Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, TeodoraKiełbasa wyborcza po wyszkowsku

(Zam: 22.10.2014 r., godz. 16.00)

Kilka tygodni temu mocno się zdziwiłam, gdy się dowiedziałam, jak wiele komitetów wyborczych wystawi swoich kandydatów w wyborach samorządowych. Potem z niecierpliwością czekałam na informacje, kogo zobaczę na listach do rad gmin i powiatu, ponieważ liderzy poszczególnych komitetów wyborczych od dawna się chwalili, jak wielu chętnych garnie się na ich listy. Kto żyw, chciał być radnym.

W pewnym momencie pomyślałam, że być może na listy komitetów można się było dostać w drodze losowania lub należało przejść jakiś specjalny egzamin kompetencyjny. Na listy czekaliśmy długo, ale w tzw. międzyczasie co niektóre komitety wyborcze przedstawiły społeczeństwu założenia programowe swoich komitetów.
Ponieważ ułożenie mądrego, logicznego i tym samym innowacyjnego programu do łatwych nie należy wiedziałam, że wielkiego zaskoczenia raczej nie będzie.
Z rozbawieniem przeczytałam jednak relację z konwencji programowej trzech komitetów wyborczych – Wspólnoty Samorządowej, PO i Razem dla Ziemi Wyszkowskiej. Program jest „kontynuacją dobrych, sprawdzonych praktyk i wprowadzeniem nowych pomysłów opartych na doświadczeniach samorządowych”, a efektem podejmowanych działań ma być „nowoczesne, bezpieczne i atrakcyjne miasto u progu stolicy, ze swym charakterem, tożsamością i piękną przyrodą, wysokim poziomem życia i rozsądnymi kosztami utrzymania”.
Ze zdziwieniem przeczytałam więc, że komitety planują inwestycje w park miejski. Jak to? – pomyślałam sobie – jakie inwestycje? Przecież nie tak dawno burmistrz uważał za zbędne oświetlanie parku nocą, gdyż nie ma tam wtedy czego szukać. Widocznie jednak burmistrz zdanie zmienił, gdyż nagle jesienną porą w parku pojawiła się siłownia na świeżym powietrzu. Co prawda, wtedy raczej siedzimy w domu, bo za oknem albo deszcz, albo szaruga, a wkrótce na pewno śnieg się pojawi, ale siłownia jest. Co prawda, najpierw siłownię postawili, potem na nią popatrzyli, potem spróbowali na niej poćwiczyć, potem okazało się, że tak naprawdę to urządzenia źle zamontowano, potem co niektóre wykopano i przestawiono w nowe miejsce, ale… jednak siłownia jest. Potem przedstawiciele trzech komitetów próbowali nawet nakłonić mieszkańców Wyszkowa do korzystania z dobrodziejstw jakie daje nam park w trakcie minipikniku przedwyborczego „Jaki fajny mamy park”. Piknik faktycznie wyszedł mini, gdyż uczestniczyli w nim głównie kandydaci na radnych. Niewielu mieszkańców Wyszkowa zdecydowało się na jesienne ćwiczenia w parku, zaś nieco więcej skusiło się na darmową kiełbaskę rozdawaną w centrum miasta.
W dalszej części swojego programu wyborczego komitety zakładają również modernizację istniejących obiektów sportowych lub budowę nowych oraz budowę przystani wodnej u zbiegu bulwaru Kazimierza Deptuły i Skweru Jana Pawła II. No świetnie! A kąpielisko gdzie? Kąpieliska nie będzie?
Zdenerwowałam się, poszperałam w zakurzonych gazetkach i odszukałam program wyborczy komitetów PO i Wspólnota Samorządowa sprzed czterech lat, czyli z roku 2010. Obiecywano nam wówczas, że kąpielisko będzie. Obiecywano utworzenie centralnego ośrodka koordynującego działania sportowe w gminie i powiecie, utworzenie profesjonalnej drużyny ratownictwa wodnego, sekcji sportowych dla niepełnosprawnych, powołanie ośrodka sportów wodnych, jak również utworzenie zbiorników małej retencji, zagospodarowanie łęgów na tor kajakowy – te dwa ostatnie jako plany długofalowe („Nowy Wyszkowiak” nr 42/2010). Ciekawość popchnęła mnie dalej i doszperałam się programu wyborczego pana Grzegorza Nowosielskiego z 2006 r. Ze zdziwieniem odkryłam, że już wtedy pan Grzegorz obiecał nam budowę stanicy wodnej, przystani i klubu wodnego oraz rozwój turystyki wodnej („Wyszkowiak” nr 45/2006). Podrapałam się po głowie i pomyślałam, że jednak my, wyborcy jesteśmy bardzo naiwni. Osiem lat temu pan Grzegorz obiecał nam budowę stanicy wodnej, cztery lata temu utworzenie ośrodka sportów wodnych, teraz obiecuje nam budowę przystani. Zastanawiam się, niby dlaczego mam wierzyć, że w kolejnej kadencji zrealizuje to, co nam obiecał osiem lat temu?
Liderzy trzech komitetów wyborczych obiecali nam również większe wsparcie dla seniorów i zwiększenie dostępności do opieki medycznej i rehabilitacyjnej. Nie mam pojęcia, w jaki sposób komitety planują zrealizować zwiększenie dostępności do opieki medycznej i rehabilitacyjnej. O ile się orientuję, samorząd powiatowy i gminny nie ma wpływu na ilość zakontraktowanych usług zdrowotnych np. rehabilitacyjnych, gdyż to NFZ decyduje, ile komu czego da, a od „chorowitości” mieszkańców, ile zależy będziemy czekać na rehabilitację czy wizytę u specjalisty. Niestety, obiecać można wszystko. W czasie kampanii wyborczej w 2006 roku, pan Grzegorz obiecał stomatologiczną opiekę zdrowotną dla wszystkich dzieciaków w szkołach („Wyszkowiak” nr 45/2006). Mamy koniec 2014 r. i nie słyszałam, by dzieci w szkołach miały opiekę stomatologiczną, moje uczące się dzieci takiej opieki na pewno nie miały.
Relację z konwencji programowej trzech komitetów wyborczych można znaleźć w każdej gazecie. Kto jest ciekawy, niech sam sobie przeczyta co tym razem obiecali nam liderzy Wspólnoty Samorządowej, PO i Razem dla Ziemi Wyszkowskiej.
J po przeczytaniu relacji z konwencji programowej pomyślałam, że ponownie usłyszeliśmy kolejne obietnice. Część z nas ponownie w te obietnice uwierzy. Część z nas ponownie uwierzy w super plan, w nadzwyczajną wizję na rozwój Wyszkowa.
Podałam tylko kilka przykładów obietnic, które były złożone, nie zostały zrealizowane, teraz znowu są składane i jestem przekonana, że ponownie się o nich zapomni do kolejnych wyborów samorządowych. Oprócz obietnic, przed wyborami kładzie się chodniczki, buduje uliczki i kwiatuszkami trawniki upiększa tylko po to, by ludzkie oczy zobaczyły „Jaki piękny mamy Wyszków”, a ludzki umysł pomyślał „Jesteśmy dumni z Wyszkowa”.
Pomyślałam, że zanim pobiegniemy do urn wyborczych, warto pogrzebać w gazetkach sprzed lat i zobaczyć co nam obiecano, co zrealizowano, a kto wyborcom na nosie zagrał.
„Muszę powiedzieć, że dziś na tej na sali nie usłyszałem nic nowego. Wszyscy kandydaci mówią, że będą kontynuować i rozwijać, ale ktoś zaczął. Ja zacząłem. (…) Za pieniądze z Unii Europejskiej kandydaci chcą kończyć obwodnicę śródmiejską, ale ktoś ją rozpoczął. Ja rozpocząłem i, dzięki Bogu, skończę ją” (pan G. Nowosielski „Nowy Wyszkowiak” nr 46/2010, 4 listopada 2010 debata kandydatów na burmistrza Wyszkowa).
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez Michał Korczakowski, w dniu 22.10.2014 r., godz. 18.52
Bardzo trafny artykuł, Gratuluje P Judyto;))
Dodane przez pytanie, w dniu 22.10.2014 r., godz. 19.24
"..Mamy jedną twarz, jeden kręgosłup i duże poparcie w powiecie wyszkowskim...". Zgadnijcie kto to powiedział? Niesamowity cynizm.
Dodane przez ccc, w dniu 22.10.2014 r., godz. 21.06
Bardzo dobre podsumowanie. Nawet nie wiedziałem, że miało być tyle inwestycji. Czy może ktoś obiecać darmową działkę na księżycu?
Strzał w 10, Pani Judyto. Fałsz i obłuda tych ludzi POdana na talerzu.
Dodane przez Jacek, w dniu 22.10.2014 r., godz. 21.26
"Muszę powiedzieć, że dziś na tej na sali nie usłyszałem nic nowego. Wszyscy kandydaci mówią, że będą kontynuować i rozwijać, ale ktoś zaczął. Ja zacząłem. (...) Za pieniądze z Unii Europejskiej kandydaci chcą kończyć obwodnicę śródmiejską, ale ktoś ją rozpoczął. Ja rozpocząłem i, dzięki Bogu, skończę ją" (pan G. Nowosielski "Nowy Wyszkowiak" nr 46/2010, 4 listopada 2010 debata kandydatów na burmistrza Wyszkowa).
Dodane przez buhaha, w dniu 23.10.2014 r., godz. 09.28
2014-10-22 23:38~Marek Eychler Dokładnie Wawa, pisowska zaraza jest na górze, a nie na dole. Ale Wyszkowski PIS jest właśnie za to atakowany dzisiaj, że potrafi dla dobra miasta znaleźć wspólny język w radzie miejskiej czy powiecie z PO, PSL czy Wspólnotą Samorządową. A powinni przecież jak ci debile na górze, na Tuska, na rząd, a co... Podkreślę jeszcze, że jestem ostatnią osobą,która broniłaby w czymkolwiek PISu, ale czynienie zarzutu z tego, że nie są w Wyszkowie opozycją jest żenujące.
Eychlej Marek
Dodane przez hajke, w dniu 23.10.2014 r., godz. 10.06
Ja znam inne jegopustościa wypowiedzi, w jednej nazwał czytelników "chołotą", i o dziwo ten epitet przylgnął właśnie do niego samego :)
Chołota z Pułtuskiej, zgadza się
Dodane przez L., w dniu 23.10.2014 r., godz. 12.11
Wszyscy wiedzą o kogo chodzi. Tak panie POwy kandydacie od Mroza, - wszystko wraca !
Kiełbasa wyborcza nie pomoże ani Nowosielskiemu ani Mrozowi !
Dodane przez Kolejarz, w dniu 23.10.2014 r., godz. 13.56
Most kolejowy na Bugu ukończono latem 1962 r . powiat w Wyszkowie proklamowała komuna około r.1955. Latem 1962 r. do Warszawy z Wyszkowa wyszkowianie jechali koleją! Czas budowa obwodnicy utknął na wybudowaniu jedynie jej części i nie prowadzi do nigdzie ! Pieniądze wydane niepotrzebnie ! Wydłużenie realizacji tej inwestycji to oczywiste podrożenie jej wybudowania o ca" 30 % ! Kto analizując dotychczasową realizację tej inwestycji wyda decyzję o jej kontynuowaniu ? Jak bardzo skomplikowano możliwość pozyskania nowych środków! Kto głosuje na Nowosielskiego ? Bo ja nie !
Dodane przez artur, w dniu 23.10.2014 r., godz. 14.49
Panowie i panie jedziemy na debatę burmistrzów do Włodkowica, 29 października o godzinie 18. Poznamy te nowosielskie pączki, pobuczymy na nich, zrobimy im kilka zdjęć, różne borki, zbyle,zyski, rojki, waldule, ci co mają pretensje do Pączka, który ich załatwił, mogą to mu wykrzyczeć. Niech poznają głos demokratycznego ludu Wyszkowa. Przyjdźmy wcześniej zająć lepsze miejscówki, niech stoją albo tłoczą się z tyłu.
Kto głosuje na Nowosa?
Dodane przez Sonda, w dniu 23.10.2014 r., godz. 15.50
Głosują uzależnieni od niego korytowcy i kilkunastu prymitywów w dresach.
Dodane przez Obok Was, w dniu 23.10.2014 r., godz. 21.02
Droga Judyto, naprawdę potrafi mi Pani zaimponować. Tak dobitnie pokazała Pani jaką klasę i poziom reprezentuje ten szłajda Nowosielski. Gardzę nim, jak również wszystkimi, którzy z nim spółkują. Zacytuję raz jeszcze: "Muszę powiedzieć, że dziś na tej na sali nie usłyszałem nic nowego. Wszyscy kandydaci mówią, że będą kontynuować i rozwijać, ale ktoś zaczął. Ja zacząłem. (...) Za pieniądze z Unii Europejskiej kandydaci chcą kończyć obwodnicę śródmiejską, ale ktoś ją rozpoczął. Ja rozpocząłem i, dzięki Bogu, skończę ją" (pan G. Nowosielski "nowokomuch" nr 46/2010, 4 listopada 2010 debata kandydatów na burmistrza Wyszkowa).
kiełbasa wyborcza mocno nieświeża
Dodane przez Maga, w dniu 23.10.2014 r., godz. 21.45
Darmowa kiełbasa na tekturowym takerzyku i piwko w plastikowym kubku są w mniemaniu Nowosielskiego żerem dla pospólstwa. Zjedzą, wypiją i zagłosują. Bezrefleksyjnie. Problem w tym, że prawdziwa szyneczka wyborcza jest przeznaczona dla innych, dla tych, którzy od lat kręcą z tą ekipą lukratywne interesy, sposorują ten dęty spektakl pod hasłem Simply the Best, śmieją się, mając nas za prymitywnych matołow, którzy nie widzą, co się święci. Tak, pani Judyta ma rację. Pytanie, czy my mamy chęć to zmienić ?
traz to już nie kielbasa a napoje wyskokowe
Dodane przez wyborowa:), w dniu 23.10.2014 r., godz. 22.08
Pijany narod to głupi narod tylko czasami ci trzeźwi tez glupi ale takich najlatwiej przekonac a szczególnie na wsi przy sklepie.sprzedaja się za piwo albo dwa.a potem chwalwnie się że jest ten ktoś (radny) bardziej lubiany. Żenada
Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 23.10.2014 r., godz. 22.28
Bały bronx świętuje zawsze zwycięstwo Eli, wszyscy naDęci
Tak dla przypomnienia
Dodane przez Rodak z USA, w dniu 24.10.2014 r., godz. 06.34
Chcialbym wyszkowskim wyborcom powiedziec, ze w prawie 4 milionowym Los Angeles jest tylko 15 radnych. Mniej niz ma kazda zapyziala wyszkowska gmina.
Dziękuję za waszą kiełbaskię. Wolę chleb ze smalcem, ale w towarzystwie porządnych ludzi
Dodane przez Pirx, w dniu 24.10.2014 r., godz. 07.53
Lud, czyli chołota wyszkowska biega jak na sznureczku za tymi kiełbaskami, ale prawdziwe konfitury rozdawane są tylko nielicznym cwaniaczkom. Oni nie sPOżywają ich na wietrze z papierowych tacek, oni balują PO nocach w "Baśniowych".
do Prix
Dodane przez :), w dniu 24.10.2014 r., godz. 14.15
Super Twoja wypowiedz:).ja bardzo lubię chleb ze smalcem i konfitur moze nie być. Trzeba mieć własne zdanie i trochę honoru a przede wszystkim szacunek do samego siebie.
Nie dla "ZAJACA" marchewka, dla zająca tania kiełbasa!
Dodane przez O.N.A., w dniu 24.10.2014 r., godz. 14.28
No właśnie, kto robi za scenografię POd akcję z tanią kiełbasą wyborczą, z kończącym się terminem przydatności do spożycia, a kto wyjada później z "elitą" konfitury PO ciepłych lokalach. Po tych mityngach "najedzona" gawiedź idzie zmarźnięta do domów, a "swojaki" do lokali.
Czas na ośmiorniczki dla wyborców.
Dodane przez Barabasz, w dniu 24.10.2014 r., godz. 20.41
Teraz modne są ośmiorniczki zamiast kiełbasy wyborczej ! Ośmiorniczki -1500 PLN PORCJA!
do Judyty
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.10.2014 r., godz. 08.30
Bardzo celny tekst. Oddaje naszą rzeczywistość. Dobrze udokumentowany. Zakorzeniony w faktach. Pokazuje cynizm rządzących naszą gminą panów burmistrzów Mroza i Nowosielskiego. Pokazuje jak manipulują opinią publiczną. Gdybyśmy mieli takich publicystów i taką prasę jak Wyszkowiak po jego sprywatyzowaniu to Wyszków wyglądałby inaczej. Niestety prasa jest w zdecydowanej większości przedłużeniem wydziału promocji Urzędu Miejskiego. Pani Judyto, chylę czoła.
dość już rządów Nowosielskiego
Dodane przez znudzona, w dniu 25.10.2014 r., godz. 12.56
Mam nadzieję że nie zostanie na następną kadencję bo jak mu się uda to będzie swiadczylo jakie nasze społeczeństwo tempe.z gminy się go nie pozbedziemy bo nr 1 do powiatu na liscie czego też nie rozumiem?powinno byc to zmienione tak jak do rady miejskiej . gorący apel do wszystkich by poszli na wybory i przerwali to oblude i cwaniactwo.mial 12 lat by się wykazać i tak jak opisala tu Pani Judyta umie tylko obiecywac i nie wywiazywac się z tego. W końcu ktoś napisal prawdę.
Do Marka Głowackiego
Dodane przez Anonim, w dniu 25.10.2014 r., godz. 13.47
Szanowny Panie Marku, konsekwentnie wytyka Pan błędy, zaniechania i zaniedbania obecnego burmistrza i obecnego układu władzy w gminie. No i słusznie ale widzę też, że nie odnosi się Pan do sytuacji w powiecie. Wszyscy widzimy do czego doprowadziły rządy obecnej władzy powiatowej. Chociażby polityka kadrowa w starostwie czy nieudolność w zarządzaniu placówkami. To już gołym okiem widoczna patologia. Układy rodzinne, nepotyzm i kryteria partyjne stały się normą. Przecież Pański komitet wystawia też kandydatów do rady powiatu. Czy może Pan przedstawić swój plan wyborczy dotyczący Powiatu?
Dodane przez Ii, w dniu 25.10.2014 r., godz. 15.26
Tak to prawda w starostwie tylko po znajomosci. Czy ktoś wie ile rodziny swojej zatrudnił radny Marian Skoczen?
C
Dodane przez Ciekawostka, w dniu 25.10.2014 r., godz. 15.30
Czy ktoś wie ile swojej rodziny zatrudnił radny powiatowy M. Skoczen????
Dodane przez znajomy z sąsiedztwa, w dniu 28.10.2014 r., godz. 08.13
ten bucek z somianki to ewidetny dyletant,oczywiście chodzi o skocznia
Dodane przez bubus, w dniu 06.11.2014 r., godz. 14.57
reka reke myje hehehehe ale p. Nowosielskiemu już dziekuje rzadów!!! CV już masz dobre starczy Ci! tylko mała prosba nie wpisuj w CV ze pracowałes na poczcie w Niemczech(przy remontach) hehehe bo to lipa!!!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta