Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 listopada 2019 r., imieniny Janusza, Konrada

Ruszył cykl warsztatów „Gawiniana”

(Zam: 05.11.2014 r., godz. 17.01)

Ponad dwadzieścia osób wzięło udział w pierwszym etapie nowatorskiego projektu warsztatów ilustratorskich „Gawiniana” realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Gminy Zabrodzie Bractwo Zabrodzkie i wyszkowskie Stowarzyszenie „Pepisko”.

Wieczorem 22 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu spotkali się nauczyciele plastyki, wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego z Dębinek, Zabrodzia, Mostówki, Brańszczyka, Warszawy i Wyszkowa oraz pasjonaci sztuk plastycznych. Mimo że spotkanie rozpoczęło się z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem, dalsza jego cześć z pewnością pozwoliła uczestnikom zapomnieć o chwilach oczekiwania. To za sprawą Doroty Suwalskiej – znanej malarki, pisarki i animatorki kultury, która poprowadziła warsztaty. Środowa, pierwsza część została poświęcona kalkografii – prostej, aczkolwiek niebywale ciekawej technice graficznej wykorzystującej kalkę ołówkową (lub maszynową) oraz rozgrzane żelazko.
Kolejne spotkania z cyklu „Gawiniana” zaplanowano w drugiej połowie listopada i w grudniu. W planach organizatorów jest jeszcze zapoznanie uczestników trzema technikami twórczymi. Jak mówi Marek Filipowicz z „Pepisko”, oprócz malarstwa i rysunku, pojawią się też inne oryginalne techniki. Uczestnictwo w każdym z warsztatów zostanie potwierdzone stosownym certyfikatem. Czwarte spotkanie, które najprawdopodobniej odbędzie się w okresie świątecznym będzie miało charakter podsumowujący.
Założeniem pomysłodawców było przywrócenie pamięci o Antonim Gawińskim, pochowanym na cmentarzu w Niegowie malarzu i ilustratorze książek, ale też, o czym niewielu wie, poecie. Zwieńczeniem projektu będzie więc wydanie tomiku jego poezji ilustrowanego pracami uczestników warsztatów. Ma to nastąpić wiosną przyszłego roku.
Fundusze na zorganizowanie cyklu szkoleń – w sumie 3 500 zł zostały pozyskane przez organizatorów z programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalną Grupę Działania Równiny Wołomińskiej. A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl