Pewna wygrana w Suwałkach

(Zam: 22.10.2014 r., godz. 15.32)

Camper Wyszków wygrał w sobotę ze Ślepskiem Suwałki, mecz na niezwykle trudnym terenie rywala. Podopieczni trenera Sucha zatriumfowali 3:0 w setach i wskoczyli na pozycję lidera tabeli Krispol I Ligi.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 11 października. Premierową partię wyszkowianie rozpoczęli w składzie: Konrad Woroniecki, Łukasz Kaczorowski, Jakub Kowalczyk, Dariusz Szulik, Tomasz Rutecki, Jakub Peszko, Damian Sobczak (libero). Pierwszy set był wyrównanym widowiskiem, jednak od początku do samego końca na prowadzeniu utrzymywał się Camper. Wyszkowianie bardzo dobrze zagrywali, w ataku natomiast skutecznością popisywali się skrzydłowi. Rutecki i Kaczorowski. Ostatecznie podopieczni trenera Sucha wygrali 25:22 po autowej zagrywce lidera miejscowych, Wojciecha Winnika.
W drugiej odsłonie początkowo przeważali gospodarze. Ich prowadzenie zostało zniwelowane dopiero po pierwszej przerwie technicznej. Po serii bloków i udanych kontr, Camper schodził na drugą przerwę już prowadząc 16:15. Mistrzowie ligi nie roztrwonili przewagi i po pewnie zagranej końcówce wygrali partię do 21.
W trzeciej, i jak się później okazało, ostatniej odsłonie, kibice obejrzeli najbardziej zacięte widowisko. Suwalszczanie postawili wszystko na jedną kartę – żaden z nich nie „zwalniał ręki” w ataku, co przysporzyło olbrzymie problemy blokującym i broniącym Campera. Ostatecznie o wyniku partii zadecydowała walka na przewagi, w której w końcu zadziałał wyszkowski blok. Goście wygrali seta 27:25, a tym samym cały mecz 3:0. MVP spotkania wybrano Jakuba Peszkę.
Ślepsk Suwałki – Camper Wyszków 0:3 (22:25, 21:25, 25:27)
Camper: Konrad Woroniecki, Łukasz Kaczorowski, Jakub Kowalczyk, Dariusz Szulik, Tomasz Rutecki, Jakub Peszko, Damian Sobczak (libero), a także: Tobiasz Wojtkowski, Bartosz Zrajkowski, Maciej Główczyński, Rafał Faryna.
W najbliższym tygodniu Camper rozegra dwa mecze ligowe. W środę 15 października wyszkowianie podejmą we własnej hali zespół Stali Nysa. Początek meczu o godz. 20.00. W sobotę 18 października podopieczni trenera Sucha udadzą się natomiast na wyjazdowe starcie do Wrześni, gdzie podejmie ich zaprzyjaźniony klub Krispol.

KPS Siedlce – SMS PZPS Spała 1:3
Stal Nysa – Espandon Szczecin 3:0
Krispol Września – Victoria Wałbrzych 3:2
Pekpol Ostrołęka – Warta Zawiercie 3:0
Avia Świdnik – Kęczanin Kęty 0:3
Caro Rzeczyca – AGH 100RK Kraków 2:3