni wyrazili zgodę, by gmina Somianka przejęła od skarbu państwa w drodze darowizny działkę w Popowie Parcelach. Wójt chce tam stworzyć miejsce spotkań dla mieszkańców i turystów.

Działka w Popowie Parcelach to rozległy teren liczący 3,69 ha. Do roku 2000 właścicielem nieruchomości było Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które nadzorowało teren, na którym wówczas funkcjonował ośrodek kolonijny z pełną infrastrukturą – stołówką, budynkiem sanitarnym, świetlicą oraz kilkunastoma drewnianymi domkami. W 2000 r. działką zainteresował się Caritas diecezji płockiej, który następnie teren wydzierżawił i stworzył tam kemping letniskowy dla dzieci. Ośrodek funkcjonował do 2008 r., a przez ostanie sześć lat nie był zupełnie użytkowany.
Teraz otwierają się nowe możliwości. Jak mówi wójt Andrzej Żołyński, koncepcji na zagospodarowanie działki ma wiele.
– Na pewno jeden z pomysłów jest taki, by stworzyć tam miejsce, gdzie mieszkańcy czy turyści mogliby przyjść i miło spędzić czas. Po tym jak została zamknięta przystań skarżą się, że nie mają, gdzie się spotkać, bo nie ma tam miejsca publicznego, choć jest kilka tysięcy działek – tłumaczy Andrzej Żołyński. – Można tam zbudować plac zabaw, altankę, czyli typowe miejsce do rekreacji.
Władze gminy zastanawiają się też nad innym zaaranżowaniem tego terenu – czegoś w rodzaju skansenu.
– W nowym naborze (wniosków na unijne dotacje – przyp. aut.) mają być pieniądze przeznaczone na zachowanie architektury drewnianej, czyli tej, która znika z krajobrazu Mazowsza – wyjaśnia wójt.
Na terenie gminy znajduje się kilka takich budynków. A. Żołyński chciałby je przenieść do Popowa.
– To by była ciekawa propozycja, szczególnie dla młodych, którzy za piętnaście czy dwadzieścia lat nie będą pamiętać, że takie budynki kiedykolwiek istniały – uważa wójt. – Nie będziemy na tym zarabiać pieniędzy. Cel jest niekomercyjny.
Przejęcie działki nie będzie się wiązało z żadnymi koszami – warunkuje to publiczny charakter przedsięwzięcia, które ma być tam realizowane.
A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl