Menu górne

Dziś jest 14 listopada 2019 r., imieniny Włodzimierza, Wawrzyńca

Co z trasą S-8?

(Zam: 11.01.2011 r., godz. 12.25)

Podczas ostatniej sesji radny gminny Czesław Bębenek pytał o stan przygotowań do przebudowy trasy S-8 na odcinku Wyszków-Ostrów Mazowiecka. Tak duża inwestycja wymaga wielu uzgodnień, co przesunie w czasie rozpoczęcie prac budowlanych. Z pewnością nie ruszą one w tym roku.

- Inwestycja na pewno będzie. Warunki techniczne, drogi serwisowe odpowiedniej szerokości, droga łącząca Turzyn aż z Porębą – wszystkie nasze warunki zostały uwzględnione – mówił wójt Mieczysław Pękul. – Pozostają koszty oświetlenia trasy – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad scedowała te wydatki na gminę, której na to nie stać. Obecnie mamy na naszym terenie 900 lamp, na planowanym odcinku trasy przybyłoby ich 200.
Gmina złożyła zobowiązanie do partycypacji w kosztach. W ten sposób chce doprowadzić do zamontowania instalacji i liczy na to, że później uda się ustalić korzystne warunki płacenia za oświetlenie.

Harmonogram inwestycji zależny jest jednak od wszelkich uzgodnień i decyzji środowiskowych, które przesuwają ją w czasie. Do tego dochodzą kłopoty finansowe, z powodu których Generalna Dyrekcja wstrzymała roboty (tak, jak wiele innych w kraju), choć planowane były na rok 2011. Przewiduje się, że samo wybudowanie odcinka do Ostrowi Mazowieckiej potrwa dwa lata.
Projekt trasy S-8 jest do wglądu w Urzędzie Gminy.

D.L.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl