Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 kwietnia 2024 r., imieniny Hermenegildy, PrzemysławaOkiem rzuciłam

(Zam: 29.10.2014 r., godz. 16.57)

W minionym tygodniu prześladowały mnie liczby. Już wiem, ilu chętnych wystartuje w wyścigu o fotel burmistrza Wyszkowa – 7! Wiem, że chętnych na radnych miejskich mamy 144, zaś na powiatowych 288. Wiem również, że w niedzielę 16 listopada, 259 osób spędzi czas na liczeniu kart do głosowania wrzuconych do urn.

W gazetkach pokazały się pierwsze ogłoszenia wyborcze kandydatów na burmistrza Wyszkowa. Pan Grzegorz Nowosielski przedstawił nam listę sołtysów, którzy popierają jego kandydaturę. Poparcia tego udzielił również sołtys Kamieńczyka pan Marek Curuł, który ubiega się o mandat radnego z list KWW Bezpartyjny Powiat Wyszkowski. Zdziwiłam się, gdyż byłam przekonana, że skoro komitet Bezpartyjny Powiat Wyszkowski wystawił swojego kandydata w biegu do fotela burmistrza, to ludzie startujący z list komitetu powinni kibicować właśnie jemu. Jeszcze bardziej się zdziwiłam, gdy zobaczyłam, że wśród osób popierających pana Grzegorza są sołtysi wsi, w których w mijającej kadencji zlikwidowano szkoły podstawowe. Czy w podziękowaniu mieszkańcy wsi również oddadzą głosy na obecnego burmistrza? Niestety, przestałam rozumieć lokalną politykę…

***

W „Nowym Wyszkowiaku” ukazały się dwa artykuły „Osęka rozlicza Nowosielskiego” i „Nowosielski rozlicza Osękę”. W pierwszym z nich pan Osęka rozlicza pana Nowosielskiego z przedwyborczych obietnic sprzed 12, 8 i 4 lat, w drugim natomiast pan Nowosielski (w formie apelu trzech komitetów wyborczych) wzywa pana Osękę do uregulowania zobowiązań finansowych wobec gminy Wyszków. Na zarzuty burmistrza pan Jerzy Osęka odpowiada „Prywatnymi sprawami proponuję nie zawracać Wisły kijem, bo jest temat ważniejszy – temat naszego miasta”. W „Głosie Wyszkowa” zaś ukazał się artykuł „Wzywają do spłaty długu, czyli kampanijne porachunki”, w którym także przeczytamy o zobowiązaniach pana Jerzego wobec gminy. Tym razem pan Jerzy mówi „(…) w tym samym czasie jeden z autorów apelu, Adam Mróz, jeździł co tydzień do Warszawy za pieniądze gminne. Brał delegacje na weekend, więc bynajmniej nie w sprawach służbowych. Płaciliśmy mu wszyscy za jego dojazd na studia”. Jaką sprawą jest dług pana Osęki i weekendowe wyjazdy pana Mroza – sprawą publiczną czy sprawą prywatną?

***

W „Głosie Wyszkowa” ukazało się „Pytanie do …” pana Mariana Skocznia, przewodniczącego komisji rewizyjnej Rady Powiatu w Wyszkowie. Od ponad roku komisja rewizyjna jest zapracowana. Bez przerwy, bez wytchnienia zajmuje się rozpatrywaniem skarg, które szerokim strumieniem płyną do Rady Powiatu. Nie sposób się nie zgodzić ze stwierdzeniem pana Mariana, który porównał pracę komisji rewizyjnej do pracy komisji śledczej. Być może w nadchodzącej kadencji Rada Powiatu powinna rozważyć powołanie dodatkowej komisji – właśnie komisji śledczej, która zajmie się wnikliwą analizą wszystkich anonimów i skarg oraz karaniem źle pracujących urzędników, dyrektorów, a może także samych radnych.

***

W „Wyszków24” ukazał się kolejny wywiad z panem Grzegorzem Nowosielskim. Czy w Wyszkowie jest jeszcze chociaż jedna osoba, którą dziwi nadzwyczajna, przedwyborcza medialność naszego burmistrza? Mnie niestety, ta medialność przestała już zaskakiwać. Tym razem wywiad z panem Grzegorzem Nowosielskim (kandydatem na burmistrza, liderem KWW Gminno-Powiatowa Wspólnota Samorządowa) przeprowadził pan Arkadiusz Wróbel (redaktor naczelny W24, kandydat na radnego powiatowego z KWW Gminno-Powiatowa Wspólnota Samorządowa). Wywiad trzeba sobie przeczytać samemu, mi wywiad kojarzy się z rozmową „partyjnych” kolegów przy piwie, obaj za darmo się zareklamowali. Czy tak powinno wyglądać bojowe nastawienie redaktora naczelnego W24, który na początku kwietnia, w swoim pierwszym „Słowie od naczelnego” obiecywał, że gazeta będzie wpływała na rządzących, będzie rozwiązywała różnego rodzaju problemy, będzie krytykowała i nie będzie się bała?

***

W „Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Chrońmy ład przestrzenny w Wyszkowie”. Portal architektoniczny Bryła.pl (www.bryla.pl) przyznał wyróżnienie „ArKITekczer tygodnia” ulicy Sowińskiego w naszym mieście. Swoją decyzję uzasadnił m.in. tak „(…) W Wyszkowie wzdłuż jednej z ulic wyrosły budynki przypominające roboty transformers. (…) Najbardziej „wystrzałowe” budynki powstały w latach 2005-2009. Wyszkowskie transformersy zajęły kilkaset metrów wzdłuż ulicy. Futurystyczne obiekty to hybryda budynków mieszkalnych, handlowych i usługowych. (…) Wszystko ozdobiono barwnymi reklamami i afiszami. Jeśli więc ktoś wybiera się turystycznie do Wyszkowa, to ulicę Sowińskiego powinien zobaczyć obowiązkowo. Ku przestrodze”. Urząd Miejski chwali się każdym otrzymanym wyróżnieniem. Dlaczego tym razem milczy i nie cieszy się z wyróżnienia „ArKITekczer tygodnia”?
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Tata po cichu sponsoruje tę propagandową tube Nowowsielskiego
Dodane przez Anonim, w dniu 30.10.2014 r., godz. 08.54
"...mi wywiad kojarzy się z rozmową "partyjnych" kolegów przy piwie, obaj za darmo się zareklamowali. Czy tak powinno wyglądać bojowe nastawienie redaktora naczelnego W24, który na początku kwietnia, w swoim pierwszym "Słowie od naczelnego" obiecywał, że gazeta będzie wpływała na rządzących, będzie rozwiązywała różnego rodzaju problemy, będzie krytykowała i nie będzie się bała?" Śmiejmy się.
Dlaczego tym razem milczy i nie cieszy się z wyróżnienia "ArKITekczer tygodnia"
Dodane przez Lokis, w dniu 30.10.2014 r., godz. 12.50
Bo Wyszków to "nowoczesne miasto", tylko należy dodać, że po 12 latach nierządów Nowosielskiego, to miasto kiczowatych POtworków.
Dodane przez Dorota Telak, w dniu 30.10.2014 r., godz. 15.19
Pani Judyta wychodzi z założenia, że współpracując automatycznie obie strony wyzbywają się prawa do krytryki i kontrolowania swoich działań. Oczywiście redaktor naczelna Wyszkowiaka ma prawo tak uważać, jednak takie podejście jest mocno ograniczone i do niczego nie prowadzi. Redaktor naczelny W24 odpowiedział na krytykę zarówno zawartą w Okiem rzuciałam, jak i na stronie KWW Masz Wybór w swoim felietonie. Lepiej od oceniania decyzji oceniać konkretne działania. BTW - to, na jakich zasadach przeprowadzono wywiad z burmistrzem, jest sprawą tylko i wyłącznie redaktora i wydawcy, w tym wypadku Arkadiusza Wróbla.
Ambasadorka Dorota Telak
Dodane przez hajke, w dniu 30.10.2014 r., godz. 16.17
Która to gwiazdeczka taka cięta? Naprawdę śmiechu warte, i ciekawe czy ma za te wyPOcinki płacone z wierszówki czy od sztuki?
Dodane przez Sarka, w dniu 30.10.2014 r., godz. 16.44
Wróbelek wytoczył przeciwko krytyce obłudy i nieporofesjonalizmu "ciężką artyrelię".
Dodane przez Czytelnik, w dniu 30.10.2014 r., godz. 17.19
"...na jakich zasadach przeprowadzono wywiad z burmistrzem, jest sprawą tylko i wyłącznie redaktora i wydawcy, w tym wypadku Arkadiusza Wróbla." --- A raczej jego tatusia, który jest bezpośrednim beneficjentem wielu zleconek od burmistrza i cichym sponsorem tej gazecinki
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 30.10.2014 r., godz. 19.31
Kandydowanie osób związanych z mediami w wyborach jest karygodne i cofa Polskę i Wyszków w demokratycznych przemianach. Media w tym prasa powinna być "apolityczna". Takie podlizywanie się władzy na wyścigi do niczego nie doprowadzi. Dziennikarz powinien fakty przestawiać z należytą starannością, publicystyka czy felietony na różne tematy powinny być bo to uatrakcyjnia gazety.A jak taka osoba kandydująca albo zaangażowana po którejkolwiek stronie może być obiektywna? Teraz przykład, że można kłamać i nic sobie z tego nie robić- naczelny Wróbel w ostatnim wydaniu - " ....Drogi Panie Głowacki, drodzy członkowie komitetu, uprzejmie wyjaśniam, że jestem również wydawcą gazety. Podobnie z resztą jak Pan Głowacki, który pod przykrywką i w dość oczywisty sposób pisząc własne felietony robi sobie kampanie we własnej gazecie. Jak widać są równi i równiejsi..." Wybory się skończą, ktoś wygra, ktoś przegra ale zaufania nie odzyska się. :P
Dodane przez Uczeń, w dniu 30.10.2014 r., godz. 22.37
Media powinny być apolityczne? Bzdura. Patrząc na każdy z naszych lub ogólnopolskich tygodników - żaden nie jest apolityczny. Zgadzam się, że apolityczne i obiektywne powinny być natomiast relacje z wydarzeń. I wszędzie, prócz tendencyjnego w podawaniu informacji Infowyszków, są (z drobnymi zastrzeżeniami). Kogo wspiera gazeta i inne pismo to już inna sprawa. Każdy tytuł w Wyszkowie jest pod tym względem naznaczony, proszę nie żartować, że jest inaczej. Wolne media to media, które mają wolność wyboru "strony". Na tym właśnie między innymi polega demokracja i wolny rynek. Każdy, kto chce, może korzystać z prawa wyborczego biernego i czynnego. Panie Grzegorzu. Pisze Pan, że "kandydowanie osób związanych z mediami w wyborach jest karygodne". Czy pan Marek Głowacki nie wpisuje się idealnie w kategorię "związanego z mediami". Bo jak inaczej nazwać pisanie od kilku lat felietonów w Wyszkowiaku?
Dodane przez Dorota Telak, w dniu 30.10.2014 r., godz. 23.15
Po pierwsze - mam prawo do własnego zdania - jak każdy z Was, więc nie wiem czemu zostałam nazwana "gwiazdeczką" :). To, kogo popieram jest moją prywatną sprawą, na szczęście nie mnie decydować, kto będzie lepszym burmistrzem, nie mój okręg. Ale czemu miałabym nie wypowiadać się w sprawie, która dotyczy również mnie? Naczelny W24 pisze felietony - jak Pan Marek Głowacki. Felieton to nie relacja z wydarzenia, nie musi być obiektywny. W całej gazecie są dwie rubryki publicystyczne, reszta artykułów ma charakter informacyjny. Pan Wróbel przeprowadził wywiad z burmistrzem, czemu? Bo ma do tego prawo, w końcu w swojej gazecie chyba może ;] A za miliony monet, które zarobię pisaniem komentarzy wyjadę po wyborach na Karaiby, jeśli to tak użytkownika hajke interesuje :D
To, kogo popieram jest moją prywatną sprawą, na szczęście nie mnie decydować, kto będzie lepszym burmistrzem, nie mój okręg.
Dodane przez Jolka, w dniu 31.10.2014 r., godz. 07.53
Chyba nie twoja gmina? Bo na burmistrzów, okręgiem jest miasto i gmina jako całość.
Obłe to Jak wróbelkowe "Nudle w Pudle"
Dodane przez Iza, w dniu 31.10.2014 r., godz. 09.04
Wróbel dziennikarzyno, PO przegranych wyborach chyba się spakujesz i jednak wyjedziesz do Niemiec do brata. Ale, czy on będzie cię chciał z twoim fatum, które towarzyszy ci od wielu lat zarówno w życiu osobistym jak zawodowym? Wątpię. Nudny i nijaki jesteś, zresztą jak te twoje "Nudle w Pudle", którymi miałeś wykosić całą wyszkowską konkurencję w gastronomii. Teraz marzysz o puszczeniu z torbami reszty wyszkowskich gazet. Śmieszy mnie ta twoja zakompleksiona postawa. Strzelasz z "armaty" (Telak) i nie wiesz, że ta kula jak bumerang wraca do ciebie ze zdwojoną siłą. Na koniec, jak oceniasz swoje szanse na dostanie się do Rady? :)
Dodane przez osevatorre, w dniu 02.11.2014 r., godz. 22.09
Ten start z góry skazany jest na porażkę, dlatego uważam polityczne dupolizostwo naczelnego, bądź co bądź, aspirującej do miana "poważnej" gazety, za niepoważne i nieprofesjonalne. Jaka jest więc prawdziwa misja tej gazetki? "Armata", niech pozostanie w okopach...
On nam jeszcze pokarze
Dodane przez O.N.A., w dniu 03.11.2014 r., godz. 10.45
Wręcz przeciwnie, tak znany szeroko NACZELNY, właściciel najlepszej gazety w mieście, zdystansuje wszystkich kolegów z listy, z której startuje. Osiągnie dzięki swojej popularności najlepszy wynik i zostanie radnym powiatowym. Wtedy zdziwią się wszyscy. Będzie nam Wróbel radził, doświadczenie ma! Same życiowe sukcesy za tym przemawiają. :)
Debata czy raczej halloweenowa impreza?
Dodane przez ośmiorniczek, w dniu 03.11.2014 r., godz. 18.25
Okiem rzuciłem na debatę kandydatów na burmistrza . W zasadzie kandydaci nie zamierzają wziąć się za odpowiedzialną pracę, a nie kawałkowanie i pytlowanie ozorem. Najoczywistszym i najlepszym sposobem troski o obywateli jest zmniejszenie podatków. Nauczyciele i kierownicy szkół powinni wrócić do szkół. 70 % urzędników powinno zająć się czym innym. Dopiero wtedy można zyskać szacunek ludzi , a i to tylko na jakiś czas. Co potem, po owocach was poznamy Twój Ruch chce kadencyjności w samorządach skróconej do 2 lat . To pomoże z pewnością przerwać otorbienie wokół tych osób i układów i układzików, pewnego rodzaju korupcji. Na każdym stanowisku , jeśli nawet najlepszy człowiek pełni tę funkcję bardzo długo , następuje pewien rodzaj patologii i takie trendy są są aż nadto widoczne i grożne bardzo!Tak więc , pytam , czy to była debata czy raczej halloweenowa impreza !
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 04.11.2014 r., godz. 08.11
Z prawdziwą pasją przeczytałam dzisiejsze wydanie "Wyszkowiaka". Idąc drogą mnożącego się powszechnie doceniania, chciałabym skierować słowa uznania dla Pani Judyty za kolejny, jakże celny w argumentacji felieton pt. "Temat nr 1 - rozwój sportu". Ręce składają się do oklasków na fakt, że to właśnie kobieta tak celnie punktuje i sprowadza na ziemię burmistrza Wyszkowa (jeszcze burmistrza, i oby do 16) w sprawach wyszkowskiego sportu. Felieton pokazuje również, jak pokrętne i nie demokratyczne są metody działania (jeszcze burmistrza, i oby do 16) Grzegorza N.
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 04.11.2014 r., godz. 10.03
Masz rację królowo. Ja zauważyłem, że Nowosielski, Wróbel i reszta tego trójkomitetu wierzy, że Wyszkowiak jest własnością Marka Głowackiego bo nie ma tam żadnej reklamy wyborczej Nowosielskiego i pozostałych osób z tego komitetu. Jest PSL, jest Przymierze, jest Masz Wybór, jest trochę PiSu, jest trochę Bociana ale nie ma pozostałych komitetów związanych z Nowosielskim, Mrozem. W ubiegłotygodniowym też nie było. Nie chcą chyba Głowackiemu napychać kieszeni reklamami.Prawdziwa żenada.Mi Wyszkowiak się podoba.
Dodane przez Meduza nieduża, w dniu 04.11.2014 r., godz. 10.23
Wyszkowiak to oaza obiektywizmu jeśli chodzi o warsztat. Co dobre chwali, o złym informuje. Komentują czytelnicy. Nowos zły, bo mając Redaktor w PIT myślał, że ma również na usługach "Wyszkowiaka" w pakiecie. To dwulicowy zawistny człowiek, który nie szanuje mieszkańców Wyszkowa - czytelników Wyszkowiaka. Mam nadzieję, że jego kiepska epoka skończy się 16 listopada. O nie ma prawdziwych przyjaciół, są to tylko "udziałowcy i wspólnicy" w czesaniu samorządowej kasy.
Dodane przez artur, w dniu 04.11.2014 r., godz. 16.30
Każda nowa osoba, która zostanie burmistrzem będzie lepsza. Ja będę się cieszył z każdej nowej osoby. Idźmy na wybory, wybierzmy nowego burmistrza, to będzie nowa energia dla naszego miasta.
Dodane przez Kacyk, w dniu 04.11.2014 r., godz. 17.10
Święte słowa Meduza, Nowosa nikt nie popiera bezinteresownie. On każdemu ze swoich zwolenników obiecuje chore wspomaganie. Jest beznadziejny!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta